Millet İttifakı'nda "Diyarbakır" çatlağı! Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'nin ağır topu Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt - Haberler
Haberi Paylaş

Millet İttifakı'nda "Diyarbakır" çatlağı! Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'nin ağır topu Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt

Haberler.com - Politika
 - Güncelleme:

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer" sözlerine İYİ Parti'nin ağır topları arasında yer alan Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt geldi. Ağıralioğlu, "Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!" dedi.

Chp ve İYİ Parti arasında bazı konularda anlaşmazlık yaşandığı geçtiğimiz haftalarda kulislere yansıdı. Hatta İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik de sosyal medya hesabından CHP'li belediye başkanlarına "İYİ Parti'nin oylarıyla seçildiğinizi unutmayın" hatırlatmasında bulundu. Bu gelişmelerin ardından iki parti arasında Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları nedeniyle bir anlaşmazlık daha yaşandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'la yaptığı ortak basın açıklamasında 27 Ocak'ta Diyarbakır'a gideceğini duyurması ve Türkiye'ye demokrasi gelecekse bunun yolunun Diyarbakır'dan geçeceği yönündeki sözlerine İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt geldi.

Millet İttifakı'nda 'Diyarbakır' çatlağı! Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'nin ağır topu Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt

Ağıralioğlu, "Demokrasi ülkeye Diyarbakır'dan gelecektir diyenlerin ve bize çözüm sürecini, devamında da 1212 şehidimiz ile acıyı yaşatanların yaptıkları ortadadır! Diyarbakır dâhil memleketimizin 81 iline, 84 milyonun tamamına ve bütün ülkeye ne fayda ve hayır gelecekse yolu TBMM'den geçer" dedi.

İYİ Partili Ağıralioğlu, sözlerinin devamında Ankara'yı işaret ederek, "TBMM'den geçmeyen ve her ferdini ayırmadan kucaklayamayan vizyonsuzluğun, memleketi 20 senede nereye getirdiği aşikârken Sayın Erdoğan gibi Diyarbakır vurgusu ile siyasi alan açmaya kalkmak, hatada ve aynı macerada ısrar etmektir. Demokrasi ve hukukun yegâne adresi Ankara'dır!" ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'nda 'Diyarbakır' çatlağı! Kılıçdaroğlu'na İYİ Parti'nin ağır topu Yavuz Ağıralioğlu'ndan yanıt

Haberler.com - Politika

Millet İttifakı, Diyarbakır, İYİ Parti, Ankara, CHP, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

ADIM_YEŞİL :

Ne kadar tartışsalarda işin içine menfaat girince malesef hdp ile yine ittifak yapacaklar!

burakk:

Baktılar ki işler sarpa sarıyor, ilk durakta iniyorlar. Baştan fıtratınıza uymayan işlere girmeyecektiniz. Ama "kahvaltı- mahvaltı" derken millet size tepkiyi koydu tabii. Kemal beyle işiniz olamaz.

UğuR DURAN:

Fikir ayrılıkları çatlak anlamına gelmez. Sadece birileri tarafından çatlak var gibi göstermeye çalışır. nitekim Yine aynı birileri kaybedeceğinin farkında.!

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title