Wechat Haberleri

Wechat haber, Wechat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Wechat - 22.01.2021
Uygur Türkleri, Çin'deki akrabalarının hayatından endişe ediyor
Bir gün aile bireylerine ulaşamadığında hayatını altüst oldu. Ailesi ile iletişim kurmak için Çin'in popüler mesajlaşma uygulaması WeChat'i kullanan Vahit, tanıdığı herkesin hesaplarını kapattığını ve yurt dışından kimseyle iletişim kurmadığını gördü.
Wechat - 19.01.2021
Son dakika haberi... Trump'ın Çin yapımı İHA'lara "güvenlik tehditi" incelemesi için imzaladığı kararnameye eleştiri
Trump, 6 Ağustos'ta da ulusal güvenliği koruma gerekçesiyle ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
Wechat - 10.01.2021
Çin, diğer ülkelerin "haksız" yasalarına karşı vatandaşları ve şirketleri için yeni düzenleme hazırladı
Trump, 6 Ağustos'ta da ulusal güvenliği koruma gerekçesiyle ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
Wechat - 08.01.2021
Çin mahkemesi, iki kadın gazetecinin cinsel taciz iddialarını "itibar suikastı" olarak değerlendirdi
Suçlamaların muhatabı Dıng Fey ise Wechat mikroblogunda yaptığı açıklamada, iddialar hakkında, "asla bu kadar aptalca ve kötü bir şey yapmadığını" belirterek, mahremiyetin korunması amacıyla davanın kamuoyuna yansımaması için dilekçe verdiğini kaydetti.
Wechat - 06.01.2021
Son Dakika | Çin, ABD'nin Çinli şirketlerin mobil ödeme uygulamalarının yasaklanması kararını eleştirdi
Son dakika haberine göre Çin, ABD'nin Alipay ve Wechat Pay dahil 8 mobil ödeme uygulamasının yasaklanması kararının devlet eliyle yabancı şirketlere baskı uygulama anlamına geldiğini bildirdi.
Wechat - 06.01.2021
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, mart sonunda görevini bırakacak Açıklaması
Pandemi sürecinde 1-2 günde çalışma modellerini dönüştürebilmelerinin, teknolojik anlamda geldikleri noktayı gösterdiğini kaydeden Bali, şunları söyledi: "Pandemi süresince çalışmalarımız hiç hız kesmedi. Mayıs ayında blockchain teknolojisi ile ilk uluslararası ticaret finansmanını ve ödeme garantisi vermeyi gerçekleştiren ilk Türk bankası olduk. Pandemi nedeniyle ticari faaliyetleri kesintiye uğrayan yaygın kesimleri rahatlamaya yönelik teknoloji şirketimiz Softtech, geleceğe ödediği bir platform yarattı, gelir akışının hiç olmazsa sürdürebilmek için... Dünyada 1,2 milyar kullanıcısı olan WeChat Pay'in ödeme yöntemini fiziki üye iş yerlerinin kullanımına sunabildik.
Wechat - 06.01.2021
Asya borsaları Çin hariç geriledi
ABD Başkanı Donald Trump, mobil cihazlar üzerinden ödeme imkanı sunan Çin merkezli 8 uygulama ile işlem yapmanın yasaklanmasına yönelik başkanlık kararnamesini imzaladı. Alipay'in yanı sıra CamScanner, QQ Wallet, SHAREit, Tencent QQ, VMate, WeChat Pay ve WPS Office uygulamalarını kapsayan kararname, 45 gün içinde yürürlüğe giriyor.
Wechat - 25.12.2020
Son dakika haber: Küresel mesajlaşma uygulamasının 'En'i 'Whatsapp'
Ajans Press'in, Statista verilerinden elde ettiği bilgilere göre, en popüler küresel mobil mesajlaşma uygulaması 2 milyar kullanıcı ile WhatsApp oldu. WhatsApp açık ara farkla rakiplerinden önde yer alırken uzun süredir zirveyi bırakmadığı kaydedildi. Onu sırasıyla takip eden popüler mesajlaşma uygulamaları ise 1 milyar 300 milyon ile Facebook Messenger, 1 milyar 206 bin ile WeChat, 648 milyon ile QQ, 433 milyon ile Snapchat, 400 milyon ile de Telegram olarak saptandı.
Wechat - 24.12.2020
Son dakika haber! Çin teknoloji şirketlerinin Çin istihbaratı için veri analizi yaptığı iddia edildi
ABD Ticaret Bakanlığı, eylül ayında "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat'in yasaklamak için Federal Mahkemeye başvurmuştu.
Wechat - 08.12.2020
ABD'de Trump'ın TikTok kısıtlamalarına mahkeme engeli
Trump, 6 Ağustos'ta da ulusal güvenliği koruma gerekçesiyle ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
Wechat - 14.11.2020
Çinli "ByteDance"e ABD'deki operasyonlarını elden çıkarması için verilen süre 15 gün uzatıldı
Trump, 6 Ağustos'ta da ulusal güvenliği koruma gerekçesiyle ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
Wechat - 06.11.2020
Hong Kong'da Ulusal Güvenlik Yasası ihbar hattına binden fazla çağrı geldi
Hong Kong polisi, vatandaşların Ulusal Güvenlik Yasasını ihlalinden şüphelendiği kişileri, kimlik bilgilerini paylaşmadan, elektronik posta, mesaj veya "WeChat" uygulaması aracılığı ile ihbar edebileceğini belirtti.
Wechat - 21.10.2020
Çinli internet girişimcileri salgın döneminde servetlerini arttırdı
Çok amaçlı mesajlaşma uygulaması WeChat'in sahibi Tencent şirketinin kurucusu Ma Huateng, 57,4 milyar dolara ulaşan servetiyle listede ikinci sırada yer aldı.
Wechat - 18.10.2020
Çin "hassas" ihraç ürünlerine kontrol getiren yasayı kabul etti
Washington yönetimi eylülde Çin'in en büyük çip üreticisi Semiconductor Manufacturing International şirketine ihracat kısıtlaması getirmiş, TikTok ve WeChat gibi Çin menşeli mobil uygulamaların ülkede kullanılmasını yasaklamıştı.
Wechat - 08.10.2020
Son dakika... BM anketi: Kovid-19 salgını online alışverişi sonsuza kadar değiştirdi
Anket, Çin'de en çok kullanılan iletişim platformlarının ise WeChat, DingTalk ve Tencent Conference olduğunu gösteriyor.
Wechat - 05.10.2020
Çin, dijital para birimini pilot programlarda kullanmaya başladı
Çin, halen mobil ödeme sistemlerinde dünya pazarında lider konumda. Ali Baba Grup'un sahibi olduğu Alipay ve Tencent Holding'in sahibi olduğu WeChat Pay ödeme servisleri ülkede yaygın olarak kullanılıyor.
Wechat - 28.09.2020
ABD'de federal mahkeme, Trump'ın TikTok yasağını geçici olarak durdurdu
Ticaret Bakanlığı, 18 Eylül'de "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat'in indirilmesinin yasaklanacağını duyurmuştu.
Wechat - 24.09.2020
Su şirketinin patronu Çin'in en zengin kişisi oldu
Son yıllarda Çin'in yeni zenginlerinin büyük bölümü teknoloji endüstrisi girişimcileri arasından çıkıyordu. Ancak Çin ile ABD arasında teknoloji alanında yaşanan anlaşmazlıklar, Huawei, TikTok ve WeChat gibi şirketlerin faaliyetlerinin engellenmesine yönelik girişimler, Çin teknoloji hisselerinin değerlerinin düşmesine yol açtı.
Wechat - 20.09.2020
Trump, Yüksek Mahkemeye "muhtemelen" kadın bir aday gösterecek
Trump, 6 Ağustos'ta ise ABD'li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzalamıştı.
Wechat - 18.09.2020
New York borsası düşüşle kapandı
ABD Ticaret Bakanlığı, "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat'in 20 Eylül'den itibaren ülkede indirilmesinin yasaklanacağını duyurdu.
Wechat - 18.09.2020
New York borsası karışık seyirle açıldı
Öte yandan ABD Ticaret Bakanlığı, "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat'in 20 Eylül'den itibaren ülkede indirilmesinin yasaklanacağını duyurdu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Wechat Haberleri | Wechat Haber - Haberler - Wechat haberleri, son dakika wechat haber ve gelişmeleri burada. Uygur Türkleri, Çin'deki akrabalarının hayatından endişe ediyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 02:50:18. #1.14#
title