TONY BLAİR HABERLERİ

Tony Blair haber, Tony Blair son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tony Blair

Tony Blair

Doğum Yeri İngiltere
Doğum Tarihi 6.5.1953 - ...

Tony Blair Kimdir ?

Anthony Charles Lynton Blair (d. 6 Mayıs 1953 Edinburgh, İskoçya), Britanyalı avukat, siyasetçi ve eski başbakan. Kariyerine İşçi Partisi'nde başlamış olan Blair, 1997 - 2007 yılları arasında Birleşik Krallık Başbakanlığı, 1994-2007 yılları arasında İşçi Partisi Başkanlığı yaptı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Tony Blair - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, 2003'te ABD öncülüğünde gerçekleştirilen, Irak'ın işgali sırasında yapılan hatalar ile rejimin devrilmesiyle yaşanacakları yanlış kavradıkları için özür diledi.
Tony Blair - 24.09.2020
Eski İngiltere Başbakanı Blair'den Filistin yönetiminin değiştirilmesi çağrısı
Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, Mahmud Abbas liderliğindeki Filistin yönetiminin "topraktan çok İsrail ile ilişkilere önem veren" bir yönetimle değiştirilmesi çağrısı yaptı.
Tony Blair - 10.09.2020
İsrail ile BAE arasında normalleşme için gizli görüşmeler 2015'te başlamış
İlişkileri normalleştirme anlaşmasına varan İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yetkililerinin 2015 yılından bu yana bir dizi gizli görüşme yaptığı, görüşmelere eski İngiltere Başkanı Tony Blair'ın öncülük ettiği bildirildi.
Tony Blair - 25.11.2019
Tony Blair: "Brexit, İskoçya'nın bağımsızlığını tekrar masaya getirdi"
Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, ülkenin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması (Brexit) tartışmalarının İskoçya'nın bağımsızlığını masaya tekrar getirdiğini belirtti.
Tony Blair - 18.10.2019
Haydi konuş bakalım!
BAĞIRAN, KAVGA EDEN YARIŞMACI YOK Yiğit, münazaraların Türkiye'nin toplumsal huzur ve barışına ciddi katkısı olduğuna dikkat çekerek, 15 yıldır katıldığı üç yüzün üzerinde turnuvada bugüne kadar hiç birbirine bağıran, kavga eden bir tartışmacı görmediğini belirterek, tartışma kültürünün ülkenin gelişmişlik seviyesinin göstergelerinden biri olduğuna da dikkat çekti. Yiğit, şöyle devam etti: "Dünyada Gandhi, Mandela, Tony Blair, Bill Clinton, Margaret Thatcher gibi liderlerin yanı sıra siyasetle ilgilenmek isteyen, gelecekte ülke yönetiminde etkin olmak isteyen gençler lise ve üniversite yıllarında münazara oyunuyla ilgilenmişler.
Tony Blair - 24.07.2019
Brexit kurbanı Theresa May'in "karnesi"
May, kısa süren liderliği ve başbakanlığı sırasında hükümette, Tony Blair'in ve Margaret Thatcher'ın 10'ar yıllık görevlerinde gördüklerinden daha fazla istifa gördü.
Tony Blair - 24.07.2019
Dünya metropollerinin "buluştuğu" Arnavutluk şehri: Kamza
Şehirde "Ankara", "İstanbul" ve "Mustafa Kemal Atatürk" gibi cadde isimlerinin yanı sıra "Donald Trump", "George Bush", "Tony Blair" ve "Silvio Berlusconi" gibi aktif ve eski dünya liderleri ile "Dubai", "Pekin", "Berlin", "Paris" gibi birçok metropolün adını taşıyan cadde ve sokak bulunuyor.
Tony Blair - 12.07.2019
Bir devlet iki yönetim, Hong Kong 2047'ye kadar özel anayasa ile idare edilecek
1997 yılında Hong Kong'un Çin'e tesliminde İngiliz tarafını Prens Charles ve Başbakan Tony Blair temsil ederken Çin tarafını Başbakan Jiang Zemin temsil etti.
Tony Blair - 26.06.2019
Uluslararası finans kuruluşları ve küresel yatırımcılar Filistin projesi için Manama'da
ABD'nin Filistin sorununa çözüm olarak sunduğu Yüzyılın Anlaşması görüşmeleri dün Bahreyn'in başkenti Manama'da başlamıştı. ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı ve Beyaz Saray Danışmanı Jared Kushner'in başkanlığında yapılan toplantıda, bugün uluslararası finans ve yatırım firmaları da görüş bildirecek. Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası başkanları, Jared Kushner'in planının başarıya ulaşması için tekliflerde bulunacak. Bugünkü "Barış ve Refah" çalışma atölyesi kısmında eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, Uluslararası Futbol Federasyonu (FIFA) Başkanı ve Batı Şeria'dan bir iş adamı da görüşlerini açıklayacak.
Tony Blair - 20.06.2019
Bahreyn Çalıştayı'nın gündeminde "Filistin devleti ve iki devletli çözüm" yok
Blair'in yöneteceği oturumda Kushner bir konuşma yapacak Çalıştayın eski İngiltere Başbakanı Tony Blair'in yöneteceği "Yerel, bölgesel ve uluslararası oyuncular dahil özel sektör, yeni bir refah döneminin hazırlanmasında, başlatılmasında doğrudan ve dolaylı rol oynayabilir.
Tony Blair - 18.06.2019
Muhammed Mursi, AB'nin "turnusol kağıdı" da oldu
Eski İngiltere Başbakanı ve Ortadoğu Dörtlüsü Temsilcisi Tony Blair da ordunun başka şansı olmadığını, aksi halde ülkenin kaosa sürükleneceğini iddia ederek kanlı müdahaleyi meşrulaştırdı.
Tony Blair - 30.05.2019
Uluslararası Şarlman Ödülü Guterres'e verildi
Uluslararası Şarlman Ödülü'ne daha önce layık görülenler arasında eski ABD Başkanı Bill Clinton, Papa 2. Johannes Paulus, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, eski AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy, Papa Franciscus, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron da bulunuyor.
Tony Blair - 24.05.2019
Theresa May Brexit'e kurban giden ikinci İngiliz başbakan oldu
İstifa rekoru May, istifa edeceği 7 Haziran'da 2 yıl 329 gün liderlik koltuğunda oturmuş olacak. Ancak May kısa süren liderliği ve başbakanlığı esnasında hükümette, Tony Blair'in ve Margaret Thatcher'ın 10'ar yıllık görev sürelerinde gördüklerinden daha fazla istifa yaşandı.
Tony Blair - 25.03.2019
Eğitim Nobeli'ni Alan Kenyalı Peter Tabichi'ye 1 Milyon Dolar Ödül
TONY BLAIR TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI Toplantıya konuşmacı olarak katılan İngiltere eski başkanı Tony Blair de arkasında eğitime bıraktığı mirası ve tecrübeleri paylaşarak eğitim gündemini değerlendirdi.
Tony Blair - 08.02.2019
Brexit Bitmeyen Bir Kabusa Dönüşebilir"
İngiltere'de Brexit konusunda yeni bir referanduma gidilmesi için kampanya yürüten gruplar da bulunuyor. Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros'un da bazılarına mali kaynak sağladığı bu gruplara başta eski Başbakan Tony Blair olmak üzere çok sayıda eski siyasetçi ve bürokrat da destek veriyor.
Tony Blair - 29.01.2019
Şarlman Ödülü Guterres'in
Uluslararası Şarlman Ödülü'ne daha önce layık görülenler arasında eski ABD Başkanı Bill Clinton, Papa 2. Johannes Paulus, Papa Franciscus, eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, eski AB Konseyi Başkanı Herman Van Rompuy ve Almanya Başbakanı Angela Merkel de bulunuyor.
Tony Blair - 28.01.2019
İngiltere'de Üniversiteliler Yeni Brexit Referandumu İstiyor
Corbyn'e karşı parti içi muhalefeti örgütleyen eski başbakan Tony Blair ise Brexit'in durdurulması için kampanya yürütüyor.
Tony Blair - 11.01.2019
İngiliz Bakan'dan "Brexit Felce Uğrar" Uyarısı
Ülkede Brexit konusunda yeni bir referandum yapılması için kampanya yürüten gruplar da bulunuyor. Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros'un ve eski başbakanlardan Tony Blair gibi figürlerin de destek verdiği yeni referandum kampanyaları ülkede giderek güç kazanıyor.
Tony Blair - 10.01.2019
Şinzo Abe'den Londra'da Brexit Mesajı
Ülkede Brexit konusunda yeni bir referandum yapılması için kampanya yürüten gruplar da bulunuyor. Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros'un ve eski başbakanlardan Tony Blair gibi figürlerin de destek verdiği yeni referandum kampanyaları ülkede giderek güç kazanıyor.
Tony Blair - 10.01.2019
İngiltere'de Ana Muhalefetten Hükümete Gensoru Tehdidi
Ülkede Brexit konusunda yeni bir referandum yapılması için kampanya yürüten gruplar da bulunuyor. Macar asıllı ABD'li işadamı George Soros'un ve eski başbakanlardan Tony Blair gibi figürlerin de destek verdiği yeni referandum kampanyaları ülkede giderek güç kazanıyor.
Tony Blair - 18.12.2018
Özel - Tony Blair: İkinci Brexit Referandumu İçin Avrupalı Liderlerle Görüşüyorum
İngiltere siyaset sahnesinin bloke olduğu bir dönemde eski başbakan Tony Blair euronews'e verdiği özel röportajda göç sorunu, serbest dolaşım ve ikinci brexit referandumu ihtimalini anlattı.
Tony Blair - 16.12.2018
Theresa May'den Tony Blair'e Brexit Tepkisi
İngiltere Başbakanı Theresa May, eski Başbakan Tony Blair'i Brexit konsundaki girişimleriyle "bir zamanlar oturduğu makama hakaret etmekle" suçladı.
Tony Blair - 14.12.2018
Eski İngiltere Başbakanı Blair: "İkinci Bir Referanduma Hazırlıklı Olun"
Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, "Brexit için ikinci bir referanduma hazırlıklı olmak gerek" dedi.
Tony Blair - 14.12.2018
Blair: İkinci Bir Brexit Referandumuna Hazır Olmak Gerekiyor
Birleşik Krallık eski Başbakanı Tony Blair, ülkesinin ve Avrupa Birliği'nin, "ikinci bir Brexit referandumuna hazır olması gerektiği" uyarısı yaptı.
Tony Blair - 26.10.2018
Londra Belediye Başkanı'ndan Brexit Ertelenebilir Uyarısı
Aralarında İngiltere'nin eski başbakanlardan Tony Blair'in de bulunduğu bazı eski siyasetçiler de Brexit sürecinin yeni bir halk oylaması veya parlamento oylamasıyla durdurulması için kampanya yürütüyor.
Tony Blair - 21.10.2018
Haftanın Tarihine Bakış
2015- Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair, 2003'te ABD öncülüğünde gerçekleştirilen, Irak'ın işgali sırasında yapılan hatalar ile rejimin devrilmesiyle yaşanacakları yanlış kavradıkları için özür diledi.
Tony Blair - 20.10.2018
Londra'da Yüzbinler Yeni Brexit Referandumu İçin Yürüdü
Ülkede aralarında eski başbakanlardan Tony Blair'in de bulunduğu bazı eski siyasetçiler de Brexit sürecinin yeni bir halk oylaması veya parlamento oylaması ile durdurulması için kampanya yürütüyor.
Tony Blair - 02.08.2018
AB Yanlıları, İngiltere ile AB Arasında Kısıtlı Taslak Bir Anlaşmadan Korkuyor
Birlikte kalma taraftarlarının AB'nin kilit roldeki yetkilileri sistematik bir diplomatik temasları olmadığı, Tony Blair ve Nick Clegg gibi üst düzey şahıslarla irtibatta bulunduğu ifade edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tony Blair Haberleri | Tony Blair Kimdir - Haberler - Tony Blair haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tony Blair kimdir, hayatı ve biyografisi. Covid aşısı: Financial Times, koronavirüs aşısını geliştiren Özlem Türeci ve Uğur Şahin'i Yı
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 07:52:21. #1.15#
title