Haberler

Karşıyaka'nın Çocukları 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladı

Güncelleme:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karşıyaka’da büyük coşkuyla kutlandı. Karşıyaka Belediyesi’nin tamamen kendi ekipleri ile Tay Park’ta gerçekleştirdiği program kapsamında birbirinden renkli etkinlikler ve sahne gösterileri düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Karşıyaka'da büyük coşkuyla kutlandı. Karşıyaka Belediyesi'nin tamamen kendi ekipleri ile Tay Park'ta gerçekleştirdiği program kapsamında birbirinden renkli etkinlikler ve sahne gösterileri düzenlendi.

DOYASIYA EĞLENCE

Bocce, yetenek parkuru, koordinasyon egzersizleri, voleybol, mini futbol, badminton, tay tay bisiklet, şapka ile takı, geri dönüşüm, mozaik ve tohum dikim atölyeleri ile yüz boyama gibi etkinliklere katılan yüzlerce çocuk, bayramın coşkusunu doyasıya yaşadı. Sahne gösterilerinde ise Karşıyaka Belediyesi Bale Ekibi Gösterisi, Mady Dans Gösterisi, Çocuk Zumbası, Ritim Atölyesi ve Alp Abi Stand-Up Gösterisi, Jonglör ve Sihirbaz, Bubble Show, Şef Sensin ve Çocuk Korosu büyük ilgiyle izlendi. Tay Park'taki kutlama programına Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay ile birlikte CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Mehmet Salih Uzun, İyi Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Hüsmen Kırkpınar ve Yiğit Karakış, siyasi parti temsilcileri ve meclis üyeleri de katıldı.

DÜNYAYA BEDEL

Çocukların bayram coşkusuna ortak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Tugay "Sizleri böyle bir arada, mutlu bir şekilde eğlenirken görmek inanın dünyada her şeye bedel. Geldiğiniz ve burayı böyle neşelendirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Çocuklarımız bizim geleceğimiz; inşallah geleceğimiz çok güzel olacak. Bunun için hepimiz elimizden geleni yapacağız. Size bu bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve bütün mücadele arkadaşlarını ruhları şad olsun. Onlara minnet duyuyor, bir kere daha teşekkür ediyoruz" dedi.

KOLTUK ELİSA'YA

Öte yandan Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gelenekleri kapsamında başkanlık makamını İnci Şener İlkokulu öğrencisi Elisa Bilgiç'e devretti. Çocuk Başkan Elisa Bilgiç, çocuklara bayram hediye eden tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk'e teşekkür etti. Karşıyaka'nın güzelliğini gittiği her yerde anlattığını söyleyen Bilgiç, çekirdek kabukları nedeniyle oluşan kirliliğin sahil şeridine ve parklara yakışmadığını söyledi. Temizlik İşleri Müdürlüğü'nü arayarak talimat veren Bilgiç bu alanların daha sık temizlenmesini istedi. Yakın zamanda yaşanan depreme ve neden olduğu yıkıma da değinen Bilgiç, daha sağlam binalar inşa edilmesi gerektiğini dile getirdi. Ardından Başkan Tugay, Elisa Bilgiç ile birlikte Hükümet Konağı'ndaki çelenk sunma törenine katıldı.

Kaynak: ANKA / Yerel

23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Karşıyaka 23 Nisan Çocuk Yerel Haberler

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Haremlik selamlık uygulama! Adıyaman Menzil'de otobüs durakları kadın-erkek diye ayrıldı

Özel masasındaki son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı

Özel masasındaki son seçim anketlerinin sonuçlarını paylaştı

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Tuvaletini yaparken 10 metre yükseklikten dere yatağına düşerek hayatını kaybetti

Tuvaletini yaparken 10 metre yükseklikten dere yatağına düşerek hayatını kaybetti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title