Haberler

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

Abone Ol

Ülkemizde birbirinden farklı isimler mevcut. Ancak Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan Enson Çoban'ın ismi dünyada sadece onda var. Enson ismini ilk kez duyanlar da büyük bir şaşkınlık yaşıyor. İsmin hikayesi de en az kendisi kadar ilginç.

Amasya'nın Suluova ilçesinde yaşayan bir vatandaşın 'Enson' olan adını duyan şaşırıyor. Resmi kurumlarda ve bankalarda karşılaştığı görevlilerin Türkiye'de benzeri olmayan adını duyduğunda şaşırdığını belirten Enson Çoban, inandırmak için kimliğini, hatta evlilik cüzdanını bile göstermek zorunda kaldığını söyledi.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"KOMŞULARIMIZ BU KADAR ÇOCUK YETER ENSON BU OLSUN DEMİŞLER"

Yıllardır yol yapım şantiyelerinde işçi olarak çalıştıktan sonra memleketi Amasya'nın Suluova ilçesine yerleşen evli ve 3 çocuk babası Enson Çoban, "Benden önce 6 kardeşim olmuş. Doğduğumda komşularımız 'bu kadar çocuk yeter, en son bu olsun' demişler. Annem ve babam da bana 'Enson' adını vermişler. Ama sonra bir kardeşim daha olmuş" dedi.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"TÜRKİYE'DE VE DÜNYADA ADAŞIM YOK"

Adını ilk duyan herkesin şaşırdığını anlatan 67 yaşındaki Enson Çoban, "Türkiye'de adaşım yok. Belki dünyada da yoktur. Gaziantep'te işlem yaptırmaya girdiğim bankada kimliğimde yazılı adıma inanamadılar. Evlenme cüzdanına kadar getirip çıkardık. Çalıştığım şantiyeden aldığım kimliği, ehliyetimi bile gösterdim. Öyle ikna oldular" diye konuştu.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

"YABANCI İSMİ ÇAĞRIŞTIRDIĞI DOĞRU"

Kimsede olmadığı için güzel bulduğu adını değiştirmeyi düşünmeyen Çoban'ın su yüklemesi için başvurduğu Suluova Belediyesindeki işlemini yaparken adını duyduğunda şaşıran görevli Salih Gümüş de, "Enson çok değişik bir isim. Biraz da yabancı isim gibi çağrıştırıyor" şeklinde konuştu.

Dünyada bu isimden sadece Türkiye'de var! Duyunca siz de şaşırmadan edemeyeceksiniz

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Türkiye Suluova Amasya Yerel Yaşam Haberler

1000

Yorumlar (11)

Ismail Turan:

The last shepherd

Yanıtla01
Nurullah Ak:

En güzel isim Muhammed ismi Peygamber efendimizin ismi

Yanıtla2136
Dr.Kimbel:

Belki anne ve babanin son çocuğu olduğu için enson olmuştur

Yanıtla03
baklavacı çeto :

hollandalıların isimlerinde hep van geçiyor ama onlara vanlı diyemeyiz. ayrıca şuan doğmuş olsaydın ailen o ismi koymakta belki de tereddüt ederdi. hani c.başkanı en az üç çocuk diyor ya o bakımdan.

Yanıtla9719
Efkan Alt0666:

Çetooo ne anladın ne anlatıyonnn

648
mardinli yiğit:

iyice saçmalamışsın..

13116
Hüseyin Civelek:

Milleti tek parti altında toplamaya çalışanlar azapmı çekmeye başladılar.Halk yıllardır eğitimden,sorumluktan mahrum bırakıldı malesef.Şimdi freni patlamış gibi yokuş aşağı gidiyor.Bakalım nerde duracak.

Yanıtla5130
zırzop:

O kuranda var bu kuranda var diye diye millet garip garip isim koymaya başladı şeytanda kuranda var koysanıza

Yanıtla833
Ercan Ercan:

Sürekli yeni doğan bebekleri ölenler sonraki doğan bebegine Yaşar, Çok çocusugu olan son bebege Yeter gibi isimler koymuşlardır. bu normal

Yanıtla332
Comolokko61:

İzlandalılar gibi aynı Sigurdsson:)

Yanıtla217
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title