TURGUT ASLAN HABERLERİ

Turgut Aslan haber, Turgut Aslan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Turgut Aslan

Doğum Yeri Çorum / Türkiye
Doğum Tarihi ... - ...

Turgut Aslan Kimdir ?

1962 yılında Çorum'un Ortaköy ilçesinde doğan Aslan, 1981 yılında Polis Koleji'nden, 1985 yılında Polis Akademisinden derece ile mezun oldu. 58 yaşındaki Aslan, komiser yardımcısı olarak başladığı görevine sırasıyla, Bursa, Bingöl, Marsilya/Fransa Başkonsolosluğu, Ankara, Yozgat ve Tunceli illeri ile Emniyet Genel Müdürlüğünün değişik birimlerinde devam etti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Turgut Aslan - 29.09.2020
Darbe girişimine katıldığı sonradan belirlenen astsubay müebbet hapse mahkum edildi
Aralarında dönemin TEM Dairesi Başkanı Turgut Aslan'ı yaralayan eski albay Erkan Öktem'in de bulunduğu 86 sanık, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs"ten ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.
Turgut Aslan - 18.09.2020
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 33. Ahilik Haftası kapanış törenine katıldı Açıklaması
Etkinliğe Bakan Pekcan'ın yanı sıra Kırşehir Valisi İbrahim Akın, AK Parti milletvekilleri Mustafa Kendirli ve Hacı Turan, CHP Milletvekili Metin İlhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Selçuk Öztürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Turgut Aslan ile davetliler katıldı.
Turgut Aslan - 15.07.2020
Bakan Soylu, Gölbaşı'nda düzenlenen 15 Temmuz anma töreninde konuştu Açıklaması
Programda, 15 Temmuz şehitlerinin yakınları, gaziler, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 15 Temmuz gazisi Turgut Aslan'ın yanı sıra İçişleri Bakan yardımcıları Muhterem İnce, İsmail Çataklı, Mehmet Ersoy, Tayyip Sabri Erdil ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir, Ankara Valisi Vasip Şahin ve İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz da yer aldı.
Turgut Aslan - 15.07.2020
Emniyet Müdürü Aydın 15 Temmuz gazilerini makamında kabul etti
Emniyet Müdürü Aydın 15 Temmuz gazilerini makamında kabul etti Hakkari Emniyet Müdürü Atanur Aydın: "Bizim dünyada alabileceğimiz en üst rütbe şehitlik ve sonra da gaziliktir" HAKKARİ - Hakkari İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, 15 Temmuz hanin darbe girişiminde Ankara Gölbaşı'na yapılan saldırıda gazi olan komiser yardımcılarını makamında kabul etti. Ankara Gölbaşı'nda Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda Özel Harekat Komiser Yardımcıları Şeref Baz ve Ünal Gölcük gazi olmuştu. Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli komiser yardımcıları, Özel Harekat Müdürü Şaban Bayar ile birlikte İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın'ı makamında ziyaret etti. Gazi özel harekatçılarla bir süre sohbet eden Müdür Aydın, daha sonra kendilerine Türk bayrağı, Kur'an-ı Kerim ve değişik hediyeler verdi. Burada konuşan İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, o gece Özel Harekat Daire Başkanlığında görevli olan iki arkadaşının gazi olduğunu belirterek, "Bizim dünyada alabileceğimiz en üst rütbe şehitlik ve sonra da gaziliktir. Bu iki aslan kardeşimi dünyada olabilecek en üst rütbeyi almış. Başta şehitlerimiz olmak üzere ve tüm gazilerimizden Allah bin kere razı olsun. Ben özel harekette hakkın rahmetine kavuşmuş, başkan yardımcılarının tamamıyla birlikte çalışmanın şerefine layık oldum. Allah mekanlarını cennet etsin, Allah onlardan bin kere razı olsun. Benim için emrinde çalışmaktan onur duyduğum Terörle Mücadele Daire Başkanı Gazi Turgut Aslan'ın emrinde bir dönem çalıştım ve bundan da hayatım boyunca onur ve gurur duydum.
Turgut Aslan - 15.07.2020
Son dakika haberleri! 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Bir arada olmaktan gurur duyduğu iki polisin bu dünyada alabilecekleri en üst rütbeyi aldığını belirten Aydın, şunları kaydetti: "Başta şehitlerimiz olmak üzere, gazilerimizden Allah razı olsun. Özel harekatta hakkın rahmetine kavuşmuş, başkan yardımcılarının tamamıyla birlikte çalışma şerefine nail oldum. Allah mekanlarını cennet etsin. Terörle Mücadele Daire Başkanı Gazi Turgut Aslan'ın emrinde bir dönem çalıştım ve bununla onur duyuyorum.
Turgut Aslan - 15.07.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Abidesi'ne çiçek bıraktı
Bazı şehit yakını ve gazilerle birlikte abideye yürüyen Erdoğan'a, kısa süre önce Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine atanan 15 Temmuz gazisi eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan da eşlik etti.
Turgut Aslan - 14.07.2020
FETÖ'nün kanlı darbe girişiminin üzerinden 4 yıl geçti (1)
Bu sırada darbeci pilotların havalandırdığı uçaklar, Ankara semalarında alçak uçuşa başladı. Polatlı 58. Topçu Er Eğitim Tugayı ve Topçu Füze Okulu, Mamak 28. Mekanize Piyade Tugayı, Beytepe Jandarma Eğitim ve Okullar Komutanlığı, Kara Havacılık Komutanlığı, Harp Okulları Komutanlığı, Etimesgut Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki darbeciler de harekete geçti. Birçok tank, zırhlı personel taşıyıcı ve diğer araçlarla binlerce asker kışlaların dışına çıktı. Kuvvet Komutanlıklarındaki darbeciler de hareketlendi. Başbakan Yıldırım'dan kalkışma açıklaması Herkes askeri hareketliliği anlamaya çalışırken dönemin Başbakanı Binali Yıldırım, saat 23.02'de televizyon kanallarına bağlanarak, bir kalkışma ihtimali üzerinde durduklarını söyledi. Yıldırım, "Bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar en ağır şekilde bedelini ödeyecekler." dedi. Dönemin Genelkurmay Başkanı Akar, saat 23.03'te Genelkurmay Başkanlığı bahçesinde bulunan helikopterle Akıncı Üssü'ne götürüldü. Derdest edilen Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga ile Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Orgeneral İhsan Uyar, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Kamil Başoğlu'nun da aralarında bulunduğu birçok general Ankara, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve bazı komutanlar ise İstanbul'dan alınarak Akıncı Üssü'ne götürüldü. TSK içinde hareketlilik olup olmadığını öğrenmek için akşam saatlerinde Jandarma Genel Komutanlığına giden Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve koruması ise derdest edilerek komutanlıkta tutuldu.
Turgut Aslan - 26.06.2020
Jandarma Genel Komutanlığı darbe girişimi davası sanıklarına ceza yağdı
FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı karargahındaki eylemlere ilişkin 245 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı başından vurarak, ağır yaralayan ve koruması Hasan Gülhan'ı şehit eden eski albay Erkan Öktem'e 10 kez, 14 sanığa 9'ar kez, 71 sanığa 1'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu, 35 sanığa da ömür boyu hapis cezası verildi.
Turgut Aslan - 26.06.2020
Jandarma Genel Komutanlığı darbe girişimi davasında karar (2)
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı davada dönemin TEM Dairesi Başkanı Turgut Aslan'ı da yaralayan eski albay Erkan Öktem, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" ile 9 kişinin şehit edilmesine ilişkin...
Turgut Aslan - 26.06.2020
Davada eski TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı yaralayan eski albay Erkan Öktem'e "kasten öldürme"...
Davada eski TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı yaralayan eski albay Erkan Öktem'e "kasten öldürme" suçundan 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis verildi.
Turgut Aslan - 26.06.2020
Jandarma Genel Komutanlığı darbe girişimi davasında karar (1)
Dönemin TEM Dairesi Başkanı Turgut Aslan'ı yaralayan Erkan Öktem'in de arasında bulunduğu 86 sanık, "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs"ten ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.
Turgut Aslan - 16.06.2020
TBMM Genel Kurulu
Bülent Turan, 15 Temmuz gazilerinden Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ın Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandığını anımsatarak, "Bizim gazilere nasıl baktığımızı, gazilerimiz başta olmak üzere tüm milletimiz bilir.
Turgut Aslan - 16.06.2020
Son Dakika | Darbe girişimi davalarının görülmesine yeniden başladı
Hakimler ve Savcılar Kurulunun (HSK), 13 Mart'ta koronavirüs tedbirleri kapsamında aldığı karar sonrasında, Sincan Cezaevi yerleşkesindeki görülen 475 sanıklı Akıncı Üssü davası ertelendi. Bu karar sonrası ertelenen davalardan biri de darbe gecesi dönemin Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ın başından vurularak ağır yaralandığı, koruması Hasan Gülhan'ın şehit edildiği ve karargah önünde toplanan sivillerin üzerine ateş edildiği, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki darbe faaliyetlerine yönelik 244 sanığın yargılandığı dava oldu.
Turgut Aslan - 16.06.2020
15 Temmuz Gazisi Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanı...
15 Temmuz Gazisi Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına atandı.
Turgut Aslan - 14.06.2020
Darbe davalarının görülmesine yeniden başlanıyor
Son sözlerinin alınmasıyla görülmeye devam edilmesi beklenen davanın sanıkları arasında 15 Temmuz gecesi sözde sıkıyönetim direktiflerinin bağlı birliklere iletilmesini sağlayan ve Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı öldürmeye çalıştığı belirtilen eski albay Erkan Öktem de bulunuyor.
Turgut Aslan - 01.05.2020
Darbe davaları Kovid-19 nedeniyle bir kez daha ertelendi
Davanın sanıkları arasında 15 Temmuz gecesi sözde sıkıyönetim direktiflerinin bağlı birliklere iletilmesini sağlayan ve Emniyet Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan'ı öldürmeye çalıştığı belirtilen eski albay Erkan Öktem de bulunuyor.
Turgut Aslan - 25.02.2020
Jandarma Genel Komutanlığı darbe davasında savunmalar tamamlandı
TEM Daire Başkanı Turgut Aslan'ı başından vurarak yaraladığı, koruması Hasan Gül'ü ise şehit ettiği iddiasıyla eski albay Erkan Öktem'in de aralarında bulunduğu sanıklar hakkında, "anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan 1'er, 9 kişinin şehit edilmesine ilişkin de 10'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.
Turgut Aslan - 29.01.2020
Esenyurt'ta taksicilerle turizm acentalarının şoförleri arasında tekme tokat kavga
Geçtiğimiz günlerde bazı taksiciler turizm acentasına ait bir aracın önüne keserek evrak kontrolü yapmıştı. Bugün de bir turizm acentası şoförü iddiaya göre, Esenyurt'ta taksiciler tarafından önü kesilerek darp edilmişti. Turizm acentası şoförü darp raporu alarak Esenkent Gazi Turgut Aslan Polis Merkezi'ne geldi.
Turgut Aslan - 26.12.2019
Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'nde 15 Temmuz gazisi ve şehit...
Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti'ne seçilen üyeler arasında 15 Temmuz gazisi Turgut Aslan ile iki şehit yakını da bulunuyor.
Turgut Aslan - 26.12.2019
Soylu, Emniyet İstihbarat Değerlendirme ve Koordinasyon Toplantısına katıldı
Başkanlık binasındaki Gazi Turgut Aslan Salonu'nda düzenlenen toplantı, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.
Turgut Aslan - 26.12.2019
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Çevre ve Şehirciliğe bakan yardımcıları atandı
Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfi Mütevelli Heyet üyeliklerine İsrafil Kışla, Metin Ergen, Murat Saygı, Öztürk Oran, Berkay Aydın, Turgut Aslan ve Bilge Gürs seçildi.
Turgut Aslan - 25.12.2019
Şentop: Güvenlik ve özgürlük birbirinin tamamlayıcısıdır
ŞENTOP'TAN GÜVENLİK VE ÖZGÜRLÜK MESAJI Meclis Başkanı Mustafa Şentop, törende yaptığı konuşmada güvenlik ve özgürlükten ödün vermeden mücadeleye devam edilmesi gerektiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Güvenlik, özgürlük dengesini kurmadan özlediğimiz günleri yakalayamayız. Devletin dini adalettir. Darbeye rağmen hukuk-adaletten ödün verilmemiştir. Türkiye olarak mücadelemizi hukuk devleti çerçevesinde gerçekleştik. Demokrasinin kazanımlardan da güvenlikten de taviz vermeden yürümeye devam edeceğiz. Türkiye, 15 Temmuz gibi, belki de bir devletin yaşayabileceği en büyük ihanet karşısında bile hukuktan, adaletten, anayasadan taviz vermemiştir. Terörle mücadelemizi, özgürlükleri güvenlik kaygısına kurban ederek değil, özgürlükleri genişleterek, demokrasiyi güçlendirerek yürüttük. Devletle vatandaş arasındaki uçurumları ortadan kaldırarak, milletimizin devletine sahip çıkmasını, devletine yeniden güvenmesini sağladık. Bizim anlayışımızda özgürlük ve güvenlik birbirinin zıddı değil, birbirinin tamamlayıcısıdır. Sizlerin de kanunları uygularken bu hassasiyetle hareket edeceğinize  inanıyorum. Lütfen şunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın; devleti korumanın yolu, öncelikle milleti korumaktır." Konuşmaların ardından komiser yardımcıları yemin etti. Törene katılan ve hatıra fotoğrafı çektirmek için sahneye çıkan 15 Temmuz gazisi eski emniyet müdürü Turgut Aslan, yüzlerce polis tarafından ayakta alkışlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Turgut Aslan Haberleri | Turgut Aslan Kimdir - Haberler - Turgut Aslan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Turgut Aslan kimdir, hayatı ve biyografisi. Esenyurt'ta kısıtlamada uyuşturucuyla yakalandılar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 09:48:12. #1.15#
title