Haberi Paylaş

Danimarka'da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya AK Parti'den sert tepki

Politika Haberleri

Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik yapılan saldırıya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sert tepki gösterdi. Çelik, "Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz. Danimarka makamlarının Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı işlenen bu apaçık nefret suçuna ifade özgürlüğü adı altında izin vermesini şiddetle kınıyoruz." açıklamasını yaptı.

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik yapılan saldırıya sert sözlerle tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan AK Partili Çelik, Türkiye'nin ve Müslümanların değerlerine yapılan tüm saldırılarla en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceklerini vurguladı.

AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Danimarka'da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya tepki

Çelik, paylaşımlarında şunları söyledi: "Danimarka'da İslam düşmanı faşist bir grup tarafından kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'e ve şanlı Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz. Değerlerimize yapılan tüm saldırılarla en güçlü şekilde mücadele etmeye devam edeceğiz…

AK Parti Sözcüsü Çelik, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yapılan saldırıyı lanetledi Açıklaması

Danimarka makamlarının Türkiye'ye ve Müslümanlara karşı işlenen bu apaçık nefret suçuna ifade özgürlüğü adı altında izin vermesini şiddetle kınıyoruz. Nefret eylemlerine izin verenler, kendi demokrasilerini de zehirliyorlar.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yapılan saldırıyı lanetledi Açıklaması

Avrupa'nın sağduyulu siyasetçileri başta olmak üzere herkes yaygınlaşan bu nefret salgınına karşı harekete geçmeli; tedbir almalı ve gerekeni yapmalıdır. Nefret siyasetinin ve eylemlerinin demokratik değerleri tehdit etmesine izin verilmemelidir."

AK Parti Sözcüsü Çelik, Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yapılan saldırıyı lanetledi Açıklaması

Kaynak: AA / Politika

Danimarka AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Babilya :

Dinlerin temelinde inanç yatar.Biz bütün inançlara saygılı ve hoşgörülüyüz. Bu eylemi inançsızlar yapar. Allah sizi yerin dibine soksun.

Cevap Yaz13Yayından Kaldır
İbrahim Demirel:

Bu eylemi yapan kişilerin akıl sağlıklarının yerinde olmadığını düşünüyorum. Mantıklı bir açıklaması olamaz bunun. Bu neyin kini? Neyin öfkesi?

Cevap Yaz04Yayından Kaldır
Sevda Gül :

Allahindan bulsunlar! Nedeni belli: Türkiye Devleti Islam Alemine sahip çikip önderlik ettigi için nefret kusuyorlar! Azanlar karsiligini er ya geç görecektir! Rabbim islah etsin!

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title