ERDAL EREN HABERLERİ

Erdal Eren haber, Erdal Eren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erdal Eren

Erdal Eren

Doğum Yeri Giresun / Türkiye
Doğum Tarihi 25.9.1961 - 13.12.1980

Erdal Eren Kimdir ?

Erdal Eren (25 Eylül 1961,Şebinkarahisar, Giresun - 13 Aralık 1980, Ankara), 12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü suçlamasıyla hüküm giyen ve darbeden sonra asılarak idam edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Erdal Eren 12.9.2020
Askeri darbenin üzerinden tam 40 yıl geçti
12 Eylül; 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesi olarak tarihe geçti. Emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirilen son askeri darbe, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren imzasıyla yayımlanan bildiriyle duyuruldu. TRT'den millete seslenen Kenan Evren, "Kaybolan devlet otoritesini yeniden tesis etmek için TSK'nın yönetime el koymak zorunda kaldığını" savundu. Halbuki daha sonra darbenin şartlarının olgunlaşmasını beklediklerini itiraf etmesi bu durumun hiç de anlatıldığı gibi olmadığını ortaya koyuyordu. Darbeyle Süleyman Demirel'in başbakanı olduğu hükümet görevden alındı, Meclis ve siyasi partiler lağvedildi. Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Necmettin Erbakan ve Alparslan Türkeş sürgüne gönderildi. Bu siyasetçilere siyaset yasağı da konuldu. Darbe sürecinde 650 bin kişi gözaltına alınırken, 517 kişi için idam istendi. 9 Ekim 1980'de ilk olarak sol görüşlü Necdet Adalı, ardından ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu idam edildi. 17 yaşındaki Erdal Eren de yaşı büyütülerek 13 Aralık 1980'de idam edildi.
Erdal Eren 30.7.2020
Devletin şefkatli eliyle 'kollarına' kavuştu
Devletin şefkatli eliyle 'kollarına' kavuştu ŞIRNAK - Şırnak'ın İkizce köyünde 6 yıl önce evin damında oynarken yüksek gerilim hattına kapılarak iki kolunu ve ayak parmaklarını kaybeden 15 yaşındaki Mustafa Katar'a, dönemin Şırnak Valisi ve şimdiki Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ın desteğiyle biyonik kol yapıldı. Kollarına kavuşan Katar, kendisini yalnız bırakmayan Aktaş'a teşekkür etti. İkizce köyünde 2014 yılında evin damında oynarken yüksek gerilim hattına kapılan Mustafa Katar, iki kolunu ve ayak parmaklarını kaybetti. Elektrik akımına kapılmasının ardından büyük üzüntü yaşayan, günlük ihtiyaçlarını görememenin yanı sıra, derslerine çalışmakta güçlük yaşayan Katar, derslerini ablası Esra'nın yardımıyla yapmaya çalıştı. Katar'a beklediği haber, dönemin Valisi Mehmet Aktaş'tan geldi. Köy ve okul ziyaretleri çerçevesinde geldiği İkizce Köyü İlk ve Ortaokulunda Katar ile karşılaşan Vali Aktaş, bir süre sohbet edip, hayalini öğrendiği çocuğa biyonik kol taktırmak için söz verdi. Verilen sözlerin ardından Katar, biyonik kollarına kavuştu. Katar, Vali Aktaş'a kendisine yardım etmesinden dolayı teşekkür etti. Günlük ihtiyaçlarını gidermenin mutluluğunu yaşıyor 2014'te elektrik akımına kapıldığını belirten Mustafa Katar, "Yüksek gelirim hattı olduğu için elektrik beni kendine çekti. Köyün içindeki bir evin damında arkadaşlarım ile oynuyorduk. Bundan 3 yıl önce Şırnak Valisi Mehmet Aktaş valimiz bize yardımcı oldu. Biyonik kol yaptırdı. Şu an kullanabiliyorum. Sağ elimde biraz büyüme olduğu için kullanmakta zorluk çekiyorum" dedi. Ağabey Naif Katar ise Emniyet Genel Müdürü olan Mehmet Aktaş'a bu yardımseverliği ve devletin şefkatli yüzünü gösterdiği için kendisine teşekkür ettiklerini söyledi. Naif Katar, "2014 yılında kardeşim dama çıkıp arkadaşlarıyla oynarken elektrik akımına kapıldı. Sonra Diyarbakır'a götürdük. 13 kere ameliyat oldu. Her iki kolunu ve ayak parmaklarını kaybetti. Sonra bir gün kardeşim okula giderken sayın valimiz Mehmet Aktaş okulları geziyordu. Kardeşimi gördü okulda ve bize yardımcı olacağını söyledi. Bizi Ankara'ya gönderdi. Biyonik kol yaptırdı. Şırnak Valimiz Mehmet Aktaş ve Şırnak Devlet Hastanesi Başhekimi Erdal Eren bize çok yardımcı oldular, teşekkür ediyoruz.
Erdal Eren 23.6.2020
HDP Grup toplantısı
İktidar ortaklarının 27 Mayıs kararlarını yok sayan bir kanun teklifini hazırlayıp, Meclise sunduklarını hatırlatan Sancar, "Çok iyi yaptılar. Evet darbecilerin kurduğu mahkemelerde yapılan yargılamalar geçersizdir. O nedenle 27 Mayıs'tan sonra kurulan Yüksek Adalet Divanı'nın kararları ile idam edilen Menderes, Polatkan ve Zorlu'nun idamları bu ülkenin tarihindeki en kara sayfalardandır. Darbeler arasında ayrım yaparsanız darbeciler kadar kötü bir şey yapmış olursunuz. 12 Mart da, 12 Eylül de darbeydi. O mahkemelerin verdiği kararlarla idam edilen Deniz, Yusuf ve Hüseyin'in ölümleri bir sorun bir yara değil midir? 18 yaşından küçük olduğu halde idam edilen sevgili Erdal Eren'i hatırlatmak yetmez mi? Erdal Eren'i idam sehpasına götüren o mahkemeler meşru mu? Adalet isteğinde ayrımcılık en büyük adaletsizliktir" değerlendirmesini yaptı.
Erdal Eren 26.3.2020
ADANA İntihara kalkışan cinayet şüphelisi tutuklandı
İntihara kalkışan cinayet şüphelisi tutuklandı ADANA'da,1 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya karışan, yakalanacağını anlayınca da elindeki pompalı av tüfeğiyle intihar teşebbüsünde bulunan ve özel harekat polisi operasyonuyla etkisiz hale getirilip, gözaltına alınan Erdal Eren Çamlıbel (32) tutuklandı.
Erdal Eren 26.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ---------------------- -Destek ekibinin yemekhanesinden detaylar -Alınan odunlardan detaylar -Bayram Sayan'a yemek ve odunların teslim edilmesinden detaylar -Genel detaylar Haber: Semih ŞAHİN - Kamera: Huzeyfe ÖZDEMİR / BURSA ========================== İntihara kalkışan cinayet şüphelisi tutuklandı ADANA'da,1 kişinin öldüğü 3 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya karışan, yakalanacağını anlayınca da elindeki pompalı av tüfeğiyle intihar teşebbüsünde bulunan ve özel harekat polisi operasyonuyla etkisiz hale getirilip, gözaltına alınan Erdal Eren Çamlıbel (32) tutuklandı.
Erdal Eren 15.3.2020
Haftanın tarihine bakış
1981- Ankara'da bir inzibat erini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Erdal Eren, ölüm cezasına çarptırıldı.
Erdal Eren 4.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ Haber: Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, ============================= Otomobil kamyona arkadan çarptı: 1'i ağır 3 yaralı MUĞLA'nın Milas ilçesinde, otomobilin kamyona arkadan çarptığı kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.  Kaza, dün saat 20.30 sıralarında, Yatağan- Milas karayolu Tuzabat mevkiinde meydana geldi. Erdal Eren Yılmaz'ın kullandığı 34 BGK 008 plakalı otomobil, önünde giden Mevlit Külahlı yönetimindeki 58 LV 865 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Erdal Eren 3.2.2020
Otomobil kamyona arkadan çarptı: 1'i ağır 3 yaralı
Kaza, dün saat 20.30 sıralarında, Yatağan- Milas karayolu Tuzabat mevkiinde meydana geldi. Erdal Eren Yılmaz'ın kullandığı 34 BGK 008 plakalı otomobil, önünde giden Mevlit Külahlı yönetimindeki 58 LV 865 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Erdal Eren 3.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 12
GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ Haber: Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, ============================= Otomobil kamyona arkadan çarptı: 1'i ağır 3 yaralı MUĞLA'nın Milas ilçesinde, otomobilin kamyona arkadan çarptığı kazada 1'i ağır 3 kişi yaralandı.  Kaza, dün saat 20.30 sıralarında, Yatağan- Milas karayolu Tuzabat mevkiinde meydana geldi. Erdal Eren Yılmaz'ın kullandığı 34 BGK 008 plakalı otomobil, önünde giden Mevlit Külahlı yönetimindeki 58 LV 865 plakalı kamyona arkadan çarptı.
Erdal Eren 18.1.2019
Ataşehir'de Kadınlar Çevre İçin Bez Çanta Dikiyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal Bağdatlıoğlu, şunları kaydetti: "Ataşehir Belediye Meclisi'nde alınan kararla ilçede plastik poşet kullanımı 15 Mart 2013'te yasaklanarak bez torba, file, kese kağıdı ve doğada çözülebilen poşet kullanımı zorunluluk haline getirilmişti. Biz de o tarihten itibaren Ataşehir Belediyesi olarak 'Bez Doğrusu Pes Doğrusu' sloganıyla başlattığımız kampanyamızla birlikte bez torba, file, kese kağıdı ve biyobozunur poşet kullanımını teşvik etmek için tanıtım kampanyaları hazırlayıp, bez torba ve kese kağıdı dağıtımı yaptık. Ataşehir'de yaşayanlara bez çantaların nasıl yapıldığını öğreterek farkındalık yaratalım istedik. Bez torba yapmak için de yeni bir kumaş almaya gerek olmadığını, kullanmadığımız giysi ve kumaşlardan güzel bez çantalar yapabiliriz diye düşündük. İlçede kadınlar bez çanta dikerken, çocuklar da Belediye ile Ataşehir Kent Konseyi'nin ortak gerçekleştirdiği atölyede kese kağıdı yapmayı öğrendiler. Belediyeye bağlı Erdal Eren Sivil Toplum Merkezi'nde eğitmenlerden kese kağıdı yapmayı öğrenen çocuklar, hem eğlendi hem de öğrendi.
Erdal Eren 14.10.2018
Hamzaçebi, Ümraniye'deki İmar Barışı Toplantısına Katıldı
CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Ümraniye ilçesindeki mahalleleri kapsayan imar, tapu ve mülkiyet sorunlarına ilişkin, Ataşehir Erdal Eren Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen imar barışı bilgilendirme toplantısına katıldı.
Erdal Eren 12.9.2018
Dha İstanbul Bülteni -  1
"HÜCREDEKİ SAĞCI VE SOLCU ÇOCUKLAR BİRBİRİLERİ İÇİN ELLERİNİ UZATIYORDU" 17 yaşındayken kemik yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren'in hücre komşusunun olduğunu söyleyen Perinçek, "Ben 42 numaralı hücrede kalıyordum.
Erdal Eren 11.9.2018
12 Eylül Darbesinin Tanıkları O Günleri Anlattı
  "HÜCREDEKİ SAĞCI VE SOLCU ÇOCUKLAR BİRBİRİLERİ İÇİN ELLERİNİ UZATIYORDU"   17 yaşındayken kemik yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren'in hücre komşusunun olduğunu söyleyen Perinçek, "Ben 42 numaralı hücrede kalıyordum.
Erdal Eren 11.9.2018
12 Eylül Darbesinin Tanıkları O Günleri Anlattı
"HÜCREDEKİ SAĞCI VE SOLCU ÇOCUKLAR BİRBİRİLERİ İÇİN ELLERİNİ UZATIYORDU" 17 yaşındayken kemik yaşı büyütülerek idam edilen Erdal Eren'in hücre komşusunun olduğunu söyleyen Perinçek, "Ben 42 numaralı hücrede kalıyordum.
Erdal Eren 13.8.2018
Jandarma Genel Komutanlığında 34 Subay Emekliye Sevk Edildi
Emekli olacak subaylar 15 Eylül 2018 tarihinden itibaren emekliye ayrılacak subaylar, Tümgeneral Güray Alpar, Tuğgeneral Mehmet Artar, Tuğgeneral Tanju Selçuk Yücel, Jandarma Kıdemli Albay Erdal Eren, Jandarma Kıdemli Albay Bektaş Arslan, Jandarma Kıdemli Albay Erhan Nazlı, Jandarma Kıdemli Albay İsmet Cansaran, Jandarma Kıdemli Albay Bülent Mercan, Jandarma Kıdemli Albay Ertuğrul Memiş, Jandarma Kıdemli Albay Dündar Aydın, Jandarma İKM.
Şu an buradasınız: Erdal Eren Haberleri | Erdal Eren Kimdir - Haberler - Erdal Eren haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erdal Eren kimdir, hayatı ve biyografisi. Askeri darbenin üzerinden tam 40 yıl geçti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.9.2020 10:11:10. #1.14#
title