Haberi Paylaş

Paçacı'nın ardından İYİ Parti'den kriz çıkaracak bir "aday" çıkışı daha! 6'lı masaya videolu mesaj

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı'nın 'Kemal Kılıçdaroğlu' açıklaması istifasına neden olmuştu. Paçacı'nın ardından İYİ Parti STK Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, Bursa'da yoğun ilgiyle karşılanan İBB Başkanı İmamoğlu'nun görüntüleri paylaşarak "Sokağın sesini görmezden gelirseniz, sandıkta da siz görmezden gelinirsiniz. Bu işin şakası yok. Aklın yolu bir" dedi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda yaptığı açıklamada "Parti yetkili kurulları, şu anda Kemal Bey'in ismini onaylayacak noktada değil" ifadelerini kullanmıştı. Paçacı, yaşanan tartışmaların sonrasında Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Bu gelişmenin ardından İYİ Parti STK Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan'dan da dikkat çeken bir çıkış geldi.

Bursa'da Kapalıçarşı ziyareti sırasında toplanan vatandaşlarla sohbet eden İmamoğlu'nun videosunu paylaşan İYİ Parti STK Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, "Türk siyasi tarihinde, bir belediye başkanın gittiği her ilde, onbinlerle karşılandığının tek örneğini gösterebilir misiniz? Sokağın sesini görmezden gelirseniz, sandıkta da siz görmezden gelinirsiniz! Bu işin şakası yok. Aklın yolu bir" dedi.

Cihan Paçacı'nın ardından İYİ Parti'de kriz çıkaracak bir 'aday' çıkışı daha!İYİ Parti STK Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı ile yaptığı görüşmeyi köşesine taşımıştı.

Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'sokaktan' itiraz olduğunu ileri süren Paçacı, CHP liderinin diretmesi durumunda altılı masanın çoklu aday formülüne dönebileceğini söylemiş ve "İYİ Parti de kendi adayını çıkarabilir. '2. tura kalanı destekleyin' diyebilir'' demişti.

Aday tartışmalarını değerlendiren Paçacı, "Şöyle bir şey var: Sokakta Kemal Bey'e itiraz görüyoruz, 'dürüst değil mi?' diye soruyoruz, 'dürüst' diyorlar. 'Devlet tecrübesi yok mu?' diyoruz 'var' diyorlar. 'E o zaman?' 'Ama olmaz…' Sokaktaki bu itirazı İYİ Parti olarak görmezden gelemeyiz. Bu itiraz var" diye konuşmuştu.

Cihan Paçacı'nın ardından İYİ Parti'de kriz çıkaracak bir 'aday' çıkışı daha!Cihan Paçacı

Alçı'ya verdiği röportaj nedeniyle eleştirilen Cihan Paçacı, İYİ Parti'deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa etmişti. Yazılı açıklama yapan Paçacı, "Ülkemizin ve milletimizin umudu olan 6'lı Masa'nın Cumhurbaşkanı adaylık sürecine dair, bir gazeteciye verdiğim demecin, maksadı aşan yorumlara neden olduğunu görüyorum. Demokrasimize nefes aldıracak bir süreçte büyük emek harcayan, Sayın Genel Başkanımızı ve partimizi, aynı zamanda, 6'lı Masa'yı oluşturan Sayın Genel Başkanların iradelerini koruyup kollamak amacıyla; İYİ Parti'deki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum." demişti.

Konuya ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu "Böylesine kritik bir gün ve süreçte, bu temel kaygı ve hassasiyetler doğrultusunda Sayın Paçacı kendi iradesiyle partimizdeki Kurumsal İlişkiler Başkanlığı görevinden istifa ederek saygıdeğer bir sorumluluk örneği sergilemiştir." ifadelerini kullanmıştı.

İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (3)

Hacı Şembeki:

İyi Parti , MHP yi böldüğü gibi... chp yi de parçalamaya çalışıyor...

Cevap Yaz27Yayından Kaldır
ali veli:

ekrem bey istanbulda tabi. bir de pr yaptı. restlesmenin ürünü olarak popülerlesti elbetteki gelecek birileri. parlatıldı. normal

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
Mustafa TekkaleMMM:

imam hatip mezunu olan biri olarak söylüyorum Erdoğan'ın en büyük korkusu Kılıçdaroğlu na yenilmek. Biliyor ki Kılıçdaroğlu na yenilirse bir daha iktidara partisi gelemeyecek

Cevap Yaz71Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title