Mehmet Taşdiken Haberleri

Mehmet Taşdiken haber, Mehmet Taşdiken son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mehmet Taşdiken - 02.11.2020
Sonsuz Şükran Köyü'ne ziyaretçi akını
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı ve sanatçı köyünün kurucusu yönetmen Mehmet Taşdiken, yaptığı açıklamada, yerleşim merkezinin özellikle hafta sonları daha çok ziyaretçi çektiğini söyledi.
Mehmet Taşdiken - 11.10.2020
Sonsuz Şükran Köyü'nde Attila İlhan'ın anısına çınar fidanı dikildi
Sinema ve dizi oyuncusu Nilüfer Açıkalın, ev sevdiği şairlerden birisi olan İlhan'ın adının yaşatılması için sanatçı köyünde bir çınar fidanının toprakla buluşturulduğunu belirterek, " Bu köyde vefa kaynaklı böyle bir gelenek var. Çok sevdiğimiz ve yitirmiş olduğumuz bize sadece eserleri kalan değerli sanatçıların adına çınarlar dikiyoruz. Bu da bizi mutlu ediyor. Küçük gibi görünen ama bence devasa bir şey." ifadelerini kullandı. Anma programına Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken, oyuncu Nilüfer Açıkalın, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.
Mehmet Taşdiken - 08.09.2020
Sanatçıların köyüne yerleşen Ali Osman Erbaşı, müzik çalışmalarını burada sürdürüyor
Konya'nın Hüyük ilçesine bağlı Çavuş Mahallesi'ndeki sanatçı köyü Sonsuz Şükran Köyü'ne yerleşen ünlü bestekar ve bağlama ustası Ali Osman Erbaşı, müzik çalışmalarını artık buradaki kerpiç evinde yürütüyor. Türk Halk Müziği'nin duayen ismi bestekar, aranjör, prodüktör ve bağlama ustası Erbaşı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinin de artık Sonsuz Şükran Köyü'ne yerleştikten sonra Hüyüklü olduğunu belirterek, "Müzik çalışmalarıma da artık burada devam ediyorum." dedi. Doğaya yakın olmanın çok güzel olduğunu belirten Erbaşı, "Hüyük gerçekten özel bir yer. Belediye Başkanımız Mehmet Çiğdem bey sağolsun, gerçekten bütün Hüyük'ü kendi evi gibi görüp canla başla çalışıyor. Ondan daha güzel bir tarafı daha var. Müziği ve sanatı çok destekliyor. Ben geçen sene burada festivale gelmiştim. Festivalde buradaki havayı, bu ortamı görünce çok sevdim ve köyün kurucusu Mehmet Taşdiken Bey ile tanıştım, ondaki o sanat, hizmet aşkını görünce daha da çok sevdim burasını.
Mehmet Taşdiken - 12.03.2020
"Sanatçıların köyü"nde kerpiç evler atölyeye dönüşüyor
Konya'nın Hüyük ilçesindeki Sonsuz Şükran köyünde bulunan kerpiç evler, yaz dönemi ile kişisel daimi atölyeye dönüşecek. Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıl önce kurulan sanatçılara ait kerpiç yapılardan oluşan köyde bir hayallerinin daha gerçeğe dönüştüğünü görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken - 07.03.2020
Ünlü komedyen ve tiyatro sanatçısı Fatih Mühürdar Sonsuz Şükran Köyü'nde
Bunu köyün kurucusu Mehmet Taşdiken'e de ilettiğini dile getiren Mühürdar, "İnşallah ben de buraya hiç olmazsa yazları gelip boş zamanlarımda buradaki yöreye has çileği yemek, o temiz havayı koklamak, değerli dostlarımızla birlikte olmayı çok isterim.
Mehmet Taşdiken - 03.03.2020
Sanatçıların köyünde Müslüm Gürses için çınar fidanı dikildi
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, fidan dikimi öncesi yaptığı konuşmada, Büyük Ustalar Çınarlığı'nda, Türkiye'nin vefat eden değerli sanatçı ve kültür adamlarının anısını yaşatmak için çınar fidanları diktiklerini söyledi.
Mehmet Taşdiken - 13.12.2019
Sanatçıların köyünde "heykel ve seramik tasarım" atölyesi kuruldu
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, yaptığı açıklamada, sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'ne kerpiç mimari tarzında iki önemli eser daha kazandırdıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken - 19.11.2019
Sanatçıların köyünde, Yıldız Kenter için çınar fidanı dikildi
Sanatçılar, diktikleri çınar fidanına can suyu verdi. Fidan dikimi, Sonsuz Şükran Köyü'nün Kurucusu Mehmet Taşdiken ile heykeltıraşlar Meral Aran Kaysı, Emrah Ateşli, Fazilet Sezgin ve köylülerin katılımıyla gerçekleştirildi.
Mehmet Taşdiken - 16.09.2019
Sanatçılar köyünde "Yüreğiyle Yürüyenler" heykeli
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken ise sanatçılara ait köyde sürekli olarak kültürel ve sanatsal etkinlikler yaptıklarını, buna benzer çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.
Mehmet Taşdiken - 04.09.2019
Kerpiç evleriyle büyüleyen "sanatçı köyü"ne ilgi artıyor
Yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde, şehir yaşamının stresinden, beton binalardan uzaklaşmak amacıyla Konya'nın Hüyük ilçesine kurulan, birçok sanatçının da evinin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'ne ilgi artıyor.
Mehmet Taşdiken - 25.08.2019
Türkiye'nin değerlerinin isimleri yaşatılıyor
İçeye bağlı Çavuş Mahallesi'nde sanatçılara ait kerpiç evlerin bulunduğu Sonsuz Şükran Köyü'nde oluşturulan Büyük Ustalar Çınarlığı'nda, Türkiye'nin vefat eden birçok büyüğünün adı dikilen çınar ağaçlarıyla yaşatılmaya çalışılıyor. Köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, gazetecilere, Büyük Ustalar Çınarlığı'nda Türkiye'ye kültür ve sanat alanında değer katan vefat etmiş büyükleri yad etmek ve isimlerini yaşatmak için çınar fidanları diktiklerini belirtti.
Mehmet Taşdiken - 23.08.2019
Şükran köyünde kadın heykeltıraşların mesaisi
Köyün kurucusu Mehmet Taşdiken AA muhabirine yaptığı açıklamada, köye gelen kadın heykeltıraşların günlerdir devam eden yoğun bir mesai yürüttüğünü belirterek, "Bu heykel sempozyumuna 7'si kadın toplam 8 heykeltıraşımız katılıyor.
Mehmet Taşdiken - 22.08.2019
Haluk Dursun'un ismi Şükran köyünde yaşatılacak - KONYA
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, etkinlikte yaptığı konuşmada, sanatçılar olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof.
Mehmet Taşdiken - 22.08.2019
Haluk Dursun'un ismi Şükran köyünde yaşatılacak
Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, etkinlikte yaptığı konuşmada, sanatçılar olarak Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof.
Mehmet Taşdiken - 09.03.2019
Beyşehir'de "Kadın Gözüyle Kadına Dair" Konulu Sergiyi Kadınlar Açtı
Sergi açılışına İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Beyşehir'deki Sonsuz Şükran köyünün kurucusu Mehmet Taşdiken, Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı, dernek yöneticileri, fotoğrafseverler, vatandaşlar katıldı.
Mehmet Taşdiken - 23.12.2018
Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü" Verildi
İlki geçen yıl "film müzikleri" alanında Cahit Berkay'a verilen "Anadolu'dan Büyük Şükran Ödülü", 2010 yılında Konya'nın Hüyük ilçesinde gönüllük esasına göre film yapımcısı, yönetmen Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde bir sanat köyü olarak kurulan "Sonsuz Şükran Köyü" tarafından veriliyor.
Mehmet Taşdiken - 08.11.2018
Sanatçılar ile Köylüleri Buluşturan Köy
Yönetmen ve yapımcı Mehmet Taşdiken'in öncülüğünde kurulan, birkaçının daha inşasının tamamlanması ile 30 evden oluşacak köyde, her yıl yöre halkı ile birçok ünlü sanatçıyı bir araya getiren "Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali" ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor.
Mehmet Taşdiken - 28.08.2018
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Sona Erdi
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, festivale gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı herkese teşekkür etti.
Mehmet Taşdiken - 24.08.2018
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, festivalin açılışında, 9 yıldır ara vermeden sürdürdükleri festivalin bölge insanına eğlence olması temennisiyle yola çıktıklarını söyledi.
Mehmet Taşdiken - 20.08.2018
Sanatçıların Köyünde Festival Zamanı
Sonsuz Şükran Köyü Derneği ve Köyün Kurucusu Mehmet Taşdiken, yaptığı yazılı açıklamada, Anadolu'ya Şükran Buluşmaları'nın bir kez daha yöre halkı ile birçok ünlü sanatçıyı bir araya getireceğini söyledi.
Mehmet Taşdiken - 06.05.2018
Sonsuz Şükran Köyü'nde Hıdırellez Coşkusu
Sonsuz Şükran Köyü'nün kurucusu Mehmet Taşdiken, gazetecilere yaptığı açıklamada, Anadolu'nun en büyük Hıdırellez kutlamasını Sonsuz Şükran Köyü'nde mahalle sakinleri ile hazırladıklarını söyledi.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mehmet Taşdiken Haberleri | Mehmet Taşdiken Kimdir - Haberler - Mehmet Taşdiken haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mehmet Taşdiken kimdir, hayatı ve biyografisi. Vefat eden müzik yapımcısı Hasan Saltık'ın adı Sonsuz Şükran Köyü'nde yaşatılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.6.2021 00:07:54. #1.15#

title