Haberi Paylaş

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum: "Yakın Tarihimizi Doğru Okursak, Bu Darbelerin...

Yerel Haberler

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum: "Yakın tarihimizi doğru okursak, bu darbelerin sebeplerine inersek, neden evet dediğimiz daha iyi anlaşılır"BURSA - Memur-Sen Bursa İnegöl Temsilciliği tarafından düzenlenen "Referandum" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitim...

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum : "Yakın tarihimizi doğru okursak, bu darbelerin sebeplerine inersek, neden evet dediğimiz daha iyi anlaşılır"

BURSA - Memur-Sen Bursa İnegöl Temsilciliği tarafından düzenlenen "Referandum" konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, "Yakın tarihimizi doğru okursak, bu darbelerin sebeplerine inersek, neden evet dediğimiz daha iyi anlaşılır. 16 Nisan, sivil bir anayasaya yol açacağı için bizler evet diyoruz" dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ve Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker'in konuşmacı olduğu konferansa, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri, Sağlık-sen Bursa Şube Başkan Yardımcısı Hüseyin Aydın, Eğitim Bir-Sen İnegöl Temsilcisi Sinan Aktaş ile kalabalık davetliler katıldı.

Alanlara indik ve çalışıyoruz

Konferansın ilk konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Bursa Şube Başkanı Numan Şeker, "Memur-Sen Türkiye'de 1 milyon, Bursa'da 30 bin üyesi ile Cumhuriyet tarihi çalışmaları ile destan yazmış Türkiye'nin en etkili ve yetkili STK'sıdır. Değerler noktasından hareket ederek sendikacılığa hizmet eden çalışmaları yapan STK'yız. Sendika denildiğinde Türkiye'nin kırılma anlarında ülkenin değerleri için nasıl çalışılması gerektiğini hamdolsun biz gösterdik, göstermeye devam ediyoruz. Evet ile yola çıktık. 16 Nisan'da referandum yapılacak. Bize düşen görev kapsamında 1 milyon üyemizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alanlara indik ve çalışıyoruz. Bunu AK Parti için yapmıyoruz, bunu millet için yapıyoruz. Bütün dünyadaki mazlumlar bize bakıyor. Her ne kadar kendisi yalnızım dese de biz Memur-sen olarak Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayacağız" dedi.

Bu referandum hepsinden önemli

Şeker, "Bursa genelinde 6 konferans düzenleyeceğiz. Referandum sürecinde birileri çıkıyor, konuşuyor. Bizim neler yaptığımızı millet çok iyi biliyor. Çocukların eline silah verip dağa gönderenlerin evet demesini tabii ki beklemiyoruz. Bu ülkeye toplum mühendisliği yapan sendikalardan da evet beklemiyoruz. Evet ve hayır cephesine baktığımızda, evet dememiz için tercihimiz yeter. Cumhuriyet tarihinde ilkler yaşanıyor. Bu zamana kadar birçok seçim yapıldı. Bu referandum hepsinden önemli. Bu gün Hollada'nın yaptığı insanlık adına kara bir lekedir. Uçağı indirme yasağı koymuş. Sadece bunları düşünsek evet için yeter. Biz bunlara bakmadan, dış güçlerin Türkiye için ne planlar yaptığını görerek gece gündüz çalışıyoruz. Sistem değişikliği yapılacak. Rejim değişikliği yapılmıyor. Türkiye'nin vesayetten kurtulması için evet diyeceğiz" dedi.

'Evet' tercihiyle çalışmalar yürüteceğiz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ise, öncü medeniyet, güçlü sendika, büyük Türkiye hedefiyle yola çıktıklarını belirterek, "İdealleri olan, medeniyetimizin yeniden ihya ve inşası konusunda sözü ve gücü olan, gücünü ve birikimini teşkilatlarından alan, sorun çözen, kazanım üreten, mağdur ve mazlumların sesi olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Kurulduğumuz günden bu yana insana dair her şeyi önceledik. İnsanların en hayırlısı insana faydalı olandır anlayışını içeren kültür ve medeniyet değerlerimizi referans alarak sendikacık yaptık. Bu süreçte de sorumluluk alarak 'Memur-Sen'e Davet, Tercih Evet" sloganıyla 81 ilde, 1 milyon 111 bin üye hedefi ve referandumda 'evet' tercihiyle çalışmalar yürüteceğiz. Teşkilatımızın şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonra da üzerine düşeni fazlasıyla yapacağına inancımız tamdır" dedi.

Vefa ortaklığı var

Demokrasi, insan onuru ve insan hakları için direnmekten, mücadele etmekten vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Olçum, "Birlikte ve dayanışma içerisinde yaşamaktan taviz vermek yok dedik ve bugünlere geldik. Sendikacılığın, sendikal mücadelenin evrensel boyutta vasatını oluşturan saygın iş, insan onuruna yaraşır ücret ve çalışma şartları noktasının çok gerisinde bir zeminde sendikal mücadele yapmak zorunda bırakıldık. Bu başarının, hızla yol alışın arkasında davamıza, dava arkadaşlığımızla vefa ortaklığı var" diye konuştu. Olçum, "1960, 1970, 1980, 28 Şubat, Gezi olayları, e-muhtıra ve en son olarak en aşağılık darbe girişimi 15 Temmuz'u yaşadık. Yakın tarihimizi doğru okursak, bu darbelerin sebeplerine inersek neden evet dediğimiz daha iyi anlaşılır. 16 Nisan, sivil bir anayasaya yol açacağı için bizler evet diyoruz" ifadelerini kullandı.

Bu değişikliğin mutlaka geçmesi gerekiyor

AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu'da, "Bu anayasa düzenlemesini Türkiye'nin istikbali açısından dönüm noktası olarak bakıyoruz. 15 yıldan beri iktidardayız. Öyle büyük değişiklikler, devrimler, reformlar yaptık ki ama bunların içinde bana sorsanız en önemli değişiklik budur. Türkiye'nin bir daha vesayet güruhu tarafından boğulmaması, milletin ötekileştirilmemesi, elde edilen kazanımların ortadan kaldırılmaması için bu değişikliğin mutlaka geçmesi gerekiyor" dedi.

Hükümet modelini anlatıp milletimizin takdirine sunacağız

Milletvekili Çavuşoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü; "18 maddelik anayasa değişiklik paketimiz 16 Nisan tarihinde milletimizin onayına sunulacak. 25 Şubat itibariyle biz referandum sürecini başlatmış olduk. Bu yönetim modelinin avantajlarını özellikle de hayır cephesinde buluşan kesimlerin bu değişiklik paketinin muhtevasını değil de daha ziyade muhtevası ile bağlı olmayan, gerçeklikle bağı kopuk olan eleştirilerini konuşup, değerlendireceğiz. Türkiye'nin 2023 ve bundan sonraki hedeflerine ulaşması bakımından yürütmedeki çift başlılığı, istikrarsız dönemleri ortadan kaldıracak, her şeyden önemlisi vesayet odaklarının direncini kırıp adeta onları tasfiye edeceğini düşündüğümüz hükümet modelini anlatıp milletimizin takdirine sunacağız."

(SB)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Eğitim Bir Sen Atilla Olçum Memur Sen Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title