Haberler

Ender Saraç'ın cinsel istismar suçlamasıyla yargılandığı davada oğlu konuştu: Yanlı ifade verdim, istismar yok

Güncelleme:

Dr. Ender Saraç'ın 13 yaşındaki oğluna yönelik cinsel istismar iddialarıyla ilgili duruşma devam ediyor. Çiftin ilk kez konuşan oğlu, "Beni baskıladığı için böyle bir yola başvurdum. İlk ifadem doğru değil, babam beni istismar etmedi. Babamı en son 2 yıl önce gördüm. Babam anneme fiziksel olarak saldırmıştı" dedi.

Dr. Ender Saraç'ın 13 yaşındaki oğluna yönelik cinsel istismar iddialarıyla ilgili duruşma devam ediyor. Oğlu, babasının kendisini istismar etmediğini ve annesine fiziksel şiddet uyguladığını söyledi.

"İSTİSMAR EDİLDİĞİMİ SÖYLEDİĞİM İLK İFADEM DOĞRU DEĞİL"

Doktor Mehmet Ender Saraç hakkında, Beşiktaş'ta 2017-2021 yılları arasında 13 yaşındaki oğlu M.S.'ye cinsel istismar uyguladığı iddiasıyla açılan davanın görülmesine devam edildi. İstanbul 34.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Ender Saraç ile müşteki Benan Saraç hazır bulundu. Müşteki çocuk M.S. (14) ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlanırken taraf avukatları da katıldı. Duruşmada Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı pedagogu eşliğinde beyanda bulunan müşteki çocuk M.S, ilk verdiği ifadenin doğru olmadığını söyleyerek "İkinci olarak verdiğim cinsel istismar olayının gerçek olmadığını belirttiğim ifadem doğrudur. İlk olarak o şekilde ifade vermemin sebebi annemle babamın evlerinin ayrılmasıydı" dedi.

"BABAM BENİ BASKI ALTINA ALIYORDU, UTANMASI İÇİN BÖYLE BİR ŞEY YAPTIM"

Beyanlarında babasının kendisine sürekli pis kokuyorsun dediğini belirten M.S., "Sürekli yediğime içtiğime karışıyordu. Kontrol altında tutmaya çalışıyordu beni. Anneme barışması için sürekli baskı yapıyordu. Evin etrafına sopalar saklamıştım, korkuyordum. En son böyle bir yola başvurdum. İlk olarak istismar olayını anneme söyledim, bana inanmadı. En son inanmaktan başka çaresi kalmadı. Raporlu olduğum halde okula gitmiştim, annemin haberi yoktu. Bunu yapmamda ki amacım olayı rehber öğretmenime anlattıktan sonra babamın oraya gelip utanması ve beni bir daha baskı altına alamayacak düşüncesiydi" ifadelerini kullandı.

Ender Saraç'ın cinsel istismar suçlamasıyla yargılandığı davada oğlu konuştu: Yanlı ifade verdim, istismar yok

"BABAM BENİ İSTİSMAR ETMEDİ AMA ANNEME FİZİKSEL OLARAK SALDIRDI"

Diğer ifadesini farklı vermesinin sebebinin babasının sürekli annesi Benan Saraç'ı suçlamış olması olduğunu söyleyerek, "Allah korkum vardı. Beni baskıladığı için böyle bir yola başvurmuştum. Babam beni istismar etmedi. Babamı en son 2 yıl önce gördüm. Babam anneme fiziksel olarak saldırmıştı. 'Kariyerim sarsıldı' siniri ile annemi öldüreceğini düşündüğümden gerçeği anneme söyledim Mahkemeden babam için ömür boyu uzaklaştırma talep ediyorum" şeklinde konuştu.

"OĞLUM EZBERLETİLMİŞ BİR İFADE VERMİŞTİ, MASUM OLDUĞUMA EMİNİM"

Çocuğun verdiği ilk ifadenin ezberletildiği söyleyerek savunma yapan Ender Saraç "Gerçek olan sonradan verdiği beyanıdır. Ben oğlumu 8 aydır görmüyorum. Sesi değişmiş ve çok özledim. Bir şeyler ezberleterek ifade vermesini sağlamam bu yüzden mümkün değil. Masum olduğuma yüzde yüz eminim. Beraatımı talep ediyorum" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme, duruşmaya SEGBİS aracılığı ile bağlanan müşteki çocuk M.S.'nin beyanlarının incelenmesi için çözümünün beklenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, mağdur M.S.'nin 5 Aralık 2023'de öğrenim gördüğü okul idaresinin tutmuş olduğu tutanakların polise bildirilmesiyle soruşturmaya başlandığı aktarıldı.

Hazırlanan iddianamede, mağdur M.S.'nin şeref ve namusunu ilgilendiren bir konuda şüpheli Mehmet Ender Saraç'a iftira atmasını gerektirir ciddi bir neden bulunmaması, aralarında daha önceden husumet olmaması, mağdurun olayı okuldaki öğretmenlerine anlatmış olması, annenin sonradan olaya dahil olması ve öğretmenlerine açılan çocuğun ifadelerinin yönlendirme etkisinde olduğu ya da kurgudan ibaret olduğu ihtimalinin olmaması, bu gerekçeyle ise mağdurun ilk verdiği ifadenin samimi ve gerçeği yansıtır mahiyette olduğuna kanaat getirildiği kaydedildi.

Hazırlanan iddianamede şüpheli Mehmet Ender Saraç'ın 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 12 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Ender Saraç 3.Sayfa Magazin Güncel Haberler

Anız yangınları bitmek bilmiyor! Suriye sınırındaki 7 köy alevlere teslim oldu

Anız yangınları bitmek bilmiyor! Suriye sınırındaki 7 köy alevlere teslim oldu

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

500

Yorumlar (10)

BARBAROS:

Bu istismar olayı silah gibi kullanılmaya başladı. Her duyduğuna inan bir kitleye sahibiz bu çok tehlikeli

210
3
yanıtYanıtla
Murat Celik:

evladı bile babasını yaktı

yanıt10
yanıt0
Nayci İbrahim:

ÇOCUKTUR....BASKIYLA HER ŞEY SÖYLETİLMİŞTİR.BİZLER DE YEDİK DEĞİL Mİ....

24
87
yanıtYanıtla
Nuri Aga:

Çocuğun ve kadının beyanı esastır maddesi ne kadar yanlış görmüş olduk.

81
10
yanıtYanıtla
SUNSET null:

ifadeler bu kadar sakız mı, pedagog aylardır bunun doğru, yalan olduğunu fark etmedi?

88
1
yanıtYanıtla
BARBAROS:

Pedagoglar kahin mi?

yanıt24
yanıt44
Tatminatör:

Ender saraç eski karısına tüm malvarlığını vermiş olmalı yoksa çocuk ifadesini niye değiştirsin.

19
29
yanıtYanıtla
sadece 6307:

Çocuğun uzerinde baski kurularak verdirilmis yeni ifade bence eger hakim gercekten adaletli ise bunu yemez.bu durum gosteriyor ki gercekten istismar var. Cocuk ifade degistirdigine gore baski var baski olayi dogrulad

11
22
yanıtYanıtla
Şahin Gözlü:

ne olursa olsun doğru veya yanlış,olmadığına inanmak çocugun gelecegini kurtarmakdır,ben inanıyom yokdur,bazen herşeyi bilmemek bir hayat kurtarır emin olun

12
5
yanıtYanıtla
Poyraz:

Allah evladın hayırlısını versin gavur yapmaz bunu

1
0
yanıtYanıtla
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title