Haberler

ABD hükümetinin kısıtlama getirdiği Filistin Dışişleri Bakanı el-Maliki'yi Washington ziyaretinde konuşturmadılar

Güncelleme:

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşmeleri öncesinde Washington'da bulunan bir otelde basın toplantısı düzenledi. Bir basın mensubunun Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'ye soru sormak istemesine ise izin verilmedi. Araya giren Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan, ABD'nin el-Maliki'nin bu soruları cevaplamasına izin vermeyecek şekilde kısıtlama getirdiğini söyledi.

ABD hükümetinin, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu'nun üyesi Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin Washington temasları sırasında açıklama yapmasına izin vermediği bildirildi.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Temas Grubu üyesi ülkelerin dışişleri bakanları, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüşmeleri öncesinde Washington'da bulunan Four Seasons Hotel'de Gazze'deki son durumu ve ABD'den beklentilerini basın mensuplarına değerlendirdi. Temas Grubu üyeleri, Washington ziyareti kapsamlarında Four Seasons Oteli'nde basın toplantısı düzenledi.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin VermediFilistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki

GAZETECİ EL-MALİKİ'YE SORU SORMAK İSTEDİ ANCAK İZİN VERİLMEDİ

Bir gazetecinin el-Maliki'ye soru sormak istemesinin ardından Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan söz aldı.

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

"ABD KISITLAMA GETİRDİ"

Bin Ferhan, "Sayın el-Maliki sorunuza vizesinin koşulları nedeniyle cevap veremiyor. Demek istediğim, ABD hükümeti, Sayın el-Maliki'nin (bu soruları) cevaplamasına izin vermeyecek şekilde ona kısıtlama getirdi. Kendisi basının sorularına cevap veremiyor ve basınla angaje olamıyor." açıklamasında bulundu.

Görüşmeler için Washington'da bulunan Temas Grubu'nun aynı zamanda ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Temas Grubu'nun cumartesi Kanada'da görüşmeler yapması öngörülüyor

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

ABD, Filistin Dışişleri Bakanı'nın Açıklama Yapmasına İzin Vermedi

Filistin Uluslararası İlişkiler Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Sparta Prag Galatasaray maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'nden elenirse ne olur, UEFA Konferans Ligi'nden devam ediyor mu? İYİ Parti Artvin adayı kim? 2024 İYİ Parti Artvin Belediye Başkan adayı Demirhan Elçin kaç yaşında, nereli, mesleği ne? İYİ Parti Amasya adayı kim? 2024 İYİ Parti Amasya Belediye Başkan adayı Erhan Ciğer kaç yaşında, nereli? Roma Feyenoord maçı CANLI izle! 22 Şubat Roma Feyenoord maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? İYİ Parti Ağrı adayı kim? 2024 İYİ Parti Ağrı Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Afyon adayı kim? 2024 İYİ Parti Afyon Belediye Başkan adayı Alper Yağcı kaç yaşında, nereli? Karabağ elendi mi? Karabağ UEFA'dan elendi mi (Braga)? İYİ Parti Adıyaman adayı kim? 2024 İYİ Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Adana adayı kim? 2024 İYİ Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayyüce Türkeş Taş kaç yaşında, nereli? Sparta Prag Galatasaray maçı CANLI izle! 22 Şubat Sparta Prag Galatasaray maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Rüyada bilgisayar görmek ne demektir? Rüyada bilgisayar kullanmak, bilgisayar almak, bilisayar oyunu oynamak, bilgisayar toplamak ne anlama gelmektedi Rüyada alışveriş yapmak ne demektir? Rüyada pazara gitmek nedir? Rüyada alışveriş yaptığını görmek ne anlama gelmektedir? Azem karısını neden öldürdü? Rüyada halı görmek ne demektir? Rüyada yeni halı görmek, rüyada halı üzerinde yürümek ne anlama gelmektedir?
500

Yorumlar (4)

saim emirler:

"özgürlükle ülkesi"

68
5
yanıtYanıtla
pentakill lol:

ben olsam gitmezdim amerikaya. eli kanlı ülke.

69
0
yanıtYanıtla
Kasım Ekşi:

Birileri ölürken adam iceri düşmekten korkmuş

2
0
yanıtYanıtla
Mnur Turan:

Birakin oda havlasin

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title