Opec Haberleri

Opec haber, Opec son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Opec - Bugün
Brent petrolün varili 42,82 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun petrol kesintisini 1 Ocak itibariyle günlük 7,7 milyon varilden 5,8 milyon varile düşürecek olması da petrol fiyatlarını olumsuz etkiliyor.
Opec - Bugün
Altın 1,915 doları aştı
Analistlere göre, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya önderliğindeki diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC+ Ortak Bakanlık İzleme Komitesi'nin (JMMC) dünkü toplantısında, üretim kısıtlamalarına bağlılık mesajı verilmesi petrol piyasası için olumlu haber sayılsa da, genel talep baskısı petroldeki kazancı sınırlıyor.
Opec - Dün
Altın 1,900 doların üzerinde tutundu
Analistlere göre, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya önderliğindeki diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC+ Ortak Bakanlık İzleme Komitesi'nin (JMMC) dünkü toplantısında, üretim kısıtlamalarına bağlılık mesajı verilmesi petrol piyasası için olumlu haber sayılsa da, genel talep baskısı petroldeki kazancı sınırlıyor.
Opec - Dün
Brent petrolün varili 42,52 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun enerji ve petrol bakanlarının dünkü toplantısında, mevcut anlaşmaya bağlılık vurgusu yapıldı.
Opec - Dün
Son dakika haber! Altın ve petrol fiyatları geriledi
İntegral Yatırım'ın analizinde, ABD ve Avrupa başta olmak üzere artış gösteren koronavirüs vaka sayısının, küresel ekonomik büyüme ve petrol talebi beklentilerini olumsuz etkilediğine dikkat çekildi ve şöyle denildi: "Vaka sayısındaki artışa karşın ülkelerin yeni kısıtlamalar getirmesi petrol talebinde azalmaya neden olabilir.  "Dün gerçekleşen Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya önderliğindeki diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC+ Ortak Bakanlık İzleme Komitesi (JMMC) toplantısında, OPEC+ ülkelerin üretim kısıtlamalarına bağlılık mesajı vermesi petrol piyasası için olumlu haber.
Opec - Dün
OPEC+ ülkelerinin hedefi, petrolün varil fiyatını 40 doların üzerinde tutmak
Cezayir Enerji Bakanı Abdulmecid Attar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun, 2020 sonuna kadar petrol fiyatlarını 40 doların üzerinde tutmayı hedeflediğini bildirdi.
Opec - 19.10.2020
OPEC+ ülkelerinden "üretim kesintisi anlaşmasına" tam bağlılık vurgusu
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubu, nisan ayında kararlaştırılan "üretim kesintisi anlaşmasına" tam bağlılık vurgusunda bulundu.
Opec - 19.10.2020
Son dakika haberi | Altın ve petrol fiyatları yatay
Gelen son dakika haberlerine göre Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve Rusya önderliğindeki diğer petrol üreticilerinin oluşturduğu OPEC+ toplantısından, arz kısıntısına ilişkin bir karar beklenmediği için, petrol fiyatları yatay hareket ediyor.
Opec - 19.10.2020
Brent petrolün varili 42,86 dolar
Chalhoub, bugün yapılacak Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerinin enerji ve petrol bakanlarının Ortak Bakanlar İzleme Komitesi Toplantısının piyasalar tarafından dikkatle takip edileceğini söyledi.
Opec - 16.10.2020
Brent petrolün varili 42,67 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun ham petrol üretim kesintisi miktarını azaltma planına devam edeceği endişesi de fiyatların düşüşünü destekledi.
Opec - 15.10.2020
Artan vakalarla petrol ve altın fiyatları düştü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, Perşembe günü yaptığı açıklamada, küresel petrol talebinin beklendiği hızda toparlanamadığını, oldukça "cansız" geliştiğini söyledi.
Opec - 14.10.2020
Altın 1,900 doların üzerine döndü
Petrol fiyatları ise, spot piyasalarda biraz toparlanırken, talep kaygılarıyla vadeli piyasalarda geriledi. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) son yayımlanan aylık raporunda, küresel petrol talebinin 2020 yılında günde ortalama 9.
Opec - 14.10.2020
IMF: Petrol fiyatları 2021'de 46,7 dolar olacak
Raporda, Orta Doğu'da artan jeopolitik gerilim, salgının hızla yayılmaya devam etmesi ile azalan petrol ve doğal gaz piyasası yatırımları, yukarı yönlü riskler arasında yer alırken, küresel ekonomik faaliyetlerin yeniden yavaşlamaya başlaması, bazı Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) dışı ülkelerdeki arz fazlası, Libya'daki üretimin beklenenden daha hızlı normale dönmesi ile OPEC ve OPEC dışı bazı üretici ülkelerin aldığı üretim kesintisi kararının ihlal edilmesi ise aşağı yönlü riskler olarak öne çıktı.
Opec - 14.10.2020
Küresel petrol arzı eylülde azaldı
Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) eylül ayına ilişkin aylık petrol piyasası raporuna göre, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) ham petrol üretimi eylülde bir önceki aya göre günlük 340 bin varil azalışla 24 milyon 80 bin varil oldu.
Opec - 14.10.2020
Brent petrolün varili 42,27 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) petrol talebinde beklenenden daha yavaş bir toparlanmaya işaret etmesi de fiyatlardaki düşüşü destekledi.
Opec - 14.10.2020
Altın ve petrol fiyatları yatay
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) son yayımlanan aylık raporunda, Covid-19 pandemisinin genişlemesine ilişkin verilere karşın, büyük ekonomilerin yeni bir genel kapatma uygulamayacağına ilişkin değerlendirmenin yer almasının desteğiyle, altın fiyatlarındaki kayıplar durdu ve...
Opec - 14.10.2020
Dolar güç kazanınca altın ve gümüş düştü
Bunun yanında, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) son yayımlanan aylık raporunda, Covid-19 pandemisinin genişlemesine ilişkin verilere karşın, büyük ekonomilerin yeni bir genel kapatma uygulamayacağına ilişkin değerlendirmenin yer alması da, yatırımcılardaki iyimserliği destekledi.
Opec - 13.10.2020
OPEC'in petrol üretimi eylülde azaldı
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) günlük ham petrol üretimi, geçen ay bir önceki aya göre 50 bin varil azalarak 24 milyon 11 bin varile geriledi.
Opec - 9.10.2020
Brent petrolün varili 43,16 dolar
Öte yandan, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı ülkelerin üretim kesintisi anlaşmasının dışında tutulan Libya'da, yaşanan çatışmalar nedeniyle ocaktan bu yana sekteye uğrayan petrol üretiminin bu hafta günlük yaklaşık 300 bin varile ulaşmasıyla yaşanan olası arz fazlası endişesi ve dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarında yaşanan artış da uluslararası petrol fiyatlarındaki düşüşü desteleyen faktörler arasında bulunuyor.
Opec - 8.10.2020
OPEC: Covid-19 1930'lardan sonra en büyük çöküşe neden oldu
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) yayınladığı "2020 Dünya Petrol Görünümü" başlıklı raporda, Covid-19 pandemisinin, petrol ve enerji talebinde, canlı tarihin en büyük çöküşüne neden olduğu vurgulandı.
Opec - 8.10.2020
OPEC: Küresel enerji talebi 2045'te günlük 361 milyon varil petrol eş değerine yükselecek
Geçen yıl günlük 289 milyon varil petrol eş değeri seviyesinde olan küresel birincil enerji talebinin, 2045'te günlük 361 milyon varil petrol eş değerine ulaşması öngörülüyor.
Opec - 8.10.2020
AB EastMed'den desteğini çekmeli
2019 yılının Ocak ayında Kahire'de Mısır'ın ev sahipliğinde bir araya gelen ülkeler, doğalgaz sektöründe Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) benzeri bir örgütlenme, bir enerji karteli olarak Doğu Akdeniz Gaz Forumu'nu kurdular.
Opec - 8.10.2020
Brent petrolün varili 42,15 dolar
Raporda, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerin üretim kesintisi kararına dahil edilmeyen Libya'nın ham petrol üretimindeki artışın petrol arzını ve stoklarını etkileyebileceği kaydedildi.
Opec - 7.10.2020
ABD, petrol fiyatı tahminini yüzde 4 düşürdü
Üretim beklentisi aşağı çekildi Raporda, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerin üretim kesintisi kararına dahil edilmeyen Libya'nın ham petrol üretimindeki artışın petrol arzını ve stoklarını etkileyebileceği kaydedildi.
Opec - 2.10.2020
Brent petrolün varili 39,48 dolar
Öte yandan, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) dün Twitter hesabından yapılan açıklamada, OPEC Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, Kovid-19 salgını nedeniyle küresel piyasalardaki belirsizlik ve risklerin petrol piyasasını ve ekonomik toparlanmanın hızını etkilemeye devam edeceğini belirtmişti.
Opec - 1.10.2020
Irak, bir Japon şirketiyle güney rafinerileri için 4 milyar dolarlık anlaşma imzaladı
Günlük 4,6 milyon varil petrol üretimiyle OPEC'in en büyük ikinci petrol üreticisi olan Irak, 2010 yılında Zikar'da günlük 300, Meysan'da 150, Kerkük'te 150, Kerbela'da 140 bin varil kapasiteli petrol rafinerileri inşa etmek için uzun vadeli bir plan ortaya koydu.
Opec - 1.10.2020
Altın 1,900 dolara çıktı, petrol düştü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün (OPEC) Eylül üretiminin, OPEC+ anlaşması dışında tutulan İran ve Lİbya'nın da üretimlerini artırması da petrol fiyatlarındaki düşüşü destekledi.
Opec - 1.10.2020
Son dakika haber! OPEC: Belirsizlik ve riskler petrol piyasasını etkilemeye devam edecek
Bir son dakika haberine göre Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle küresel piyasalardaki belirsiz ve risklerin petrol piyasasını ve ekonomik toparlanmanın hızını etkilemeye devam edeceğini bildirdi.
Opec - 1.10.2020
Altın fiyatları yükseldi, petrol yatay (2)
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, Salı günü artan koronavirüs endişelerine ek olarak, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ ve Libya'dan gelen üretim artışları ve ABD'de beklenen stok verilerindeki belirsizlik sonucu Brent Petrol'de aşağı yönlü hareketlerin derinleştiği anımsatıldı ve şöyle denildi: "Dün ise talep endişelerinin sürmesi sonucu Brent Petrol'ün güne satıcılı başladığı takip edildi.
Opec - 28.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yükseldi
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, geçen haftanın son işlem gününde piyasalardaki normalleşme sinyallerine rağmen devam eden arz endişeleri ve takip edilen koronavirüs gelişmeleri sonucu Brent petrolün satıcılı, aşağı yönlü sınırlı hareketi izlendiğine işaret edildi ve şu konuların altı çizildi: "Haftanın ilk işlem gününde ise OPEC Genel Sekteri Mohammed Barkindo'nun G20 Enerji Bakanları sanal toplantısında yaptığı açıklar takip edilirken, Çin'den gelen pozitif verilerin risk iştahını desteklemesi ve doların yükselişini ara vermesi Brent petrole olan talebi desteklediği gözleniyor.
Opec - 28.9.2020
Brent petrolün varili 42,05 dolar
Ayrıca, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerin üretim kesintisi kararına rağmen OPEC üyesi İran'ın daha fazla üretime devam etmesi ve Libya'nın 8 ay aradan sonra petrol ihracatına başlayarak piyasaya ortalama 1 milyon varil petrol arz etmesi fiyatları olumsuz etkiliyor.
Opec - 28.9.2020
Petrol fiyatları düştü, altın yatay
Petrol fiyatları, Covid-19 pandemisinde ikinci dalga kaygılarıyla düştü ve Brent petrolün varil fiyatı 42 dolar, ABD Batı Teksas ham petrolünün varil fiyatı da 40 dolar düzeyine çekildi.  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) petrol üretimini kısıtlamalarına karşın, İran ve Libya'nın üretimlerini artırması, bu girişimin etkilerini büyük ölçüde kırdı.
Opec - 21.9.2020
Altın fiyatları yükseldi, petrol yatay
Ahlatcı Yatırım'ın analizinde, ABD Enerji Enformasyon Yönetimi'nin (EIA) geçen hafta ABD'de stratejik petrol stokları dışındaki hampetrol stoklarının, 11 Eylül'de biten haftada 4.4 milyon varil azalarak 496 milyon varile gerilediğine ilişkin açıklaması anımsatıldı ve eklendi: "Haftanın son işlem gününde ise Libya'nın ülkenin petrol ihracatına yönelik bir ablukanın bir ay süreyle kaldırılacağını söylemesi ve OPEC+ toplantısından gelen destek sinyallerin Petrol fiyatları üzerindeki olumlu gelişmeleri gözlenirken, gün sonunda takip edilen gelişmelere rağmen Brent Petrol'ün aşağı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi.
Opec - 18.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yatay
Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak'ın, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubundaki tüm ülkelerin OPEC+ anlaşmasına bağlılıklarını dile getirdiklerini açıklamasının ardından 44 doları aşan Brent petrol de 43 dolara çekildikten sonra bu düzeyde yatay düzeylerde işlem görüyor.
Opec - 18.9.2020
Brent petrolün varili 43,63 dolar
Petrol fiyatlarındaki artışta, perşembe günü yapılan OPEC+ grubu toplantısında petrol üreticisi ülkelerin birlik ve petrol kısıtlamalarına uyma konusundaki kararlılık açıklaması etkili oldu.
Opec - 18.9.2020
Petrol ve altın fiyatları yükseldi
Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak'ın, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubundaki tüm ülkelerin ilgi bakanlarının Perşembe günü yapılan toplantıda, OPEC+ anlaşmasına bağlılıklarını dile getirdiklerini açıkladı.
Opec - 18.9.2020
Novak: Tüm ülkeler OPEC+ anlaşmasına bağlı
Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubundaki tüm ülkelerin ilgi bakanlarının Qerşembe günü yapılan toplantıda, OPEC+ anlaşmasına bağlılıklarını dile getirdiklerini açıkladı.
Opec - 17.9.2020
BAE'den üretim kesintisi anlaşmasına "tam bağlılık" vurgusu
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubu enerji ve petrol bakanlarının video konferans sistemi üzerinden katıldığı 22.
Opec - 17.9.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın düştü
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC+) Bakanlar Birleşik İzleme Toplantısı'nda üretim kısıntısı programının değiştirilmediğine ilişkin haberler üzerine petrol fiyatları yükseldi.
Opec - 17.9.2020
Brent petrolün varili 41,54 dolar
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve bazı OPEC dışı ülkelerden oluşan OPEC+ petrol piyasasını görüşmek için bugün toplanıyor.
Opec - 16.9.2020
OPEC: Petrol piyasasında 2021'e kadar hafif bir toparlanma görülecek
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Genel Sekreteri Muhammed Barkindo, gelecek yıla kadar petrol piyasasında "hafif bir toparlanma" görüleceğini bildirdi.
Opec - 16.9.2020
Petrol fiyatları yükseldi, altın yatay
OPEC+ üretim kısıntısını  günlük ortalama 9.
Opec - 16.9.2020
Rusya'da yatırımların hızla toparlanması beklenmiyor
Rus ekonomisinin bu yıl yüzde 3,9 düzeyinde küçülmesini beklediklerini ifade eden Reşetnikov, "Gelecek yıl ise yüzde 3,3 düzeyinde büyüme bekliyoruz. Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile varılan üretim kısıntısı anlaşmasının 2022'de sona ermesi de ekonomiye olumlu etki yapacak.
Opec - 16.9.2020
Altın fiyatları yatay, petrol yükseldi
IEA raporunda ayrıca,  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubunun Ağustos'ta üretim kısıntısı hedefini 2.
Opec - 16.9.2020
Brent petrolün varili 41,08 dolar
Politik risk ve petrol analisti Jose Chalhoub Anadolu Ajansına yaptığı açıklamada, piyasaların ikinci dalga endişeleriyle savaşırken yeni OPEC kararlarını beklediğini belirtti.
Opec - 15.9.2020
IEA talep öngörüsünü düşürünce petrol fiyatları yükseldi
IEA raporunda ayrıca,  Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubunun Ağustos'ta üretim kısıntısı hedefini 2.
Opec - 15.9.2020
IEA 2020 petrol talebi öngörsünü günlük 91.7 mln varile çekti
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), 2020 yılı için küresel petrol talebinde daralma öngörüsünü 400,000 varil azaltarak, günde ortalama 9.
Opec - 15.9.2020
Son dakika... Küresel petrol arzı ağustosta arttı
Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) ağustos ayına ilişkin aylık petrol piyasası raporuna göre, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün (OPEC) ham petrol üretimi ağustosta bir önceki aya göre günlük 830 bin varil artışla 24 milyon 510 bin varil oldu.
Opec - 15.9.2020
Son dakika! OPEC: Küresel ekonomi 2020'de yüzde 4.0 daralacak
Son dakika ekonomi haberi: Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), küresel ekonominin 2020 yılında yüzde 4.0 daralacağını, ardından 2021 yılında da yüzde 4.7 büyüyeceğini öngördü.
Opec - 15.9.2020
Son dakika ekonomi: Altın 1,970 dolar sınırına yükseldi
Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin oluşturduğu OPEC+ grubunun Ortak Teknik Komite toplantısı Çarşamba günü yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Opec Haberleri | Opec Haber - Haberler - Opec haberleri, son dakika opec haber ve gelişmeleri burada. Brent petrolün varili 42,82 dolar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 17:49:47. #1.15#
title