Köy Enstitüleri Haberleri

Köy Enstitüleri haber, Köy Enstitüleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Köy Enstitüleri - 25.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1940- Köy Enstitülerinin kuruluşuna ilişkin kanun kabul edildi.
Köy Enstitüleri - 22.04.2021
Köy Enstitüleri, Ayvalık'ta 4 gün boyunca gündeme taşındı
Köy Enstitüleri, kuruluşunun 81'inci yılında Ayvalık Belediyesi'nin ev sahipliğinde, dört gün boyunca, Vural Sineması Nejat Uygur Sahnesi'nde "Fikir ve Kültür Günleri" adı altında tekrar eğitim, bilim ve sanat başlıkları ile gündeme taşındı.
Köy Enstitüleri - 21.04.2021
Çiğli'de köy enstitülerinin 81. yılı şiirlerle kutlandı
İzmir'de Çiğli Belediyesi tarafından, köy enstitülerinin 81. kuruluş yıl dönümü kapsamında düzenlenen "Köy Enstitülü Şairler ve Şiir" etkinliğinde bir ilke imza atılarak köy enstitülerinden yetişen şairlerin kaleme aldığı şiirler okundu.
Köy Enstitüleri - 18.04.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Köy Enstitüleri'nin 81. kuruluş yıl dönümünü kutladı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Köy Enstitüleri'nin kuruluşunun 81. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.
Köy Enstitüleri - 11.04.2021
Haftanın tarihine bakış
1940- Köy Enstitüleri Kanunu kabul edildi.
Köy Enstitüleri - 28.01.2021
Tanıl Bora, "Hayatımız Kitap" programına konuk oldu
Bora, bir süredir biyografi yazmayı arzuladığını belirterek, şunları söyledi: "Aslında ilk biyografi çalışmamı Süleyman Demirel üzerine yapmak istiyordum ama bir süredir Hasan Ali Yücel üzerinde çalışıyordum ve o beni daha çok cezbetti. Zaten genel olarak sağ ideoloji üzerine çalıştığım için biraz da farklı bir dünyadan kişiye yönelmek istediğim için böyle bir tercihte bulundum sanırım. Biyografi çalışması bir avcılık toplayıcılık işidir. Çok farklı metinlerde, literatürlerde küçük ayrıntılar bulmak için iz ararsınız. Aynı zamanda bir çerçeveleme gerektirir. Ele aldığınız kişinin kendi yazdıkları ve doğrudan onun üzerine yazılanlardan öte dönemsel olayları, çelişkileri, sorunları gibi meseleleri de ucundan yakalamak gerekiyor. Dolayısıyla biyografi diğer türlerin çalışma takviminden biraz daha yoğundur." Hasan Ali Yücel'in Türkiye'deki farklı görüşlerin içerisinde ele alınmaya müsait bir figür olduğuna dikkati çeken Bora, "Onun üzerinden birçok şeyi tekrar düşünebilmek mümkün, Kemalizm, milliyetçilik, din meselesi, komünizm, Köy Enstitüleri, demokrasi veya darbeler.
Köy Enstitüleri - 24.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1954- Köy Enstitüleri kapatıldı.
Köy Enstitüleri - 09.09.2020
Kılıçdaroğlu, CHP'nin 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla basın toplantısı düzenledi: (2)
Kılıçdaroğlu, 1939'da Atılay denizaltısının hizmete girdiğini, Unkapanı Köprüsü'nün, Ereğli Kömür İşletmelerinin açıldığını ve 1940'ta Köy Enstitülerinin kurulduğunu hatırlatarak "Eğer bugün bize güçlü bir kültür mirası bırakıldıysa bunu Köy Enstitüleri, o enstitülerde yetişen insanlara borçluyuz.
Köy Enstitüleri - 22.07.2020
Gezici kütüphane yollarda
Gezici kütüphane yollarda BURSA - Nilüfer Belediyesi'nin hayata geçirdiği Gezici Kütüphane, törenle hizmete başladı. Her yaş grubuna yönelik kitap koleksiyonu, dergi, çizgi roman gibi kitap türlerinin yer aldığı Gezici Kütüphane, ilk olarak Nilüfer'in kırsaldaki 34 mahallesini düzenli aralıklarla ziyaret edecek. Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, Gezici Kütüphane ile artık okurların ayağına kadar gidiyor. Nilüfer Belediyesi'nin, hayata geçirdiği Gezici Kütüphane, Ürünlü Mahallesi'nde okurlarla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Maske ve sosyal mesafe kuralına dikkat edilen törende konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, "Yerinde duramayan gezici kütüphanemiz bugün yola çıktı ve ilk molasını da burada, Ürünlü Mahallesi'nde verdi. Nilüfer kütüphaneleri 5 farklı noktada hizmet veriyor. İnsanların kapalı mekanlara girmeye çekindikleri salgın sürecinde özellikle kırsal nitelikli mahallelerimizde kitaba ulaşımı kolaylaştırmak için bir de gezici kütüphane hizmeti başlatmak istedik. Aracımız ilk aşamada Nilüfer'in kırsal nitelikteki 34 mahallesini ziyaret edecek. Bu mahallelerde öncelikle okullar, kadın dernekleri ve meydanlarda belirli bir program çerçevesinde etkinlikler yapılacak" dedi. Gezici Kütüphane'nin gittiği her yere kitaplarla birlikte, hikayeler, masallar, resimler, oyunlar götüreceğinin de altını çizen Başkan Turgay Erdem, "İlk etapta yaklaşık 140 bin nüfusun yaşadığı kırsal nitelikli bir bölgeye hizmet verecek olan gezici kütüphanemiz, merkezdeki bazı noktalarda dezavantajlı grupları da kitapla buluşturacak. Çocukların yanı sıra aileleri, eğitimciler ve kadınlar, kendilerine özel atölye ve seminerlere erişebilecekler. Bu etkinliklerin ilki bugün, burada gerçekleşiyor ve ilk etkinlik konuğumuz da gazeteci-yazar Ömür Kurt oldu. Kendisi, çocuklarımızla bir söyleşi yapacak ve ardından da çocuklara Köy Enstitüleri'ni anlatan kitabını imzalayacak.
Köy Enstitüleri - 26.04.2020
Haftanın tarihine bakış
1940- Köy Enstitülerinin kuruluşuna ilişkin kanun kabul edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Köy Enstitüleri Haberleri | Köy Enstitüleri Haber - Haberler - Köy Enstitüleri haberleri, son dakika köy enstitüleri haber ve gelişmeleri burada. Aşık Veysel Şatıroğlu kimdir? Aşık Veysel hayatı hakkında kısaca bilgiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 10:19:29. #1.15#

title