Saraybosna Üniversitesi Haberleri

Saraybosna Üniversitesi haber, Saraybosna Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Saraybosna Üniversitesi - 17.09.2021
GÖRÜŞ – Bosna'nın yeni bir uluslararası arabulucuya ihtiyacı yok
[Dr. Emir Suljagic, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 21.07.2021
2015 MAYIS AYI BİLİMSEL ETKİNLİKLERİ
2015 MAYIS AYI BİLİMSEL ETKİNLİKLERİ1-) Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ali YILMAZ Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yapılan "İlahiyat Fakültesi Dekanları Toplantısına" katılmıştır. 2-) Fakültemiz öğretim üyesi Doç. Dr. Mithat ESER Aksaray'da Engelliler Haftası münasebeti dolayısıyla "Engelli Sahabeler " konulu bir seminer vermiştir. 3-) Fakültemiz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Kemal GÖZ Bosna Hersek'te Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nin düzenlediği "1.
Saraybosna Üniversitesi - 10.07.2021
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam Saraybosna'da TİKA Projelerinin Açılışını Yaptı
Srebrenitsa soykırımının 26'ncı yıl dönümünde anma ve cenaze törenine katılmak üzere Bosna Hersek'e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, başkent Saraybosna'da Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından donanım desteği sağlanan Saraybosna Üniversitesi...
Saraybosna Üniversitesi - 10.06.2021
"Bosna Kasabı"na ne ceza verilse az
Birleşmiş Milletler (BM) Uluslararası Ceza Mahkemeleri Rezidüel Mekanizması (IRMCT) Temyiz Dairesi, Ratko Mladiç hakkındaki Temyiz Davası'nda nihai kararını 8 Haziran'da verdi.
Saraybosna Üniversitesi - 08.06.2021
Mladiç'e yönelik temyiz kararı 90'ların Avrupa'sına da verilen bir hüküm olacak
Mütercim: Ömer Çolakoğlu ???????[Dr. Emir Suljagic, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 11.05.2021
Balkanlar'dan İsrail'in Doğu Kudüs'teki Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki
Saraybosna Üniversitesi Felsefe Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.
Saraybosna Üniversitesi - 10.05.2021
Bosna Hersek'te Türkçe öğrenen öğrencilerin okuma, anlama ve konuşma becerileri yarışmayla ölçüldü
YEE'den yapılan açıklamada, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) iş birliğinde düzenlenen yarışmada, Bosna Hersek'te Türkçe öğrenen öğrencilerin YEE tarafından geliştirilen internet sayfası üzerinden Türkçe sınava katıldığı belirtildi.
Saraybosna Üniversitesi - 27.04.2021
Bosnalı Sırp komisyonun raporu Saraybosna kuşatmasını aklamaya çalışıyor
[Dr. Emir Suljagic, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 17.03.2021
Son dakika haberleri | Bosna-Hersek'in denize erişimi kısıtlanıyor
Son dakika gündem haberi... Avrupa Birliği (AB) 7 Haziran 2017'de Hırvat topraklarının iki yakasını birbirine bağlayacak bir köprünün inşası için 357 milyon avroluk tahsisatta bulunmaya karar verdi.
Saraybosna Üniversitesi - 15.03.2021
Son dakika haber | Kovid-19 vakalarının hızla arttığı Saraybosna, ilk dalgadaki Bergamo'ya benzetildi
İzindeki sağlık personeli geri çağrıldı Öte yandan, kantondaki en büyük hastane konumundaki Saraybosna Üniversitesi Klinik Merkezinde de (KCUS) "olağanüstü hal" ilan edildi.
Saraybosna Üniversitesi - 26.02.2021
TİKA'dan Bosna Hersek'teki bilimsel araştırmalara yerli ve milli destek
TÜBİTAK Ar-Ge desteğiyle Türkiye'de geliştirilen ve üretilen yüksek teknolojiye dayalı Atomik Kuvvet Mikroskobu, Bosna Hersek'teki bilimsel araştırmalarda kullanılmak üzere Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Saraybosna Üniversitesine hibe edildi.
Saraybosna Üniversitesi - 26.02.2021
"Quo Vadis, Aida?": Srebrenitsa'dan sağ kurtulanlar sonunda kendi hikayelerini anlatıyor
[Dr. Emir Suljagic, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 01.02.2021
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, Bosna Hersek'teki "en iyi özel üniversite" seçildi
Bosna Hersek'te Türk girişimciler tarafından 2004 yılında kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) yeniden ülkedeki "en iyi özel üniversite" seçildi.
Saraybosna Üniversitesi - 26.01.2021
AB üyeliği Balkanlar'da "yol kesme" mücadelesine dönüştü
17 Kasım 2020'de Bulgaristan Kuzey Makedonya'nın Avrupa Birliği (AB) ile üyelik müzakerelerinin başlamasını engelledi.
Saraybosna Üniversitesi - 08.01.2021
Bosna'ya yeni bir Yüksek Temsilci mi?
Mütercim: Ömer Çolakoğlu [Dr. Emir Suljagic, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 16.11.2020
Dayton'ı anlamak için muhayyel bir Amerikan İç Savaşı okuması
Yaklaşık iki yıl önce, ziyaretimize gelen bir grup Amerikalı öğrenciye ülkemin karmaşık siyasi sistemini izah etmeye uğraşıyordum. "Siyasi sisteminiz neden bu kadar karmaşık?", "Siz ne diye birbirinizle geçinemiyorsunuz ki?" gibi sorulara muhatap oluyordum.
Saraybosna Üniversitesi - 11.11.2020
Dayton anlaşmasının barışçıl yollarla ortadan kaldırılması bir hayaldir
Mütercim: Ömer Çolakoğlu [Dr. Emir Suljagiç, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 29.07.2020
Bosna Hersek'te Gaziler Bakanı Bukvarevic, Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Saraybosna Üniversitesi Klinik Merkezi'nde Kovid-19 tedavisi gören bakan Bukvarevic'in pazartesi günü durumunun kötüleştiği, bugün ise yaşamını yitirdiği açıklandı.
Saraybosna Üniversitesi - 28.07.2020
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi, 4. kez Bosna Hersek'in "en iyi özel üniversitesi" seçildi
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Türk girişimciler tarafından 2004'te kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), 4. kez ülkedeki "en iyi özel üniversite" seçildi.
Saraybosna Üniversitesi - 23.07.2020
Bosna Hersek'te yeni güvenlik bakanı oy birliğiyle Selmo Cikotic oldu
Saraybosna Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde akademisyen olan Cikotic, 2006-2010 yıllarında ise savunma bakanı olarak görev yapmıştı.
Saraybosna Üniversitesi - 23.07.2020
Nazizm ve Büyük Sırbistan hareketi mukayesesi bağlamında Bosna soykırımı
Bize, yani Boşnaklara, yani Bosnalı Müslümanlara uygulanan soykırımın sona ermesinin 25. yıldönümünde, bizden vicdan sahibi olan ve gelecek nesillerimizi düşünen her bir fert kendine şunu sormalı: Sahi, o başımıza gelenler de neydi?
Saraybosna Üniversitesi - 09.07.2020
Srebrenitsa: Dört yıl süren soykırımın doruk noktası
Mütercim: Ömer Çolakoğlu [Dr. Emir Suljagiç, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezi'nin müdürüdür; Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 20.06.2020
12. Uluslararası İslam Ekonomi ve Finans Konferansı
"Seçili Balkan Ülkelerinde İslami Finansın Gelişimi: Beklentiler ve Zorluklar" başlıklı konuşmasında Uluslararası Saraybosna Üniversitesi'nden Edib Smolo ise Bosna-Hersek, Hırvatistan ve Arnavutluk'taki İslami finans gelişimini inceledi.
Saraybosna Üniversitesi - 13.06.2020
Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Bosna Hersek'in "en iyi özel üniversitesi" seçildi
Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da Türk girişimciler tarafından 2004'te kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), üçüncü kez ülkedeki "en iyi özel üniversite" seçildi.
Saraybosna Üniversitesi - 03.06.2020
Son dakika haberleri: Bosnalı gençler, TİKA desteğiyle siperli maske üretiyor
TİKA'dan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) iş birliğinde hayata geçirilen proje kapsamında, 3D yazıcı ve sarf malzeme temin edilerek 500 adet siperli maske üretilirken, bu maskeler ülkedeki sağlık kurumlarına ve diğer ortaklara dağıtıldı.
Saraybosna Üniversitesi - 01.04.2020
Kovid-19 salgınının Balkanlar'daki etkisi artıyor
Vaka sayısının 457'ye, can kaybının ise 13'e yükseldiği Bosna Hersek'te ise Saraybosna Üniversitesi Klinik Merkezi'nde (KCUS) görev yapan 3 doktorda Kovid-19 tespit edildi.
Saraybosna Üniversitesi - 27.03.2020
GÖRÜŞ- Koronavirüs salgınından sonra ortaya nasıl bir dünya çıkacak?
Kovid-19 salgını felaket potansiyeline sahip gerçek bir kriz ve netice olarak tüm dünya adeta savaştaymış gibi bir görüntü veriyor.
Saraybosna Üniversitesi - 07.03.2020
Bosna Hersek'te "Balkan Gençlik Okulu" açıldı
Başkentteki Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) bünyesindeki Balkan Araştırma Merkezi'nin, YTB'nin desteğiyle başlattığı proje kapsamında öğrencilerin, iki aylık eğitim programına katılarak tarih, sanat, psikoloji, siyasal bilimler, edebiyat ve hukuk birçok alanda yeni bilgiler edinmesi hedefleniyor.
Saraybosna Üniversitesi - 29.01.2020
Bosna soykırımının faillerine "insanlık" iadesi girişimi
Mütercim: Ömer Çolakoğlu [Emir Suljagiç, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Saraybosna Üniversitesi - 12.01.2020
Bosna Hersek'te Uygur Türklerine destek yürüyüşü düzenlendi
Bosna Hersek Mısır Birliği tarafından Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) bünyesindeki Sınırların Ötesinde Uluslararası Gençlik Kulübü (IYBB) ve Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) iş birliğinde düzenlenen yürüyüşe çok sayıda Bosna Hersekli katıldı.
Saraybosna Üniversitesi - 25.12.2019
GÖRÜŞ – Avrupa'nın tarihi "kesin çözümlerle" dolu
[Emir Suljagiç, Srebrenica Soykırım Anıtı Merkezinin müdürüdür. Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) Uluslararası İlişkiler Bölümünde yarı zamanlı öğretim üyesi olan Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Saraybosna Üniversitesi Haberleri | Saraybosna Üniversitesi Haber - Haberler - Saraybosna Üniversitesi haberleri, son dakika saraybosna üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. GÖRÜŞ – Bosna'nın yeni bir uluslararası arabulucuya ihtiyacı yok.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 03:07:07. #1.15#

title