Aziz Mahmud Hüdayi Haberleri

Aziz Mahmud Hüdayi haber, Aziz Mahmud Hüdayi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aziz Mahmud Hüdayi - 09.05.2021
Sudan'da Kadir Gecesi dualarla idrak edildi
Öte yandan Sudan'daki Türk resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de Kadir Gecesi dolayısıyla Aziz Mahmud Hüdayi Vakfında bir araya geldi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 16.04.2021
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı Sudan'da bin aileye gıda yardımı yaptı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Sudan'ın farklı bölgelerinde bin aileye gıda yardımında bulundu.
Aziz Mahmud Hüdayi - 31.01.2021
Şefkat Yolu Derneğinden Senegal'de gıda yardımı ve su kuyusu açılışı
Dernek Başkanı Abdullah Emin Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı aracılığıyla Türkiye'den hayırseverlerin bağışladığı adak kurban etlerini Dakar civarındaki Keur Massar'da 180, Louga'da 60, Dakar'da 50 ve Thies'in Foa Ta köyünde 40 aileye ulaştırdıklarını söyledi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 28.01.2021
Genç NEYAD, milletvekili Rümeysa Kadak ile sokak hayvanlarına mama dağıttı
Kampanyaya destek veren Milletvekili Kadak ile dernek üyeleri, Üsküdar'da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Türbesi, Valide-i Atik ile Mihrimah Sultan camileri ile Kuzguncuk'ta sokak hayvanlarına mama dağıttı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 07.10.2020
Son dakika... Kocaeli'deki hayırseverlerin desteğiyle Afrika'da su kuyusu açıldı
Afrika'da kirli sulara bağlı olarak kolera, tifo, dizanteri, zatürre gibi hastalıklar nedeniyle binlerce kişinin öldüğünü aktaran Mercan, "Yaklaşık 18 ay önce Afrika'da su kuyusu açmak için yola çıktık. Hayırsever insanlarımızın özverisiyle toplanan paraları, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı yetkililerine ulaştırdık.
Aziz Mahmud Hüdayi - 08.09.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından kınama Açıklaması
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, "Sözde tarikat şeyhi olduğu öne sürülen birinin, selim vicdanların duymak bile istemeyeceği aşağılık taciz ve sapkınlığı, toplumumuzun gündemine düşmüş ve olay yargıya intikal etmiştir.
Aziz Mahmud Hüdayi - 02.08.2020
Hüdayi Vakfı desteğiyle Arnavutluk'ta 35 bin paket kurban eti dağıtıldı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı desteğiyle Arnavutluk merkezli İstanbul Derneğince Kurban Bayramı dolayısıyla Arnavutluk'taki ihtiyaç sahiplerine 35 bin paket kurban eti dağıtıldı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 31.07.2020
Hüdayi Vakfından Senegal'de 4 bin aileye kurban yardımı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Batı Afrika ülkesi Senegal'de Türk hayırseverlerin kurbanlarını vekalet yoluyla yaklaşık 4 bin aileye ulaştırıyor.
Aziz Mahmud Hüdayi - 03.07.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı 40 ülkede kurban kesecek
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Kurban Bayramı'nda yurt içi ve 40 ülkede vekalet usulü kurban kesim organizasyonu gerçekleştirecek.
Aziz Mahmud Hüdayi - 08.06.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Hatay'daki AFAD yerleşkesinde 'İdlib İnsani Yardım Toplantısı' düzenlendi. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra Hatay Valisi Rahmi Doğan, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz ile Türk Kızılayı, AFAD, Türk Diyanet Vakfı, Hayrat Yardım Vakfı, Sadakataşı Derneği, Deniz Feneri Derneği, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Beşir Derneği, İHH İnsani Yardım Derneği'nin temsilcileri katıldı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 03.06.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, 40 ülkede mağdur ve muhtaçlara yardımlarını ulaştırdı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, koronavirüs salgını sürecinde ve ramazan ayında, yurt içi ile 40 ülkede ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürdü.
Aziz Mahmud Hüdayi - 23.05.2020
TGSP ramazanda faaliyetlerini sürdürdü
TGSP'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye Diyanet Vakfı, Genç İHH Vakfı, Yavuz Sultan Selim Gençlik Derneği, Beşir Derneği, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ve Hayrat Vakfı gibi birçok üye STK ile çalışmalara ramazanda hız kesmeden devam edildi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 15.05.2020
Gana'da Türk yardım kuruluşları ramazanda 2 bin 855 erzak paketi dağıttı
Aziz Mahmut Hüdayı Vakfı Gana Koordinatörü Selman Özpınar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Umuda Koşanlar Derneği ile Gana'daki Türk toplumunun bağışladığı yardımlarla ülkenin farklı bölgelerinde 2 bin 855 erzak paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını bildirdi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 01.05.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından Afganistan'a ramazan yardımı
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Afganistan'ın kuzeyinde Mevlana Kültür Merkezinin desteğiyle ihtiyaç sahibi 400 aileye ramazan paketi yardımında bulundu.
Aziz Mahmud Hüdayi - 22.04.2020
Ramazanda türbeler kapalı olacak
İstanbul'da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı 117 türbe bulunuyor. Padişahların tahta çıkarken kılıç kuşandığı Eyüp Sultan Türbesi, Fatih Sultan Mehmet türbesi, Kanuni Sultan Süleyman türbesi, Hürrem Sultan türbesi, Aziz Mahmud Hüdayi türbesi, Oruç Baba türbesi, Kanuni Sultan Süleyman'ın süt kardeşi Yahya Efendi'nin Beşiktaş'taki türbesi, Hazreti Yuşa türbesi ve "Vefa" semtinin isim babası Ebul Vefa Hazretleri'nin türbesinin de bulunduğu birçok özel mekan, İstanbul'da özel dini günlerde ve ramazan ayı süresince ziyaretçi akınına uğrayan mekanlar arasında yer alıyor.
Aziz Mahmud Hüdayi - 11.04.2020
Hüdayi Vakfı, 2 yurdunu sağlık çalışanlarının hizmetine sundu
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele eden sağlık çalışanlarına yurtlarının kapılarını açtı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 28.03.2020
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Vefa Sosyal Destek yardım hareketine katıldı
İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlar için Vefa Sosyal Destek adıyla yapılan yardım hareketine, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı da katıldı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 03.03.2020
Sudan'da Bahar Kalkanı Harekatı için dua edildi
Başkent Hartum'daki Aziz Mahmud Hüdayi Vakfında kalan öğrenciler de Mehmetçiğin zaferi için Kur'an-ı Kerim'i hatmetti.
Aziz Mahmud Hüdayi - 30.01.2020
Türk Kızılay Yemen'deki yetim çocuklara yardım elini uzattı
Yardımın, Türkiye'den Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile koordinasyon içerisinde Yemen'in bazı illerinde yürütülen proje kapsamında gerçekleştirildiğini anlatan Aydın, ayrıca ülkenin doğusundaki Şebve illindeki yetim çocuklar için de gıda ve okul çantası yardımı yapılacağını söyledi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 29.01.2020
Türk Kızılay'dan Yemen'in Hadramevt ilindeki yetim çocuklara yardım
Yardımın, Türkiye'den Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile koordinasyon içerisinde Yemen'in bazı illerinde yürütülen proje kapsamında gerçekleştirildiğini söyleyen Aydın, ayrıca ülkenin doğusundaki Marib ve Şebve illerindeki yetim çocuklar için de gıda ve okul çantası yardımı yapılacağını aktardı.
Aziz Mahmud Hüdayi - 27.01.2020
Türk Kızılay'dan Yemen'in Ebyen ilindeki yetim çocuklara yardım
Açıklamada, kampanyanın Yemen'in Dali, Aden, Lahic, Ebyen, Hadramevt, Taiz ve Marib kentlerinde yürütüleceği aktarılmıştı. Yemen'de ailesini iç savaşta kaybeden yetim çocuklara yönelik kampanyanın, Türkiye'den Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile koordinasyon halinde yürütüldüğü kaydedilmişti.
Aziz Mahmud Hüdayi - 19.01.2020
Türk Kızılaydan Yemen'in 7 kentinde yardım kampanyası
Hac, kampanyanın ailesini iç savaşta kaybeden yetim çocuklara yönelik olduğunu ve Türkiye'den Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı ile koordinasyon halinde yürütüldüğünü sözlerine ekledi.
Aziz Mahmud Hüdayi - 25.12.2019
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfından İdlib'e yardım
Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, İdlib ile Barış Pınarı Harekatı kapsamında terörden temizlenen bölgelere yardım ulaştırıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Aziz Mahmud Hüdayi Haberleri | Aziz Mahmud Hüdayi Kimdir - Haberler - Aziz Mahmud Hüdayi haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aziz Mahmud Hüdayi kimdir, hayatı ve biyografisi. Sudan'da Kadir Gecesi dualarla idrak edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 14.5.2021 05:05:40. #1.14#

title