Haberi Paylaş

Teakwondo Turnuvası'na Çerkezköy Ev Sahipliği Yaptı

Teakwondo Turnuvası'na Çerkezköy Ev Sahipliği Yaptı

Sponsorluğunu Çerkezköy Belediyesi, organizatörlüğünü ise Güzel Spor Salonu İşletmecisi Fikri Güzel'in yaptığı Trakya İller arası Taekwondo Şampiyonası-2, hafta sonu Çerkezköy Kapalı Spor salonunda yapıldı.
Sabah saatlerinde başlayan...

Sponsorluğunu Çerkezköy Belediyesi, organizatörlüğünü ise Güzel Spor Salonu İşletmecisi Fikri Güzel'in yaptığı Trakya İller arası Taekwondo Şampiyonası-2, hafta sonu Çerkezköy Kapalı Spor salonunda yapıldı.

Sabah saatlerinde başlayan müsabakalar gün boyu devam etti. Çanakkale, Edirne, Kırklareli, İstanbul ve Tekirdağ'dan 25 kulübün katıldığı müsabakalarda, toplam 260 sporcu yarıştı. Müsabakaların tamamlanmasının ardından minik, yıldız ve gençler kategorisinde dereceye giren sporculara ödülleri törenle verildi. Ödül törenine Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Emniyet Müdürü Murat Kocabıçak, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Gökhan İnce, Çerkezköy Belediye Başkan aday adayları Habip Bilgin, Tuncay Yegin, Süleyman Ak ve Aynur Düzgünel ile çok sayıda davetli katıldı.

"BİZLERE ONUR VERDİ"

Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ödül töreninde yaptığı konuşmada, bu yıl ikincisi düzenlenen Trakya İller arası Taekwondo Şampiyonası'na katılan sporcu, antröner ve kulüp yöneticilerine teşekkür ederek "Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Sponsorluğunu belediyemizin, organizatörlüğü ise Güzel Spor Kulübünün yaptığı müsabakalar bizlere onur verdi. 250 sporcunun katılımı ile gerçekleşen bu organizasyon gelecekte çok daha büyük sportif faaliyetlere imza atacağımızın habercisidir. Hatta bu gün burada Federasyon yetkililerine ülke genelinde yapılacak olan bir şampiyonaya ev sahipliği yapacağımızı açıklıyorum" dedi.

Ertem, tekvando sporunun, diğer sporlara oranla çok daha nezakete dayalı bir spor olduğunu ifade ederek "Hiçbir müsabakada iki rakibin karşılaşma esnasında birbirlerini birkaç defa selamladığına şahit olamazsınız. Taekwondo sporunda bunun aksine sporcular birbirlerini birkaç kere selamlarlar. Gelecekte Trakya'nın yıldızı olmaya aday olan Çerkezköy bu sporu bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada desteklemeye devam edecek. Katılan kulüp ve sporculara tekrar teşekkür ediyor, dereceye giren sporcuları tebrik ediyorum" diye konuştu.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay da ödül töreninde yaptığı konuşmada, Çerkezköy'de bu yıl ikincisi düzenlenen müsabakalara ev sahipliği yapmaktan son derece memnun olduğunu ifade ederek "Beş il ve yirmi beş kulüpten 260 sporcunun katılımı ile gerçekleşen şampiyona Çerkezköy'ün önemine işaret ediyor. Büyük bir organizasyon olan şampiyonada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu, gelecek yıllarda Çerkezköy'ün daha kapsamlı organizasyonlara ev sahipliği yapabileceğinin belirgin işaretidir. Organizasyona en büyük katkıyı sağlayan Çerkezköy Belediyesi'ne ve Güzel Spor Kulübü yetkililerine teşekkür ediyor, sporcularımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

Kaymakam Metin Kubilay'ın konuşmasının ardından dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 24 kiloda 10 kişinin yarıştığı minik erkekler müsabakasında Umut Başaran birinci, Başar Kırıcı ikinci ve Güzel Spor Kulübü sporcusu Emircan Başaran ise kategorisinde üçüncü oldu. Minik erkekler kategorisinde dereceye girenlere madalyaları Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu tarafından verildi. 24 kilo yıldızlar kategorisinde birinci olan Güzel Spor Kulübü sporcusu Güldemir Selda Özdemir, ikinci Helin Akçay ve üçüncü olan Selin Zeynep Böcek'e madalyaları Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay tarafından verildi. Gençlerde birinci olan Emre Ülkü, Mustafa Kubilay Ergül ve Ayberk Yılmaz'a madalyalarını Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem verdi. Çerkezköy Güzel Spor Kulübü İşletmecisi Fikri Güzel tarafından, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu, Çerkezköy Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü Metin Aysal, Tekirdağ Taekwondo İl Temsilcisi Ertan Dinç ve Çerkezköy İşkur Müdürü Reşit Mısır'a şilt takdim edildi.

"BAŞARILI BİR ORGANİZASYON GERÇEKLEŞTİRDİK"

Güzel Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel de Çerkezköy Belediyesi'nin katkıları ile başarılı bir organizasyon gerçekleştirdiklerini belirterek "25 kulübün katıldığı organizasyonda turnuvayı birinci olarak tamamladık. Turnuvada Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü ikinci, Kırklareli Gençlik Spor Kulübü üçüncü ve İstanbul Sancaktepe Spor Kulübü ise dördüncü oldu. Sporcularımızı üstün başarılarından dolayı kulübümüz olarak kutluyorum. Ayrıca turnuvada 24 kiloda Güldenur Selda Özdemir, 30 kilogramda Meryem Akgün, 44 kilogramda Merve Kepenek birinci, 33 kilogramda Kübra Kepenek, 27 kilogramda Selanur Kepenek ikinci 27 kilogramda Ömer Faruk Erbek, 24 kilogramda Emincan Bakarak, 27 kilogramda ise Gülsüm Ügel üçüncü oldu" dedi.

Güzel, bu turnuvada desteklerini esirgemeyen Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem'e, bizleri bu önemli turnuvada bizleri yalnız bırakmayan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay'a, Kapaklı Kaymakamı Aslı Aynaoğlu Kuzulu ve tüm protokol üyelerine teşekkür etti. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Trakya Bölgesi Metin Kubilay Ali Ertem Çerkezköy Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title