Mikrobiyoloji Haberleri

Mikrobiyoloji haber, Mikrobiyoloji son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mikrobiyoloji - Bugün
ABD'de Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 4 bin 132 artarak 435 bin 540'a yükseldi
ABD'de Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 4 bin 132 artarak 435 bin 540'a yükseldi.
Mikrobiyoloji - Bugün
İran, Rusya'dan 2 milyon doz Sputnik V aşısı alacak
Dışişleri Bakanı Zarif de dün Moskova ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Rusya'nın Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği Sputnik V aşısının İran'da onaylandığını duyurmuştu.
Mikrobiyoloji - Bugün
Moldova, Kovid-19'a karşı aşılama sürecini şubatta başlatmaya hazırlanıyor
Moldova'nın Transdinyester bölgesine Rus yapımı aşısı ulaştırılacak Öte yandan, Rusya'da Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünce geliştirilen "Sputnik V" (GamKovidVak) aşısının tescili için Moldova Sağlık Bakanlığına başvuru yapıldığı ifade edildi.
Mikrobiyoloji - Bugün
Son dakika haberi | Türk bilim insanları Çin ortaklığında koronavirüs ilacı geliştirilmesine katkı sağlayacak
"Antikor üreten ölümsüz hücrelerin çoğalmasını sağlayacağız" KOÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Mikrobiyoloji - Dün
Lavrov: "Astana Formatı kapsamında Soçi kentinde şubatta görüşmeler için hazırlık yapılıyor"
Rusya'nın Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği Sputnik V aşısının (GamKovidVak) İran'da onaylandığını belirten Zarif, kısa sürede aşıyı satın alacaklarını ve aşının Rusya ile ortak üretimine başlamayı umduklarını söyledi.
Mikrobiyoloji - Dün
Enfeksiyon uzmanı Prof. Dr. Şener, Kovid-19 rakamlarındaki düşmeye aldanılmaması için uyardı Açıklaması
Fakültenin Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalında görevli Prof.
Mikrobiyoloji - 25.01.2021
Rus aşısı Sputnik V'nin Türkiye'de üretimi için anlaşma imzalandı
Rus Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği "Sputnik V" adlı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının Türkiye'de üretimini birlikte yapacağı Türk ortağı VisCoran İlaç Sanayii'nin Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Mikrobiyoloji - 24.01.2021
Son dakika haber! Rusya'da son 24 saatte 21 bin 127 vaka
AŞI UYGULAMASI AVM, TİYATRO MERKEZLERİNDE YAPILIYOR Öte yandan, Rusya'da koronavirüs salgınına karşı başlatılan kitlesel aşılama, alışveriş merkezleri ve tiyatro binası gibi kültür sanat merkezlerinde de uygulanıyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla başlayan kitlesel aşılama, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği "Sputnik V" aşısıyla yapılıyor.
Mikrobiyoloji - 22.01.2021
Özbekistan'da, Çin üretimi Kovid-19 aşısının 3. aşama testlerine 4 bine yakın kişi katıldı
Anhui Zhifei Longcom ilaç şirketi ile Çin Bilimler Akademisi Mikrobiyoloji Enstitüsünce geliştirilen protein bazlı aşı adayının, 2'nci aşama klinik denemeleri tamamlanarak 3'üncü aşamaya geçtiği duyurulan son Çin aşısı olmuştu.
Mikrobiyoloji - 21.01.2021
SALGINDA YILDIZI PARLAYAN SEKTÖRLER - Temizlik kağıtları pazarı 2020'de yaklaşık 3,4 milyar TL'lik büyüklüğe ulaştı
Şirkette oluşan deneyimi ve uzmanlığı, ev dışı tüketim sektöründe hijyen bilincini artırmak üzere dijital platformlara taşıdıklarını anlatan Günvaran, şöyle konuştu: "Ev dışı tüketim sektörü çalışanlarının mesleki gelişimlerini destekleyen, temizlik ve hijyen konularında bilgi birikimlerini artırabilecekleri online eğitimlerle toplam 64 bin kişiye ulaştık. Bu dönemde yeni Ar-Ge yatırımlarına imza atarak faaliyetlerimizi desteklemek ve daha katma değerli ürünler üretmek yolunda önemli altyapı çalışmaları başlatarak Mikrobiyoloji ve Analitik Laboratuvarlarımızı devreye aldık.
Mikrobiyoloji - 18.01.2021
Son dakika haberi... Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Rusya'da Kovid-19'a karşı geniş çaplı aşılama başladı. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla ülkede başlayan kitlesel aşılama, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği "Sputnik V" (GamKovidVak) aşısıyla yapılıyor.
Mikrobiyoloji - 18.01.2021
Rusya'da Kovid-19'a karşı kitlesel aşılama başladı
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatıyla ülkede başlayan kitlesel aşılama, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsünün geliştirdiği "Sputnik V" (GamKovidVak) aşısıyla yapılıyor.
Mikrobiyoloji - 18.01.2021
KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji Viroloji Laboratuvarı yenileniyor
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ve beraberindeki heyet, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mikrobiyoloji Viroloji Laboratuvarı'nda incelemelerde bulundu.
Mikrobiyoloji - 18.01.2021
Son dakika haberi: BİLİM KURULU ÜYESİ PROF. DR. YAVUZ: ŞUBAT SONRASI OKULLAR AÇILABİLİR
Prof. Dr. Yavuz, yüksek risk altındaki sağlık çalışanları hariç, hastalığı geçirenlerin 6 ay boyunca aşı olmasına gerek olmadığını belirtti, inaktif aşının 28 gün arayla yapılmasının etkinlik düzeyini çok daha fazla yükselttiğini söyledi.    Geçtiğimiz perşembe günü öncelikli olarak yüksek risk grubundaki sağlık çalışanlarıyla başlanan Kovid 19 aşılamalarında rekor kıran Türkiye'de, araya hafta sonunun girmiş olmasına rağmen şimdiye dek 700 binin üzerinde kişi aşılandı. Birkaç hafta geç başlanmasına rağmen dünyadaki aşılama sıralamasına iki gün içerisinde ilk ondan girmeyi başaran Türkiye'deki aşılamalar,  sırasıyla huzurevleri sakinleri ve çalışanları ile yüksek risk grubundaki 65 yaş üstü vatandaşlarla devam edecek. Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
Mikrobiyoloji - 18.01.2021
KOVİD-19 HASTALARI YAŞADIKLARINI ANLATIYOR - "Beni en çok endişelendiren FMF hastası küçük oğlumun pozitif olma ihtimaliydi"
MUSTAFA MURAT KAYGUSUZER/AHMET BAYRAM - Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığı geçiren Soma Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Servisi Sorumlu Hemşiresi Sevcan Torun ile Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr.
Mikrobiyoloji - 16.01.2021
Uzmanından "aşılamada 'yalancı güven'e dikkat" önerisi
Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, aşılama çalışmalarının başlamasıyla insanlarda 'yalancı güven' oluşabileceğini belirterek, "Aşı olduk diye maske ve hijyen kurallarından vazgeçmemeliyiz.
Mikrobiyoloji - 15.01.2021
Uzmanlar, aşı hakkında ortaya komplo teorileri atanlara karşı uyardı
Bayındır Kavaklıdere Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü Uzmanı Prof. Dr. Levent Doğancı, "Pandemiyi bitirebilmek için insanoğlunun elinde aşılama ile kazanacağımız bağışıklık haricinde kullanabileceği başka bir metot şu an mevcut değil." ifadelerini kullandı.
Mikrobiyoloji - 14.01.2021
Son dakika haberleri | Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Erensoy'dan aşı açıklaması Açıklaması
Son dakika sağlık haberi: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanlığını da yürüten Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği Başkanı Prof. Dr. Selda Erensoy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede aşılamanın yapılmaması halinde ağır hasta ve vefat sayısının tekrar yükselebileceğini söyledi.
Mikrobiyoloji - 12.01.2021
Son dakika! Niğde'de koronavirüs tedavisi gören emekli doktora doğum günü sürprizi
Son dakika haberine göre Niğde'de 77'inci yaşına giren emekli enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı Dr. Mustafa Aytaç Esirgen'e yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı.
Mikrobiyoloji - 11.01.2021
Son dakika haberi! Filistin Başbakanı Iştiyye, aşı temini için dört firmayla anlaştıklarını duyurdu
Rusya Doğrudan Yatırım Fonu'ndan (RDIF) bugün yapılan açıklamada, Filistin Sağlık Bakanlığının, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen "Sputnik V" aşısını tescil ettiği belirtilmişti.
Mikrobiyoloji - 11.01.2021
Filistin, Orta Doğu'da Rus Kovid-19 aşısını tescil eden ilk ülke oldu
Rusya Doğrudan Yatırım Fonundan (RDIF) yapılan açıklamada, Filistin Sağlık Bakanlığının, Gamaleya Ulusal Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen "Sputnik V" aşısını tescil ettiği belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mikrobiyoloji Haberleri | Mikrobiyoloji Haber - Haberler - Mikrobiyoloji haberleri, son dakika mikrobiyoloji haber ve gelişmeleri burada. ABD'de Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı, son 24 saatte 4 bin 132 artarak 435 bin 540'a yükseldi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.1.2021 23:21:44. #1.15#
title