Haberi Paylaş

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

Politika Haberleri

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığına her fırsatta karşı çıktığını dile getiren ve ona oy vermeyeceğini açıklayan İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, "Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum" dese de, İYİ Parti lideri Akşener, Ağıralioğlu ile yarın gerçekleşecek randevusunu iptal etti. İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi Rıdvan Uz ise Ağıralioğlu'na tepki göstererek, "Divanda altılı masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına itirazlarıyla gündem olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, partisinden istifa etti. Ağıralioğlu, bir televizyon kanalına yapığı açıklamada "Meral Akşener ile vedalaşmaya gidiyorum. İstifa edeceğim" dedi.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada Akşener'in Ağıralioğlu ile görüşmeyeceğini söyledi. Akşener'in Ağıralioğlu'nun istifasını önce televizyondan duyurması nedeniyle randevuyu iptal ettiği iddia edildi.

Zorlu, "İstifa müessesi kişinin tek taraflı bir karar verme usulüdür. Böyle bir düşünce ve tutumun ifadesidir. Dolayısıyla Sayın Genel Başkanımızla bu kapsamda bir görüşme yapılması düşüncesi de anlam ve önemini yitirmiştir. Herhangi bir görüşme gerçekleşmeyecektir." dedi.

Gelişmeler sonra Yavuz Ağıralioğlu, istifa dilekçesini Mehmet Akif Ersoy'a gönderdi. Ağıralioğlu'nun istifa dilekçesinde şu ifade yer aldı: "Gördüğüm lüzum üzerine İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Gereğini arz ederim."

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın

İYİ Parti Genel İdare Kurulu ve Kurucular Kurulu Üyesi Rıdvan Uz, Ağıralioğlu'na tepki gösterdi. Twitter paylaşımında Uz, "Sormam gereken soru şu; Yavuz Ağıralioğlu hatırlarsın sanırım. Divanda senin de olduğun ortamda altılı masaya tekrar dönülmemesi konusunda ben görüş bildirirken, sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın şimdi ne oldu?" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem ise "Bu seçimde isimlerin önemi yok. Onun için hiç kimse kendini kandırmasın. Mazeret aramasın. Milleti aptal yerine koymasın. Her kim ki tek adam rejiminin değişmesi için çalışmaz ve hakka, hukuka, adalete aykırı, vatana, millete, insana zarar veren bu düzenin devamına en ufacık bir katkı sağlar, değirmenine su taşırsa hesabını tarih önünde bir gün muhakkak verir. Bu seçim iyilikle kötülüğün seçimi işte o kadar. Bu da böyle biline." paylaşımında bulundu.

İYİ Partili Rıdvan Uz'dan istifa eden Ağıralioğlu'na tepki: Sen masaya dönülmesi konusunda el kaldırandın, şimdi ne oldu?

Altılı Masa'nın aday belirleme toplantısında Akşener, Kılıçdaroğlu'nun adaylığının dayatıldığını ifade ederek sert açıklamalarla Mansur Yavaş ve İmamoğlu'na aday olması konusunda çağrıda bulunmuştu. Ancak sonrasında Akşener, partisiyle yaptığı istişareler ve iki belediye başkanının arabuluculuğu ile masaya geri dönmüştü. Süreç sonunda Kılıçdaroğlu aday olmuş; İmamoğlu ve Yavaş'ın ise cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklamıştı.

Haberler.com / Emre İliksiz - Politika

Yavuz Ağıralioğlu İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (21)

Emre1453 Ulker:

Adam masaya dönülmesi için el kaldırmış hdp ile anlaşılması için değil. Bu da olunca ilk baştan dediği gibi ben yokum dedi ve dediğini yaptı.

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
Poyraz:

Zorunuza gitmesin Ağıralioğlu doğru olanı yaptı

Cevap Yaz38Yayından Kaldır
Kemal Cil:

Kutluyorum haklı bir şekilde istifa etti olması gereken buydu tebrikler yavuz bey

Cevap Yaz38Yayından Kaldır
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title