Atom Bombası Haberleri

Atom Bombası haber, Atom Bombası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Atom Bombası - 03.01.2021
Haftanın tarihine bakış
2006- İran'ın nükleer programı uluslararası krize yol açtı. Tahran, atom bombası sahibi olmak istediği iddialarını reddederken nükleer programının sivil olduğunu ve programını geliştirmeye devam edeceğini açıkladı.
Atom Bombası - 10.12.2020
İran'da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Sekreteri: "Eğer Büyük İran kurulursa 15 ülke bağlanır"
Batılıların İran'da nükleer bilim ve teknolojinin diğer alanlara girmesi ve gelişip endüstriyel, üretken bir sıçrama gerçekleştirmesinden endişe ettiğini söyleyen Rızai, "Batı'nın korkusu, atom bombasından daha ötede.
Atom Bombası - 06.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1950- Harry Gold, II. Dünya Savaşı sırasında atom bombasının sırlarını Sovyetler Birliği'ne verdiği için 30 yıl hapisle cezalandırıldı.
Atom Bombası - 20.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Jeofizik Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde belediyenin düzenlediği, 'Deprem her an kapımızda' konulu panelde yaptığı konuşmada, Marmara'da büyük depremin Tekirdağ'da olacağını öne sürdü. Ercan, "Kimse Tekirdağ depreminden söz etmiyor herkes İstanbul diyor. Oysaki büyük deprem Tekirdağ'da olacak. Marmara Ereğlisi'nin beklediği depremin yıkım kuvveti de 9 olacaktır. İstanbul'da beklenen depremde açığa çıkacak güç 4,3 atom bombası gücünde olacak ama Marmara Ereğlisi'nde olacak olan depremde açığa çıkacak güç ise 24 atom bombasına eş değer olacaktır" demişti.
Atom Bombası - 19.11.2020
Prof. Dr. Ercan: Marmara?da büyük deprem Tekirdağ?da olacak -2
  JEOFİZİK Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi'nde büyük depremin Tekirdağ'da olacağını iddia etti. Ercan, "Kimse Tekirdağ depreminden söz etmiyor herkes İstanbul diyor. Oysaki büyük deprem Tekirdağ'da olacak. Marmara Ereğlisi'nin beklediği depremin yıkım kuvveti de 9 olacaktır. İstanbul'da beklenen depremde açığa çıkacak güç 4,3 atom bombası gücünde olacak ama Marmara Ereğlisi'nde olacak olan depremde açığa çıkacak güç ise 24 atom bombasına eş değer olacaktır? dedi.
Atom Bombası - 19.11.2020
Prof. Dr. Ercan: Marmara?da büyük deprem Tekirdağ?da olacak
  JEOFİZİK Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, Marmara Bölgesi'nde büyük depremin Tekirdağ'da olacağını iddia etti. Ercan, "Kimse Tekirdağ depreminden söz etmiyor herkes İstanbul diyor. Oysaki büyük deprem Tekirdağ'da olacak. Marmara Ereğlisi'nin beklediği depremin yıkım kuvveti de 9 olacaktır. İstanbul'da beklenen depremde açığa çıkacak güç 4,3 atom bombası gücünde olacak ama Marmara Ereğlisi'nde olacak olan depremde açığa çıkacak güç ise 24 atom bombasına eş değer olacaktır? dedi.
Atom Bombası - 03.11.2020
Nagazaki'den hükümete "BM Nükleer Silahların Yasaklanması Anlaşmasını imzala" çağrısı
Konuya ilişkin basın mensuplarına açıklama yapan Nagazaki Belediye Başkanı Taue Tomihisa, "Atom bombası mağdurlarının ricası üzerine bu itki kuvveti büyük bir dalgaya dönüştü.
Atom Bombası - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2007- Japonya'nın Hiroşima kentine atom bombası atan B-29 uçağının komutanı ve pilotu Paul Tibbets, 92 yaşında öldü.
Atom Bombası - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1964- Çin, ilk atom bombasını patlatarak dünyanın dördüncü nükleer gücü oldu.
Atom Bombası - 05.10.2020
Son dakika haber... İngiliz bilim insanlarına göre, Beyrut patlaması tarihteki en büyük patlamalardan biri
Patlamanın ayrıca ABD tarafından 1945'te Japonya'nın Hiroşima kentine atılan atom bombasının 20'de birine denk geldiği tespitine yer verildi.
Atom Bombası - 04.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1951- Eski Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Stalin, ülkesinin atom bombasına sahip olduğunu açıkladı.
Atom Bombası - 27.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1952- İngiltere ilk atom bombası denemesini, Monte Bello Adası'nda yaptı.
Atom Bombası - 26.09.2020
Son dakika haber: Japonya Başbakanı Suga'dan Covid-19'a karşı dayanışma çağrısı
Nükleersiz dünya çağrısı Japonya'ya yönelik atom bombası saldırılarının 75.
Atom Bombası - 22.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'na seslendi: (2)
Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de de başka bir bölgede de kimsenin hakkında, hukukunda, meşru çıkarlarında gözünün bulunmadığını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Ancak, ülkemizin ve Kıbrıs Türklerinin haklarının çiğnenmesine, çıkarlarının yok sayılmasına da göz yumamayız. Bölgede bugün yaşanan sıkıntıların sebebi, Yunanistan ile Kıbrıs Rum kesiminin 2003'ten beri maksimalist taleplerle attıkları tek yanlı adımlardır. Türkiye, Doğu Akdeniz'deki her türlü olumsuz gelişmenin yükünü tek başına omuzlamak durumunda bırakılan bir ülkedir. Buna karşılık, bölgedeki doğal kaynaklar söz konusu olduğunda ülkemizin yok sayılması, ne akıl ve vicdanla, ne de uluslararası hukukla izah edilebilir. Anlaşmazlıkların samimi bir diyalogla, uluslararası hukuk temelinde, hakkaniyete uygun biçimde çözümü öncelikli tercihimizdir. Ancak aksi yöndeki hiçbir dayatmaya, tacize, saldırıya asla müsamaha göstermeyeceğimizi de açıkça ifade etmek istiyorum. Doğu Akdeniz'deki kıyıdaş ülkeler arasında diyalog ve işbirliğini tesis etmeye yönelik çağrımızı burada tekrarlamak istiyorum. Bu amaçla tüm bölge ülkelerinin hak ve çıkarlarının göz önünde bulundurulduğu, içinde Kıbrıs Türklerinin de yer aldığı bölgesel bir konferans düzenlenmesini teklif ediyoruz." Bölgedeki krizin sebeplerinden birinin de 1968 yılından bu yana aralıklarla devam eden müzakerelerde Kıbrıs meselesine adil, kapsamlı ve kalıcı bir çözüm bulunamaması olduğunu dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti: "Çözümün önündeki yegane engel, Rum tarafının uzlaşmaz, hak tanımaz, şımarık yaklaşımıdır. Uluslararası anlaşmaları hiçe sayan Rum tarafı, Kıbrıs Türklerini kendi yurtlarında azınlık yapmayı, hatta tümüyle adadan tasfiye etmeyi amaçlıyor. Garantör ülke sıfatıyla, Kıbrıs Türk halkını haklı davasında hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bundan sonra da bırakmayacağız. Kıbrıs meselesinde çözüm, ancak Kıbrıs Türk halkının Ada'nın ortak sahibi olduğu gerçeğinin kabul edilmesiyle mümkündür. Kıbrıs Türk halkının güvenliği ile Ada'daki tarihsel ve siyasi haklarını kalıcı biçimde teminat altına alacak her çözümü destekleyeceğiz." "Kitle imha silahlarının tamamı ortadan kaldırılmalı" Bu sene Hiroşima ve Nagasaki'ye atom bombası atılmasının 75'inci yılı olduğunu anımsatan Erdoğan, silahsızlanmanın, küresel barış ve güvenliğin sağlanması bakımından hayati önem taşıdığını vurguladı.
Atom Bombası - 07.09.2020
Fatih İstanbul'u fethinde dönemin en yüksek teknolojisini kullanmış
Fetihte topların yanı sıra patlayıcı, yanıcı, yakıcı roket, füze ve humbara denilen yakıcı bombaların da etkili olduğunu anlatan Kaçar, şunları kaydetti: "Yakıcı bombalar, 14. yüzyılda özellikle İslam dünyasında bilhassa haçlıların saldırılarına karşı, haçlı savaşlarında kullanılmıştır ki çok büyük başarılar elde edilmiştir. Fatih'in İstanbul'un fethinde kullandığı bütün savaş teknikleri başlı başına araştırılmadı ancak Edirne'de kurulacak Fatih Müzesi'nde bu tekniklerin araştırılmasına öncü olacaktır. Burada nitrik asit esaslı yanıcı ve yakıcı roket ve füzelerin yanında esas itibarıyla çok iyi damıtılmış petrol, neftten istifade edilerek büyük ölçekte barutla karıştırılarak adeta günümüzde benzetmek gibi olunursa bir atom bombası etkisi yapacak.
Atom Bombası - 07.09.2020
Keçiören Belediye Başkanı Altınok: "Sağlıklı yaşam hakkını koruyoruz"
Açıklamada görüşlerine yer verilen Altınok, koronavirüsün atom bombasından daha tehlikeli olduğunu belirterek, "Vatandaşımızın hakkını ve hukukunu korumak temel görevimizdir.
Atom Bombası - 05.09.2020
Keçiören Belediye Başkanı Altınok, 51 mahallede koronavirüs uyarısı yaptı
Altınok, vatandaşlara hitaben, "Kovid-19, hem canımıza kastediyor hem de ülkemizin ve tüm dünyanın ekonomik sistemini derinden sarsıyor. Bu virüs, atom bombasından daha tehlikeli.
Atom Bombası - 06.08.2020
Hiroşima ve Nagasaki İzmit'te anılacak
İzmit Belediyesi, 2. Dünya Savaşı sırasında atom bombası atılarak 450 bini aşkın insanın hayatını kaybettiği, Hiroşima ve Nagasaki kentlerinde yaşanan dram için anma programı düzenleyecek.
Atom Bombası - 06.08.2020
Almanya'da koalisyon ortağından ABD'ye "atom bombalarını geri çek" çağrısı
Almanya'da Japonya'nın Hiroşima ve Nagasaki kentlerine atom bombası atılmasının 75.
Atom Bombası - 06.08.2020
İran Dışişleri Bakanı Zarif: "ABD ve İsrail'in nükleer silahları bölgemizi tehdit ediyor"
İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin dünyada atom bombası kullanan tek ülke olduğuna dikkati çekerek, ABD ve müttefiki İsrail'in sahip olduğu nükleer silahların Orta Doğu bölgesini tehdit ettiğini belirtti.
Atom Bombası - 06.08.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Hiroşima paylaşımı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hiroşima'ya atom bombasının atılmasının 75. yıl dönümünde Japonca ve Türkçe mesaj paylaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Atom Bombası Haberleri | Atom Bombası Haber - Haberler - Atom Bombası haberleri, son dakika atom bombası haber ve gelişmeleri burada. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:02:56. #1.14#
title