Haberler

Çan Belediyesi İlk Meclis Toplantısını Gerçekleştirdi

Çanakkale’nin Çan ilçe Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Çanakkale'nin Çan ilçe Belediyesi ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen 14 maddelik ilk toplantıda komisyon üyeleri seçildi.

Toplantıda Belediye Meclis Katip Üyeliklerine 2 yıl süre ile görev yapmak üzere 2 asil ve 2 yedek üyelerin seçilmesi teklifi görüşülerek, gerçekleştirilen kapalı oylama sonucu Asil Üye olarak Sadi Yağlı ve Şevki Demir seçilirken Kemal Erat ve Salih Kahraman yedek üye olarak seçildi. Belediye Meclis Başkan Vekilliğine 2 yıl süre ile görev yapmak Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili seçilmesi teklifi görüşülerek kapalı oylama sonucu 1. Başkan Vekili Davut Tekne ve 2. Başkan Vekili Mehmet Sedef seçildi. Belediye Encümen üyeliklerine 1 yıl süre ile görev yapmak üzere 2 üye seçilmesi teklifi görüşülerek yapılan kapalı oylama sonucu Ak Parti grubundan Yeşim Bayram ve Ramazan Bal Encümen üyesi olarak seçildiler. Plan ve Bütçe Komisyonuna 1 yıl süre ile görev yapmak üzere 5 üye seçilmesi teklifi görüşüldü. Ak Parti grubundan Davut Tekne, Hüseyin Yıldırım, Mehmet Sedef, Habil Dönemez MHP grubundan Rıdvan Akkaya yapılan kapalı oylama sonucu Plan ve Bütçe Komisyonunda 1 yıl görev yapmak üzere seçildiler. İmar Komisyonunda 1 yıl süre ile görev yapmak üzere 5 üye seçilmesi teklifi görüşülerek yapılan gizli oylama sonucu Ak Parti grubundan Sadi Yağlı, Ramazan Bal, Kemal Erat, Salih Kahraman MHP grubundan Hilmi Çetin, İmar Komisyonunda 1 yıl süre ile görev yapmak üzere seçildiler. Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, 2013 Mali Yıl Faaliyet raporunu okudu. 2013 Mali Yılı Denetleme Raporu bilgi amaçlı Meclise sunuldu. İmar Komisyonuna havale edilen, Çan İstiklal Mahallesi 19L-II onaylı imar planında değişiklik teklifi görüşülerek oy çokluğu ile planın değişikliği kabul edildi.

Marmara Belediyeler Birliğine Çan Belediyesini Temsil etmek üzere 2 asil ve 1 yedek üye seçimi teklifi görüşülerek yapılan gizli oylama sonucunda Ak Parti grubundan Hüseyin Yıldırım ve Habil Dönmez Asil üye Davut Tekne'de Yedek üye olarak seçildi. Kaz Dağları Turizm Altyapı Hizmet Birliğine Çan Belediyesini temsil etmek için 2 asil ve 2 yedek üyenin seçilmesi teklifi görüşülerek yapılan gizli oylama sonucunda Ak Parti grubundan Davut Tekne ve Salih Kahraman Asil üye Hüseyin Yıldırım ve Şevki Demir Yedek üye olarak seçildi. Biga ve çevresi Katı Atık Yönetim Birliğinde Çan Belediyesini temsil etmek için 3asil ve 2 yedek üyenin seçimi teklifi görüşülerek yapılan gizli oylama sonucunda Ak Parti grubundan Sadi Yağlı, Habil Dönmez ve Kemal Erat Asil üye olarak seçilirken Sevim Bayram ve Şevki Demir'de Yedek üye olarak seçildiler. Çan Mal Müdürlüğü'nce oluşturulacak olan satış komisyonuna Çan Belediyesini temsil etmek için 1 üye seçimi teklifi Ak Parti grubundan Mehmet Sedef açık oylama sonucu oy çokluğu ile Çan Mal Müdürlüğü'nce oluşturulacak olan satış komisyonuna Çan Belediyesini temsil etmek için seçildi. Çifti Malları Koruma Meclisine 5 asil ve 5 yedek üye seçimi maddesi görüşülerek yapılan oylama sonucu Meclis üyeleri dışında Üsrev Damar, Sabri Ekin, Cahit Gökalp, Mehmet Şahan ve Recep Uğur asil üye seçilirken Rıfat Işır, İsa Sayın, Mehmet Tekne, Ahmet Kızılcık ve Cemal Öz'de yedek üye olarak seçildi. Çiftçi malları Murakabe Heyetine 5 asil ve 5 yedek üye seçimi maddesi görüşüldü. Bu komisyona da Meclis dışından Hasan Şahin, Cemali Ergin,Aziz Damar, Cemali Öğüdücü ve Selim Yavaş asil olarak,Hidayet Özkan, Hüseyin Atik, Yusuf Bostancı, Aziz Tekne ile Raşit Yüksel'de yapılan oylama sonucu yedek üye olarak seçildiler. Yapılan komisyon seçimleri sonucu Meclis sona erdi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Sevim Bayram Mehmet Sedef Çanakkale Ak Parti Yerel Haberler

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde aracıyla yolu kapatarak eylem yapan şahıs tutuklandı

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Bakmadan Geçme

Aksaray Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Aksaray Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Ağrı Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Ağrı Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Afyonkarahisar Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Afyonkarahisar Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adıyaman Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adıyaman Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Adana Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Adana Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Arefe Günü kurban kesilir mi? İspanya - Hırvatistan maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya - Hırvatistan maçı ne oldu? İspanya - Hırvatistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya - Hırvatistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? #9917 Macaristan - İsviçre maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Macaristan - İsviçre maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? TRT 1 internetten neden izleyemiyorum, TRT 1 çöktü mü? #129300 Macaristan - İsviçre maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! Macaristan - İsviçre maçı ne oldu? #9917 TRT 1 neden çekmiyor, TRT 1 sorun mu var? Macaristan - İsviçre maçı CANLI izle! (EURO 2024) Macaristan - İsviçre EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? MasterChef Soykan kimdir? İcardi'ye benzeyen MasterChef yarışmacısı kim? Yurtdışında bayram namazı saat kaçta kılınıyor? Almanya, Fransa, İngiltere...?
Dilan Polat'tan aylar sonra dikkat çeken paylaşım! Avukatıyla yollarını ayırdı

Dilan Polat'tan aylar sonra dikkat çeken paylaşım! Avukatıyla yollarını ayırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title