Haberler

Aydın Milletvekilleri Mazbatalarını Aldı

7 Haziran Genel Seçimleri’nde Aydın’dan milletvekili seçilen AK Parti, CHP ve MHP’li yedi milletvekili mazbatalarını aldı.

7 Haziran Genel Seçimleri'nde Aydın'dan milletvekili seçilen AK Parti, CHP ve MHP'li yedi milletvekili mazbatalarını aldı.

7 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti, CHP ve MHP'den Aydın'ın 25. Dönem 7 milletvekili oluşturan eski ve yeni milletvekilleri Aydın İl Seçim Kurulu'na gelerek mazbatalarını aldı. AK Parti Aydın milletvekilleri Mehmet Sadık Atay ve Abdurrahman Öz, MHP'li Ali Uzunırmak ile CHP'li vekiller Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız ve Fatih Atay'ın mazbatalarını aldığı törene Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, MHP İl Başkanı Cem Akbudak ve partililer katıldı. Parti çalışmaları nedeniyle Ankara'da bulunan CHP Milletvekili Bülent Tezcan'ın mazbatasını vekaleten yine CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay aldı.

"KOALİSYONUN İLK ADIMLARINI AYDIN'DA ATMIŞ BULUNUYORUZ"

Seçimlerin demokrat hukuk devletinin olmazsa olmaz unsurları arasında yer aldığını kaydeden Aydın Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Dural Bilir, mazbata töreni sırasında yaptığı konuşmada; "Seçim sonunda milletimizin iradesi koalisyon hükümeti oluşturma yönünde olduğu ortaya çıkmıştır. Ankara'da koalisyon çalışmalarının yapıldığı bu sırada Aydın milletvekillerini burada bir arada görmek istedik. Böylece koalisyonun ilk adımlarını Aydın'da atmış bulunuyoruz. Seçilen milletvekillerimiz herhangi bir siyasi parti ayrımı gözetmeksizin din, dil, ırk cins ayrımı yapmadan tüm Aydın halkına ve ülkemize hizmet edeceklerine inanıyoruz" dedi.

AK Parti, CHP ve MHP'li vekiller Aydın İl Seçim Kurulu Başkanı Dural Bilir ve il seçim kurulu üyelerinin elinden mazbatalarını almalarının ardından Aydın Adliyesi çıkışında sevgi gösterileriyle karşılandı. Adliye çıkışında tebrikleri kabul eden milletvekilleri, partilileri ve parti yöneticileriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

"BİRARADA OLABİLMEK AYDIN'A KAZANDIRIR"

Aydın milletvekilleri ile bundan sonraki süreçte birlikte hareket ederek aydın'a daha iyi hizmetler kazandırmak için çalışacaklarını belirten MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, "Biz bütün milletvekilleri ile Aydın'ı temsil ediyoruz. Siyasi rekabetimiz bitmiştir. Bundan sonra Aydın için hizmet esas olmalıdır. Bu anlamda diğer milletvekili arkadaşlarla bir arada olabilmeyi canı gönülden arzu ediyorum. Birarada olabilmek Aydın'a kazandırır. Diyaloğun hiçbir şekilde kopmaması lazım. Diyalog kurabilmek yarınlardaki çıkacak olan iktidar milletvekili arkadaşlarımıza düşer. Kim iktidar milletvekili olursa bu arkadaşlarımızın muhalefetteki milletvekilleri ile olan diyaloğunu kesmemeli ve onları da dikkate almaları kanaatini taşıyorum" diye konuştu.

"AYDIN'IN MESELELERİ İÇİN MASAYA OTURACAĞIZ"

AK Parti'nin Türkiye'nin geleceğinin teminatı olduğunu öne süren AK Parti aydın Milletvekili Mehmet Sadık Atay, "AK Parti 13 yıldır yaptığı hizmetlerle, açılımlarla ve ilkeli siyaseti ile bütün dünyaya örnek olmuştur. Biz de AK Parti'nin kuruluşundan beri Aydın'da da bu birlik ve beraberliği ülkeye hizmeti bugün Aydın'dan iyi bir tablo ile başlattık. İnşallah memleketimiz ve Türkiye'miz için 2023 ve 2053 hedefleri yolunda bir gayret ortaya koyacağız. Aydın'a 7 milletvekili ile hizmet etme noktasında kurulacak olan yeni hükümet ile birlikte Aydın Valimizin öncülüğünde Aydın'ın meseleleri için masaya oturacağız. Belediye Başkanları ve diğer sivil toplum kuruluşları ile bugünden itibaren birlikte çeşitli çalışmalar sergileyeceğiz. Maksadımız Aydın'a hizmetin gelmesidir ama burada masaya oturmayanların sadece polemik siyaseti üzerinden siyaset yapmak isteyenlerin tüm kamuoyu tarafından gözükmesini sağlayarak otokontrol sistemini kuracağız. İnşallah burada kazançlı çıkan millet olur. Bu anlamda bize destek veren tüm Aydınlılara teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

AK Parti Aydın milletvekili Abdurrahman Öz de, Aydınlılara desteklerinden dolayı teşekkür ederek Aydın'a daha iyi hizmet etmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

"AYDIN'IN GELİŞMESİ İÇİN HEP BERABER HAREKET EDECEĞİZ"

Aydın'ın menfaatleri için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını kaydeden CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ise, şunları söyledi: "Seçimler geride kaldı, artık Aydın'ın bütün milletvekilleri birleşerek Aydın'ı nasıl ileriye götürürüzün peşinde koşacağız. Hepimiz Aydın'ın milletvekilleriyiz. Tabi bizim siyasi partilerimiz ayrı olabilir ama Aydın'ın gelişmesi için hep beraber hareket edeceğiz. Zaten CHP'nin dört milletvekili var. Bu konuda kuşkunuz olmasın, Aydın'a her türlü hizmetin geleceğinden kuşkunuz olmasın" - AYDIN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Mehmet Sadık Atay Abdurrahman Öz Ak Parti Aydın Yerel Haberler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Memur ve emekli ne kadar zam alacak? Haziran enflasyonu gelmeden rakamlar tek tek hesaplandı

Grup toplantısına 15 dakika geç başlayan Bahçeli'nin yürümekte zorlandığı görüldü

Grup toplantısına 15 dakika geç başlayan Bahçeli'nin yürümekte zorlandığı görüldü

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

Bahçeli'den parti grubunu ayağa kaldıran Sinan Ateş sözleri

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title