İnsülin Haberleri

İnsülin haber, İnsülin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İnsülin - Bugün
Son dakika haberi: CHP'li Aydın: "Tip 1 diyabetli çocuklar için ölçüm cihazı, insülin pompası ödeme listesine alınsın"
Son dakika haberi... CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Tip 1 diyabet hastası çocuklar için ölçüm cihazı ve insülin pompasının, Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) ödeme listesine alınmasını istedi.
İnsülin - 18.06.2021
Erikten kiraza, kayısıdan duta
Mürdüm eriği : 4 taneyi aşmayın! Mürdüm eriği, antioksidan özelliği sayesinde; bağışıklık sistemini güçlendirici, kolesterolü ve tansiyonu dengeleyici etki göstermektedir. Düşük glisemik indeksli bir meyve olduğundan, ani kan şekeri artışlarını önlemeye yardımcıdır.Kuru halde tüketiminin kardiyovasküler hastalıklar ve kemik sağlığı üzerinde olumlu etkileri bulunmaktadır. Ancak kuru mürdüm eriğinde şeker içeriği yükseldiğinden, insülin direnci ve diyabet hastalarında tazesinin tüketilmesi daha sağlıklı olmaktadır.
İnsülin - 17.06.2021
Porto Riko'da elektrik kesintisi halkın mağduriyetini arttırdı
Kesintiler nedeniyle son günlerde gıda ve insülin de dahil olmak üzere buzdolaplarındaki bozulan ilaçları atmak zorunda kalan binlerce insan arasında öfke yayılırken, mağdurların son kesintiyle şikayetlerini duyurmak için sosyal medyaya yöneldiği kaydedildi.
İnsülin - 07.06.2021
Girişimci akademisyenlerden yüksek teknolojili Ar-Ge atağı
Sağlık sektörüne yönelik yerli üretim cihazları Açıklamada görüşlerine yer verilen Beykent Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yaşar Mutlu, pandemi sürecinde sağlık sektöründe yerli ürün ihtiyacının bir kez daha gözler önüne serildiğini belirterek, "Bu kapsamda, yoğun bakımdaki entübe hastalar için yerli solunum cihazı projesi üzerine çalışmalarımız devam ediyor. Yerli solunum cihazı üreten firmalar için özel akış kontrol ünitesi tasarımı yapıyoruz. Ayrıca, bu ünitenin anestezi solunum cihazlarında da kullanımı mümkün. Ek olarak, özellikle Tip 1 diyabetlilerin hayatını büyük ölçüde kolaylaştıran insülin pompasının yerlileştirme çalışmasını da başlattık.
İnsülin - 31.05.2021
10 yılı aşkın diyabet hastasıysanız dikkat: Diyabet körlük yapıyor!
İnsülin salınımı veya insülin etkisinin yetersizliğine bağlı olarak kan şekerinin artmasıyla (hiperglisemi) kendini gösteren bir hastalık olan diyabet, görme kaybına neden olabiliyor.
İnsülin - 27.05.2021
Şişman hastalarda şeker hastalığı neden daha fazla görülür?
İnsan vücudunda şeker dengesini sağlamasında bir sürü hormon aktif rol alır. Bunların en başında insülin denilen hormon gelir.
İnsülin - 25.05.2021
Şeftali'nin faydaları saymakla bitmiyor!
Ayrıca şeker hastaları içinşeftalininyanında tüketecekleri süt, yoğurt, ayran veya kefir kana hızlı geçişini yavaşlattığı için insülin ve şeker metabolizmada hızlı yükseliş-düşüş olmasını önlüyor.
İnsülin - 25.05.2021
Neden kilo veremiyorum
Sağlıklı besleniyor, düzenli egzersiz yapıyor, yeterince uyuyor, su tüketiminize dikkat ediyor ve stres durumunuzu iyi yönetebiliyorsunuz. Bununla birlikte kilo vermenizi zorlaştıracak insülin direnci, polikistik over sendromu, haşimato tiroidi gibi bir hastalığınız da yok ya da varsa bile gerekli medikal tedaviyi alıyorsunuz.
İnsülin - 18.05.2021
İç Organ Yağlanmasına Dikkat !
Bel-Kalça Oranınız Size Gösterge Olabilir Araştırmalar kanıtlamıştır ki bel çevresinde fazla yağ birikimiyle oluşan elma tipi yağlanma, basen bölgesinde fazla yağ birikimiyle oluşan armut tipi yağlanmadan daha tehlikelidir. Sağlık açısından risk altında olunup olunmadığı Dünya Sağlık Örgütü'nün belirlediği bel- kalça oranlarıyla yorumlanabilir. Kadınlarla bel-kalça oranının 0.8'in, erkeklerde ise 1'in üzerinde olmaması istenir. İç organ yağlanmasında kilo önemli belirteçlerden biridir. Fakat iç organ yağlanmasının belirlenmesinde tek belirteç değildir. Beslenme ve yaşam tarzı yanlışlıklarıyla, kilo alınmamış olunsa bile iç organlar yağlanmış olabilir. Yüksek Glisemik İndeksli Besinlerden Uzak Durun İç yağlanmanın önlenmesinde öncelikli olarak yüksek glisemik indeksli besinlerden uzak durulmalı. Bu besinler, kandaki şeker oranını hızlı bir biçimde arttırır ve vücudun daha fazla insülin salgılamasına yol açar.
İnsülin - 12.05.2021
Hamilelik sürecinde sağlıklı beslenme için 10 altın öneri
RAFİNE ŞEKER TÜKETİMİ AZALTILMALI Hamilelik sürecinde anneler kendilerini daha yorgun hissettikleri için tatlı yiyerek enerjilerini yükseltme istekleri artar. Rafine şekerli gıdalar enerjiyi hızlı bir şekilde serbest bırakır, kan şekerinin yükselmesine neden olur ve hızlı bir şekilde insülin salınmasını tetikler.
İnsülin - 12.05.2021
TÜSİAD "Bu Gençlikte İŞ Var!" programının bu yılki girişimcileri seçildi
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) "Bu Gençlikte İŞ Var! Girişimcilik Programı"nın 19 Nisan-11 Mayıs'ta gerçekleştirilen dijital girişimcilik kampı sonunda TÜSİAD üyeleriyle eşleşerek yarı finale kalmaya hak kazanan 12 girişim belli oldu.
İnsülin - 11.05.2021
Dikkat! Bu alışkanlıklar reflüyü tetikleyebilir
Hata: Öğün saatlerini düzenlememek Doğrusu: Ramazan boyunca değişen öğün saatlerinizi tekrar düzenlemeniz de mide sağlığınız için çok önemli. Çünkü öğün saatlerinin düzensiz olması kan şekeri ve insülin salgılanmasında bozukluklara, bunun sonucunda da sık acıkmaya yol açabiliyor.
İnsülin - 10.05.2021
Bayram sofrası sağlığınızı bozmasın!
Kızartılmış, tuzlu, kalorisi fazla gıdalardan kaçının. Bu yiyeceklerin tüketilmesi, özellikle diyabeti, insülin direnci veya obezite gibi sağlık sorunları olan kişilerin bayramı hastanede geçirmelerine neden olabilir.
İnsülin - 10.05.2021
Bayram sofralarında hangi besinler tercih edilmeli?
İlk kahvaltılarda kızartmadan uzak durulmalı Bayramda kahvaltılara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Beslenme ve Diyet Uzmanı Özden Örkcü sözlerine şöyle devam etti: "Öncelikle insülin salınımını az uyaracak ve tokluğu pekiştirecek gıdalar tercih edilmelidir.
İnsülin - 07.05.2021
Düzenli kan bağışı, kalp krizi ve kanser riskini azaltıyor
Kan vermeye engel teşkil eden herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan, 18-65 yaş arasındaki herkesin kan verebileceğini aktaran Kurtoğlu, kanser ve kalp-damar hastalarının, insülin kullanan diyabet hastalarının, kan yoluyla bulaşan rahatsızlıkları olanların, uyuşturucu ilaç kullanım öyküsü ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları olanların kan bağışında bulunamayacaklarını dile getirdi.
İnsülin - 07.05.2021
İlerleyen yaşta beslenmeye son derece dikkat !
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 'nun 2020 yılı için açıklanan verilerine göre yaşlıların toplam nüfusa oranı son beş yılda yüzde 22,5 artmıştır ve 65 yaş üstü nüfusun 2020'de 7 milyon 953 bin 555'e çıktığı kaydedilmiştir. Toplumda önemli bir yer tutan yaşlılık döneminde beslenirken uzun ve sağlıklı bir ömür için dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Yaşlılığın getirdiği tat ve koku almada azalma, çiğneme problemleri, çeşitli hastalıklar, kullanılan ilaçlar, kabızlık ve kızartma gibi yanlış pişirme yöntemleri gibi sorunlar bu kişilerin beslenmelerini kilo alma veya kilo verme açısından olumsuz etkilemektedir. Bu kişilerin yanlış beslenmeleri; kas kütlelerinde azalma, düşme ve kırık risklerinin artması, enfeksiyon hastalıklarından çok fazla etkilenme, kolesterol, insülin ve tansiyon değerlerinde çeşitli dalgalanmalar gibi birçok olumsuzluğa yol açmaktadır.
İnsülin - 06.05.2021
Pandemi ile obezite arttı
Fiziksel aktivite şart Enerji harcanması için fiziksel aktivitenin son derece önemli olduğunu kaydeden Renan Güneş sözlerine şunları ekledi: "Bu nedenle diyet tedavisi mutlaka egzersizle desteklenmelidir. Egzersiz programının da kişiye uygun olarak düzenlenmesi gerekir. Çocuğun obezite tedavisinde başarılı olabilmesi için, yeme şeklini ve fiziksel aktivitelerini bir davranış biçimi ve hayat tarzı haline getirmesi gerekmektedir. Fiziksel aktivite, sadece enerji tüketimini artırmakla kalmaz aynı zamanda insülin duyarlılığını artırarak şeker hastalığının tedavisi ve iyi kolesterolü artırarak kalp damar hastalıklarının gelişimini engeller.
İnsülin - 04.05.2021
Vefa örneği: İnsülin iğnesini 25 kilometre uzaklıktaki köye ulaştırdılar
Kovid-19 salgını kapsamından uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında Vefa Sosyal Destek Grupları 17 gün sürecek olan "tam kapanma" sürecini görevlerinin başında geçiriyor. Amasya'da vefa grubu insülin iğnesini gece vakti 25 kilometre uzaklıktaki köye giderek yaşlı hastaya teslim etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
İnsülin Haberleri | İnsülin Haber - Haberler - İnsülin haberleri, son dakika insülin haber ve gelişmeleri burada. Pankreatit Nedir ve Belirtileri Nelerdir? Pankreatit Nedenleri, Tedavisi ve Tanısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.6.2021 23:00:59. #1.14#

title