Opec Haberleri

Opec haber, Opec son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Opec - 22.01.2021
Son dakika: Petrol ve altın fiyatları düştü
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, Brent petrolün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) toplantısı sonrası yaşadığı yükselişini devam ettirmekte zorlansa da 55 dolar üzerinde tutunmayı başardığına işaret edilerek, "Joe Biden yönetiminde enerji talebinin artacağına dair beklentiler ve zayıflayan dolar ile birlikte yükselişini korumayı sürdürüyor" denildi ve eklendi: "Petrol'de yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda geçen hafta test edilen 57.
Opec - 21.01.2021
Son dakika haber... Fitch: Yılın ilk çeyreğinde küresel petrol talebinde daralma olabilir
Açıklamada, "Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun üretim politikaları ve salgının istikameti, bu yıl küresel petrol fiyatlarında itici güç olmaya devam edecek.
Opec - 21.01.2021
Son Dakika | Altın ve petrol fiyatları yatay
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntısı üzerinde anlaşmaları ve ABD Başkanı Joe Biden'in yeni yardım paketinin talep üzerinde olumlu etki yaratacağı beklentisiyle yükselen petrol fiyatları bu düzeylerde işlem görüyor.
Opec - 21.01.2021
Son dakika haberleri | Altının ons fiyatı 1,870 doları aştı
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) toplantısı sonrası yaşadığı yükselişini devam ettirmekte zorlansa da 55 dolar üzerinde tutunmayı başaran Brent petrolün Joe Biden yönetiminde enerji talebinin artacağına ilişkin beklentiler ve zayıflayan dolar ile birlikte yükseldiği anımsatıldı ve eklendi: "Petrolde yukarı yönlü hareketin sürmesi durumunda geçtiğimiz hafta test edilen 57.
Opec - 20.01.2021
Son dakika haber | Altın ve petrol fiyatları yükseldi
Raporda, buna karşılık ağırlıklı olarak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefikleri (OPEC+) kaynaklı olmak üzere, petrol üretimi ise günde ortalama 1.
Opec - 19.01.2021
Son dakika haberi | IEA 2021 küresel petrol talebi öngörüsünü düşürdü
Raporda, buna karşılık ağırlıklı olarak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefikleri (OPEC+) kaynaklı olmak üzere, petrol üretimi ise günde ortalama 1.
Opec - 19.01.2021
IEA: Küresel petrol talebi 2021'de günlük 5,5 milyon varil artacak
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) ham petrol üretimi ise Aralık 2020'de bir önceki aya göre 150 bin varil/gün artışla günlük 25 milyon 200 bin varile ulaştı.
Opec - 19.01.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
"Bugün ise Janet Yellen'ın yapacağı sunumda özellikle 1.9 trilyon dolar büyüklüğündeki mali teşvik paketine ilişkin mesajlarının altında hareketliliği artırabileceğini tahmin ediyoruz." Ahlatcı Yatırım analizinde de, Brent petrolün, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) toplantısı sonrası yaşadığı yükselişini sürdürmekte zorlandığına işaret edilerek, şöyle denildi: "ABD tarafından planlanan destek paketi ve  piyasalarda olumlu hava ile birlikte aşı çalışmalarının devam etmesi  geri çekilmelerinde sınırlı kalmasına neden oluyor.
Opec - 18.01.2021
Brent petrolün varili 54,85 dolar
Son zamanlardaki kazanımlara rağmen salgının petrol fiyatları üzerindeki en belirleyici etkenlerden biri olmaya devam ettiğini kaydeden Chalhoub, "Petrol fiyatlarındaki gelişimi görmek için bu hafta ABD'deki yönetim değişimi, Libya'daki üretim artışı, Guyana-Surinam havzasındaki son keşifler ve OPEC+ grubunun sonraki hamleleri yakından takip edilmesi gereken gelişmeler arasında yer alıyor.
Opec - 18.01.2021
Petrol fiyatları düştü, altın yatay
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntısı kararı ve Çin'den gelen güçlü talebin etkisiyle yükselen petrol fiyatları, giderek artan Covid-19 kısıtlamalarıyla yeni haftanın ilk işlemlerinde düştü;
Opec - 15.01.2021
Altın ve petrol fiyatları yatay
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) yeni dönem üretim kısıntıları üzerinde anlaşmalarının ardından yükselen Brent petrol de son 3-4 gündür 55 dolar düzeyinde tutunuyor.
Opec - 14.01.2021
OPEC: Küresel petrol talebi 2021'de günlük 5,9 milyon varil artacak
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), küresel petrol talebinin, bu yıl geçen yıla göre günlük bazda yaklaşık 5 milyon 900 bin varil artışla 95 milyon 910 bin varil olacağını açıkladı.
Opec - 14.01.2021
Altın fiyatları geriledi, petrol yatay
Gedik Yatırım'ın analizinde, Brent petrolün 55 dolar düzeyinin üzerinde hareket ettiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Barkindo yapmış olduğu açıklamasında, en kötünün geride kaldığını ifade etti.
Opec - 11.01.2021
Brent petrolün varili 55,13 dolar
Politik Risk ve Petrol Analisti Jose Chalhoub, AA muhabirine yaptığı açıklamada, petrol fiyatlarının yılın ilk haftasında OPEC+ grubunun kararı ve ABD'de yeni bir teşvik paketi beklentisiyle, Şubat 2020'den bu yana rekor seviyelere ulaşarak önemli bir sıçrama gösterdiğini söyledi.
Opec - 11.01.2021
Altın ve petrol fiyatları düştü
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, altın fiyatlarının ABD'nin Georgia eyaletinde yapılan 2. tur senato seçimlerini Demokratlar'ın kazanması sonrasında sert geri çekildiğine işaret edilerek, ""Senatoda Cumhuriyetçiler'e karşı 50'ye 50 denge sağlayan Demokratlar, seçilmiş Başkan Yardımcısı Camala Harris'in 'Senato Başkanı' sıfatıyla göreve başlamasının ardından, mecliste çoğunluğu ele geçirecek olması ve oluşan yeni teşvik beklentileri risk iştahını artırırken bu durum sarı metalde sert satışlara neden oldu. Veri takvimi açısından sakin olan haftanın ilk işlem gününde piyasada oluşan fiyatlamaları yakından izlemeyi sürdüreceğiz. Teknik olarak incelediğimizde, altının ons fiyatının 1850 dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi" denildi ve petrol fiyatlarına ilişkin de şu değerlendirme yapıldı: "ABD'de azalan petrol stokları, Suudi Arabistan'ın üretimi azaltmasından destek bulan Brent petrolde alıcı görünümün desteklendiği izlenmişti. Haftanın son işlem gününde ise takip edilen üretim kısıtlama vaatlerine ek olarak, Demokratlar'ın Georgia'daki seçimleri kazanması ve risk iştahında gözlenen toparlanma Brent petrolde son 11 ayın en yüksek seviyelerinin test edilmesine neden oluyor.  "Küresel bazda devam eden aşılama süreçlerine ek olarak OPEC+ (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefikleri) toplantısından çıkan üretim kısıtlama kararı ile yeni hafta da Brent petrolde yukarı yönlü hareketlerin devam ettiğini görebiliriz.
Opec - 08.01.2021
Brent petrolün varili 55 doları aştı
Suudi Arabistan'ın salı günü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun toplantısı sonrasında açıkladığı, şubat ve mart aylarında uygulayacağı günlük 1 milyon varillik sürpriz ek üretim kesintisi kararıyla yükselişe geçen petrol fiyatlarında yukarı doğru ivmelenme devam ediyor.
Opec - 08.01.2021
Altın fiyatları düştü, petrol yatay
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) toplantısında alınan karara göre, Rusya Şubat ve Mart aylarında petrol üretimini günde ortalama 65,000 varil, Kazakistan da aynı aylarda petrol üretimini günde ortalama 10,000 varil artıracak.
Opec - 07.01.2021
Altın fiyatları düştü, petrol yatay
ABD Senatosu seçimlerinin Demokratlar'ın kazanmasıyla sonuçlanınca, hisse senedi ve tahvil piyasalarına alım getirince, altın fiyatları düştü.  Petrol fiyatları ise, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntılarında anlaşmalarının ardından yükseldiği pandemi döneminin zirvesinde yatay hareket ediyor.
Opec - 07.01.2021
Brent petrolün varili 54,74 dolar
Suudi Arabistan'ın, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun toplantısı sonrasında açıkladığı, şubat ve mart aylarında uygulayacağı günlük 1 milyon varillik sürpriz ek üretim kesintisi kararıyla yükselişe geçen petrol fiyatları yukarı yönlü seyrini sürdürüyor.
Opec - 07.01.2021
Petrol fiyatları yükseldi, altın düştü
Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntılarında anlaşmalarının ardından yükseldiği pandemi döneminin zirvesinde tutunuyor.
Opec - 06.01.2021
OPEC+ anlaşmasıyla petrol yükseldi
Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntılarında anlaşmalarının ardından yükseldiği pandemi döneminin zirvesinde tutunuyor.
Opec - 06.01.2021
Son dakika haber... Petrol piyasaları için en kötü geride kaldı
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubunun, Bakanlar Ortak İzleme Komitesi (Joint Ministerial Monitoring Committee - JMMC) toplantısı sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Novak, "Petrol piyasalarında aralıksız bir toparlanmaya tarık oluyoruz" dedi.
Opec - 06.01.2021
Brent petrolün varili 53,88 dolar
Dün Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun bir araya geldiği 13.
Opec - 06.01.2021
Son dakika haberi! Borsa güne yükselişle başladı
Bir son dakika haberine göre Borsa, güne yüzde 0,81'lik yükselişle başladı.
Opec - 06.01.2021
Brent petrol 54 doları gördü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) üretim kısıntıları üzerinde anlaşmaları üzerine, küresel petrol piyasalarının belirleyicisi Brent petrolün varil fiyatı 54.09 dolara kadar çıkarak, Mart'tan bu yana ilk kez 54 doların üzerini gördü.
Opec - 06.01.2021
Son dakika ekonomi: New York borsası yükselişle kapandı
Petrol fiyatlarındaki yükseliş de piyasalardaki pozitif havayı destekledi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanlarının bir araya geldiği 13.
Opec - 05.01.2021
Suudi Arabistan günlük petrol üretiminde 1 milyon varillik ek kesinti uygulayacak
Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdulaziz bin Selman, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun ekonomisini korumak için şubat ve martta gönüllü olarak günlük 1 milyon varillik ek petrol üretim kesintisi uygulayacaklarını duyurdu.
Opec - 05.01.2021
Kazakistan ve Rusya'da günlük petrol üretimi 75 bin varil artırılacak
???????NUR Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji bakanları toplantısında, Kazakistan ve Rusya'nın günlük petrol üretiminin şubat ve mart aylarında 75 bin varil artırılması kararı alındı.
Opec - 05.01.2021
Altın ve petrol fiyatları yükseldi
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) bugünkü toplantısından Şubat ayında üretim düzeyine ilişkin karar çıkacağı beklentisiyle petrol fiyatları yeniden yükseldi.
Opec - 05.01.2021
OPEC+: Anlaşma sağlanamadı, yeni toplantı yapılacak
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC+ grubu, Pazartesi günü yaptığı toplantıda Şubat ayı petrol üretim düzeyi konusunda anlaşma sağlanamadığı için bugün TSİ 17: 30'da yeniden toplanacak.
Opec - 05.01.2021
Brent petrolün varili 50,84 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun dün gerçekleştirdiği toplantıda, şubat ayında uygulanacak üretim kesintisine ilişkin uzlaşı sağlanamamasının piyasalarda oluşturduğu belirsizlik fiyatlarda düşüşe neden oldu.
Opec - 05.01.2021
Son dakika... Altın ve petrol fiyatları düştü
Son dakika haberi: Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) Pazartesi günü yapılan toplantısından, Şubat ayı için üretim düzeyine ilişkin bir karar çıkmamasının ardından petrol fiyatları geriledi.
Opec - 05.01.2021
Kuveyt iki yeni petrol sahası keşfettiğini duyurdu
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'ne (OPEC) üye olan Kuveyt'in petrol üretimi, normal şartlarda günlük yaklaşık 2,8 milyon varili buluyor.
Opec - 04.01.2021
OPEC+ grubu 13. Bakanlar Toplantısı yarına ertelendi
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun 13. Bakanlar Toplantısı yarına ertelendi.
Opec - 04.01.2021
Son Dakika | Altın 1,940 doları aştı, petrol düştü
Gelen son dakika haberine göre Küresel ekonomide toparlanmaya ilişkin belirsizliklerin sürmesiyle tırmanışını sürdüren amtının ons fiyatı 1,940 doları da aşarken, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısı öncesi gelen açıklamaların etkisiyle 53.
Opec - 04.01.2021
Brent petrolün varili 53 doları gördü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun bugün gerçekleştireceği ve şubat ayına ilişkin kesinti kararını görüşeceği toplantı sonrasında mevcut üretim kesintisinin devam edeceğine ilişkin beklenti fiyatların yükselişinde etkili oldu.
Opec - 04.01.2021
Yurt içi piyasalar enflasyon verisine odaklandı
Asya piyasalarında, petrol ve altın fiyatlarının ise değer kaybeden dolardan buldukları destekle yükseldiği görülüyor. Brent petrolün varil fiyatı bugünkü Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun toplantısı öncesinde yüzde 2'ye yakın değer kazanarak 52,5 dolara çıktı.
Opec - 04.01.2021
Altın ve petrol yeni yıla yükselişle başladı
Petrol fiyatları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) toplantısı öncesi gelen açıklamaların etkisiyle 53 doları aşarken, altın fiyatları da, evrim geçirmiş koronavirüsün giderek daha çok sayıda ülkede görünmesinin etkisiyle 1,920 doları da aştı.
Opec - 31.12.2020
Altın 2020'yi yüzde 25 artışla bitiriyor
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklekinin oluşturduğu OPEC+ grubu Kasım'da petrol üretimini günde ortalama 7.
Opec - 31.12.2020
Brent petrolün varili 51,66 dolar
Petrol piyasaları, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun 4 Ocak'ta video konferans yöntemiyle gerçekleştireceği ve şubat ayına ilişkin kesinti kararını görüşeceği toplantıya odaklandı.
Opec - 31.12.2020
Altının ons fiyatı 1,890 dolara yükseldi
Ünlü&Co analizinde, ons altının "sakin" hareket ettiğine işaret edilerek, şöyle denildi: "ABD'de Cumhuriyetçiler 600 dolarlık nakit para yardımının 2.0 bin dolara çıkarılmasına ilişkin tasarının Senato'da oylanmasını beklendiği gibi engelledi.  "Bu durum altın açısından negatif bir sonuç yaratsa da fiyatların direncini koruduğunu görüyoruz.  "Özellikle yeni ve daha büyük ölçekli bir paketin giderek daha fazla fiyatlanmaya başlamasının değerli metalleri desteklediğini söylemek mümkün.  "Bu kapsamda 90 seviyesinin altına inen dolar endeksinin son 2.5 yılın en düşük seviyelerinde işlem görmesi de lehte bir tablo çiziyor.  "Gelecek hafta Georgia'da yapılacak seçimlerden çıkacak sonucun kısa vadeli görünümde belirleyici olacağın düşünüyoruz.  "Öyle ki, seçimin Demokratların üstünlüğü ile sonra ermesi daha yüksek seviyelere kapı aralayabilir." Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, "Geçen Salı günü dikkatler OPEC+'ın (Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefikleri) önümüzdeki hafta gerçekleşmesi beklenen toplantısı üzerinde olmayı sürdürürken, stok verileri öncesi iyimserliğin devam etmesi Brent petrole destek sağlamıştı.
Opec - 30.12.2020
Brent petrolün varili 51,33 dolar
Chalhoub, mevcut durumda yatırımcıların, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun 3 Aralık'ta vardığı anlaşma doğrultusunda ocak ayında petrol üretimini günlük 500 bin varil artırma kararının üye ülkeler tarafından tam olarak uygulamaya konulmasını ve söz konusu üretim artışına piyasalardan gelecek tepkileri beklediğini ifade etti.
Opec - 22.12.2020
İran Petrol Bakanı Zengene: "Rusya ile teknolojik iş birliği için anlaştık"
Rus makamlarla Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve onun dışındaki iş birliği ile ilgili müzakerelerde bulunduklarını ve bu konudaki görüşlerinin birbirine yakın olduğunu belirten Zengene, "Rus şirketleriyle iyi bir iş birliğimiz var.
Opec - 16.12.2020
Finansal piyasalarda 2020 böyle geçti (4)
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), gelecek yıl ocak ayı için günlük petrol üretimini 500 bin varil artırma kararı aldı.
Opec - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (1)
12 Nisan OPEC+ olarak nitelendirilen OPEC ve OPEC dışı bazı ham petrol üreticisi ülkeler, mayıstan itibaren günlük ham petrol üretimlerini 9,7 milyon varil azaltma kararı aldıklarını duyurdu.
Opec - 16.12.2020
Enerjide 2020 böyle geçti (2)
OPEC+ ülkelerinden günlük petrol üretimini artırma kararı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubu, 3 Aralık'ta ocak ayı için günlük petrol üretimini 500 bin varil artırma kararı aldı.
Opec - 15.12.2020
IEA: Küresel petrol talebi 2021'de yüzde 6,2 artacak
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) ham petrol üretimi ise kasımda 73 bin varil/gün artışla günlük 25 milyon 20 bin varile ulaştı.
Opec - 15.12.2020
Brent petrolün varili 50,02 dolar
Öte yandan, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) 2021 için günlük talep beklentisini 370 bin varil aşağı çekmesi de fiyatları baskılayan bir diğer unsur oldu.
Opec - 15.12.2020
Petrol talep kaygılarıyla düştü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), Aralık ayı raporunda, dünya petrol talebindeki düşüş öngörüsünü, önceki öngörüsünden hafif indirimle günde ortalama 9.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Opec Haberleri | Opec Haber - Haberler - Opec haberleri, son dakika opec haber ve gelişmeleri burada. Son dakika: Petrol ve altın fiyatları düştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.1.2021 04:12:20. #1.14#
title