Haberler

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakın

Güncelleme:

Hamas ile geçici ateşkesin sona ermesiyle Gazze'ye yönelik saldırılara yeniden başlayan İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Sözcüsü Ofir Gendelman, Filistin direniş hareketi Hamas'ın "teslim olması ve Gazze'de tutulan esirlerin serbest bırakılması" şartıyla Gazze'ye yönelik saldırılarının bitebileceğini söyledi.

Gazze'deki geçici ateşkesin sona ermesiyle saldırılarına yeniden başlayan İsrail, Hamas'a savaşı bitirmek için 2 şart sundu. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Sözcüsü Gendelman, Filistin direniş hareketi Hamas'ın "teslim olması ve Gazze'de tutulan esirlerin serbest bırakılması" şartıyla Gazze'ye yönelik saldırılarının bitebileceğini söyledi.

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakın

İSRAİL SALDIRILARININ ŞİDDETİNİ ARTIRDI

İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonunda 2 ay geride kalırken saldırıların şiddeti giderek artıyor. Gazze'nin hem kuzeyi hem de güneyi hedef alınıyor. İsrail ordusu, kuzeyden kaçan yüzbinlerce sivilin sığındığı ve daha önce güvenli bölge olarak ilan edilen Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'un kuşatıldığını ve askerlerinin şehrin merkezinde operasyon düzenlediğini açıkladı.

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakın

CEBALİYE MÜLTECİ KAMPI'NDA ONLARCA SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Hamas'ın silahlı kanadı El Kassam Tugayları da şehir merkezinde İsrail güçleriyle şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi. İsrail bir kez daha Gazze'nin kuzeyindeki Cebaliye Mülteci Kampını hedef aldı. Saldırıda ölenler ve yaralananlar olduğu açıklandı. İsrail güçleri, bölgede Hamas'ın ana karakolunu ele geçirdiklerini, tüneller ve silah deposu bulduklarını duyurdu. İsrail'in yüzlerce tankla Cebaliye Mülteci Kampı'nın etrafını sardığı da gelen bilgiler arasında.

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakın

"GAZZE'DEKİ İNSANİ SİSTEM TAMAMEN ÇÖKEBİLİR"

Filistin Kızılayı Gazze'nin kuzeyinde ambulans hizmetlerini artan saldırılar nedeniyle askıya aldı. İnsani ateşkesin ay başında sona ermesinden bu yana Gazze'nin kuzeyine hiçbir yardım ulaşmadı. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, Gazze'deki insani sistemin çökebileceği ve kamu düzeninin tamamen bozulabileceği konusunda uyardı. Guterres, Gazze için Birleşmiş Milletler tüzüğünün 99'uncu maddesindeki yetkisini kullandı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine ateşkes çağrısı yapan bir mektup gönderdi. İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, Guterres'in bu adımına sert tepki gösterdi. Cohen, Guterres'in görev süresinin dünya barışı için tehdit oluşturduğunu iddia ederek, Hamas'ı desteklemekle suçladı.

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakın

CAN KAYBI 17 BİN 177'YE YÜKSELDİ

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze'de son iki günde öldürülen Filistinli sayısı 930 artarak 17 bin 177'ye yükseldi. Öte yandan Gazze Şeridi'ne düzenlenen kara saldırılarında öldürülen İsrail askerlerinin sayısı da 89'a yükseldi.

İsrail savaşı bitirmek için Hamas'a 2 şart sundu: Teslim olun ve esirleri serbest bırakınNetanyahu'nun Sözcüsü Ofir Gendelman.

İSRAİL SAVAŞI BİTİRMEK İÇİN 2 ŞARTINI AÇIKLADI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Sözcüsü Filistin direniş hareketi Hamas'ın "teslim olması ve Gazze'de tutulan esirlerin serbest bırakılması" şartıyla Gazze'ye yönelik saldırılarının bitebileceğini söyledi. Ofir Gendelman, Arapça yaptığı basın açıklamasında Gazzelilere seslendi. Gendelman, "Gazzelilere söylüyorum: Savaşı bugün bitirmek iki şartta mümkün. Birincisi, tüm kaçırılanlarımızın serbest bırakılması gerekiyor. İkincisi, Hamas'ın teslim olması gerekiyor" dedi.

Filistin İsrail Gazze Hamas Savaş ve Çatışma Uluslararası İlişkiler Politika Dünya Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Rüyada halı görmek ne demektir? Rüyada yeni halı görmek, rüyada halı üzerinde yürümek ne anlama gelmektedir? Rüyada ölmüş birini canlı görmek ne anlama gelmektedir? Diyanete göre rüyada ölmüş birini canlı görmek ve konuşmak ne demektir? OKC Thunder LA Clippers NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! Dallas Mavericks Phoenix Suns NBA maçı CANLI izleme linki var mı, maç nereden nasıl izlenir? 23 Şubat Basketbol NBA CANLI İZLE! Zencefilin faydaları nedir? Zencefil çayı nasıl yapılır? Zencefil neye iyi gelir? Rüyade ev görmek, rüyada yeni ev görmek, rüyada yeni ev satın almak, rüyada eski ev görmek ne demektir? TV8.5 canlı izle! (UEFA AVRUPA LİGİ) TV8.5 CANLI 4K İZLE! 22 Şubat TV8.5 HD kesintisiz donmadan canlı izle linki! Ronaldinho evli mi, Ronaldinho çocuğu var mı? TV 8.5 yayın akışı 22 Şubat 2024! EXXEN canlı maç izle! (SPARTA PRAG-GALATASARAY) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 22 Şubat EXXEN spor canlı izle! Rüyada tuvalet temizlemek ne demek? Rüyada tuvalet temizlediğini görmek ne anlama gelir? Rüyada tuvalet yıkamak nedir? Rüyada yeni eve taşınmak, rüyada başka eve taşınmak, rüyada taşındığını görmek ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada çamaşır asmak, rüyada çamaşır asmak görmek, rüyada çamaşır asmak toplamak ne anlama gelir? Rüyada valiz görmek ne anlama gelir? Rüyada valiz hazırlamak, rüyada valiz toplamak, rüyada valiz kaybetmek, rüyada valiz taşımak ne demek?
500

Yorumlar (7)

aristoteles:

Terörden yıllarca cekmiş ülke olarak israili destekliyorum gönülden .. Not bana laf söyleyecekler önce gemilerin gidişine itiraz etsin

29
148
yanıtYanıtla
Htc Ergdn:

her türlü ahlaksızlığın yaşandığı pkk ile kaza namazı bile olmayan mücahitleri bir tutacak zekana hayran kaldım tebrik ediyorum HAMAS TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR.

yanıt96
yanıt15
aristoteles:

Not yazdım dikkatini cekmmemiş ... korkusundan galiba :)

yanıt8
yanıt21
Htc Ergdn:

Gemiden atlamak serbest destekçisi olduğun israil seni bağrına basacaktır koş

yanıt46
yanıt6
necmettin durmaz:

asrın direnişi zafer bitecek

61
28
yanıtYanıtla
golebicemarti golebicemarti:

Sayın aristoteles: nick'i ile yazan Beyefendi veya Hanımefendi, anlamadığın şu ''İsrail için her şey bahane, Kurt, Kuzuyu yemeye karar vermiş bir kere.'' İsrail için terörist veya normal vatandaş fark etmiyor. Geçmişte bizim de bazı hatalarımız olmuş olabilir ama şu anda normal vatandaşa karşı böyle davranışlarımız olursa önce ben karşı çıkarım. Bizim kağıt üzerinde (Kanunlar'da) ayrımcılığımız yok, olursa yine önce ben karşı çıkarım. Selam ve Saygılarımla.

7
4
yanıtYanıtla
aristoteles:

Sayın gölebicen martı not dikkatini cektimi yazdaki? Benim desteğim gönülden birde fiziki destek veren var ticaret yapan gemiciklerle asıl protesto edeceğiniz karşı durmanız gereken yer sizce neresi olmalım bi düşünün lütfem

yanıt3
yanıt1
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title