Haberler

Sağlık çalışanları haklarında iyileştirme istiyor

Güncelleme:

Sağlık çalışanları haklarında iyileştirme istiyorMANİSA (İHA)Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, sağlık çalışanlarının haklarında iyileştirme yapılması taleplerini yineledi.

Sağlık çalışanları haklarında iyileştirme istiyor

MANİSA (İHA)Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, sağlık çalışanlarının haklarında iyileştirme yapılması taleplerini yineledi.

Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte sendika binasında düzenlediği basın açıklamasında sağlık çalışanlarının beklentilerinden bahsetti.

Kahraman ve fedakar sağlık çalışanlarının 2020, 2021 ve 2022 yılını da salgına karşı verdikleri mücadele ile geçirdiğini ve geçirmeye devam ettiğini hatırlatan Türk Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Aydın Akagündüz, mücadele sırasında şehit olan, virüse yakalan sağlık çalışanlarının olduğunu hatırlatarak, "Sağlık şehitlerimize Allah'tan rahmet, virüse yakalanan tüm sağlık çalışanlarına acil şifalar diliyoruz. Türk Sağlık Sen olarak sağlık çalışanlarını alkışlarla değil, çalışanların haklarında yapılacak iyileştirmeler ile bir anlam bulacağı konusunda ısrarcıyız. Sağlık çalışanlarının temel talepleri olan ücretlerde artış, döner sermaye sisteminin sağlık çalışanları lehine düzenlenmesi, sabitlerin genel bütçeye aktarılması, tüm sağlık çalışanlarına hakkaniyetli bir şekilde seyyanen zam verilmesi, refah payının verilmesi, 3600 ek göstergenin hayata geçmesi, sözleşmelilere kadro verilmesi, şiddetin önlenmesi, şiddet uygulayan kişilerin tutuklu yargılanması ve bu sürede de sağlık harcamalarını kendi ceplerinden karşılaması gibi caydırıcı önlemlerin alınması acilen önem arz ettiği bilincindeyiz. Kreş gibi acil taleplerin karşılanması da olmazsa olmazlarımızdandır. Bahse konu olan tüm düzenlemelerin acilen gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Aile Hekimlerimizin sorunları çözülmedi. Üniversite hastanelerinde kronikleşen sorunlara çare üretilmedi. Devletin şifa eli Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı çalışanları görmezden gelinmeye devam edilmektedir. Uzman hekim, pratisyen hekim ve diş hekimleri, aile hekimleri, üniversitelerde, Adli Tıp'ta ve başka kamu kurumlarında görev yapan tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde mali ve özlük haklarının bir an önce yasallaşmasını istiyoruz." dedi.

"Doktorlarımız için ücret artışının zaruret olduğunu, bu zaruretin aynı zamanda tüm sağlık çalışanları için de geçerli olduğunu bir kere daha vurguluyoruz." diyen Akagündüz, "Sağlıkta bulunan 39 branşın bir bütün olduğunu, hekimlerimizin beynimiz diğer sağlık çalışanlarının da diğer uzuvlarımız olduğunu bu düzenlemenin 39 branşı kapsayacak şekilde yapılmasını; aksi takdirde sağlıklı bir vücut olmayacağının bilincindeyiz. Şayet diğer branşları da kapsayacak şekilde yapılacak bir düzenlemenin eksikliğinde engelli bir vücut olacağını ve engelli bir vücudunda tam verimli olmayacağını ifade etmek isteriz." şeklinde konuştu.

"Özlük haklarımız iyileştirilmeli"

Özlük haklarının iyileştirilmesini isteyen Akagündüz şunları söyledi: "2022 yılı alım gücümüzün düştüğü ve maaşların eridiği, enflasyona yenik düştüğümüz bir yıl olarak başladı. Bizim bu yıldan beklediğimiz öncelikli olarak bu meselelerin ele alınması, doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın ücretlerinde ek ödemeden mahsuplaşma olmadan net bir artışın gerçekleşmesi, özlük haklarının iyileştirilmesidir. İlimizde sağlık kurum ve kuruluşlarındaki yöneticilerin, istisnalar hariç, görevlerini adil, hakkaniyetli, sağlık çalışanları arasında çalışma barışını bozacak eylem ve tavırlardan uzak durarak yasaların dışına çıkmadan asli görevlerini yapmalarını talep ediyoruz."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Manisa Aydın Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

Yunan şarkıcı, Türk bayrağı ve Atatürk posteri var diye sahneye çıkmadı, Belediye Başkanı ateş püskürdü: Bu şehrin sınırlarını terk et

title