KIBRIS RUM KESİMİ HABERLERİ

Kıbrıs Rum Kesimi Haberleri

Kıbrıs Rum Kesimi haber, Kıbrıs Rum Kesimi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs Rum Kesimi 9.7.2020
8 Temmuz 2020 Haberleri
8 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Kıbrıs Rum Kesimi 8.7.2020
RÖPORTAJ- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Meşru Trablus hükümetine desteğimiz devam edecek"
SORU: Avrupa Birliği Dış Politika ve Güvenlik İşleri Yüksek Temsilcisi Josep Borrell Ankara'daydı, Sayın Çavuşoğlu'yla da görüştüler. Basın toplantısını dinlediğimizde, yaklaşımlarına bakıldığında sanki Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'deki çıkarlarını korumak merkezli bir ziyaret gibi algılandı. Siz nasıl görüyorsunuz? Bizim Avrupa Birliği ile olan ilişkilerimizi, Avrupa'nın Türkiye ile olan ilişkilerini nasıl değerlendiriyorsunuz? Bundan sonraki süreçler nasıl gidecek? Avrupa Birliği'nin de bu noktada Doğu Akdeniz konusundaki yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz? "AB'nin Türkiye'siz adım atamayacağını gördük" CEVAP: Almanya'nın dönem başkanlığı Türkiye-AB ilişkileri için bir fırsat olabilir. Bu yönde Sayın Şansölye'nin de bir iradesinin olduğunu, bunu bize, Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettiğini biliyorum. Gümrük Birliği ve diğer konularda, Schengen'de olabilir, birtakım ilerlemelerin sağlanması şüphesiz herkesin menfaatine olacaktır ama bunun hangi şartlarda yapıldığı da önemli, ne şekilde yapıldığı da son derece önemli. Türkiye'nin AB ile ilişkilerinde bugüne kadar engel olarak ortaya konan meselelerin aslında o kadar da aşılamayacak sorunlar olmadığını hepimiz görüyoruz. Bugüne kadar hep siyasi gerekçelerle bazen Fransa tarafından, bazen Kıbrıs Rum Kesimi tarafından, bazen başka ülkeler tarafından çeşitli fasılların açılmasına, müzakerelerin yapılmasını blokaj konulmuştu.
Kıbrıs Rum Kesimi 8.7.2020
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: "Kurbanlık küçükbaş hayvan sayımız, 138 ülkenin koyun, keçi...
Türkiye'nin koyun ve keçi varlığıyla dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye koyun sayısında dünyada 8'inci, keçi sayısında ise 22'inci sırada. Ülkemiz potansiyelinin harekete geçirilmesi durumunda, kısa bir sürede koyun sayısında ilk 4'e, keçi sayısında ise ilk 12'ye girebilir. Kurbanlığa ayrılan 3,5 milyon küçükbaş hayvan sayımız, tek tek 138 ülkenin koyun, keçi toplam varlığından fazladır. Tarım ve Orman Bakanlığımızın da hedefi olan nüfus başına bir küçükbaş hayvan sayısına ve kırmızı ette küçükbaş etinin payını yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkarma hedefine en kısa zamanda ulaşabiliriz. Potansiyelin değerlendirilmesi için hayvancılığa verilen destekler sürdürülmelidir." Çelik, diğer ülkelerin küçükbaş hayvan varlıklarına da değinerek, şu bilgileri paylaştı: "Ülkemizde kurbanlık için ayrılan küçükbaş hayvan sayısından daha az koyun, keçi varlığına sahip ülkeler içinde Kamerun, Arnavutluk, Vietnam, Küba, Portekiz, Norveç, Venezuela, Sırbistan, Kolombiya, Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Ukrayna, Macaristan, Bosna Hersek gibi ülkeler var. Bunların koyun, keçi varlıkları 1 milyon ile 3,5 milyon baş arasında değişiyor. Lübnan, Filistin, Gürcistan, Kuveyt, Kanada, Makedonya, Moldova, Hırvatistan, Ermenistan, Kıbrıs Rum kesimi, İsrail, Malezya, Jamaika, Katar, Tayland, Avusturya, İsviçre, Slovakya, Güney Kore, İsveç, Polonya, Çekya, Belçika, Finlandiya, Tayvan, Danimarka, Slovenya gibi ülkelerin koyun, keçi varlığı ise 100 bin ile 1 milyon baş arasında seyrediyor.
Kıbrıs Rum Kesimi 30.6.2020
Filistin hükümeti, "Doğu Akdeniz Gaz Forumu"na katılıyor
Mısır'ın ev sahipliğinde, 16 Ocak 2019'da Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail, Mısır, İtalya ve Ürdün Enerji Bakanlarının katılımıyla "Doğu Akdeniz Gaz Forumu" kurulmuştu.
Kıbrıs Rum Kesimi 29.6.2020
Voleybolda Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nin oynanacağı tarih açıklandı
D GRUBU: İspanya, Letonya, Moldova Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Kesimi.
Kıbrıs Rum Kesimi 29.6.2020
2021 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası Elemeleri'nin oynanacağı tarih belli oldu
D Grubu: İspanya, Letonya, Moldova Cumhuriyeti, Güney Kıbrıs Rum Kesimi.
Kıbrıs Rum Kesimi 21.6.2020
KKTC ile Kıbrıs Rum kesimi arasındaki geçişler yarın başlayacak
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yarın sabahtan itibaren tüm KKTC ve Kıbrıs Rum kesimi vatandaşlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) negatif testlerini belgelemeleri halinde, karantina koşulu olmadan, KKTC'ye girişlerine...
Kıbrıs Rum Kesimi 18.6.2020
Göztepe'de Leo'dan tek taraflı fesih
BU SEZON 6 MAÇA ÇIKTIGöztepe'ye 2016-2017 sezonunda 1'inci Lig'deyken Kıbrıs Rum Kesimi'nin Anorthosis takımından gelen 31 yaşındaki oyuncu, ilk senesinde Play-Off şampiyonluğu yaşadı.
Kıbrıs Rum Kesimi 13.6.2020
Güney Kıbrıs'ta koronavirüsten sonra AIDS alarmı!
Güney Kıbrıs'ta dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının ardından HIV (AİDS) korkusu sardı. Ülkede HIV  pozitif kişi sayısının bine çıktığı açıklandı. Güney Kıbrıs'ta dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgının ardından HIV (AİDS) vakalarında rekor artış yaşandığı duyuruldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Güney Kıbrıs Rum Kesimi AIDS Destek Hareketi basın sorumlusu Hristos Krasidis, 1986'dan 2018'e kadar 1226 HIV pozitif vaka saptandığını ve bu kişilerin takip altında bulunduğunu belirtti.
Kıbrıs Rum Kesimi 12.6.2020
İsrailli doktordan milyarder iş adamına karantina torpili
Grotto'nun onayı sayesinde zorunlu karantinadan kurtulanlar arasında Güney Kıbrıs Rum Kesimi vatandaşlığı da bulunan İsrailli milyarder iş adamı Teddy Sagi de yer alıyor.
Kıbrıs Rum Kesimi 12.6.2020
FIBA, milli takımlar düzeyinde ilk kez espor turnuvası düzenleyecek
Turnuvaya Arjantin, Avustralya, Avusturya, Brezilya, Endonezya, Filipinler, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İspanya, İsviçre, İtalya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Rusya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Yeni Zelanda'nın katılacağı kaydedildi.
Kıbrıs Rum Kesimi 11.6.2020
Libya'da Hafter yanlısı bir yetkilinin, İsrail'den yardım istediği iddia edildi
Habere göre Bedri, İsrail'i; Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Mısır ve Lübnan'ın katıldığı yeni siyasi girişime dahil olmaya çağırdı.
Kıbrıs Rum Kesimi 10.6.2020
İsrailli düşünce kuruluşu: ABD, Doğu Akdeniz'deki gaz ittifakına Türkiye'nin de dahil edilmesini...
Makalede, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail, Mısır, İtalya, Ürdün ve Filistin'in yer aldığı forumda Türkiye'nin yer almamasının risklerine değinilerek, Türkiye'nin neden yer alması gerektiği ABD 'nin yaklaşımı üzerinden altı çizilerek anlatıldı.
Kıbrıs Rum Kesimi 10.6.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, televizyon programında soruları yanıtladı: (2)
Mısır, Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi ve İsrail'in Türkiye'nin egemenlik sahası içinde doğal kaynak arama çalışmalarına ve Libya ile imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına ilişkin mutabakata tepki gösterdiğinin hatırlatılması ve bununla ilgili değerlendirmelerinin sorulması üzerine Akar, bu tepkilerin duygusal olduğunu, Türkiye'nin attığı adımların tamamen uluslarası hukuk normlarına uygun şekilde yapıldığına işaret etti.
Kıbrıs Rum Kesimi 9.6.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Dünyayı kendilerine güldüren saçmalıklar" Son günlerde Ayasofya ve Türkiye'nin Akdeniz'deki hakları bahane edilerek Kıbrıs Rum Kesimi ve Yunanistan yönetimleri tarafından Türkiye'ye yönelik provokatif davranışlara şahit olunduğuna işaret eden Destici, şunları söyledi: "Türkiye'de siyaset yapıyorsanız, Yunanistan'ı hangi şartlarda ciddiye almanız gerektiği ayrımını yapabilmeniz gerekir.
Kıbrıs Rum Kesimi 1.6.2020
GKRY, Köprülü Camii'ne yapılan saldırıyı kınadı
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin Limasol kentinde bulunan Köprülü Camii'ne kimliği belirsiz kişiler tarafından molotofkokteyli atılarak, İslam karşıtı yazılar yazılmıştı.
Kıbrıs Rum Kesimi: 10 yıl önce bugün neler oldu ?Kıbrıs Rum Kesimi 30.5.2020
Kıbrıs Rum Kesimi 30.5.2020
Eski Malezya Başbakanı'nın İsrailli firmadan casus yazılım aldığı iddia edildi
Malezya'nın İsrail ile resmi ilişkileri bulunmaması nedeniyle takip ve dinleme sistemi ihalesinin, Güney Kıbrıs Rum kesimi merkezli bir paravan şirket üzerinden yapıldığı haberde iddia edildi.
Kıbrıs Rum Kesimi 28.5.2020
İsveç'te Covid-19 bilançosu artıyor
Kıbrıs Rum Kesimi'nin turizmde normalleşme sürecinde bütün AB ülkelerine kapılarını açarken sadece İsveçli turistleri kabul etmemesi ise İsveç'te tartışmalara neden oldu.
Kıbrıs Rum Kesimi 28.5.2020
İsveç'te Covid-19 bilançosu artıyor
Kıbrıs Rum Kesimi'nin turizmde normalleşme sürecinde bütün AB ülkelerine kapılarını açarken sadece İsveçli turistleri kabul etmemesi ise İsveç'te tartışmalara neden oldu.
Kıbrıs Rum Kesimi 22.5.2020
Yunanistan kapılarını turistlere açmaya hazırlanıyor
Skai televizyonunun haberine göre ise ilk etapta turist kabul edilecek ülkeler arasında Çin, Japonya, Avustralya, Norveç, Danimarka, Avusturya, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Arnavutluk, Kuzey Makedonya, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Polonya, Macaristan, Slovakya ve Çekya yer alıyor.
Kıbrıs Rum Kesimi 18.5.2020
AB üyesi 11 ülke, Birlik içinde seyahat ve dolaşım özgürlüğünü görüştü
Birlik üyesi, Almanya, Avusturya, Bulgaristan, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Malta, Portekiz, Slovenya ve Kıbrıs Rum kesimi dışişleri bakanları video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.
Kıbrıs Rum Kesimi 18.5.2020
Almanya dünya çapındaki seyahat uyarısını 15 Haziran'dan sonra kaldıracak
Alman Dışişleri Bakanı, bugün İspanya, İtalya, Avusturya, Yunanistan, Hırvatistan, Portekiz, Malta, Slovenya, Bulgaristan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi ile video konferans yoluyla görüşerek tatil imkanlarını ve şartlarını ele alacak.
Kıbrıs Rum Kesimi 30.4.2020
İtalya Dışişleri Bakanı Di Maio: "Hafter'in açıklamalarını endişeyle not ettik"
Darbeci general Hafter'in ocaktan beri petrol kuyularını kapatmasına yönelik İtalya ve AB'nin pek çok kez endişelerini dile getirdiğini aktaran Di Maio, bu konuyu Alman, Fransız mevkidaşlarının yanı sıra Hafter'e de ilettiğini, Libya halkının aç bırakılmasına yol açacak bu adımın kabul edilemez olduğunu vurguladı. Di Maio, "İtalya, BM'nin tanıdığı hükümeti destekliyor. (Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz) Serrac ile Trablus'ta en son görüştüğümde nazik ve sakin bir görüşme oldu. Her zaman şeffaflıkla konuştum, İtalya askeri bir takviyeyi asla desteklemeyecektir çünkü bir ateşkese ulaşılması için tam ters yönde ilerlemek gerektiğine inanıyoruz." diye konuştu. Luigi Di Maio, Libya'daki yabancı savaşçılara ilişkin korkularının, ihtilafın içinde yeni bir tırmanmaya yol açması olduğunu kaydetti. Türkiye'nin Libya ile yaptığı mutabakat ve Doğu Akdeniz'deki enerji gündemine dair Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin endişelerini anladıklarını ifade eden Di Maio, enerjinin İtalya ile Doğu Akdeniz ülkeleri arasındaki stratejik diyaloğun temel konularından biri olduğunu, Akdeniz havzasındaki enerji kaynaklarının bölgedeki tüm ülkelerin büyümesine katkıda bulunması gerektiğini dile getirdi.
Kıbrıs Rum Kesimi 29.4.2020
AB'de 12 ülke, uçuş ücret iadelerinin askıya alınmasını istedi
Fransa, Hollanda, Belçika, Polonya, Yunanistan, Portekiz, Bulgaristan, Çekya, İrlanda, Letonya, Malta ve Kıbrıs Rum Kesimi, AB Komisyonuna ortak mektup gönderdi.
Kıbrıs Rum Kesimi 26.4.2020
Haftanın tarihine bakış
2003- Kıbrıs Rum Kesimi ile serbest geçişler çerçevesinde 25 binden fazla Rum, KKTC'ye geldi.
Kıbrıs Rum Kesimi 23.4.2020
AGİTPA seminerinde Kovid-19 ele alındı
Avcı, özellikle sığınmacıların ve mültecilerin sorunlarına uluslararası dikkat çekilmesi gerektiğinin altını çizerek Türkiye'nin sığınmacılar için yaptıklarını anlattı. Seminerin kapanış oturumunda Güney Kıbrıs Rum kesimi temsilcisinin Türkiye'yi Ada'da işgalci olarak niteleyen konuşmasına tepki gösteren Avcı, şunları kaydetti: "1974'teki Türk müdahalesi, 1960 garanti anlaşmalarının Türkiye'ye verdiği uluslararası hakla yapılmıştır.
Şu an buradasınız: Kıbrıs Rum Kesimi Haberleri | Kıbrıs Rum Kesimi Haber - Haberler - Kıbrıs Rum Kesimi haberleri, son dakika kıbrıs rum kesimi haber ve gelişmeleri burada. 8 Temmuz 2020 Haberleri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 14:03:48. #1.14#
title