MEHMET TAŞDİKEN HABERLERİ

Mehmet Taşdiken Haberleri

Mehmet Taşdiken haber, Mehmet Taşdiken son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Taşdiken 12.3.2020
"Sanatçıların köyü"nde kerpiç evler atölyeye dönüşüyor
Konya'nın Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran köyünde bulunan kerpiç evler, yaz dönemi ile kişisel daimi atölyeye dönüşecek. Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıl önce kurulan sanatçılara ait kerpiç yapılardan oluşan köyde bir hayallerinin daha gerçeğe dönüştüğünü görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken 7.3.2020
Ünlü komedyen ve tiyatro sanatçısı Fatih Mühürdar Sonsuz Şükran Köyü'nde
Bunu köyün kurucusu Mehmet Taşdiken'e de ilettiğini dile getiren Mühürdar, "İnşallah ben de buraya hiç olmazsa yazları gelip boş zamanlarımda buradaki yöreye has çileği yemek, o temiz havayı koklamak, değerli dostlarımızla birlikte olmayı çok isterim.
Mehmet Taşdiken 3.3.2020
Sanatçıların köyünde Müslüm Gürses için çınar fidanı dikildi
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, fidan dikimi öncesi yaptığı konuşmada, Büyük Ustalar Çınarlığı'nda, Türkiye'nin vefat eden değerli sanatçı ve kültür adamlarının anısını yaşatmak için çınar fidanları diktiklerini söyledi.
Mehmet Taşdiken 13.12.2019
Sanatçıların köyünde "heykel ve seramik tasarım" atölyesi kuruldu
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, yaptığı açıklamada, sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'ne kerpiç mimari tarzında iki önemli eser daha kazandırdıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken 19.11.2019
Sanatçıların köyünde, Yıldız Kenter için çınar fidanı dikildi
Sanatçılar, diktikleri çınar fidanına can suyu verdi. Fidan dikimi, Sonsuz Şükran Köyü'nün Kurucusu Mehmet Taşdiken ile heykeltıraşlar Meral Aran Kaysı, Emrah Ateşli, Fazilet Sezgin ve köylülerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Mehmet Taşdiken 16.9.2019
Sanatçılar köyünde "Yüreğiyle Yürüyenler" heykeli
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken ise sanatçılara ait köyde sürekli olarak kültürel ve sanatsal etkinlikler yaptıklarını, buna benzer çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.
Mehmet Taşdiken 4.9.2019
Kerpiç evleriyle büyüleyen "sanatçı köyü"ne ilgi artıyor
Yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde, şehir yaşamının stresinden, beton binalardan uzaklaşmak amacıyla Konya'nın Hüyük ilçesine kurulan, birçok sanatçının da evinin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'ne ilgi artıyor.
Mehmet Taşdiken 25.8.2019
Türkiye'nin değerlerinin isimleri yaşatılıyor
İçeye bağlı Çavuş Mahallesi'nde sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'nde oluşturulan Büyük Ustalar Çınarlığı'nda, Türkiye'nin vefat eden birçok büyüğünün adı dikilen çınar ağaçlarıyla yaşatılmaya çalışılıyor. Köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, gazetecilere, Büyük Ustalar Çınarlığı'nda Türkiye'ye kültür ve sanat alanında değer katan vefat etmiş büyükleri yad etmek ve isimlerini yaşatmak için çınar fidanları diktiklerini belirtti.
Mehmet Taşdiken 23.8.2019
Şükran köyünde kadın heykeltıraşların mesaisi
Köyün kurucusu Mehmet Taşdiken AA muhabirine yaptığı açıklamada, köye gelen kadın heykeltıraşların günlerdir devam eden yoğun bir mesai yürüttüğünü belirterek, "Bu heykel sempozyumuna 7'si kadın toplam 8 heykeltıraşımız katılıyor.
Mehmet Taşdiken 22.8.2019
Haluk Dursun'un ismi Şükran köyünde yaşatılacak - KONYA
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, etkinlikte yaptığı konuşmada, sanatçılar olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof.
Mehmet Taşdiken 22.8.2019
Haluk Dursun'un ismi Şükran köyünde yaşatılacak
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, etkinlikte yaptığı konuşmada, sanatçılar olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof.
Mehmet Taşdiken 9.3.2019
Beyşehir'de "Kadın Gözüyle Kadına Dair" Konulu Sergiyi Kadınlar Açtı
Sergi açılışına İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyşehir'deki Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, dernek yöneticileri, fotoğrafseverler, vatandaşlar katıldı.
Mehmet Taşdiken 23.12.2018
Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü" Verildi
İlki geçen yıl "film müzikleri" alanında Cahit Berkay'a verilen "Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü", 2010 yılında Konya'nın Hüyük ilçesinde gönüllük esasına göre film yapımcısı, yönetmen Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde bir sanat köyü olarak kurulan "Sonsuz Şükran Köyü" tarafından veriliyor.
Mehmet Taşdiken 8.11.2018
Sanatçılar ile Köylüleri Buluşturan Köy
Yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan, birkaçının daha inşasının tamamlanması ile 30 evden oluşacak köyde, her yıl yöre halkı ile birçok ünlü sanatçıyı bir araya getiren "Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali" ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Mehmet Taşdiken 28.8.2018
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivale gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür etti.
Mehmet Taşdiken 24.8.2018
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, festivalin açılışında, 9 yıldır ara vermeden sürdürdükleri festivalin bölge insanına eğlence olması temennisiyle yola çıktıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken 20.8.2018
Sanatçıların Köyünde Festival Zamanı
Sonsuz Şükran Köyü Derneği ve Köyün Kurucusu Mehmet Taşdiken, yaptığı yazılı açıklamada, Anadolu'ya Şükran Buluşmaları'nın bir kez daha yöre halkı ile birçok ünlü sanatçıyı bir araya getireceğini söyledi.
Mehmet Taşdiken 6.5.2018
Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez Coşkusu
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anadolu'nun en büyük Hıdırellez kutlamasını Sonsuz Şükran Köyü'nde mahalle sakinleri ile hazırladıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken 17.9.2017
Yöresel Yabani Bitkiler Parkı'na Fidanlar Dikildi
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, köyde gazetecilere yaptığı açıklamada, Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesinin de desteğiyle Yöresel Yabani Bitkiler Parkı'nın temellerini diktikleri fidanlarla attıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken 8.9.2017
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali
Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde bir grup sanatçı tarafından başlatılan ve sanatçılara ait kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü'nün de bulunduğu mahallede gerçekleştirilen etkinlik, büyük coşkuya sahne oldu.
Mehmet Taşdiken 2.9.2017
Sonsuz Şükran Köyü Festivali' Başlıyor
Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde kurulan ve bir gurup sanatçı tarafından 'Gönüllülük Projesi' olarak başlatılan 'Sonsuz Şükran Köyü Festivali', bu yıl 8'inci buluşmasını gerçekleştiriyor.
Mehmet Taşdiken 2.9.2017
Dha Yurt Bülteni-16
ADALET KURULTAYI'NI DEĞERLENDİRDİ CHP'nin Çanakkale'deki Adalet Kurultayı'nı da değerlendiren Gürhan, şunları söyledi: "Bazı insanlar, bazı çağlarda yaşamamalı, bazı zamanlarda olmamalı" diye güzel bir söz var. CHP'li arkadaşların, Mustafa Kemal Atatürk'ün yanında o dönemde olmamalarına ve o çağda yaşamadıklarına ben şahsen seviniyorum. Çünkü aynı çağda yaşasalardı hele ki Mustafa Kemal Atatürk cephede savaşırken, o arkadaşlarda yolda yürüyeceklerdi ya da onunla birlikte savaşmak yerine başka yerlerde başka programlar yapacaklardı. Bugün ülkeyi getirdikleri konum da bu zaten. Bu yüzden de benim o arkadaşlara tavsiyem, bir kere en azından kutsal ya da manevi anlam yüklü mekanlarda, maneviyata önem verilmeleri gerektiğidir. Biz de Zafer Bayramımızı büyük heyecan ve gururla kutladık. Ama illa o gurur ve şevkin içerisinde içki içmek, göbek atmak gibi bir şeyin olmasını da ben hoş bulmuyorum. Hepimizin bir silah arkadaşı var. 15 Temmuz'da biz meydanlara BBP ve Alperen Ocakları olarak indik. Orada biz; şehitlerimiz ve gazilerimizle birlikte meydanlardaydık. Onlar bizim silah arkadaşlarımız. Alparslan'ın silah arkadaşları var. Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşları var. Bence, bu arkadaşlar o çağlarda yaşasalardı, bunların silah arkadaşları da olmazdı. Onlar ancak ya gidip oralarda şenlik düzenlerler ya da izci kamplarında konuşma yaparlarmış. CHP'nin Çanakkale'de düzenlediği kurultayın Türk Milleti'ne herhangi bir fayda getireceğine inanmıyorum. Malazgirt, Çanakkale ve 15 Temmuz'daki zaferleri gerçekleştirenlerin hepsi Türk Milleti'dir. Bu bayramların içerisine de nifak sokmak, 'bu zaferi biz yaptık', 'bunu siz yaptınız' gibi yanlış yollara da gidilmemesi gerektiğini tavsiye ediyorum. Hak arayışının da TBMM'nin içinde olması gerektiğini düşünüyorum." GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -------------------------------- -BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan'ın açıklaması Haber-Kamera: Tuncel YILMAZ / AYVALIK (Balıkesir), =================================================== Sonsuz Şükran Köyü Festivali' başlıyor  Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde kurulan ve bir gurup sanatçı tarafından 'Gönüllülük Projesi' olarak başlatılan 'Sonsuz Şükran Köyü Festivali', bu yıl 8'inci buluşmasını gerçekleştiriyor.
Mehmet Taşdiken 2.9.2017
Sonsuz Şükran Köyü Festivali' Başlıyor
Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde kurulan ve bir gurup sanatçı tarafından 'Gönüllülük Projesi' olarak başlatılan 'Sonsuz Şükran Köyü Festivali', bu yıl 8'inci buluşmasını gerçekleştiriyor.
12
Şu an buradasınız: Mehmet Taşdiken Haberleri | Mehmet Taşdiken Kimdir - Haberler - Mehmet Taşdiken haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Taşdiken kimdir, hayatı ve biyografisi. Sanatçıların köyünde kerpiç evler atölyeye dönüşüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.7.2020 09:18:36. #1.15#
title