Haberler

Sonsuz Şükran Köyü'nde Bilim ve Sanat Yaz Okulu Açılacak

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'nde, 10-13 yaş arasındaki üstün zeka ve yetenekli çocukların eğitim alacağı bilim ve sanat yaz okulu açılacak.

Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş beldesinde kurulan Sonsuz Şükran Köyü'nde, 10-13 yaş arasındaki üstün zeka ve yetenekli çocukların eğitim alacağı bilim ve sanat yaz okulu açılacak.

Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, Konya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Konya Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM)'in belirlediği üstün zekalı 30 öğrencinin Sonsuz Şükran Köyü'ndeki kerpiç evlerde 19 Haziran'dan itibaren peş peşe açılacak olan atölyelerde değişik branşlarda sanat eğitimi alacağını söyledi.

19-20 Haziran tarihleri arasında sanatçı Gül Erali'nin seramik atölyesinin açılışı ile başlayacak eğitim faaliyetlerinin 27 Haziran'a kadar süreceğini belirten Taşdiken, bu kapsamda Şükran Köyü'ne gelecek

sanatçı isimleri ve açılacak atölyelerle şu bilgileri verdi:

"Bu projenin koordinatörlüğünü aynı zamanda evsahibi olarak da Prof. Dr. Hakan Ekmekçi hocamız yapıyor. Etkinlikte, İbrahim Göksungur'un fotoğraf, İlknur Şanal'ın resim ve galericilik, Kamer Batıoğlu'nun resim, Musa Çözen'in televizyon yönetmenlik ve yapım, Esra Alkan'ın televizyon, Sevgi Erdaha'nın heykel, Nilüfer Açıkalın'ın oyunculuk ve yazarlık, Mehmet Taşdiken'in sanat ve yaratıcı fikirler, Işıl Karaçor'un resim müzik, Fatoş Yalçınkaya'nın ahşap/Dekupaj, Nilgün Arıburnu'nun bebek ve takı, Dilşat Özdemir'in drama, Ekrem Kadak'ın arazi sanatı (landart), Burcu Coşkun'un fotoğraf, Çiğdem Akkaya'nın halkla ilişkiler, Serap Gümüşoğlu'nun heykel atölyesi çeşme yapımı, Fügen Akkemik'in sanat ve iletişim atölyeleri açılacak. Etkinlikler Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de onayı ve bilgisi dahilinde Sonsuz Şükran Köyü Derneğimizin destekleriyle, Konya yöresindeki 10-13 yaş grubundaki üstün zeka ve yetenekli 30 öğrenciyi kapsıyor. Eğitim çalışmalarına katılacak çocuklar 10'ar kişilik gruplar halinde, dönüşümlü olarak, her grupta 3'er öğretmen nezaretinde ve kerpiç evlerde yatılı kalınarak, sanatın farklı alanlarındaki arkadaşlarımız tarafından atölye çalışmalarına alınacaklardır.

Açılacak atölyelerde katılımcı öğrencilere objeye, eşyaya, doğaya bakma konusunda farklılıkların öğretileceğini de kaydeden Taşdiken, "Yani hayata farklı bakmayı öğreteceğiz çocuklarımıza. Aynı zamanda her şeyin para demek olmadığını, idealizmin ve inandığın değerler uğruna ısrarlı çalışmaların ne demek olduğunu dünyadan örneklerle anlatacağız. İsmi geçen sanatçı arkadaşlarımızın açacağı atölyelerde, seramik temel bilgileri, fotoğraf, sinema, doğa ve insan vücuduyla ilgili temel bilgiler de verilecek. Katılımcılara programların sonunda belgesi verilecek, ayrıca her yıl farklı bir öğrenci grubuyla bu çalışmalar devam edecek. Eğitimler doğal hayatın içerisinde, kerpiç evlerde olacak, öğrenci grupları yine bu evlerde misafir edilecekler" dedi.

Atölye çalışmalarına 1. grubun 19-21, 2. grubun 22-24, 3. grubun ise 25-27 Haziran tarihleri arasında katılacağı belirtildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Milli Eğitim Müdürlüğü Mehmet Taşdiken Hüyük Konya Yerel Haberler

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Orta Doğu'da yeni savaşa 24 saat kaldı! Hizbullah'tan İsrail'e son uyarı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-7 Zirvesi'nde yanına gelen Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Adliyedeki tuvalet krizi cumhuriyet başsavcısını görevinden etti

Bakmadan Geçme

Hamster Combat ne zaman listelenecek? Kurban bayramının arefesinde oruç tutulur mu 2024? Kurban bayramı teşrik tekbirleri ne zaman başlar, nasıl yapılır 2024? Kurban kestikten sonra kılınan namaz nedir, var mıdır 2024? Kurban etinin kaçta kaçı dağıtılır 2024? 15-16 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 15-16 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 15 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 15 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 15 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 15 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 15 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 15-16 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 15-16 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 15-16 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 15-16 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Tolgahan Demirbaş, savcıyı açık açık tehdit etti: Onlarla aynı safta olmayın

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title