Yırtıcı kuş gazeteye yuva yaptı, ofise her gün yılan ve fare taşıyor! Haberciler diken üstünde - Haberler
Haberi Paylaş

Yırtıcı kuş gazeteye yuva yaptı, ofise her gün yılan ve fare taşıyor! Haberciler diken üstünde

İhlas Haber Ajansı - Burak Türker - Yerel
 - Güncelleme:

Bursa'daki bir yerel gazetenin başı, bugünlerde ofislerine yuva yapan yırtıcı kerkenez kuşu nedeniyle dertte. Gazetenin ofisine her gün yılan ve fare taşıyan kuş, habercilerin korkmasına neden oluyor. Ancak gazeteciler, yılan tehlikesine karşı kuşa sahip çıkmaya devam ediyor.

Bursa News internet sitesinin çalışanları bir yırtıcı kuşun sürekli iş yerlerinin etrafında uçmasıyla büyük şaşkınlık yaşadı. Bu yırtıcı kuş bir süre sonra yılan ve fare avlayarak ofisin balkonuna konmaya başladı. Durumdan şüphelenen internet gazetesi çalışanları kuşun balkonda sürekli konduğu bitkileri incelediğinde buraya kuşun yuva yapıp yumurtladığını gördü. Kerkenezin yumurtladığı balkonu kullanıma kapatan ofis çalışanları yavrular büyüyüp uçana kadar burayı kullanmama kararı aldı.

Yırtıcı kuş gazeteye yuva yaptı, ofise her gün yılan ve fare taşıyor! Haberciler diken üstünde

Çalışanlar kuşun yırtıcı olmasına rağmen ona sahip çıkıp korumaya aldılar. Çoğunlukla kemirgenlerle beslenen bu etçil kuşlar, tarım alanlarına zarar veren canlıların popülasyonunu dengede tutarak eko sistemler için çok önemli rol oynuyorlar.

Yırtıcı kuş gazeteye yuva yaptı, ofise her gün yılan ve fare taşıyor! Haberciler diken üstünde

Kerkenezin ofislerine yuva yaptığını ifade eden Bursa News İnternet Gazetesi Genel Müdürü Ebru Yiğit, "Artık ofisimizde yırtıcı kuşumuz var. Kuş ofisin balkonuna 6 tane yumurta bırakmış. Kuşu rahatsız etmemek için perdeleri kapattık. Oraya hiç bir şekilde girmiyoruz. Burası 2 yıllık ofis, biz 1 yıldır kendisini görüyoruz. Sürekli gelip gidince, buraya yuva yaptığını gördük. Ben yırtıcı bir kuşun bir ofise yumurtladığını daha önce hiç duymadım" dedi.

Yırtıcı kuş gazeteye yuva yaptı, ofise her gün yılan ve fare taşıyor! Haberciler diken üstünde

Bursa News Genel Müdür Yardımcısı Mehribar Aykan, "Biz yerel haber servisi yapıyoruz. Burada 7 kişi çalışıyoruz. Bir kişi daha eklendi. O da kerkenez kuşumuz. Sürekli buralarda uçunca araştırma yaptık, kuşun balkonumuza yumurtladığını gördük. Buraya yılanla ve fareyle geldiği oluyor. Avladığı hayvanları buraya yuvasına getiriyor" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Burak Türker - Yerel

Kerkenez Kuşu Yerel Yaşam Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (2)

Murat Demir Demir:

O kuş yılan ve fareyi yemek için getiriyor. Beslemek için değil bunu herkes bilir. Bu haberin önemli bir haber değeri var galiba biz anlayamadık

Onur Yener:

Adresi şaşırmış sözcü gazetesini arıyordur.

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title