Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri

Güneydoğu Anadolu Bölgesi haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 15.06.2021
İlkbaharda yağışlar uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 22 azaldı
İlkbaharda normaline göre en fazla yağış azalması ise yüzde 54 Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde kayıtlara geçti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 11.06.2021
Son dakika haberleri: Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, ekin yangınlarına karşı uyardı Açıklaması
Doğru, gazetecilere, Araban Ovası'nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önemli tahıl üretim merkezlerinden biri olduğunu söyledi.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 05.06.2021
Mayısta yağışlar yüzde 50'den fazla azaldı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki yağışlardaki azalış ise mevsim normallerine göre yüzde 83, 2020 yılı mayıs ayına göre yüzde 85'i buldu.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 03.06.2021
Kadim Aşiretler Federasyonu Vali Demirtaş'ı Ziyaret Etti
Kadim Aşiretler Federasyonu Vali Demirtaş'ı Ziyaret EttiKadim Aşiretler Federasyonu'na bağlı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi aşiret liderleri, Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 28.05.2021
Gaziantep'te bölge turizmini geliştirmek amacıyla GAP Turizm Platformu kuruldu
Yurt içi ve yurt dışında Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin turizmine yön verecek çalışmalar yapacaklarını belirten Akdağ, "Platform olarak bölge turizmini canlandırmak, bölgede yeni destinasyonlar oluşturmak ve dünyanın dört bir yanından bölgeye yeni turizm yatırımları çekmek için farklı ülkelerden yeni yatırımcılar ile iletişime geçip bölgeye yatırım yapmalarını sağlayacağız.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 27.05.2021
GAİB Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci'den İSO 500'deki firmalara tebrik
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, İSO 500 listesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden 39 firmanın yer aldığını belirterek firmaları tebrik etti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 27.05.2021
Son dakika... 'İklim değişikliğine bağlı her yıl 250 bin artan ölüm bekleniyor'
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİN TÜRKİYE'DEKİ SAĞLIK ETKİLERİ Prof. Dr. Kiraz, Türkiye'de iklim değişikliğinin sağlık üzerindeki mevcut ve projeksiyon dönemi için etkilenebilirlik/risk analizi değerlendirmelerini şu şekilde anlattı: "Günümüzdeki durum değerlendirildiğinde mevcut tehlike düzeyi Marmara ve Karadeniz Bölgesi'nde çok düşük, İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi'nde düşük, doğuya doğru ilerledikçe orta düzeydedir. Hakkari ve Kilis'te tehlike düzeyi en yüksek gözükmektedir. 2041- 2070 döneminde tehlikenin düzeyi ülke genelinde şiddetlenmektedir. Genel olarak Türkiye'nin güneyinde tehlikenin yüksek olacağı tahmin edilmektedir. Özellikle Ege ve Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgesi'nin güney kesimlerinde tehlike düzeyi yüksektir. Şanlıurfa, Hakkari ve Kilis bu açıdan çok yüksek tehlikenin öngörüldüğü üç ilimizdir. Doğu Marmara ve Doğu Karadeniz genel olarak riskin düşük olduğu bölgelerdir. Kuzeydoğu Anadolu ve Kuzey Marmara (İstanbul ve Kocaeli) tehlikenin düşük olduğu bölgelerdir. Buna karşılık Orta ve Batı Karadeniz bölgeleri, İç Anadolu'nun kuzeyi ve İç Batı Anadolu'da tehlike orta seviyededir. Kıyı Ege, Akdeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi'nin güneyi ve Doğu Anadolu'nun geniş kesimlerinde ise tehlike düzeyi yüksektir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi ise iklimsel tehlikenin en yüksek olduğu bölgemizdir.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 18.05.2021
Gaziantep'te yeşil buğday başaklarının ateşte kavrulmasıyla elde edilen firiğin yapımına başlandı
Firiğin Gaziantep başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yaygın olarak tüketildiğine dikkati çeken Altun, İran, Irak, Suudi Arabistan, Tunus gibi Orta Doğu ülkelerine ihracatının yapıldığını onlar için de önemli bir lezzet olduğunu belirtti.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 15.05.2021
Güneydoğu'nun ihracatı Kovid-19'a rağmen ikinci kez 1 milyar doların üstünde
Güneydoğu Anadolu Bölgesi, aylık bazdaki ihracatını yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen ikinci kez 1 milyar doların üzerine çıkarmanın sevincini yaşıyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 13.05.2021
Mardin'in bereketli topraklarında tarımsal faaliyet bayramda da hız kesmedi
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin önde gelen hububat merkezlerinden olan ve yaklaşık 3 milyon dekar arazide üretim yapılan Mardin'de çiftçiler Ramazan Bayramı'nı tarlada geçiriyor.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 06.05.2021
TZOB "2020-2021 Tarımsal Üretim Dönemi Kuraklık Risk Tahmin Raporu"nu açıkladı
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki kuraklığın, "tarımsal kuraklığa" dönüştüğünü ve mayıs yağışlarının etkisinin olmayacağını belirten Bayraktar, bölgede buğday rekoltesinde düşüş beklendiği ve kuraklığın buğday ithalatının artmasına neden olabileceği tahmiminde bulundu.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 05.05.2021
Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde çekirge endişesi
Yılın ilk aylarında önce Doğu Afrika ülkelerinde görülmeye başlanan istilacı çekirge sürüleri Türkiye'de de görüldü.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 28.04.2021
AK Parti'li Atalay'dan, HDP'nin 1915 olaylarıyla ilgili açıklamasına tepki Açıklaması
Atalay, AK Parti Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi milletvekilleri ile Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, "Ermeni mezalimine birinci derecede maruz kalmış bölge vekilleri olarak, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını 'Ermeni Soykırımı' diye tanımlayan açıklamasını, o yıllarda İngiltere, Fransa ve Rusya'nın desteğini alan Ermeni silahlı örgütler tarafından tarihin kaydettiği en deni ve dilhun mezalimine kurban edilmiş yarım milyon insanımızın aziz hatırasına büyük bir saygısızlık olarak değerlendirip iddiayı tümüyle reddediyoruz.
Güneydoğu Anadolu Bölgesi - 24.04.2021
Meteoroloji'den Güneydoğu Anadolu için toz uyarası
Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü, Güneydoğu Anadolu Bölgesi için Suriye kaynaklı toz uyarısında bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haberleri | Güneydoğu Anadolu Bölgesi Haber - Haberler - Güneydoğu Anadolu Bölgesi haberleri, son dakika güneydoğu anadolu bölgesi haber ve gelişmeleri burada. İlkbaharda yağışlar uzun yıllar ortalamasına göre yüzde 22 azaldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.6.2021 03:21:49. #1.14#

title