Vücut Geliştirmede Türkiye 3.sü Oldu
Haberler » Yerel » Vücut Geliştirmede Türkiye 3.sü Oldu - Haberler

Vücut Geliştirmede Türkiye 3.sü Oldu

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan, 03-06 Eylül 2015 tarihleri arasında Mersin’de yapılan Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası’nda Malatya Uçarlar Spor Kulübü sporcusu Mustafa Başdaş 75 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu.

Vücut Geliştirmede Türkiye 3.sü Oldu

Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan, 03-06 2015 tarihleri arasında 'de yapılan Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonası'nda Uçarlar Kulübü sporcusu Mustafa Başdaş 75 kilogramda Türkiye üçüncüsü oldu.

Alınan başarıdan dolayı Mustafa Başdaş, Vücut Geliştirme ve Fitness İl Temsilcisi Mustafa Erdemir, Uçarlar Spor Kulübü Başkanı Nurettin Uçar ve Antrenörü Mustafa Akaltun ile beraber Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'yı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaret esnasında bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, "İlimiz Uçarlar Spor Kulübü sporcusu Mustafa Başdaş Vücut Geliştirme sporuna büyük bir özen ve disiplinle çalışarak Türkiye üçüncüsü olması ve Milli Takıma seçilmesi bizleri oldukça memnun etti. İlimizin Vücut Geliştirme branşında ilk milli sporcusu olan Mustafa Başdaş 11 - 14 Aralık 2015 tarihleri arasında El Salvador'da yapılacak Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonasına katılacak umarım iyi bir derece ile döner. Ben kurumum ve şahsım adına sporcumuz Mustafa Başdaş, Vücut Geliştirme ve Fitness İl Temsilcisi Mustafa Erdemir, Uçarlar Spor Kulübü Başkanı Nurettin Uçar ve Antrenörü Mustafa Akaltun'u tebrik ediyor, Dünya Şampiyonasında başarılar diliyorum" dedi.

Mustafa Başdaş ise, "2008 yılından bu yana Uçarlar Spor Kulübü'nde Mustafa Akaltun hocamın kontrolünde bu sporu yapmaktayım, daha önce 2012 yılında Antalya'da Türkiye üçüncüsü, 2013 yılında Kocaeli'de Türkiye ikincisi, aynı yıl Avusturya'da yapılan Dünya Şampiyonasında 7. oldum. Bu yıl da 03 - 06 Eylül 2015 tarihleri arasında Mersin'de yapılan Türkiye Şampiyonası'nda üçüncü oldum, nasip olursa 11-14 Aralık 2015 tarihleri arasında El Salvador'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda ülkemi temsil edeceğim. Bu arada bana bir çok desteği bulunan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı'ya, Battalgazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Nurettin Gürsoy'a, Uçarlar Spor Kulübü Başkanı Sayın Nurettin Uçar hocama ve Hocam Mustafa Akaltun'a çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun" dedi.

Mustafa Başdaş'ın antrenörü Mustafa Akaltun da, "Yaklaşık 12 yıldır Uçarlar Spor Kulübü'nde abim Nurettin Uçar ile birlikte çalışmaktayız, bugüne kadar bir çok yarışmaya katıldık, Malatya'mızı en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Mustafa kardeşim genetik harikası bir insan, bu yarışmada esasen 1. Mustafa'dır, heyecanına yenik düştü, inşallah 11-14 Aralık 2015 tarihleri arasında El Salvador'da yapılacak olan Dünya Şampiyonası'nda heyecanını yenerek Ülkemize ve Malatya'mıza altın madalyayı getirir. Şehrimizde çok iyi olabilecek sporcular var, umarım heveslerini yitirmeden önümüzdeki yıllarda Mustafa ile birlikte şehrimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ederler. Bu arada bizden katkılarından dolayı Battalgazi Halk Eğitim Müdürü ve tüm çalışanları, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü başta Mustafa Sadi Fındıklı ve tüm çalışanlarına, İl Temsilcimiz Mustafa Erdemir'e ve abim, patronum Sayın Nurettin Uçar'a sonsuz teşekkürler ediyorum. Malatya'mıza hayırlı olsun" dedi. - MALATYA

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler