Kayrıcı, "Vatanını seven insanları destekleyin" - Haberler
Haberi Paylaş

Kayrıcı, "Vatanını seven insanları destekleyin"

Temsilci - Haberler | Güncel
Kayrıcı,

MHP Alaca İlçe Teşkilatı tarafından mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sandık görevlilerine yönelik bir program düzenlendi.

MHP Alaca İlçe Teşkilatı tarafından Su Deposu Battal Dede Parkı'nda, Alaca mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sandık görevlilerine yönelik bir program düzenlendi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 7 Haziran Genel Seçimleri'ne sayılı günler kala çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor.

MHP Alaca İlçe Teşkilatı tarafından Su Deposu Battal Dede Parkı'nda, Alaca mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve sandık görevlilerine yönelik bir program düzenlendi.

Programa, MHP İl Başkanı Bekir Çetin, MHP Milletvekili Adayları Vahit Kayrıcı, Aybüke Topçubaşı Ekici, MHP Alaca İlçe Başkanı Alim Okur, Alaca Ülkü Ocakları Başkanı Gökhan Arslan, il ve ilçe teşkilatları yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Burada bir konuşma yapan MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, "Alacamızda bizi temsil eden Alim Başkan'a ve yönetimine 13 yıldır tek başına iktidar olan bir partinin birinci sıra milletvekili adaylarının Alacalı olmasına karşı, her türlü zulmü yapmalarına karşı MilliyetçiHareket Partisi'nin üç hilalli bayrağını ayakta tuttukları için, onlara karşı dimdik ayakta kaldıkları için çok teşekkür ederim. Allah kendilerinden razı olsun. Bu 13 yıllık zulmiktidarında ilçede birinci sıra milletvekillerine karşı durabilmek kolay değildir. Eskiden partilerin hükümetleri vardı. Şimdi parti devleti haline getirdikleri için bütün güçleriyle saldırıyorlar. Siyaseti artık çileden çıkarttılar insanları öteleyerek siyaset yapmaya başladılar" dedi.

Ülkenin zor durumda olduğuna değinen Kayrıcı, "Eğer ülkeyi iyi yönetselerdi biz şu an burada olamazdık. Şu anda beş buçuk kilo buğday sattığınız zaman bir litre mazot alamıyorsunuz.Şu anda iç dış borcumuz 486 milyar dolara gelmiş. Bir kilo ekmek 2002 yılında bir liraydı şu anda iki lira. Pancarın poları alındıktan sonraki fiyatı 100 kuruştu, şu anda poları alınmadan 170 kuruşa pancar alıyorlar. Mazot 100 kuruştu şuanda 4 liraya çıkmış.

Dab gübresinin torbası 2002 yılında 15 TL idi şimdi şu anda 70 TL. 2002'de çiftçiye dönüm başına verilen destekle 18 liraydı 2015 yılında 10 liraya düşmüş. Bu da tek başına bir iktidarın biz yaptık biz ettik diyerek ülkeyi getirdikleri durumu gösteriyor. Türkiye'nin senelik et ihtiyacı 800 bin tondur.Seçimlerden önce beş firmaya 1750 bin ton et ithalat izniverdiler.Türkiye'nin iki senelik et ihtiyacını ithalatla karşılayarak Türkiye'de hayvancılığı tamamen bitirecekler" açıklamalarında bulundu.

Kayrıcı, Başkanlık Sistemi'nin ülkenin bölünmesine yönelik bir proje olduğunu ve devletin Güneydoğuda gücünü yitirdiğini belirterek," Önümüzde seçim var. Bu haksızlığa, yolsuzluğa, haksız rekabete dur deyin. Ülkeyi uçuruma götürüyorlar. Çorumlulara ekmeden biçtiniz diyorlar.Aynı sözleri kendinize güveniyorsanız doğuda söyleyin bakın bakalım ne yapıyorlar.Çorumumuza bir şey yapılsaydı, yatırım yapılsaydı nüfusumuz göç etmezdi. Vatanını seven insanları destekleyin" açıklamalarında bulundu.

Programdan sonra Alaca'da Sanayi Esnafı ziyaret edilerek MHP'nin esnafa yönelik politikaları anlatıldı.

HABER:Mustafa ULUSOY

Temsilci - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title