ERDAL EREN HABERLERİ

Erdal Eren haber, Erdal Eren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Erdal Eren

Erdal Eren

Doğum Yeri Giresun / Türkiye
Doğum Tarihi 25.9.1961 - 13.12.1980

Erdal Eren Kimdir ?

Erdal Eren (25 Eylül 1961,Şebinkarahisar, Giresun - 13 Aralık 1980, Ankara), 12 Eylül Darbesi öncesinde bir askeri inzibat erini öldürdüğü suçlamasıyla hüküm giyen ve darbeden sonra asılarak idam edilen Yurtsever Devrimci Gençlik Derneği üyesi ve Ankara Yapı Meslek Lisesi öğrencisi.
Biyografinin devamı için tıklayın
Erdal Eren - 02.11.2021
Türk müteahhitler yurt dışında 20 milyar dolarlık iş hedefini 10 ayda yakaladı
"Petrol fiyatlarındaki artış sektörün önde gelen pazarlarını canlandırdı" TMB Başkanı Erdal Eren, Türk müteahhitlerin yurt dışındaki bu başarısının mutluluk verici olduğunu belirterek, "Küresel pazarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi yaşanan sorunlar ve ardından salgın şartlarının da etkisiyle 2 yıllık aranın ardından 20 milyar dolarlık hedefi yıl bitmeden yakalamış olmak, Türk müteahhitlerin iş azmini göstermektedir.
Erdal Eren - 20.10.2021
GÜNDEM / 20 Ekim 2021
(İstanbul/11.30) (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- İklim değişikliğinin deniz ve karasal ekosistemleri üzerindeki etkileri Gökova'da araştırılacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, "Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesi İklim Değişikliğinin Denizel ve Karasal Ekosistemler Üzerindeki Etkilerinin Araştırılması ve Uyum Kapasitesinin Artırılması Projesi" için çalışmalara başladı Projeyle mevcut korunan alanların iklim değişikliğinden kaynaklanabilecek etkilenebilirliği belirlenecek ve bu unsurlara göre eylemsel yönetim planı oluşturulacak (Yıldız Nevin Gündoğmuş/Ankara) 2- Avrupa'nın depoladığı doğal gaz bir yılda 23 milyar metreküp azaldı Avrupa'nın doğal gaz depolarının doluluk oranı Eylül 2020-Eylül 2021 döneminde yüzde 95'ten yüzde 74,6'ya geriledi Mevcut durumda, deposunda en fazla gazı bulunduran ülke 17,6 milyar metreküple İtalya oldu Türkiye'nin doğal gaz depolarında konutlardaki ihtiyacını 1 aydan fazla süreyle karşılayacak 3 milyar metreküpten fazla gaz bulunuyor (Murat Temizer/Ankara) 3- Türk ve Avusturyalı müteahhitler üçüncü pazarlarda yatırım imkanlarını değerlendiriyor Avusturya'nın Ankara Büyükelçisi Johannes Wimmer: "Avusturya'nın resmi ihracat destek kuruluşu Oesterreichische Kontrollbank AG ve Türk Eximbank arasında üçüncü pazarlarda iş birliği fırsatlarını desteklemek için yeni bir anlaşma var. Bu anlaşmanın üçüncü pazarlarda iş birliği fırsatlarını güçlendireceğini ve onlara destek vereceğini umuyoruz" Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren: "Üçüncü ülkelerde pandeminin bitişinden sonra bekleyen yaklaşık 40-50 trilyon dolarlık proje var.
Erdal Eren - 18.10.2021
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, son yıllarda Türk müteahhitlerinin Kamu-Özel Ortaklığı (PPP) projelerinde önemli deneyimler kazandığını belirterek, "Bu deneyim, üye firmalarımıza faaliyetlerinde kesinlikle rekabet avantajı sağlamaktadır.
Erdal Eren - 08.10.2021
"Ataşehir Belediyesi 3. Uluslararası Nâzım Hikmet Şiir Günleri" Erdal Eren Kültür Merkezi'nde başladı
Açılış törenine; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, onur konuğu Şükrü Erbaş, Festival Direktörü Şair Haydar Ergülen, Hırvatistan'ın önde gelen üç Hırvat şairi Darija Zilic, Goran Beus Richtemberg ve Marjan Grakaliç, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu ile şiirseverler katıldı.
Erdal Eren - 23.09.2021
Yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde "akreditasyon sistemi" hazırlığı
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, aldıkları işleri tamamlayamayan, sahte referanslarla iş almaya çalışan, uzmanlığı olmayan işlere soyunup sorunlara yol açan firmaların Türkiye ve Türk müteahhitlerinin imajına zarar verdiğini belirterek, "Bu durumu önlemek için bir...
Erdal Eren - 13.09.2021
Ataşehir'de "Parkta Hayat Var" kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor
Parkta Hayat Var etkinliklerinin sinema bölümünde; Ataşehir Kent Konseyi, İşçi Filmleri Festivali ve Film Koop iş birliğiyle"İşçi Filmleri" Ataşehir'e geldi. Erdal Eren Kültür Merkezi'nde gösterimi yapılan filmlerin öncesinde filmlerin yönetmenleriyle söyleşiler düzenlendi.
Erdal Eren - 07.09.2021
"Ataşehir 3. Kitap Günleri" 10 Eylül'de Erdal Eren Kültür Merkezi bahçesinde okurlarla buluşuyor
Ataşehir Belediyesi yaz boyunca sürdürdüğü "Parkta Hayat Var" etkinliklerine "Kitap Günleri" ile devam ediyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan etkinliğe yayınevleri ve yazarların yanı sıra çocuklar ve yetişkinler için düzenlenecek olan atölyeler le edebiyat dünyasından sevilen isimlerin katılacağı söyleşiler de renk katacak.
Erdal Eren - 29.08.2021
TMB Başkanı Eren'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, dünyanın dört bir tarafında üstlendiği projelerle ülkesini temsil eden Türk müteahhitleri olarak, ulusal kurtuluş mücadelesinin mihenk taşlarından 30 Ağustos zaferinin 99'uncu yılını yeni başarılarla taçlandırmanın gururunu...
Erdal Eren - 24.08.2021
Türkiye, yurt dışı müteahhitlikte dünya üçüncüsü oldu
ENR'ın "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi Listesi"ndeki Türk firmaları şöyle: ???????"Rönesans, Limak, Ant Yapı, Yapı Merkezi, Enka, Tekfen, Onur, TAV, Nurol, Esta, Gülermak, Aslan, Sembol, Kuzu, Kolin, Yüksel, Eser, IC İçtaş, Çalık, İlk, GAP, Polat Yol, Alarko, Dekinsan, Gürbaş, Tepe, Makyol, Metag, Üstay, Yenigün, Summa, Gama, NATA, Cengiz, MBD, Feka, IRIS, SMK, STFA, Doğuş." "Dünya ikinciliğini bir firma farkla, geri almak üzere ABD'ye ödünç verdik" Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan TMB Başkanı Erdal Eren bir kez daha müteahhitlik firmalarının ve teknik müşavirlerin yurt dışındaki başarılarının, dünyaca ünlü ENR Dergisi tarafından tescil edilişini kutladıklarını belirtti.
Erdal Eren - 16.08.2021
Müteahhitler depreme karşı 7 öncelikli adıma odaklanılması gerektiğini bildirdi
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, depremle mücadelede hızla odaklanılması gereken öncelikli 7 adımın bulunduğunu belirterek, bunları, ehil yapı müteahhidi, güçlü yapı denetimi, yetkin mühendislik sistemi, mesleki yeterlilik belgeli iş gücü, kaliteli malzeme, çok yönlü...
Erdal Eren - 09.08.2021
Ataşehir Belediyesi, "Parkta Hayat Var" dedi
Etkinliklerin söyleşiler bölümünde ise; Erdal Eren Kültür Merkezi bahçesinde edebiyat ve felsefe alanlarında birbirinden değerli isimler ağırlanacak.
Erdal Eren - 30.07.2021
Türkiye Müteahhitler Birliğinden yanan orman alanları için fidan bağışı kampanyası
TMB Başkanı Erdal Eren, yaptığı yazılı açıklamada, orman yangınlarıyla mücadele eden çalışanlara ve vatandaşlara tüm Türkiye'nin minnet borcu olduğunu ifade etti.
Erdal Eren - 14.07.2021
TMB Başkanı Eren'den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Açıklaması
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, demokrasiye sahip çıkmak, onu güçlendirmek ve hukuk devleti ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalmanın görevleri olduğunu belirterek, "Bu aynı zamanda sürdürülebilir ekonomik büyüme ve toplumsal kalkınmaya giden yolun en temel yapı taşıdır.
Erdal Eren - 07.07.2021
Türk müteahhitlere Libya yolu açıldı
Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 4225 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile ilgili açıklama yapan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı M. Erdal Eren, Türk müteahhitlere Libya yolunun tekrar açılmış olduğuna işaret etti.
Erdal Eren - 31.05.2021
Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren büyüme rakamlarını değerlendirdi Açıklaması
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, geçen yılın son çeyreğinde yüzde 12,5 daralan inşaat sektörünün 2021'in ilk çeyreğinde yüzde 2,8 büyüdüğünü belirterek, "Çözüm bekleyen konularda atılacak adımların, sektörümüzün büyümesini daha da artıracağına olan inancımız tamdır.
Erdal Eren - 13.04.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, Türk iş insanlarıyla İstanbul'da yuvarlak masa toplantısında buluştu
Toplantıda, Dibeybe'nin yanı sıra, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, Türkiye'nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, DEİK Başkanı Nail Olpak, Türkiye Müteahhitler Birliği Başkanı Erdal Eren ve DEİK/Türkiye-Libya İş Konseyi Başkanı Murtaza Karanfil de hazır bulundu.
Erdal Eren - 13.04.2021
Türkiye-Libya Hibrit Yuvarlak Masa Toplantısı
"Türk firmalarının alacaklarına ilişkin somut bir gelişme kaydedilemedi" Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren ise Türkiye'nin yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde Libya'nın her zaman ayrı bir yeri olduğunu ve olmaya da devam edeceğini, Libya'da bugüne kadar 29 milyar dolarlık proje üstlendiklerini bildirdi.
Erdal Eren - 08.04.2021
Özbekistan-Türkiye yuvarlak masa toplantısı
Pekcan'a Özbekistan ziyaretinde Helal Akreditasyon Kurumu Başkanı Zafer Soylu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken ve Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren eşlik ediyor.
Erdal Eren - 03.04.2021
TMB Başkanı Eren: "Müteahhitlik firmalarımız Karabağ'ın yeniden imarında gerekeni yapmaya hazır"
Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, müteahhitlik firmalarının Karabağ'ın yeniden imarında gerekeni yapmaya hazır olduğunu belirterek, "Müteahhitlerimiz Azerbaycan için üstümüze düşen her görevi layıkıyla yerine getirecektir.
Erdal Eren - 02.04.2021
Ticaret Bakanı Pekcan, Bakü'de şehitlik ziyaretlerinin ardından basına açıklamalarda bulundu Açıklaması
Pekcan, iki ülke devlet başkanlarının 15 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefi koyduğunu hatırlatarak şunları söyledi: "Tercihli Ticaret Anlaşması yürürlüğe girdi ama kapsam gelişmesi için çalışıyoruz. Tek pazar vizyonuyla Serbest Ticaret Anlaşması'na dönüşmesi yönünde de bir kararlığımız var. Karşılıklı yatırımların artırılması ve Serbest Ticaret Anlaşması'nın devreye alınmasıyla da 15 milyar dolarlık hedefimize daha çok yaklaşacağız." Pekcan'a Bakü temaslarında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren de eşlik ediyor.
Erdal Eren - 31.03.2021
Türkiye Müteahhitler Birliğinin yeni başkanı Erdal Eren oldu
Türkiye Müteahhitler Birliğinin (TMB) dün yapılan 33. Olağan Genel Kurulu'nun ardından başkanlık görevini Erdal Eren üstlendi.
Erdal Eren - 26.03.2021
Gölbaşı Belediyesi 56. yaşını kutladı
Gölbaşı Belediyesi binasında gerçekleşen kutlama programına geçmiş dönem başkanlarından Mümtaz Sarıtaş, Erdal Eren, Cevdet Kara ve Abdülnasır Haşlak katıldı.
Erdal Eren - 19.03.2021
Tarihte bugün ne oldu? 19 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar oldu? İşte, 19 Mart'ta yaşananlar!
1980 - Ankara'da bir inzibat erini öldürme iddiasıyla yargılanan Erdal Eren ölüm cezasına çarptırıldı.
Erdal Eren - 14.03.2021
Haftanın tarihine bakış
1981- Ankara'da bir inzibat erini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Erdal Eren, ölüm cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Erdal Eren Haberleri | Erdal Eren Kimdir - Haberler - Erdal Eren haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Erdal Eren kimdir, hayatı ve biyografisi. Türkiye-Irak İş, Yatırım ve Müteahhitlik Forumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 3.12.2021 00:43:34. #1.15#

title