Haberler

Türkiye Enerjisini Topluyor" Projesi

Abone Ol

Adana’da “Türkiye Enerjisini Topluyor (TET) Projesi” kapsamında Halk Eğitim Merkezi kursiyeri kadınlara akademisyenler tarafından ‘enerji tasarrufu’ semineri verildi.

Adana'da "Türkiye Enerjisini Topluyor (TET) Projesi" kapsamında Halk Eğitim Merkezi kursiyeri kadınlara akademisyenler tarafından 'enerji tasarrufu' semineri verildi.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri'nin 2010 yılında başlattığı ev hanımlarını tasarruf konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan "Türkiye Enerjisini Topluyor" projesi, bir yıllık yoğun bir çalışmanın ardından 2015 yılında çok daha genişletilmiş içeriği ve değişen konseptiyle yoluna devam ediyor.

Bugüne kadar Tükiye'yi dolaşarak 22 ilde 17 bini aşkın kadına ulaşan proje, bu yıl il milli eğitim müdürlükleri, ilçe milli eğitim müdürlükleri, halk eğitim merkezleri ve belediyelerle işbirliğiyle 30 bin kadına daha ulaşmayı planlıyor.

Projenin dördüncü dönem lansmanı Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Toplantıya, Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Boğa ve Seyhan Belediyesi'ne bağlı SEYMER'lerde bulunan kursiyerler katıldı.

Katılımcılar, projenin danışmanları Bahçeşehir Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Mehmet Barış Özerdem ve Yrd. Doç. Dr. Görkem Uçtuğ tarafından tasarruf konusunda bilgilendirildi.

TASARRUFUN AİLE BÜTÇESİNE KATKISI ANLATILDI

Toplantıda konuşan Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, projenin amacı, gelinen nokta ve hedefler hakkında bilgiler aktardı. Bir evde meydana getirecekleri davranış değişikliğinin dahi çevre, aile bütçesi ve ülke ekonomisi için değeri olduğunu vurgulayan Seçkin, "Biz değişimi ülke çapında binlerce evde sağlıyoruz. TET Projesi'nin dördüncü dönemini başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. 2015 yılında bir kez daha Türkiye'yi dolaşacak, evlerde tasarruf konusunda en önemli rolün sahibi kadınlarla bu kez Halk Eğitim Merkezleri'nde bir araya geleceğiz. Ancak yeniliklerimiz de var. Projemiz eskiden yalnızca elektrikli ürünlerin doğru kullanımı ile elde edilebilecek enerji ve su tasarrufuna odaklanıyordu. Bundan sonra ise enerji, gıda, giyim, elektrik, su, ısınma konularının tamamını kapsayacak. Ev hanımlarına tasarruf yöntemlerini ve tasarruf etmenin aile bütçesine nasıl katkıları olacağını anlatacağız" şeklinde konuştu.

PROJE BİRÇOK İLDE 30 BİN KADINA ULAŞMAYI HEDEFLİYOR

İlk durağı Adana'da gerçekleşen Türkiye Enerjisini Topluyor sosyal sorumluluk projesi Nisan-Mayıs döneminde Gaziantep, Konya, İstanbul, Osmaniye, Samsun, Ordu, Sivas, Kayseri, Eskişehir, Trabzon, Malatya, İzmir ve Düzce'de gerçekleşecek. Her ilde iki eğitmenin liderliğinde haftada 3 gün 6 eğitim organizasyonu yapılacak. Her eğitimci ayda ortalama 48 eğitim gerçekleştirecek. Toplam 30 bin kadına ulaşılması hedeflenen proje ile aynı zamanda bu illerdeki kadınların enerji tüketim karnesini çıkartan bir 'enerji cetveli' de hazırlanacak. İçeriği proje danışmanları tarafından oluşturulan enerji cetveli, enerji ile ilgili sorulardan oluşacak. Soruların hepsine doğru yanıt veren kursiyerler Profilo hediye çeki ile ödüllendirilecek. Bu uygulama ile proje katılımcılarının mevcut davranışları ve davranış değişiklikleri tespit edilerek 'tasarruf cetveli haritası' çıkartılacak.

Toplantının ardından Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin tarafından, projeye desteklerinden ötürü Seyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güven Boğa'ya plaket verildi. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Profilo Türkiye Seyhan Yerel Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title