Andry Rajoelina Haberleri

Andry Rajoelina haber, Andry Rajoelina son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Andry Rajoelina - 26.08.2021
Madagaskar, Kovid-19 nedeniyle kapalı tuttuğu sınırlarını ekimde açabilir
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, resmi ziyaret için bulunduğu Fransa'da, vaka sayılarındaki düşüş devam ederse ekim ayında sınırların açılabileceğini açıkladı.
Andry Rajoelina - 16.08.2021
Son Dakika | Madagaskar'da tüm bakanların görevden alınmasından sonra yeni hükümet kuruldu
Yerel basında çıkan haberlere göre, Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Başbakan Christian Ntsay önderliğindeki 32 üyeli kabinenin kurulduğunu duyurdu.
Andry Rajoelina - 12.08.2021
Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina tüm bakanları görevden aldı
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, kendisini hedef alan ancak engellenen suikast ve darbe planının ortaya çıkmasının ardından tüm bakanların görevine son verdi.
Andry Rajoelina - 06.08.2021
Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Rajoelina'ya suikast girişimiyle ilgili 2 Fransız emekli asker tutuklandı
Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'ya suikast hazırlığıyla ilgili aralarında 2 Fransız emekli askerin de bulunduğu 11 kişi cezaevine gönderildi.
Andry Rajoelina - 02.08.2021
Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina'ya suikast girişimiyle ilgili 14 kişinin sorgusu sürüyor
Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'ya suikast hazırlığıyla ilgili bugüne kadar gözaltına alınan 21 kişiden 14'ünün sorgusu devam ediyor.
Andry Rajoelina - 22.07.2021
Son dakika... Madagaskar Cumhurbaşkanı Rajoelina'ya suikast hazırlığındaki kişilere gözaltı
Son dakika gündem haberi... Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'ya suikast hazırlığındaki kişiler gözaltına alındı.
Andry Rajoelina - 22.07.2021
Madagaskar Devlet Başkanı Rajoelina'ya suikast planı
Madagaskar'da Devlet Başkanı Andry Rajoelina'ya yönelik suikast planı yapıldığı ortaya çıkarılırken, aralarında yabancı uyrukluların da bulunduğu bazı kişilerin gözaltına alındığı belirtildi.
Andry Rajoelina - 14.06.2021
Madagaskar, açlık ve kuraklığa karşı acil durum planı oluşturdu
Ülkenin güneyindeki Taolagnaro bölgesinde hafta sonu açlık ve kuraklığa çözüm bulmak amacıyla düzenlenen bölgesel konferansa, Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina ve Başbakan Christian Ntsay'in yanı sıra ile çok sayıda üst düzey yetkili katıldı.
Andry Rajoelina - 24.03.2021
Dünya Sağlık Örgütü, Madagaskar hükümetinden ücretsiz Kovid-19 aşısı sipariş etmesini istedi
DSÖ Temsilcisi Dr. Charlotte N'Diaye, başkent Antananarivo'da gazetecilere yaptığı açıklamada, "Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina birkaç haftadır Kovid-19 vakalarında bazı bölgelerde ciddi bir artış olduğunu biliyordu ancak buna rağmen bitkisel bir ürün olan yerel ilaç Covid Organics'i tanıtmaya devam etti.
Andry Rajoelina - 20.01.2021
Madagaskar'da kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, ülkenin güneyinde yer alan Taolagnaro kentinde 2021 için planlanan ağaçlandırma kampanyasını başlattı.
Andry Rajoelina - 10.12.2020
Madagaskar, prenses elbisesine Londra'daki açık artırmayla kavuştu
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, ülkesinin de katılımcı olduğu müzayedeyi anbean takip ettiğini ve elbise ile Kraliçe III.
Andry Rajoelina - 05.11.2020
123 yıldır Fransa'da bulunan Madagaskar'a ait kraliçe tacı iade edildi
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Fransız mevkidaşı Emmanuel Macron'a tacın teslim edilmesi için daha önce bir mektup yazmıştı.
Andry Rajoelina - 19.10.2020
Madagaskar'da Kovid-19 için ilan edilen OHAL kaldırıldı
Yerel basındaki haberlere göre, Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, ülke genelinde yüzde 96 iyileşme sağlandığını açıkladı.
Andry Rajoelina - 26.07.2020
Son Dakika | Madagaskar, Kovid-19'a karşı geliştirdiği bitkisel karışımdan vazgeçerek tedavi merkezleri açıyor
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, ülkede temmuz ayında Kovid-19 vakalarının hızla artmasının ardından resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, başkent Antananarivo'nun Mahamasina semtinde 250 kişi kapasiteli bir Kovid-19 tedavi merkezi açılacağını belirtti.
Andry Rajoelina - 19.07.2020
Nijerya, Madagaskar'da Kovid-19'a karşı üretilen ilacın etkisiz olduğunu savundu
Sıtma tedavisinde etkili artemisia bitkisinden geliştirildi Madagaskar Uygulamalı Araştırma Enstitüsü bilim insanları, sıtma tedavisinde kullanılan artemisia bitkisi ve ülkedeki birçok şifalı otun karışımından oluşan "Covid Organics"i geliştirmiş, Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, bitkisel ilacı 20 Nisan'da canlı yayında içerek tanıtmıştı.
Andry Rajoelina - 13.07.2020
Madagaskar'da Kovid-19 parlamentoya bulaştı
Ulusal basındaki haberlere göre, Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Ulusal Mecliste yapılan Kovid-19 testlerinde 11 milletvekilinin, Senato'da da 14 senatörün sonuçlarının pozitif çıktığını duyurdu.
Andry Rajoelina - 21.06.2020
Madagaskar, Kovid-19'a karşı geliştirdiği bitkisel ilacı kapsül formunda üretecek
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, yeni fabrikanın ilk ürününün CVO + olacağını, fabrika sayesinde ülkesinin sadece Hint okyanusunda değil tüm dünyada eczacılık piyasasında yer bulacağını ifade etti.
Andry Rajoelina - 15.06.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kısıtlamaları gevşetiliyor
Doğu Afrika'daki ada ülkesi Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina yaptığı açıklamada, Kovid-19'un en fazla görüldüğü 5 bölge haricinde ülke genelinde kısıtlamaların hafifletildiğini duyurdu.
Andry Rajoelina - 05.06.2020
Madagaskar'da 14,5 milyon liralık lolilop sipariş planı Eğitim Bakanını görevinden etti
Geçen hafta ortaya çıkan plan Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'nın itirazıyla iptal edilirken, Andriamanana dün görevden alındı.
Andry Rajoelina - 27.05.2020
Madagaskar'dan geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacından sonra yeni adımlar
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter hesabından, yerel yönetimler ve sağlık otoriteleriyle iş birliği içerisinde salgından etkilenen bölgelerde geliştirdikleri stratejik önlemler kapsamında bazı somut adımlar atacaklarını açıkladı.
Andry Rajoelina - 22.05.2020
Fransa ile Madagaskar arasında "ada hakimiyeti" gerginliği tırmanıyor
Ortak komisyon önerisi Geçen yıl 29 Mayıs'ta Fransa'yı ziyaretinde Macron'dan Fransa'nın söz konusu adalardan çekilmesi talebinde bulunan Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina ise ortak komisyon kurularak ülkenin bağımsızlık yıl dönümünün kutlanacağı 26 Haziran'a kadar soruna çözüm bulunması için Fransa'ya süre tanıdı.
Andry Rajoelina - 20.05.2020
Madagaskar, Karayipler'e Kovid-19 bitkisel ilacını gönderiyor
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter'dan, Haiti Devlet Başkanı Jovenel Moise ile Kovid-19 krizine ilişkin online ortamda bilgi alışverişinde bulunduğunu belirterek, görüşmeye ilişkin kısa video yayımladı.
Andry Rajoelina - 19.05.2020
Madagaskar, Fransa'yı hakimiyet iddia ettiği Dağınık Adalar'a ilişkin projesi nedeniyle kınadı
Diğer yandan 1973'ten beri Fransa ile adalar üzerinde hakimiyet sorunu yaşayan Madagaskar'da Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, geçen hafta, France 24 kanalına verdiği mülakatta, Dağınık Adalar'ın kendi toprakları olduğunu belirtmiş ve iadesini talep etmişti.
Andry Rajoelina - 14.05.2020
Madagaskar Kovid-19 bitkisel ilacını bir Afrika ülkesine daha ulaştırdı
Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter'dan "Madagaskar ve Komorlar Birliği ortak bir tarihi paylaşıyor.
Andry Rajoelina - 12.05.2020
Madagaskar Cumhurbaşkanı'ndan DSÖ'ye "Afrika'yı küçümseme" eleştirisi Açıklaması
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ), yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdikleri bitkisel ilaca, Afrika kaynaklı olduğu için şüpheci yaklaştığını savundu.
Andry Rajoelina - 12.05.2020
Madagaskar, geliştirdiği Kovid-19 bitkisel ilacını Gambiya'ya gönderdi
Gambiya Devlet Başkanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19'la mücadele kapsamında Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'nın gönderdiği "Covid Organics"in teslim alındığı bildirildi.
Andry Rajoelina - 10.05.2020
Çad, Madagaskar'ın bağışladığı Kovid-19 bitkisel ilacını teslim aldı
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Madagaskar, Covid Organics ile hayatlarını kurtarmak için Afrikalı kardeşlerinin yanındadır.
Andry Rajoelina - 05.05.2020
Madagaskar'ın Kovid-19 bitkisel ilacından isteyen Afrika ülkelerinin sayısı artıyor
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, son olarak artemisia maddesi bazlı enjekte edilebilir ilacın klinik deneylerine bu hafta başlayacaklarını duyurmuştu.
Andry Rajoelina - 05.05.2020
DSÖ, Kovid-19'a karşı geleneksel tıp uygulamalarına karşı olmadığını bildirdi
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, son olarak artemisia maddesi bazlı enjekte edilebilir ilacın klinik deneylerine bu hafta başlayacalarını duyurmuştu.
Andry Rajoelina - 03.05.2020
Madagaskar'ın Kovid-19 bitkisel ilacını bir ülke daha talep etti
Kongo İletişim Bakanı Thierry Moungala, Twitter hesabından, Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina ile Kongo Cumhurbaşkanı Denis Sassou N'Guesso'nun Kovid-19'a dair görüntülü bir konuşma yaptığını açıkladı.
Andry Rajoelina - 30.04.2020
Madagaskar'dan Ekvator Ginesi'ne Kovid-19 bitkisel ilaç hibesi
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Ekvator Ginesi Sağlık Bakanı Yardımcısı Mitoho Ondo'o Ayekaba'nın yardımları almaya geldiğini belirtti.
Andry Rajoelina - 28.04.2020
Madakaskar'ın Kovid-19 bitkisel ilacına talepler artıyor
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo'nun yaptıkları video konferansta Covid Organics'i ülkesi ve çevre ülkelere tedarik etmeyi teklif ettiğini aktardı.
Andry Rajoelina - 24.04.2020
Senegal, Madagaskar'ın ürettiği "Kovid-19 bitkisel ilacı"nı sipariş eden ilk ülke oldu
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Twitter hesabından, Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall ile görüştüğünü ve bu ülkenin Kovid-19'a karşı artemisia ve birçok şifalı ottan ürettikleri bitkisel ilacı sipariş ettiğini duyurdu.
Andry Rajoelina - 20.04.2020
Yeni tip koronavirüs salgınıyla ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek...
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, Kovid-19'a karşı geliştirdiklerini öne sürdüğü bitkisel ilacı kameralar önünde içti.
Andry Rajoelina - 20.04.2020
Madagaskar Cumhurbaşkanı "Kovid-19 bitkisel ilacını" kameralar önünde içti
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiklerini öne sürdüğü bitkisel ilacı kameralar önünde içti.
Andry Rajoelina - 20.04.2020
Madagaskar'da geliştirilen bitkisel Kovid-19 ilacı bugün tanıtılacak
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdikleri önleyici ve tedavi edici bitkisel ilacı bugün tanıtacaklarını bildirdi.
Andry Rajoelina - 10.04.2020
Madagaskar Cumhurbaşkanı, bitkisel bir ilacın Kovid-19 hastalarını iyileştirebileceğini iddia etti
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina, hazırladıkları bitkisel bir ilacın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı çözüm olabileceğini ileri sürdü.
Andry Rajoelina - 23.03.2020
Senegal'de Kovid-19 vaka sayısı 79'a yükseldi
Madagaskar Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina yaptığı açıklamada, ülkedeki Kovid-19 vakasının 3'ten 12'ye yükseldiğini duyurdu.
Andry Rajoelina - 24.01.2020
Madagaskar'da şiddetli yağışlarda 21 kişi öldü
Sözcü Andriatongarivo, Cumhurbaşkanı Andry Rajoelina'nın yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı dileklerini ilettiğini belirtti.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Andry Rajoelina Haberleri | Andry Rajoelina Kimdir - Haberler - Andry Rajoelina haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Andry Rajoelina kimdir, hayatı ve biyografisi. Madagaskar, Kovid-19 nedeniyle kapalı tuttuğu sınırlarını ekimde açabilir.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.9.2021 22:54:45. #1.15#

title