GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ HABERLERİ

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi 2.8.2020
GÜNDEM / 2 Ağustos 2020
(Silverstone/16.10) ÖZEL HABER 1- Vücuttaki kimyasal stresi ölçen kiti geliştiren Türk bilim insanı dünya listesinde Koordinatörlüğü Stanford Üniversitesi tarafından yapılan "Dünyanın en etkili bilim insanları" listesinde, vücuttaki kimyasal stresi ölçen yerli ve milli tanı kitini geliştiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Özcan Erel, tıp alanında en üst sıralarda yer aldı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyokimya Bölümü Öğretim Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Biyokimya Merkez Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Erel: "Dünyanın en etkili 100 bin bilim insanları listesinde, Türkiye'den tüm alanlardan 196 bilim insanı girdi. Bunun 30'unu tıp alanında çalışmalar yapan bilim insanları oluşturdu. Tıp alanında da en yüksek sıralamada da ismim yer aldı" "Bugüne kadar 436 uluslararası alanda tam metin olarak makalem yayımlandı. Bunlara yapılan 16 binin üzerinde atıf var. Ayrıca, bu çalışmaların 10'u somut ürünlere çevrildi" (Yeşim Sert Karaaslan- Ankara) 2- Hendek kazan deprem uzmanları fay hatlarının röntgenini çekiyor Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Afyon Kocatepe Üniversitesinden ekipler, İzmir'den geçen diri faylarda eski deprem izlerini ve bu fayların deprem üretme potansiyellerini araştırıyor İki yıldır devam eden "İzmir ili Yerleşim Alanından Geçen Diri Fayların Paleosismolojisi' projesi kapsamında şimdiye kadar 5 fay için 14 hendek açan uzmanlar, adeta arkeolog titizliğiyle çalışıyor DAUM Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir: "Depremi üreten sismik kaynağı yani fayı tanımaya çalışıyoruz. Biz fayla birlikte yaşıyorsak onu tanımalıyız" (Halil Fidan/İzmir) 3- YPG/PKK'ya temmuzda ağır darbe Yurt içi ve dışında teröristlerin peşini bırakmayan güvenlik güçleri, geçen ay düzenledikleri başarılı operasyonlarda, 106 örgüt mensubunu etkisiz hale getirerek YPG/PKK'ya ağır darbe vurdu Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde geniş çaplı yeni operasyonlar başlatıldı Muş'un Malazgirt İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ı şehit eden teröristler, 27 Temmuz'da şehadetin 5.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 31.7.2020
GAP bölgesi ülkenin gıda üssü olacak
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sahip olduğu kaynaklar GAP kapsamında değerlendirilerek, bölgede yaşayan insanların gelir düzeyleri ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi için kullanılıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 31.7.2020
Kaybolmaya yüz tutmuş mesleğini köyüne kurduğu atölyede yaşatıyor
"Terapi gibi geliyor" Boynuzları daha çok Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden temin ederek köyüne getirdiğini belirten Durna, şunları söyledi: "Zor ve meşakkatli bir iş.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: GAİB'ten Güneydoğu Anadolu'ya 750 bin maskeGüneydoğu Anadolu Bölgesi 30.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
İslahiye üzümünde rekolte tahmini için çalışmalar başladı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli meyve merkezlerinden İslahiye Ovası'nda yetiştirilen üzümlerin rekoltesinin belirlenmesi için arazi çalışmasına başlandı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Bayram tatili için Güneydoğu'dan davet varGüneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Bayram tatili için Güneydoğu'dan davet varGüneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
Bayram tatili için Güneydoğu'dan davet var
RIDVAN KORKULUTAŞ/EŞBER AYAYDIN - Tarihi mekanları, inanç turizmindeki değerleri ve lezzet duraklarıyla turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay almaya başlayan Güneydoğu Anadolu Bölgesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yaşanan durgunluğu Kurban Bayramı tatilinde...
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Şanlıurfa'da termometreler 44 dereceyi gördüGüneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Şanlıurfa'da sıcak hava bunalttıGüneydoğu Anadolu Bölgesi 28.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Diyarbakır'da 'korsan düğün' alarmıGüneydoğu Anadolu Bölgesi 27.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Diyarbakır'da 'korsan düğün' alarmıGüneydoğu Anadolu Bölgesi 27.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Güneydoğu Anadolu sıcaklarla kavruluyor (1)Güneydoğu Anadolu Bölgesi 26.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 26.7.2020
Güneydoğu Anadolu sıcaklarla kavruluyor
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde sıcak hava hayatı olumsuz etkiliyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 23.7.2020
Güneydoğu'da 40 dereceyi aşan sıcak hava vatandaşları bunalttı
Basra kaynaklı hava dalgasının etkisiyle 40 dereceyi aşan sıcak hava, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaşamı olumsuz etkiledi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 22.7.2020
HDP'li Pekgözegü: "Mevsimlik tarım işçileri tehdit altında"
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden başka yerlere giden mevsimlik işçilerin ırkçı saldırılara maruz kaldığını iddia eden Pekgözegü, "Mevsimlik tarım işçileri tehdit altında.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Çaydan sonra fındıkta da işçi endişesi başladıGüneydoğu Anadolu Bölgesi 22.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 21.7.2020
Son dakika haberi! Suriye sınırındaki Oylum Höyük'te kazılar yeniden başladı
Son dakika gelişmesine göre Türkiye-Suriye sınırında bulunan, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük höyüklerinden Oylum Höyük'te 31'inci dönem kazı çalışmaları başladı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 17.7.2020
Gaziantep sanayisi Kovid-19 sürecinde "normalleşiyor"
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin sanayi üssü konumunda bulunan Gaziantep'teki sanayi üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecine geçilmesiyle toparlanmaya başladı.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Karabük fıstık kenti olma yolundaGüneydoğu Anadolu Bölgesi 13.7.2020
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 10.7.2020
Son dakika haber... Güneydoğu'yu Doğu'ya bağlayacak Beğendik Köprüsü yarın ulaşıma açılıyor
Gelen son dakika haberlerine göre Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ni, Doğu Anadolu Bölgesi'ne bağlayan Beğendik (Botan) Köprüsü yarın törenle ulaşıma açılıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 10.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
Tabipler Odası Başkanı röp.  Haber-Kamera: Hasan DÖNMEZ-Mümin KARACA /KONYA,  Haber Kodu : 200710057 ================================================== Prof. Dr. Kılıç: Anız, yıllardır yakılıyor ama herhangi bir katkısı yok   GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi'nde hububat hasadında sona yaklaşılırken, artan anız yangınları ile ilgili olarak uzmanlardan uyarı geldi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi 10.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Tabipler Odası Başkanı röp.  Haber-Kamera: Hasan DÖNMEZ-Mümin KARACA /KONYA, ================================================== Prof. Dr. Kılıç: Anız, yıllardır yakılıyor ama herhangi bir katkısı yok   GÜNEYDOĞU Anadolu Bölgesi'nde hububat hasadında sona yaklaşılırken, artan anız yangınları ile ilgili olarak uzmanlardan uyarı geldi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: Kilis'te aşırı sıcaklar etkili oluyorGüneydoğu Anadolu Bölgesi 6.7.2020
Şu an buradasınız: Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. Gaziantep'ten tüm zamanların en yüksek aylık ihracatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:11:18. #1.15#
title