Turgutlu'ya Dev Proje

22.05.2013 11:22 | Son Güncelleme: 22.05.2013 11:22
Turgutlu'ya Dev Proje

Turgutlu'ya, kentsel dönüşüm adına büyük bir ivme kazandıracağı şeklinde yorumlanan yeni stadyum, kapalı spor salonu, 120 dairelik lüks yaşam alanı, 1150 dairelik sosyal konut projesi ve hastane çarşısı gibi dev projenin daire ve işyeri satışını...

Turgutlu'ya, kentsel dönüşüm adına büyük bir ivme kazandıracağı şeklinde yorumlanan yeni stadyum, kapalı spor salonu, 120 dairelik lüks yaşam alanı, 1150 dairelik sosyal konut projesi ve hastane çarşısı gibi dev projenin daire ve işyeri satışını emlakçılar yapacak. Dün akşam Palmiye restoranda yapılan yemekli toplantıya, Turgutlulu emlakçılarla bir araya gelen Bayburt İnşaat-Özgün Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk, Üst Yapı Genel Koordinatörü Yüksel Akpoyraz, grubun Turgutlu'da yapacağı projelerin koordinatörü ve şantiyelerin şefleri olan Süleyman Turgut, Marangozlar Odası Başkanı Ali Laleseven ve Elektrikçiler Odası Başkanı Sabri Toker katıldı. Toplantıda, Bayburt İnşaat'ın Türkiye genelinde yaptığı faaliyetler hakkında ve firmanın seracılık faaliyetleri hakkında bir tanıtım filminin ardından Turgutlu'ya yapılacak

yatırımların tanıtım filmi emlakçılara izletildi. Bu ihale kapsamında Turgutlu'ya 12 bin kişilik UEFA standartlarında bir stadyum, yine çok amaçlı kullanılabilecek 2 bin 500 kişilik kapalı spor salonu, mevcut stadyumun devri sonrası o alana yapılacak 1150 dairelik kentsel dönüşüm projesi olan toplu konutlar, 120 dairelik lüks yaşam projesi ve Hastane Çarşısı yer alıyor. Projenin toplam maliyeti 120 milyon TL olarak belirlendi.

Bayburt İnşaat-Özgün Yapı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Şentürk,

bölgeye bir şeyler almaya değil bir şeyler vermeye geldiklerini belirterek şöyle konuştu: "Biz, Turgutlu'ya ekmeğimizi bölüşmeye geldik. Bu projede Turgutlu Belediye Başkanı Serhat Orhan bizlere çok destek oldu. Biz sizlerden değerli emlakçılarımızdan da yardım istiyoruz. Satışlarımızı direk sizler yapın, bizlerle birlikte Turgutlu emlakçısı, Turgutlu esnafı da kazansın istiyoruz. Bize bu projeyi Süleyman Turgut sundu ve kendisi Turgutlulu emlakçıların bu satışı yapabilecek donanıma sahip olduğunu ifade etti. Biz firma olarak sizlerle anlaşma yaptıktan sonra daire ve dükkan satışlarını sizlere bırakacağız. Birlikte Turgutlu için çalışmaya devam edeceğiz."

Projelerin Turgutlu Şantiyeler Şefi olan Süleyman Turgut da, projenin 120 milyon TL'lik bedeli ile Turgutlu'nun en büyük projesi olduğunu anlatarak şunları söyledi: "Yapacağımız olan spor alanları, yaşam alanları ve iş yerleri Turgutlu'yu cazibe merkezi haline getirecektir. Bu akşam Turgutlu'nun kazanması için bir araya geldik. Maliyet raporlarımız doğrultusunda alacağımız teklifleri değerlendirip aynı maliyetlerle aynı kaliteli malzeme sunumu ile bize gelen Turgutlu esnafı iş yaptırma konusunda birinci önceliğimiz olacaktır. Satış konusunda da oda başkanlarımız bize kuvvet ve destek vererek bu projenin altından kalkabileceklerine bizleri ikna etti. Bu yatırımların satışını Turgutlulu emlakçı arkadaşlarla gerçekleştireceğiz. Biz projelerin tanıtımını, reklamını yapacağız, siz satışını yapacaksınız. Biz sizlerin huzurunda söz veriyoruz, biz satış yapmayacağız. Hatırını kıramayacağımız isimlere satış yaptığımız durumda yine o payı siz emlakçılara vereceğiz. Satılacak 1500'e yakın ünite var. Hayata geçirmek istediğimiz bu satış projesi Türkiye'de bir ilk olacak. Turgutlu'da kazanılan Turgutlu'da kalsın."

Turgutlu Marangozlar Odası Başkanı ve Emlakçılar Birliği Temsilcisi Ali Laleseven de, böyle bir projeyi başlattığı için Ahmet Şentürk ve Süleyman Turgut'a teşekkür ederek "İnşallah Turgutlu'da başlattığımız işbirliğimizin meyvelerini toplarız" dedi.

Yapılacak projeler hakkında detaylı bilgi veren Süleyman Turgut da, katılımlarından ve desteklerinden dolayı emlakçılara teşekkür etti.

Yapılacak projede yer alan 15 katlı iki blok halinde yer alacak olan 120 dairelik lüks yaşam alanında yüzme havuzu, doğal yaşam alanları, her daireye ait otopark, panoramik asansör, çöp bacaları, her dairede otomatik elektrik süpürgesi, kreş, fitness salonu, berber, kuaför yer alırken, bu işlevsel projenin yaşam standartlarını yükseltecek yapıda inşa edileceği ifade edildi. Eski stadyumun ve kapalı spor salonunun olduğu alana yapılacak olan 1150 dairelik toplu konutlar ise diğer toplu konutların üzerinde bir mimari proje ile hayata geçecek. Bu alanda doğal yaşam alanları, çocuk parkları yer alacak.

Turgutlu Devlet Hastanesinin yanında yer alacak olan 25 dükkanlı Hastane Çarşısı ise tüm yatırımcıların göz bebeği haline gelmiş durumda. 25 dükkanlı çarşının dört dükkanının satıldığını ifade eden yetkililer, bu anlaşmadan sonra satışı durdurduklarını ve artık satışın Turgutlulu emlakçılar tarafından yapılacağını belirtti.

Mevcut stadyumun ve kapalı spor salonunun yerini alacak olan spor alanları ise Avrupa ve Dünya standartlarındaki emsalleriyle bir olacak. 12 bin koltuk kapasiteli yeni stadyumun dört bir tarafı kapalı olacak, stadyumun içerisinde VİP alanları, gelişmiş basın tribünü yer alacak. Kapalı spor salonu ise 2 bin 500 kişilik kapasiteye sahip olacak. Çok amaçlı koltuklardan oluşacak mimari yapısı ile konser, toplantı, kapalı futbol sahası olma özelliklerini taşıyacak. - MANİSA

Turgutlu'ya Dev Proje

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title