Balık Gölü Haberleri

Balık Gölü haber, Balık Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Balık Gölü - 17.09.2021
Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı ve Fizibiliteleri Projeleri için 4 Aylık Saha Çalışmaları Sunuldu
Ağrı Dağı'nda kayak tesisinin kurulabilirliği, Ağrı Dağında dağcılık faaliyetleri için uygun yüksekliklerde kamp alanı ve dinlenme tesislerinin kurulması, Meteor Çukuru ve Nuh'un Gemisi İzi'nin bulunduğu alanlara seyir terası ve sosyal tesislerin kurulması, Nuh'un Gemisi Müzesinin kurulması Buz Mağaralarının ve Meya Antik Kentinin turizm potansiyelinin tespit edilerek işlev kazandırılması, İshak Paşa Sarayı ile Ahmed-i Hani Türbesi ve çevresindeki tarihi yapıların (Örn. Urartu Kalesi, Bayazıt Camii gibi) korunması ve restorasyonu ile turizme kazandırılması, Balık Gölü çevresinde konaklama ve sosyal tesislerinin kurulması ile gölde yapılabilecek sosyal ve sportif aktivitelerin belirlenmesi, Diyadin Kaplıcalarında turizme yönelik günübirlik jeotermal tesis, konaklama ve sosyal tesislerinin kurulması belirlenen bazı fizibilite konularındandır.
Balık Gölü - 25.06.2021
Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
Büyük Ağrı Dağı, Meya Antik Kenti, Meteor Çukuru, Buz Mağaraları, Nuh'un Gemisi, Diyadin Kanyonu ve Kaplıcaları ile Balık Gölü'nü kapsayan Ağrı Dağı ve Çevresi Turizm Master Planı sonucunda Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan WEglobal AŞ tarafından yapılacak olan fizibilite çalışmaları neticesinde ilimizde bulunan turistik potansiyellerin ortaya çıkarılacağı projeler hayata geçirilecek.
Balık Gölü - 24.05.2021
AK Parti'li Çelebi doğaseverleri Ağrı'ya davet etti
Ağrı Dağı'nın uzaydan çekilen fotoğrafının yanı sıra İshak Paşa Sarayı, Süphan Dağı, Kösedağ, meteor çukuru, Diyadin Kanyonu ile Taşlıçay'daki Balık Gölü'nün görsellerini paylaşan Çelebi, vatandaşların kentteki tarihi, turistik ve doğal güzellikleri görmelerini istediklerini ifade etti.
Balık Gölü - 06.05.2021
Ağrı'nın tarihi ve doğal güzellikleri fotoğraf kareleriyle tanıtılacak
Yarışmanın yapılacağı 21-22 Mayıs tarihinde fotoğrafçılar, İshak Paşa Sarayı, Balık Gölü, Meya Antik Kenti, Diyadin Kaplıcaları başta olmak üzere birçok alanda çekim yapacak.
Balık Gölü - 16.04.2021
Son dakika haber: Ağrı'da "kar kaplanları" nisanda da yoğun karla mücadele mesaisinde
Son dakika haberler: Ağrı İl Özel İdaresi ekipleri, 6 aydır ulaşım sağlanamayan Balık Gölü ile çevresindeki köylerin yolunu açmak için nisan ayında yer yer 5-6 metreyi bulan karla mücadele ediyor.
Balık Gölü - 29.01.2021
AK Parti Ağrı Milletvekili Çelebi, Ağrı Dağı'nın 4 Şubat'ta tırmanışa açılacağını açıkladı Açıklaması
Çelebi, Ağrı Dağı'nın tırmanışa açılmasının turizme olumlu etkisinin olacağına işaret ederek şunları kaydetti: "İnşallah 4 Şubat günü Ağrı Dağı'nı tırmanış turizmine açacağız ve bölgeyi hareketlendireceğiz. Artık burası terörle anılmayacak, turizmle, hayvancılıkla, sporla, kültürle, en önemlisi huzur ve sevgiyle anılacak. Bu aşamaya gelmesi için bakanlarımızla defalarca görüşmeler gerçekleştirdik. Görüşmeler sonrasında Valimiz Osman Varol'un da Ağrı Dağı bölgesine yönelik önemli çalışmaları oldu. Şimdi Ağrı'nın yeniden hikayesini yazacağız. Ağrı turizminde uzun yıllar sonra yeni bir sayfa açıyoruz." Şehrin turizm potansiyeline vurgu yapan Çelebi, "Ağrı Dağı, İshak Paşa Sarayı, Nuh'un Gemisi, Diyadin Kaplıcaları, Balık Gölü ve nice tarihi, turistik ve kültürel alanlarıyla ilimizi bölgenin, Türkiye'nin turizm merkezlerinden biri yapıp serhat şehrimizin turizmden hak ettiği payı almasını sağlayacağız.
Balık Gölü - 30.08.2020
Son dakika haberi... Çıldır Gölü?nü 30 Ağustos?ta baştan sona yüzerek geçti
Daha önce de Manş Denizi, Ağrı'daki Balık Gölü ve Kars'taki Aygır Gölü'nü yüzerek geçen Emre Deliveli, Kars'ta kuruma tehlikesi altında bulunan Kuyucuk Gölü'ne dikkati çekmek için bu defa da Çıldır Gölü'nü kulaç atarak geçti.
Balık Gölü - 06.08.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından bazı alanlar için "nitelikli doğal koruma alanı" ilanı
Tescillenen alanlara ait koordinat ve parsel bilgilerinin de yer aldığı ilanlara göre, Antalya'nın Muratpaşa ilçesi sınırında yer alan Muratpaşa-Konyaaltı Falezleri Doğal Sit Alanı ile Ağrı'da Balık Gölü Doğal Sit Alanı "Doğal sit-nitelikli doğal koruma alanı" olarak tescil edildi.
Balık Gölü - 01.08.2020
Şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin gözde mekanı: Balık Gölü
Doğu Anadolu'nun önemli turizm merkezlerinden 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü, adalar ve sahip olduğu doğal güzellikleriyle yılın her mevsimi yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapıyor.
Balık Gölü - 29.07.2020
Ağrı'da selden zarar gören köydeki çocukların yüzü Kızılay'ın hediyeleriyle güldü
Balık Gölü güzergahında yer alan 9 köy ve 2 mezrada 5 gün önce yaşanan sel felaketinin ardından bölgede yardımlarını sürdüren Türk Kızılay Doğubayazıt Şubesi gönüllüleri, selden en çok etkilenen Yolüstü Mezrası'nda yaşayan çocukları Kurban Bayramı öncesi sevindirmek için çalışma yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Balık Gölü Haberleri | Balık Gölü Haber - Haberler - Balık Gölü haberleri, son dakika balık gölü haber ve gelişmeleri burada. Ağrı'nın volkanik platolarındaki mendereslerde sonbahar güzelliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.10.2021 05:06:00. #1.16#

title