Haberler

Akbank'tan İlk Yarıda Ekonomiye 235 Milyar Lira Kredi Desteği

Akbank'ın yılın ilk yarısında konsolide net karı 3.02 milyar lira, toplam kredileri de 235 milyar liraya ulaştı.

Akbank'ın yılın ilk yarısında konsolide net karı 3.02 milyar lira, toplam kredileri de 235 milyar liraya ulaştı.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, bankanın 2017 yılı ilk yarısındaki finansal performansına ilişkin yaptığı açıklamada, "Ekonomimiz, yılın ilk yarısında yükselişe geçti ve ülkemiz tekrar istenen yüksek büyüme oranlarına ulaştı" dedi ve ekledi:

"Hükümetimizin aldığı tedbirlerin bu olumlu gelişmelere önemli katkısı oldu. Bankalar da bu süreçte ekonomimize destek olmaya devam etti.

"Akbank kuvvetli finansalları ve likiditesi ile piyasalardaki etkinliğini sürdürdü, yüksek performansını korudu.

"Kredi hacmimiz hızlı gelişti ve bu performansın yakalanmasında etkili oldu. Bankamız yılın ilk 6 ayında aktiflerini yüzde 7.1 oranında büyüterek 315 milyar liraya çıkardı."

Akbank'ın ilk yarıda 3 milyar 827 milyon lira brüt kar elde ettiğini belirten Binbaşgil, "Bankamız, brüt karı üzerinden 804 milyon lira vergi karşılığı ayırdı. Bu dönemde konsolide net karımız 3 milyar 23 milyon lira oldu" dedi.

"Nakdi ve gayrinakdi kredilerimizle ekonomimize toplam 235 milyar TL kredi desteği sağladık"

Akbank'ın müşterilerinin sürekli yanında olduğu bir bankacılık anlayışıyla çalıştığını vurgulayan Binbaşgil, şu konuların altını çizdi:

"KOBİ kredileri, ticari ve kurumsal kredilerle reel ekonomiye katkı sağlarken, bireysel kredilerle de müşterilerimizin ihtiyaçlarına destek vermeyi sürdürüyoruz.

"Reel sektöre yönelik kredilerimiz 2017'nin ilk 6 ayında iyi bir gelişim gösterdi. 190 milyar lirası nakdi olmak üzere toplamda yüzde 7.4 büyüttüğümüz kredilerimiz 235 milyar liraya ulaştı.

"Bu büyümeyi aktif kalitemizi gözeterek sağlamayı başardık. Takipteki kredi oranımız, sektördeki en düşük oranlardan bir tanesi olarak yüzde 2 seviyesinde gerçekleşti.

" Akbank, genel kredi karşılıkları da dikkate alındığında takipteki kredilere yaklaşık yüzde 172 karşılık ayırdı.

"Mevduatımız da bu dönemde yüzde 8,1 oranında büyüyerek 188 milyar TL'ye ulaştı."

Sözlerini, "Teknoloji ve dijitalleşme Akbank'ın yol haritasında önemli bir yere sahiptir" diye sürdüren Binbaşgil, "Dijitalleşme alanında önemli gelişmelere imza attık. Dijital kanalları kullanan müşteri sayımızı 3.6 milyona, mobil bankacılık aktif müşteri sayımızı ise 3.5 milyona taşıdık" dedi ve ekledi:

"Bu yıl ayrıca, dijital alandaki öncü yeniliklerden Blockchain teknolojisini yurtdışı para transferlerinde kullanan ilk Türk bankası olduk.

"Müşterilerimize daha hızlı, daha kolay ve daha düşük maliyetli hizmet sunmak için onlara yeni teknolojiler sunmaya devam edeceğiz.

"Teknolojiyle şekillenen, merkezinde müşteri memnuniyeti ve insan olan yarının Akbank'ı için yoğun bir çaba harcıyoruz.

"Bu alanda sektördeki öncü konumumuzu koruyarak her segmentte, her üründe, her süreçte dijitalleşme trendimizi koruyacağız."

"Akbank, Euromoney'den 8. kez ' Türkiye'nin En İyi Bankası Ödülü'nü aldı"

Dünyanın önde gelen finans yayın grubu Euromoney'nin " Türkiye'nin En İyi Bankası Ödülü"nü bu yıl 8. kez Akbank'ın aldığını vurgulayan Hakan Binbaşgil, "Böylesine saygın bir kuruluştan üst üste ödül almamız rastlantı değil. Bankamız özellikle son yıllarda finansal performansı, hizmet kalitesi ve sektöre getirdiği yeniliklerle öne çıkan bir banka oldu. Yeniliklere ayak uydurmakla kalmayıp onları teknolojiyle şekillendiren, sektörün dünya çapındaki öncü bankası olmak için çalışıyoruz" dedi.

"Akbank'ın başarılarında en önemli pay Akbanklılarındır"

Hakan Binbaşgil, Bankanın yüksek performansı ile ilgili şunları sözlerine ekledi:

"Akbank'ın başarılarındaki en önemli pay Akbanklılarındır. Yüksek enerji ve motivasyonla en iyisi için çalışan, ekip çalışmasının en iyi örneğini sergileyen Akbanklılar Türkiye'nin en nitelikli bankacıları arasındadır. Yılın ilk yarısındaki başarılı performansımız için müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımıza teşekkür ederim." (Fotoğraflı) - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Hakan Binbaşgil Türkiye Akbank Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title