Kanun Hükmünde Kararname

Kanun hükmünde kararname ya da KHK genel tanım olarak yasama organının konu, süre ve amacı belirleyen bir yetki kanunu ile verdiği yetkiye veya doğrudan doğruya anayasadan aldığı yetkiye dayanarak, hükümetin çıkardığı, maddi anlamda kanun gücüne sahip, parlamentonun tasdiki ile şekli ve organik anlamda kanun gücünü kazanacak olan kararnamelerdir.

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME HABERLERİ

Kanun Hükmünde Kararname - 10.05.2021
Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu
AK Parti milletvekilleri, 18 yaşından küçüklerin Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) kapsamına alınması, emekliliğe yönelik taahhütte bulunan hizmet sunucularının BES'e aktarımına imkan sağlanması, Karayolları Trafik Kanunu çerçevesindeki zorunlu mali sorumluluk sigortası kapsamı dışında...
Kanun Hükmünde Kararname - 10.05.2021
CHP'li Taşkın: "Engellilerin sorunlarını sosyal devlet anlayışıyla çözüme kavuşturacağız"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yüksel Taşkın, engellilerin sorunlarını, eşit yurttaşlık temelinde, sosyal hizmetler ayağı güçlendirilmiş sosyal devlet anlayışıyla çözüme kavuşturacaklarını bildirdi.
Kanun Hükmünde Kararname - 07.05.2021
Son dakika haberi! İstanbul'daki FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 29 şüpheliden 6'sı tutuklandı
Son dakika haber... İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik operasyonda gözaltına alınan 29 şüpheliden 6'sı tutuklandı.
Kanun Hükmünde Kararname - 07.05.2021
FETÖ'nün mali yapılanması soruşturmasında 6 şüpheli tutuklandı
İSTANBUL'da Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansal destek sağladıkları iddiasıyla gözaltına alınan 29 şüpheliden 6'sı çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
Kanun Hükmünde Kararname - 05.05.2021
Adana'da FETÖ sanığı "mahrem imama" 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Adana'da FETÖ/PDY'ye ilişkin davada örgütün "mahrem imamları" arasında yer aldığı iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 05.05.2021
Son dakika haberleri! FETÖ'nün güncel öğrenci yapılanmasına operasyon; 16 gözaltı
Gelen son dakika haberlerine göre İstanbul merkezli 7 ilde FETÖnün güncel öğrenci yapılanmasına yönelik operasyon düzenlendi.
Kanun Hükmünde Kararname - 05.05.2021
Son dakika! FETÖ'nün güncel talebe yapılanması operasyonunda gözaltı sayısı 16'ya çıktı
Son dakika haberleri: İstanbul merkezli 7 ilde, FETÖ'nün güncel talebe yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda gözaltı sayısı 16'ya yükseldi.
Kanun Hükmünde Kararname - 04.05.2021
Lekelenmeme hakkı kapsamında yaklaşık 359 bin dosyada "soruşturmaya yer olmadığına" hükmedildi
Adalet Bakanlığının internet sitesinde yer alan bilgilendirmede, 2017'de 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Ceza Muhakemesi Kanunu'nun (CMK) 158'inci maddesinde düzenleme yapıldığı hatırlatıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 04.05.2021
Adana'da FETÖ'nün sözde "bölge talebe mesulü"ne 7 yıl 6 ay hapis cezası
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde "bölge talebe mesulü" olduğu gerekçesiyle yargılanan tutuklu sanık, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 03.05.2021
Filistin'de OHAL 30 gün daha uzatıldı
Korona virüs ile mücadele kapsamında Filistin'de ilan edilen olağanüstü hal 30 gün daha uzatıldı. Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Filistin genelinde OHAL'in 30 gün süre ile uzatılması yönünde kanun hükmünde kararname çıkardı.
Kanun Hükmünde Kararname - 29.04.2021
Adana'da FETÖ sanığı eski öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan yargılanan eski öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.
Kanun Hükmünde Kararname - 28.04.2021
HAK-İŞ'ten Öz Gıda İş Sendikasına ziyaret
Bölgedeki çay işçilerinin yaşadıkları problemlerin çözümü için ilgili bakanlıklarla görüşme yaptıklarını dile getiren Mehmet Şahin, şunları kaydetti: "Bu arkadaşlarımız ömür boyu çalışsalar bile prim gün sayısını tamamlayamadıkları için emekli olamamaktadırlar. Çözüm önerilerimizin birinci etabında, 4447 sayılı yasada bir değişikliğe gidilerek, bu arkadaşlarımızın iş akitlerinin askıya alındığı sürelerde işsiz sayılmalarının önünün açılmasını istiyoruz. İkinci etabımızda ise son 3 yılda, 600 gün prim ödeme zorunluluğunun da 450 güne düşürülmesini istiyoruz. Bir diğeri de bu arkadaşlarımızın kamuda, kurumların el verdiği ölçüde çalışma sürelerini uzatılmasını istiyoruz. ÇAYKUR'daki işçilerimiz şu anda 180 gün çalışabiliyor. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile 9 ay 29 güne kadar kurumlar isterse ve ihtiyaç duyarsa bu arkadaşlarımız çalışabilir.
Kanun Hükmünde Kararname - 28.04.2021
Adana'daki FETÖ davasında yargılanan 6 sanıktan 5'ine hapis cezası verildi
Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 6 sanıktan 5'i, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan çeşitli hapis cezalarına çarptırıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 28.04.2021
HAK-İŞ'in 1 Mayıs bildirisi 81 ilde meydanlardan okunacak
Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (HAK-İŞ) Genel Başkanı Mahmut Arslan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla düzenleyecekleri etkinlikleri açıkladı.
Kanun Hükmünde Kararname - 28.04.2021
HAK-İŞ Başkanı Arslan, 1 Mayıs öncesi işçilerin taleplerini sıraladı Açıklaması
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, kapsam dışı bırakılan taşeron işçilerin de biran evvel kadroya geçirilmesini talep etti.
Kanun Hükmünde Kararname - 23.04.2021
HSK'nin FETÖ ile iltisaklı savcıyı meslekten ihraç kararı Resmi Gazete'de yayımlandı
Bu kapsamda 7145 sayılı Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) uyarınca, FETÖ/PDY ile iltisak ve irtibatının olduğu sabit görülen, Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcısı iken tedbiren görevden uzaklaştırılan Murat Şimşek'in meslekten çıkarılmasına hükmedildi.
Kanun Hükmünde Kararname - 22.04.2021
Firari FETÖ hükümlüsü eski komiser yakalandı
Hatay'ın Dörtyol ilçesinde 6 yıl 3 ay hapis cezasıyla aranan FETÖ hükümlüsü eski komiser yakalandı.
Kanun Hükmünde Kararname - 20.04.2021
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun, "dövizin, 21 Şubat 2017 tarihi itibarıyla Hazine Müsteşarlığı ile Merkez Bankası arasında yapılan protokole göre satıldığı" açıklamasında bulunduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, "Bu protokolü dayandırdıkları kanun var. Onu da açıkladı. Ama o kanunun ikinci maddesi, 4059 sayılı Hazine Müsteşarlığı Teşkilat ve Görevleri Hakkındaki Kanun'un ikinci maddesi, 2018 yılında kanun hükmünde kararname ile iptal edildi.
Kanun Hükmünde Kararname - 16.04.2021
Hükümlü FETÖ'cü yakalandı
Adana İl Jandarma Komutanlığınca, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü işbirlikçilerinin tespit edilmesine ve faaliyetlerinin ortaya çıkarılmasına yönelik çalışma başlattı. Yapılan çalışma sonucunda, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne üye olmak suçundan hakkında aranma kaydı olan ve öğretmen olarak görevliyken 672 Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında kamu görevinden çıkarıldığı tespit edilen ve hakkında 6 yıl 3 ay kesinleşmiş hapis ceza kararı olan şüphelinin Yumurtalık İlçesi Haylazlı Mahallesinde bulunan ikamette olduğu belirlendi.
Kanun Hükmünde Kararname - 15.04.2021
Adana'daki FETÖ davasında yargılanan 5 sanıktan 2'sine hapis cezası verildi
Adana'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan farklı meslek gruplarına mensup 5 sanıktan 2'si, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan hapis cezasına çarptırıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 12.04.2021
Zonguldak'ta, 15 FETÖ şüphelisi adliyede (2)
1 KİŞİ TUTUKLANDIZonguldak'ta FETÖ/PDY'nin yeniden yapılanma çalışmalarına yönelik soruşturmada adliyeye sevk edilen 15 şüpheliden 4'ü adli kontrolle serbest kalma talebiyle, 11'i ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.
Kanun Hükmünde Kararname - 09.04.2021
TUSKON davasından dosyası ayrılan İsmail Hakkı Kısacık'a 15 yıla kadar hapis talebi
TUSKON davasından dosyası ayrılan İsmail Hakkı Kısacık'ın yargılandığı davada mütalaasını açıklayan savcılık, 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.
Kanun Hükmünde Kararname - 09.04.2021
Son dakika haberleri: Adana'da ByLock kullanıcısı eski öğretmene 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi
Son dakika gelişmesine göre Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı ByLock kullandığı belirlenen eski öğretmen, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Kanun Hükmünde Kararname - 09.04.2021
FETÖ'NÜN İŞ ADAMLARI DAVASI; İSMAİL HAKKI KISACIK'A 15 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ
Ahmet YEŞİLMEN/ , KAPATILAN Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) davasında dosyası ayrılan İsmail Hakkı Kısacık hakkında savcılıkça 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsini talep edildi.
Kanun Hükmünde Kararname - 09.04.2021
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki görevinden ihraç edilen eski asker, Konya'da teslim oldu
FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki görevinden ihraç edilen eski astsubay, Konya'da gözaltına alındı.
Kanun Hükmünde Kararname - 09.04.2021
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'nda görevliyken ihraç edilen astsubay tutuklandı
CUMHURBAŞKANLIĞI Muhafız Alayı'ndan görev yaparken Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile astsubaylıktan ihraç edilen ve hakkında yakalama kararı bulunan Mehmet Yıldırım Konya'da tutuklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kanun Hükmünde Kararname Haberleri | Kanun Hükmünde Kararname Haber - Haberler - Kanun Hükmünde Kararname haberleri, son dakika kanun hükmünde kararname haber ve gelişmeleri burada. Sigortacılık ile bazı alanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 06:07:07. #1.16#

title