SADRİ ALIŞIK HABERLERİ

Sadri Alışık haber, Sadri Alışık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sadri Alışık

Sadri Alışık

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye
Doğum Tarihi 5.4.1925 - 18.3.1995

Sadri Alışık Kimdir ?

5 Nisan 1925 yılında İstanbul'un Beykoz ilçesinde doğdu. Çocukluğundan beri tiyatro ve sinemaya karşı büyük bir ilgisi olan Alışık, İstanbul Erkek Lisesi'nden mezun oldu. Eğitimine Güzel Sanatlar Akademisi Resim Bölümünde devam etti. Okul yıllarında birçok tiyatro oyununda yer aldı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sadri Alışık - 22.9.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenecek özel tiyatrolar açıklandı
Ali Poyrazoğlu'nun "Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu", Behzat Uygur'un "Uygur Tiyatro", Cantuğ Türay'ın "Ritüel Sanat Merkezi", Cem Davran'ın "Halk Tiyatrosu Görsel Sanatlar Merkezi", Çiğdem Tunç'un "Çiğdem Tunç Tiyatrosu", Erdal Beşikçioğlu'nun "Tatbikat Sahnesi", Hakan Salınmış'ın "Tiyatro 1112 Garaj", Kerem Alışık'ın "Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu", Mert Fırat'ın "Dasdas", Nedim Saban'ın "Gusto Prodüksiyon", Yurdaer Okur'un "Entropi Sahne", Ahmet Yenilmez'in "YSM Sanat Etkinlikleri Prodüksiyonu" destek alan tiyatrolar arasında yer aldı.
Sadri Alışık - 14.8.2020
GRAFİKLİ "Türk tiyatrosunun ustası: Müşfik Kenter"
Kenter kardeşler, Muhsin Ertuğrul'un desteğiyle Kent Oyuncuları topluluğunu oluşturdu. Topluluk, Site Tiyatrosu adıyla 1959-1960 sezonunda Muhsin Ertuğrul yönetiminde oyunlar sahnelemeye başladı. İlk olarak ABD'li yazar W. Gibson'un "Salıncakta İki Kişi" adlı oyunu sahneleyen topluluğun çekirdek kadrosunda, Yıldız ve Müşfik Kenter ile Genco Erkal, Şükran Güngör ve Sadri Alışık yer alıyordu.
Sadri Alışık - 13.8.2020
Son dakika... Oyuncu Meral Niron hayatını kaybetti
Niron, aynı zamanda 6 Şubat 2012'de Sadri Alışık anısına verilen tiyatro ödüllerinde "Onur Ödülü"nü aldı.
Sadri Alışık - 8.8.2020
Çolpan İlhan doğum gününde kabri başında anıldı
Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki anma törenine, sanatçının oğlu Kerem Alışık ve torunu Sadri Alışık'ın yanı sıra sevenleri katıldı.
Sadri Alışık - 14.7.2020
İstanbul'da yarın bu yollara dikkat
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce, 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü kapsamında Kuleli Askeri Lisesi Yerleşkesinde yapılacak etkinlik ile ilgili olarak 15 Temmuz Çarşamba günü saat 19.00'dan itibaren bazı yollar trafiğe kapatılacak. Trafiğe kapatılacak yollar şöyle: "Kuleli Caddesi - Vaniköy Caddesi - Yamaçlı Sokak her iki yönde, Kuleli Caddesi - Al Zambak Sokak kesişiminden itibaren her iki yönde (Kuleli Caddesi Yamaçlı Sokak kesişimi ile Al Zambak Sok kesişimi arası trafik akışı olmayacak), Kaldırım Caddesiyle Yalnız Selvi Caddesi kesişimi Çengelköy istikametine akım verilmeyecek." Alternatif yollar ise şöyle: "Sahilyolu Üsküdar İstikameti; Yamaçlı Sokak-Kuleli Cad.-Yeniköy Caddesi kesişiminde akım Yamaçlı sokağa verilecek, alternatif olarak kullanılabilecek Cadde-Sokaklar: Yamaçlı Sokak, Albay Üçer Sokak, Havacı Sokak, Şekip Ayhan Özışık Sokak, Mehmet Çavuş Sokak, Mor Salkım Sokak, Yalnız Selvi Caddesi, Kaldırım Caddesi, Reşadiye Sokak, Hür Sokak, Kaldırım Caddesi, Beykoz İstikameti; Güzeltepe Caddesi, Prof. Dr. Beynun Akyavaş Caddesi İETT otobüslerinin tamamı ve büyük araçlar için; Çengelköy Caddesi, Güzeltepe Caddesi, Beynun Akyavaş Caddesi, Bosna Bulvarı, Zübeyde Hanım Caddesi, Kaldırım Caddesi, Yalnızselvi Caddesi, Rasathane Caddesi, Hekimbaşı Çiftlik Caddesi, Sadri Alışık Caddesini Takiben Sahil Yolu güzergahları kullanılabilecek.
Sadri Alışık - 14.7.2020
İstanbul'da 15 Temmuz etkinliklerine trafik düzenlemesi
Beykoz istikametinde, Güzeltepe Caddesi, Prof Dr. Beynun Akyavaş Caddesi. İETT otobüslerinin tamamı ve büyük araçlar için Çengelköy Caddesi, Güzeltepe Caddesi, Beynun Akyavaş Caddesi, Bosna Bulvarı, Zübeyde Hanım Caddesi, Kaldırım Caddesi, Yalnızselvi Caddesi, Rasathane Caddesi, Hekimbaşı Çiftlik Caddesi, Sadri Alışık Caddesi'ni takiben sahil yolu güzergahları kullanılabilecek.
Sadri Alışık - 17.6.2020
Yeşilçam sanatçılarının fotoğraflarıyla donatılmış minibüs ilgi görüyor
Türkan Şoray, Tarık Akan, Kadir İnanır, Erol Taş, Cüneyt Arkın, Adile Naşit, Kemal Sunal, Hulusi Kentmen, Şener Şen, Filiz Akın, Münir Özkul, Ayhan Işık ve Sadri Alışık gibi sanatçıların fotoğraflarının yer aldığı minibüste genellikle de Yeşilçam film müzikleri çalınıyor.
Sadri Alışık - 11.4.2020
Beyoğlu'nda art arda 2. yangın
Katip Çelebi Mahallesi Sadri Alışık Sokak'ta girişi katı lokanta olarak kullanılan tarihi binada yangın çıktı.
Sadri Alışık - 11.4.2020
BEYOĞLU'NDA YANGIN:  MAHSUR KALAN 9 KİŞİ İTFAİYE TARAFINDAN KURTARILDI
Yangın, Sadri Alışık Sokak'ta sabaha doğru saat 04.
Sadri Alışık - 27.3.2020
Tiyatro sanatçıları, Dünya Tiyatro Günü'nü "evde kal" çağrısıyla kutladı
"Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa tiyatro perdesini açamadı" Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kerem Alışık, tiyatro ile aşkın tarifinin aynı olduğunu belirterek, "Çünkü tiyatro sadece sahne perdesini açmaz.
Sadri Alışık - 27.3.2020
ÜNLÜ TİYATROCULARDAN "EVDE KAL" ÇAĞRISI
Mesajlar şu şekilde: Kerem Alışık, "Bizim için tiyatro ile aşkın tarifi aynıdır. Çünkü tiyatro sadece sahne perdesini açmaz. Kalp perdesini de açar. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu 25 yıldır ilk defa tiyatro perdesini açamadı.
Sadri Alışık - 18.3.2020
Sadri Alışık'sız 25 yıl…
18 Mart 1995 yılında kaybettiğimiz beyaz perdenin bütün renklerini üstünde taşıyan büyük usta Sadri Alışık ölümünün 25. Yılında, doğum günü olan 5 Nisan da mezarı başında anılacak.
Sadri Alışık - 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1995- Sinema sanatçısı Sadri Alışık, 70 yaşında hayatını kaybetti.
Sadri Alışık - 12.3.2020
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yeniden Ankara'da
Ankaralı çocuklar ve aileleri, Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) oyuncularının sahnelediği, hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile eğlenirken öğrenecek.
Sadri Alışık - 8.3.2020
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Ankaralı çocuklarla buluştu
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyunu ile Ankaralı çocuklarla buluştu. Bosch Ev Aletleri'nden yapılan açıklamaya göre, Sadri Alışık Kültür Merkezi oyuncularının sahnelediği "La Fonten Orman Mahkemesinde" çocuk oyunu 6-7 Mart'ta saat 11.
Sadri Alışık - 7.3.2020
İstanbullular dikkat: Yarın bu yollar kapalı
İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Beyoğlu ilçesinde yarın saat 15.00'den tedbirlerin bitimine kadar trafiğe kapatılacak yollar duyuruldu. Trafiğe kapatılacak yollar şöyle: "Taksim Meydanı (Büfeler Önü)- İstiklal Caddesine bağlanan yol (Cami önü), Refik Saydam Caddesinden Asmalı Mescit Caddesine giriş-çıkış, Ensiz Sokak-İlk Belediye Caddesi kesişimi, Balo Sokak-Turnacıbaşı Caddesi kesişimi, Sadri Alışık Sokak-Atıf Yılmaz Caddesi, Yeni Çarşı Caddesi, Kumbaracı Yokuşu, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokaktan İstiklal Caddesine gidiş istikameti, Yeni Çarşı Caddesi-İstiklal Caddesi kesişimi Taksim Tünel girişi İstiklal Caddesi istikameti".
Sadri Alışık - 5.3.2020
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Ankara'da
Tüm Ankara halkının davetli olduğu oyun, 6-7 Mart'ta saat 11.00 ve 14.00'te, Necip Fazıl Kültür Merkezi'nde ücretsiz sahnelenecek. Ankaralı çocuklar ve aileleri, Sadri Alışık Kültür Merkezi (SAKM) oyuncularının sahnelediği, hayvan ve doğa sevgisi aşılayan oyun ile eğlenirken öğrenecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sadri Alışık Haberleri | Sadri Alışık Kimdir - Haberler - Sadri Alışık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sadri Alışık kimdir, hayatı ve biyografisi. Yeşilçam'ın unutulmaz karakterleri okul duvarında ölümsüzleştirildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.9.2020 19:34:05. #1.14#
title