Haberi Paylaş

Evinin önünde saldırıya uğrayan İlahiyatçı Cemil Kılıç o anları anlattı: Önce selam verdi, sonra saldırmaya başladı

Güncel Haberler

Gaziosmanpaşa'daki evinin önünde saldırıya uğradığını söyleyen İlahiyatçı Cemil Kılıç o anları anlattı. "Önce bana selam verdi, sonra 'Falan kişi misiniz' dedi. Ben 'Evet' deyince slogan atarak saldırmaya başladı. Önce bir kişiydi sonra elleri sopalı birkaç kişi daha geldi" diyen Kılıç, pazar günü basın açıklaması yapacağını belirtti.

İlahiyatçı yazar Cemil Kılıç, sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımla evinin bulunduğu sokakta saldırıya uğradığını duyurdu. Uğradığı saldırı sonrasında koşarak evine sığındığını belirten Kılıç yaşananları kameralara anlattı.

Kılıç, "Yolda yürürken yukarıda bulunan caminin önünden geçerken, biri geldi bana selam verdi, iyi niyetle yaklaştı. Ben de olumsuz bir şey düşünmedim, herhangi bir önlem alma gereği duymadım. Pek çok sefer olduğu gibi yolda görüp hal hatır soranlardan biridir diye düşündüm fakat daha sonra yaklaşıp, 'Falan kişi misiniz' diye sordu. Ben de evet deyince, saldırmaya ve slogan atmaya başladı. Bağıra bağıra slogan atınca yanına başka kişiler de gelmeye başladı. Saldırı sonucu önce yere düştüm sonra ayağa kalktım. Ben de onlara karşılık vermeye çalıştım, verdim." diye konuştu.

Evinin önünde saldırıya uğrayan İlahiyatçı Cemil Kılıç o anları anlattı: Önce selam verdi, sonra saldırmaya başladı

Kılıç, "Onlar daha kalabalıktılar. Önce saldıran tekti, sonra birkaç kişi daha geldi yanına. Saldıran kişi de değil ama diğerlerinin ellerinde sopalar vardı. Ben o esnada çoğaldıkları için ister istemez eve doğru kaçtım. Kendimi eve zor atabildim. Slogan atmayı sürdürüyorlardı, ben de bunu basına duyurdum doğal olarak. Slogan olarak 'Allah-u Ekber' diyerek slogan atıyorlardı. Polis arkadaşlar buradalar, şikayetçi oldum" dedi.

"Yakın zamanda değil, aylardır tehdit ediliyordum" ifadesini kullanan Kılıç sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Çeşitli terör örgütlerinden İBDA-C'den dahi tehdit aldım. Diğer bazı gerici gruplardan tehdit aldım. Ben yine de bu şekilde bir saldırıya cüret edebileceklerine bu kadar pervasızlık yapacaklarına ihtimal vermiyordum. Ne üzücü ki bu gerçekleşti. Bununla yalnızca bana değil tüm topluma bir gözdağı vermek istiyorlar. Biz korkmadan çekinmeden mücadelemizi sürdüreceğiz.

Evinin önünde saldırıya uğrayan İlahiyatçı Cemil Kılıç o anları anlattı: Önce selam verdi, sonra saldırmaya başladı

Allah'a bir can borcumuz var başka bir borcumuz yok. Günü geldiğinde Allah yazdığında emaneti sahibine teslim ederiz. Can korkusuyla fikirlerimizi açıklamaktan, düşüncelerimizi dile getirmekten çekinmeyiz. Cumhuriyeti, demokrasiyi, insan haklarını, özgürlükleri savunmaya devam edeceğim. Tehditler karşısında asla yılmayacağım. Burada evim dördüncü katta duyamamış olabilirim ama slogan atmayı sürdürmüş olabilirler. Sokakta sopalarla dolaşıyorlardı."

Evinin önünde saldırıya uğrayan İlahiyatçı Cemil Kılıç o anları anlattı: Önce selam verdi, sonra saldırmaya başladı

Cemil Kılıç daha sonra evine gelen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri Gaziosmanpaşa'da bulunan noktada güvenlik önlemleri aldı. Polisin kaçan saldırganı arama çalışması sürüyor.

Öte yandan Twitter hesabından açıklama yapan Cemil Kılıç, pazar günü basın açıklaması düzenleneceğini belirtti. Kılıç, "Yarın (26 Mart Pazar) Saat 14.00'te Cemil KILIÇ'a yönelik saldırıyı protesto için kitlesel basın açıklaması yapılacaktır. Bağlarbaşı Mahallesi Keçesuyu Caddesi Gaziosmanpaşa / İstanbul"

İLAHİYATÇI CEMİL KILIÇ'A EVİNİN ÖNÜNDE SALDIRI

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Gaziosmanpaşa Cemil Kılıç Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

VaioNokia:

üzüldüğüm tek şey ilahiyatçı falan birisi diye hoca zannedilmesi itibar görmesi. ama mahşer gününde hesap verecek nasıl olsa.

Cevap Yaz25Yayından Kaldır
Reis şeker:

İkinci Zekeriya öz

Cevap Yaz16Yayından Kaldır
Reis şeker:

Seni kim ne yapsın solcu çakma ilahiyatçı

Cevap Yaz27Yayından Kaldır
Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title