The Guardian Haberleri

The Guardian haber, The Guardian son dakika haberleri ve gelişmeleri.

The Guardian - 8.10.2020
En iyi genç yetenekler listesinde 2 Türk futbolcu
İngiliz The Guardian gazetesinin her yıl hazırladığı "dünya futbolunda en iyi genç yetenekler" listesine, Türkiye'den 17 yaşındaki oyuncular Yiğit Emre Çeltik ve Ravil Tagir seçildi.
The Guardian - 1.10.2020
Londra Belediye Başkanı Han, Suudi Arabistan'ın ev sahipliğindeki U20 zirvesine katılmayacak
Londra Belediye Başkanı Sadık Han, New York, Los Angeles ve Paris Belediye Başkanları gibi Suudi Arabistan'ın G20 dönem başkanlığı çerçevesinde bu hafta ev sahipliği yaptığı uluslararası zirveye katılmayı ve temsilci göndermeyi reddetti.
The Guardian - 30.9.2020
İngiltere'de Uygur Türklerine Çin hakkında soykırım davası açma hakkı tanınabilir
İngiltere'de bazı milletvekilleri, İngiliz mahkemelerinin Çin'in Uygur Türklerine ve diğer Müslüman azınlıklara soykırım uyguladığına dair bir karar alması durumunda iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin azaltılmasını gerektirecek bir yasal düzenleme için harekete geçti.
The Guardian - 28.9.2020
İngiliz hükümetinden okullarda "kapitalizm karşıtı" kaynakların kullanılmaması uyarısı
İngiltere'de hükümetin, okullara eğitim müfredatı kapsamında "kapitalizm karşıtı" kuruluşların kaynaklarını kullanmamaları uyarısında bulunduğu bildirildi.
The Guardian - 28.9.2020
İngiltere'de sanatçılardan hükümete "mültecilerin aile birleşimlerinin kolaylaştırılması" çağrısı
Ülkenin önde gelen komedyenleri, müzisyenleri ve sinema oyuncularından oluşan 70 kişi, "The Guardian" gazetesine hükümete mültecilerin aile birleşimini kısıtlayan yasalarda değişikliğe gidilmesi çağrısının yapıldığı bir mektup yazdı.
The Guardian - 27.9.2020
CHP'li eski vekilden partisine sert eleştiri
24. Dönem CHP Adana Milletvekili Turgay Develi yaptığı açıklamada, CHP'nin adayı olarak gösterilmeye çalışılan Türkiye'nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 1995 yılında The Guardian'a verdiği röportajda "Cumhuriyet döneminin sonu geldi" dediğini hatırlatarak, şunları kaydetti: "2002'den sonra görev yaptığı Dışişleri Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı koltuklarındayken ülkemizi yok eden yasaların çıkarılması, uygulanması ve imzalanması aşamasında birinci dereceden sorumlu olan birisi yıllarca bunun için çalıştıktan sonra Cumhuriyetin yıkılmasından ancak mutlu olabilir sadece.
The Guardian - 24.9.2020
İngiltere'de sağlık çalışanları Kovid-19 testi yetersizliğinden işlerine gidemiyor
İngiltere'de, düzenli test olmaları gereken sağlık çalışanlarının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi yetersizliği nedeniyle işlerine gidemediği bildirildi.
The Guardian - 24.9.2020
Son dakika haberleri... Çin'de Kovid-19 haberleriyle tanınan "yurttaş gazetecinin" gözaltına alındığı anlaşıldı
Son dakika gündem haberi... Çin'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili sosyal medyada serbest habercilik faaliyeti yürütürken şubat ayında ortadan kaybolan Çın Çiuşı'nın otoriteler tarafından gözaltında tutulduğu ortaya çıktı.
The Guardian - 18.9.2020
İngiltere'nin basın özgürlüğünden sorumlu özel temsilcisi istifa etti
Aktör George Clooney'le evli olan insan hakları avukatı Amal Clooney, İngiltere'nin Brexit anlaşmasını tek taraflı değiştirmek suretiyle uluslararası kanunları ihlal girişiminde bulunduğu gerekçesiyle ülkenin basın özgürlüğünden sorumlu özel temsilcisi görevinden ayrıldı.
The Guardian - 18.9.2020
Suudi Arabistan nükleer yakıt üretecek kadar uranyum cevherine sahip olabilir
Suudi Arabistan'ın nükleer yakıt üretmek için yeterli uranyum cevherine sahip olabileceği ve bu durumun Riyad'ın olası nükleer silah programlarıyla ilgili endişeleri yoğunlaştırdığı belirtildi.
The Guardian - 14.9.2020
ANALİZ – Macron'un "Akdeniz'de Fransız Hikâyesi" yazma hevesi boşa çıkacak
Son dönemde, uluslararası hukuku ve diplomatik teamülleri hiçe sayarak birçok bölgesel krize gerginliği daha da artıracak şekilde müdahil olan Macron Fransası, izlediği revizyonist dış politika ile Avrupa Birliği (AB) içinde liderlik rolüne soyunurken, bu amaçla attığı adımlar NATO'nun...
The Guardian - 10.9.2020
Fransa'da toplatılmak istenen 'Erkeklerden nefret ediyorum' kitabının yazarı: 'Erkekleri sevmeme...
Fransa'da toplatılmak istenen 'Erkeklerden Nefret Ediyorum' kitabının yazarı Pauline Harmange Guardian gazetesine verdiği röportajda "Erkekleri sevmeme hakkımız olmalı" dedi.
The Guardian - 9.9.2020
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Yalçın, Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de diyalogdan kaçtığını söyledi
Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Ümit Yalçın, Yunanistan'ın Doğu Akdeniz'de diyalogdan kaçtığını belirterek, Türkiye'nin ise diyalog girişimlerini desteklediğini ve samimi görüşmeler yapmaya hazır olduğunu bildirdi.
The Guardian - 9.9.2020
Son dakika haber: Araştırma: Çabuk büyüyen ağaçlar erken ölüyor
Son dakika gündem haberi: Sıklıkla rock yıldızlarının yaşam biçimlerini anlatan "hızlı yaşa genç öl" sözünün bazı ağaçlar için de geçerli olduğu ortaya çıktı.
The Guardian - 7.9.2020
Koronavirüs: Okulların kapanmasının çocuk evliliklerinin artmasında rolü var mı?
Birleşmiş Milletler, koronavirüs salgını nedeniyle okulların kapatılmasının on yıl içinde dünyanın dört bir yanında şimdiye kadarki rakamlara ek olarak milyonlarca kız çocuğunun daha evlendirilmesine yol açabileceği uyarısında bulunmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: The Guardian Haberleri | The Guardian Haber - Haberler - The Guardian haberleri, son dakika the guardian haber ve gelişmeleri burada. 'KKTC halkı, Akıncı'ya tarihi cevap verdi'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.10.2020 12:03:36. #1.14#
title