Fethiye MHP'de Hamdi Gürbüz Güven Tazeledi

Fethiye MHP'de Hamdi Gürbüz Güven Tazeledi

Fethiye MHP'de Hamdi Gürbüz Güven Tazeledi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

MHP Fethiye İlçe Teşkilatı olağan genel kurulunda mevcut İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz güven tazeledi.

MHP Fethiye İlçe Teşkilatı olağan genel kurulunda mevcut İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz güven tazeledi.

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi salonunda yapılan kongrede Divan Başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Edip Semih Yalçın yaparken divan üyeliklerini Muğla Milletvekili Mehmet Erdoğan, İl Başkanı Mehmet Korkmaz ile Hasan Hüseyin Şahin ve Cengiz Çay yaptılar. Kongreye MHP Muğla eski Milletvekili metin Ergun'ün yanı sıra Milletvekili aday adayları, Dalaman Belediye Başkanı Sedat Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Yılmaz Özkan, Fethiye Esnaf Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Şoförler Odası Başkanı Hayri Topçu, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri ile MHP'nin İlçe Başkanları ve Delegeler katıldı.

420 delegenin katıldığı genel kurulda MHP Fethiye İlçe Başkanlığına Hamdi Gürbüz yeniden seçilirken yeni Yönetim Kuruluna Hamdullah Lafçı, Hüseyin Gönül Ateş, Ahmet Çilek, İsmail Bakırcı, Ünal Arıcı, Efraim Akçabel, Tahir Kenan Kutan, Erdoğan Kurt, İsmail Koray Tombak, Hüseyin Muyken, Yener Ertürk, Osman Aklaya, Mutlu İlter, Tufan Nebioğlu, Ercan Büyüksolak, Ayhan Yiğit, Süleyman Takoz ve Mutlu Öztürk seçildi.

"BÜYÜK TÜRKİYE HAYAL EDİYORUM"

Kongrede konuşan MHP Fethiye İlçe Başkanı Hamdi Gürbüz, "Demokrasilerde ne kadar yüksek oy alırsanız alın, her şeyi yapamazsınız. Yaptığınız takdirde dikta rejimine yönelirsiniz ki bu yanlıştır. Önümüzde bizi bekleyen en büyük tehlike dikta rejimidir" dedi. Hamdi Gürbüz Büyük Türkiye hayali bulunduğunu belirterek "Bütün Vatandaşlarımızın ay yıldızlı bayrağın altında şerefle yaşadığı büyük bir Türkiye. Bir hayalim var. Başını örtenle, açanın aynı üniversitede yasaksız kavgasız, kardeşçe yaşadığı, Kürt, Türkmen, Alevi, Sünni ayrımı olmadan zengin fakir ayrıcalığı görünmeden kanunlar önünde herkesin eşit olduğu ön yargısız sınırsız kaynaşmış, bir Türkiye hayal ediyorum. Kısaca Adriyatik'ten Çin seddine kadar kaynaşmış bağımsız bir Türk Dünyası hayal ediyorum" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edip Semih Yalçın da, konuşmada hükümeti eleştirerek, "Türkiye'nin bütünlüğünü hedef alan Büyük Ortadoğu Projesinin biran önce hayata geçirilmesi yolundaki çalışmalara bu günlerde hız verildiği gözden kaçmamaktadır. Gerek bölgede ve gerekse Türkiye'de son dönemde yaşananlar bu tespitimizin doğruluğunu ortaya koymaktadır. Uluslar arası platformda ve bilhassa Ortadoğu'da kaygı verici gelişmeler olurken Türkiye'deki şer cephesini sevindirecek kritik bir sürece girilmiştir. Varlığına yönelen sinsi ve açık tehditler karşısında parlamentoda ise tek parti diktası hüküm sürmektedir. Bu iktidar sayesinde ülke başkalaştırılmak istenmektedir. Dış politikada sıfır sorun diye hareket etmişler, ancak her şeyi problemli hale getirmişlerdir. Türk Dışişleri Müdahale eder gibi görüntü sergilemiş oysa ABD'nin ev ödevini uygulamıştır. Dün Suriye ile iç içe olan dış politika bugün onu yok etmeye çalışmaktadır. Biz MHP olarak iktidarın tüm komplolarına dur diyeceğiz, MHP'yi ayakta tutacağız" diye konuştu. - MUĞLA

Fethiye MHP'de Hamdi Gürbüz Güven Tazeledi
Fethiye MHP'de Hamdi Gürbüz Güven Tazeledi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title