Poliçe Haberleri

Poliçe haber, Poliçe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Poliçe - 15.10.2021
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Teşkilat Başkanı Gözgeç, Dünya Kadın Çiftçiler Günü'nü kutladı Açıklaması
"Kadın yatırımcımızın projesine 2 milyar lira hibe sağladık" Kadınlara her zaman pozitif ayrımcılık sağladıklarını ifade eden Gözgeç, şunları kaydetti: "Kırsal kalkınma destekleri kapsamında, kadınlarımızın projelerine ilave puan vererek öne çıkmasını sağlıyoruz. Kırsal kalkınma desteklerinin önemli bir ayağı olan IPARD Programı'nda bugüne kadar 3 bin 119 kadın yatırımcımızın projesine 2 milyar lira hibe sağladık. Bu hibelerle kadınlarımızın kırsalda 4 milyar lira yatırım yapmasının önünü açtık. Genç Çiftçi Projesi'nde kadın girişimci sayımız yüzde 60. Bu kapsamda, 29 bin projeye 864 milyon lira hibe desteği verdik. Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi ile tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul ve üniversite mezunu çiftçilerimize hibe ödemesi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca tarım sigortası yaptıran kadın çiftçimize poliçe bedelinden indirim yapıyor, ürününü ve üretimini garanti altına almasına destek oluyoruz.
Poliçe - 05.10.2021
İklim değişikliği sigortacılık sektörünü de değiştiriyor
HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, "İklim değişikliği sigortacılığa yeni bir bakış açışı getirdi. Poliçelerde yeni riskleri tanıdık.
Poliçe - 28.09.2021
Finansın Geleceği Zirvesi
Sigortacılık sektörü olarak güçlü hedefleri bulunduğunu aktaran Benli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Oto sigortaları tarafında kişi temelli poliçe sistemine geçiş, telematik kullanımı ile sürüş davranışlarının takibi, doğrudan tazmin sisteminin iyileştirilmesi, trafik ve kasko sigortalarında bütünleşik kasko ürünlerinin sunulması hedeflerimiz arasında yer alıyor.
Poliçe - 17.09.2021
Sigorta sektöründe mobil kanallara ilgiye rağmen satın almada internet siteleri tercih ediliyor
Mobil uygulamalardaki trendlerin ise müşteri deneyimine göre değiştiğini aktaran Güzey, şunları kaydetti: "Herkes uygulamalarına poliçeleri koyabilir ama burada önemli olan ihtiyaç olduğu anda müşterinin yanında olup olmadığınız.
Poliçe - 15.09.2021
TARSİM'den üreticilere 214 milyon liralık kuraklık ödemesi yapıldı
TARSİM'den yapılan açıklamaya göre, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nde, üreticinin primine sağlanan yüzde 60 devlet desteğiyle uygulamada olan Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortası kapsamında bu yıl Türkiye genelinde 83 binin üzerinde poliçe tanzim edildi.
Poliçe - 27.08.2021
Aksigorta ve Tofaş iş birliği ile iyi sürücüye yüksek risk maliyeti yansıtılmıyor
Aksigorta ve Tofaş Fiat iş birliği ile geçen ekim ayında hayata geçirilen "Fiat Yol Arkadaşım Connect Projesi" sürücüler tarafından beğeniyle karşılanırken, kasko ve trafik poliçelerinin kişiye özel fiyatlandırıldığı ve güvenli sürüşün desteklendiği sistemde, hasar frekansının yüzde 18'den...
Poliçe - 20.08.2021
STD Başkanı Altıngöz uyardı: "Sigortalılar poliçe bedel ve teminatlarını kontrol etmeli"
İklim değişikliği, yaşanan yangınlar, heyelan, seller ve diğer doğa hasarları başta olmak üzere, sigortalılarca dikkat edilmesi gereken önemli hususlara değinen Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD) Başkanı Fahri Altıngöz, sigortalıların tüm poliçe bedel ve teminatlarını kontrol etmeleri...
Poliçe - 18.08.2021
Son dakika haberi! TARSİM'den yangın ve sel hasarları hakkında son durum değerlendirmesi
Hasarları olan üretici ve yetiştiricilerimiz, gerekli işlemlerin yapılabilmesi için hasar ihbarında bulunmalıdır. Hasar ihbarları, kolaylıkla ve hızlı bir şekilde, pek çok kanal aracılığıyla 7/24 gerçekleştirilebilmektedir. Bitkisel ürün, sera sigortaları ve hayvan hayat sigortaları branşları için, 0850 250 82 77 numaralı Hasar İhbar Hattımız, TARSİM Mobil ve kurumsal internet sitemiz www.tarsim.gov.tr'deki poliçe sorgulama/hasar ihbarı ekranı üzerinden yapılabilmekle birlikte, Bitkisel Ürün ve Sera Sigortası branşları için bu kanallara ek olarak yetkili acenteler aracılığıyla da ihbarda bulunulabilmektedir.
Poliçe - 15.08.2021
Başkentli sigortacılardan afetlere yönelik önleyici eylem planı hazırlanması talebi
"Felaketler konusunda gerekli yasal düzenlemeler yapılmalı" Devletin, felaketler konusunda gerekli yasal düzenlemeleri yapması gerektiğini belirten Yücel, şu değerlendirmede bulundu: "Sigorta sektörü ile afet kapsamındaki muhtemel bölgelerin risk haritası çıkarılarak buna göre önleyici eylem planları hazırlanmalı. Bu bölgelerdeki vatandaşlarımızı sigorta yaptırma konusunda önce bilinçlendirmeli. Olması muhtemel felaketleri de eksiksiz kapsayan sigorta poliçelerinin oluşturulması ve bu poliçelerin, ilgili bölgede yaşayan vatandaşların tamamı tarafından yaptırılması için teşvik sisteminin getirilmesi gerekiyor.
Poliçe - 11.08.2021
Son dakika ekonomi: Yangın bölgesinde poliçe yenilemelerine bir aylık ilave süre tanındı
Son dakika haberler... Manavgat, Bodrum ve Marmaris'te meydana gelen orman yangınları nedeniyle bu bölgelerdeki poliçe yenilemeleri bir ay uzatıldı.
Poliçe - 04.08.2021
Son Dakika | Türkiye Sigorta Birliği: Yangın bölgesinde yaraların hızla sarılması için aralıksız çalışıyoruz
Son dakika haberlerine göre Türkiye Sigorta Birliği (TSB), Manavgat, son yangınlar kapsamında 3 Ağustos itibarıyla yangın ve kasko poliçesi kaynaklı 210, devlet destekli tarım sigortaları kaynaklı 431 adet hasar ihbarı alındığını, yaraların hızla sarılması için aralıksız çalışıldığını bildirdi.
Poliçe - 11.07.2021
"Change tır" operasyonunda 9 tutuklama
Ekipler, Adana merkezli İstanbul, Bursa, Kütahya, Trabzon, Ankara, Konya, Mardin, Batman, Şanlıurfa, Gaziantep ve Osmaniye'de operasyon gerçekleştirdi. Operasyon kapsamında 1'i kadın 37 kişi gözaltına alındı. Operasyonda çok sayıda tırda ele geçirildi. Ayrıca operasyonda 15 şase, 2 araç beyin okuma cihazı, 10 tır beyni, 1 ruhsatsız tabanca, 155 fişek, çok sayıda poliçe, vekaletname ve dijital malzeme ele geçirildi.
Poliçe - 05.07.2021
Fibaemeklilik kadın sporcuları kansere karşı güvence altına aldı
Fibaemeklilik'ten yapılan açıklamaya göre, fiziki etaba katılan kadınlara, koşunun sponsorlarından olan Sigortayeri aracılığıyla poliçe hediye edildi.
Poliçe - 02.07.2021
Devlet destekli tarım sigorta bedelleri 2020 yılında arttı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2020 yılı devlet destekli tarım sigortaları verilerini açıkladı. Buna göre, devlet destekli tarım sigortalarında toplam sigorta bedeli 2020 yılında yıllık yüzde 50,7'lik bir artış göstererek 83 milyar 146 milyon 49 bin 745 TL oldu. Branş ayrımında en yüksek yıllık artış yüzde 159,6 oranı ile kümes hayvanları hayat sigortasına ait. Devlet destekli tarım sigortalarında toplam poliçe sayısı ise yıllık yüzde 7,1'lik bir artış ile 2 milyon 235 bin 626 adet olarak gerçekleşti.
Poliçe - 16.06.2021
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, sera sigortalarında ve hayvan hayat sigortalarında poliçe primlerinin yüzde 50'sinin devlet tarafından karşılandığını söyledi.
Poliçe - 16.06.2021
Aksigorta'dan Babalar Günü'ne özel PSA testi hediye
Hayata Devam Sigortası ile ani gelişen 13 farklı durum ve tehlikeli hastalık risklerine karşı güvence sağlayan sigortalılar ayrıca, Onkoloji Destek Paketi'ne de sahip olacaklar. Kişiye Özel Sağlık Danışmanlığı ile Hayata Devam Sigortası'na sahip sigortalılar, poliçe teminat kapsamı içerisindeki tehlikeli hastalık veya durumlara ait tedavi süreçlerinde tüm Türkiye'de geçerli ve telefonla ulaşabileceği pratisyen hekim danışmanlığı hizmeti alabilecek.
Poliçe - 16.06.2021
Sigortacılık ve mesafeli sigorta sözleşmelerine yönelik yönetmelik yürürlüğe girdi
Mesafeli akdedilen sigorta sözleşmelerinde de poliçe verme yükümlülüğü devam edecek.
title