Kumkale Haberleri

Kumkale haber, Kumkale son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kumkale - 11.08.2021
Son dakika haber: Bakan Ersoy: "Topraklarımıza düşen her ateş devletimizin gücü, milletimizin birlik ve beraberliği karşısında sönecek"
Çanakkale'nin Türk kimlik ve karakterinin timsali kılındığına değinen Bakan Ersoy, "Hüseyin Avni, Mehmet Şefik, Ezineli Yahya Çavuş, Yusuf Kenan gibi nice kahraman sayesinde bugün "Çanakkale Ruhu" hepimizin ortak manevi hazinesi olmuştur. Onlar 1915'te Seddülbahir, Kumkale, Arıburnu, Kanlısırt, Anafartalar ve Conkbayırı gibi sayamayacağımız daha pek çok mevzide kahramanca hayatını feda ederek ya da sinesinde onur ile taşıyacağı yaralar alarak, Çanakkale'yi Türk kimlik ve karakterinin timsali kılmışlardır.
Kumkale - 08.04.2021
Çanakkale'de "2. Troas Sempozyumu" Anadolu'nun tarihi coğrafyasına ışık tutacak
Alanında uzman 40 akademisyenin ve araştırmacının yer alacağı sempozyumun webinar yöntemiyle sanal ortamda çevrim içi yapılacağını kaydeden Gölcük şunları ifade etti: "Sempozyum, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğümüzün desteğiyle Arkeoloji Haber ve Troya Müzesi ortaklığıyla yapılacak. Anadolu'nun tarihi coğrafyasını aydınlatmak üzere Troya Müzesi çatısı altında çok önemli bir sempozyumu daha gerçekleştireceğiz. Kültürel akışın kronoloji duvarına çarpmaksızın aldığı yolu izleyicilerimizle paylaşmak istedik. Arkeolojiden sanat tarihine, müzecilikten tarihe, Troya Savaşı'ndan Çanakkale Savaşları'na, Ressam Hoca Ali Rıza'dan Aziz Paulus'a uzanan süreçte kırka yakın akademisyen ve araştırmacı ile sempozyum online olarak 3 gün sürecek." Sempozyumun gelenekselliğinin sürdürülmesi için ve koronavirüs tedbirlerine uymaya devam etmek için çevrim içi olarak düzenleme gereği duyduklarını dile getiren Müze Müdürü Gölcük, şöyle devam etti: "Tabi bu sempozyum bizim için çok önemli. Sempozyumu geleneksel hale getirmek istemimizin temel sebebi de şu, her şeyden önce Troya Müzesinin bölgesinde bir enstitü bir çalışmasına istiyoruz. Bilgiyi alan, işleyen, yoğuran ve bunu paylaşan bir kurum olmasını istiyoruz. Yanı sıra bu 2. Troas Sempozyumunda bir farklılığımız var. İlkinde kazı ve yüzey araştırmalarıydı. Fakat bunda bu sefer arkeolojiden tutun tarihe, sanat tarihine müzeciliğe varana kadar geniş bir perspektifte aldık konuyu. Çünkü coğrafyayı içinde bulunduğumuz bu coğrafyayı tarihsel olarak hiçbir sınır koymadan, kronolojik olarak bir sınır koymadan coğrafyayı bütüncül olarak ele almak istiyoruz." "İlk oturum Troya kazıları" Cumartesi günü ilk oturumun Troya kazıları ile başlayacağını kaydeden Rıdvan Gölcük, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Hemen ardından gelen ikinci oturumumuz ise Kumkale Şehitliği hakkında olacak.
Kumkale - 30.03.2021
Son dakika haberi... Çanakkale'de 2 köyde karantina kararı alındı
Gelen son dakika haberine göre Çanakkale'nin merkeze bağlı Kayadere köyünün tamamı ile Kumkale köyünün Şehitler mevkisinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantina uygulaması başlatıldı.
Kumkale - 30.03.2021
Çanakkale'de bir köy karantinaya alındı
ÇANAKKALE'de merkeze bağlı Kayadere köyü ile Kumkale köyü şehitler mevkisi koronavirüs tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantinaya alındı.
Kumkale - 17.03.2021
Çanakkale'yi geçilmez kılan mücadelelerin ayrıntıları, tarihi belgelerde ortaya çıkıyor
Bu raporlar içerisinde, "Saroz Körfezi'nde ateş açan bir müttefik zırhlısının Mecidiye Kışlasını kısmen tahrip ettiği, Kabatepe'den açılan ateşle bir müttefik uçağının düşürüldüğü, İntepe ve Kumkale'ye ateş açan müttefik donanmasına karşılık verildiği, Bükreş, Atina, Almanya, Lozan ve Selanik'ten müttefiklerin durum ve Çanakkale ile ilgili faaliyetleri hakkında alınan bilgiler" önemli yer tutuyor.
Kumkale - 14.03.2021
Haftanın tarihine bakış
Methal Grubu'nda Ertuğrul, Seddülbahir, Kumkale, Orhaniye bataryaları ile Erenköy civarında yerleştirilmiş bir kısım seyyar obüs bataryası, Merkez Grubu'nda ise Anadolu ve Rumeli bataryaları bulunuyordu.
Kumkale - 31.01.2021
Çanakkale Boğazı'nda 366 metre boyundaki gemi makine arızası yaptı (2)
GEMİNİN MAKİNE ARIZASI GİDERİLDİSuudi Arabistan'ın King Abdullah Limanı'ndan Bursa'nın Gemlik Limanı'na giden 366 metre boyunda ve 140 bin 96 groston ağırlığındaki Panama bayraklı 'MSC Maria Saveria' isimli geminin, makine arızası giderildi.
Kumkale - 31.01.2021
Çanakkale Boğazı'ndan geçmeye hazırlanırken makine arızası yaşanan gemi güvenli bölgeye çekilecek
Makinelerinin durmasından dolayı acilen Kumkale mevkisi açıklarına demirleyen geminin bulunduğu bölgeye güvenlik amacıyla Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne ait "Kurtarma-6" ve "Kurtarma-10" römorkörleri gönderildi.
Kumkale - 29.09.2020
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş balıkçılarla birlikte ağ çekti
Vali Aktaş, Kumkale Balıkçı Barınağı Limanı'nda bulunan 30 metrelik "Çalı Balıkçılık" isimli gırgır teknesiyle Ege Denizi'ne doğru açılarak balık avına katıldı.
Kumkale - 27.08.2020
Çanakkale'nin kuru fasulye üretimini artıracak projede tohumlar bitkiye dönüştü
AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kumkale Ovası'nda desteklemeden yararlanan bir üreticinin tarlasında incelemelerde bulunarak, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ'dan bilgi aldı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kumkale Haber, Kumkale Son Dakika Haberleri - Haberler - Kumkale haber sayfamızda Kumkale haberleri okuyabilir, Kumkale son dakika haberleri ve güncel Kumkale gelişmelerini görebilirsiniz. TROYA HAZİNELERİ, HİSARLIK TEPE'NİN 3 BİN KURUŞA KAMULAŞTIRILMASIYLA
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.9.2021 11:27:34. #1.16#

title