TAN SAĞTÜRK HABERLERİ

Tan Sağtürk haber, Tan Sağtürk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tan Sağtürk

Tan Sağtürk

Doğum Yeri İzmir / Türkiye
Doğum Tarihi 14.7.1969 - ...

Tan Sağtürk Kimdir ?

Tan Sağtürk,14 Temmuz 1969, İzmir, Türk balet ve dizi oyuncusu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Yüksek Bale Bölümü mezunudur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Tan Sağtürk - 24.9.2020
"Saraydan Kız Kaçırma" operası festivalde sahnelenecek
Eserin koreografisine, balet Tan Sağtürk imza attı.
Tan Sağtürk - 2.5.2020
Tan Sağtürk "Sanat Cepte"nin konuğu oldu Açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığının çalışması kapsamında "Sanat Cepte" Instagram hesabından canlı yayımlanan program serisinin bugünkü konuğu balet ve koreograf Tan Sağtürk oldu.
Tan Sağtürk - 23.4.2020
Farklı ülkelerden çocuklar 9. Senfoni'yi yorumladı
Tan Sağtürk Akademi, farklı ülke ve milletten 100 çocukla sanatçıları 9. Senfoni'de buluşturdu.
Tan Sağtürk - 12.3.2020
"Kamelyalı Kadın" Giuseppe Verdi'nin notalarıyla seyirci karşısına çıkacak
Dumas'ı, Tan Sağtürk'ün canlandıracağını anlatan Ersoy, 20 sene önce aynı eserde Armağan Davran ile dönüşümlü oynadıklarını dile getirdi.
Tan Sağtürk - 10.3.2020
"Kamelyalı Kadın" Antalya'da sanatseverlerle buluşacak
Dumas'nın gerçek hayattaki sevgilisi Marie Duplessis'ten esinlendiği verem hastası Marguerite Gautier ile prestijli bir ailenin avukat oğlu Armand Duval'ın tutkulu ve dramatik aşkını konu alan eserde Antalya DOB bale sanatçıları ile ünlü balet Tan Sağtürk de Alexandre Dumas (Oğul) rolüne hayat verecek.
Tan Sağtürk - 20.2.2020
39 Burda AVM'de "Tan Sağtürk ile Sanat Dolu Söyleşi"
Lüleburgazlıları ilklerle buluşturarak özel deneyimler yaşatan 39 Burda AVM, ziyaretçilerini "Tan Sağtürk ile Sanat Dolu Söyleşi"de ağırlıyor.
Tan Sağtürk - 30.1.2020
"Çocuk Sanat Festivali" Zorlu PSM'de çocuklarla buluştu
Festivale ilişkin AA muhabirine açıklamada bulunan Festival Direktörü Tomru Dereköylü, kendi çocuklarını sanatla buluşturma fikriyle festivalin doğduğunu belirterek, "İki çocuğum var. Atölyelere tek tek giderken, 'Neden her yere ayrı ayrı gidiyor ve hepsini neden bir yerde bulmuyoruz?' dedik. Bunları birleştirirken, çocukların sanat ve sanatçıyla bir arada olmasını arzu ettik. Bu noktada da sanatçılarımızla iletişime geçtik. Festivale katkı sunan çok değerli sanatçılarımız var. Geçen yıl da varlardı. Devrim Erbil, Tan Sağtürk, Ragıp Savaş, Yiğit Yazıcı, Mehmet Sinan Kuran gibi değerli sanatçılarımız var.
Tan Sağtürk - 23.1.2020
"Çocuk Sanat Festivali" 30 Ocak'ta başlayacak
Festival kapsamında Tan Sağtürk Akademi'de çocuklar duygularını dansla anlatırken, Ragıp Savaş Sanat Akademisi'nde yaratıcılıklarını kelimelerle ifade edebilecek.
Tan Sağtürk - 20.1.2020
İZTO'dan "kozmetik" destek
İzmir'in ilk Makyaj Atölyesi'nin kurucusu ve İZTO 21. Komite Meclis Üyesi Dilek Mutlutürk, meslek liselerinin ve bu tür eğitimlerin sektörde yeni istihdamlar yaratmak için önemli olduğuna dikkat çekerek "Sahip olduğumuz kaynakları en etkin şekilde kullanmak zorundayız. Hizmet sektörü geliştirilmeli, bunun için de önce insanların kendini geliştirmesi, mesleği öğrenmesi gerekir" diye konuştu. Kursiyerlere seslenen Mutlutürk, yıllarca güzellik salonlarından, tiyatrolara, operadan, film setlerine kadar sektörün pek çok dalında çalıştığını belirterek"İş kimsenin ayağına gelmez, kendinizi yetiştirip işi alacak, ilerde de kendi iş yerinizi kurup istihdam yaratacaksınız" dedi. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda Tan Sağtürk'e yaptığı Mustafa Kemal Atatürk makyajı sonrasında, sektörün kendisine "Sanatçı" ünvanını verdiğini ifade eden Mutlutürk "Yaptığım en gurur verici projemdi.
Tan Sağtürk - 25.11.2019
Antalya DOB "Şehrazat" balesini son kez sahneleyecek
Haşim İşcan Kültür Merkezi'ndeki temsilde, Bolşoy tarihinde başrol üstlenen ilk yabancı Prima Balerin ve bale sanat dalında ilk ve tek Türkiye Cumhuriyeti Devlet Sanatçısı unvanına sahip Meriç Sümen ile Fransa'da "Ömür Boyu Kontrat"a hak kazanan 15 dansçı arasında bulunan Tan Sağtürk de izleyiciler arasında yer alacak.
Tan Sağtürk - 16.9.2019
26. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali
Tarihin en önemli savaşlarından birine sahne olan ve İzmirli ozan Homeros'un kaleme aldığı "İlyada" destanını, yaşandığı Anadolu'nun kadim değerine ve görkemine yakışır bir dekor, ışık, ses, görüntü, renk, müzik ve dansın büyüsü ile sahneye taşıyan eserde, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt ile ünlü balet Tan Sağtürk aynı sahnede seyirci ile buluştu.
Tan Sağtürk - 30.5.2019
Türkiye'de frankofoni'nin 50 yüzü
Video projesine katılarak öğrencilere röportaj veren tanınmış isimler arasında iş insanları Necdet Kestelli, Selim Bonfil, Mete Akşak ve Emre Kaşıkçı, SALT sergi komiseri Amira Akbıyıkoğlu, gazeteciler Serdar Devrim ve Zeynep Oral, Fransa'nın İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, oyuncu Serra Yılmaz, balet Tan Sağtürk ve Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran da bulunuyor.
Tan Sağtürk - 4.4.2019
Romeo ve Juliet" Balesi Prömiyer Yaptı
Eseri izlemeye gelen balet Tan Sağtürk de çok başarılı bir temsil olduğunu vurgulayarak, "Franz Kafka 'Abartıyorum, anlaşılmak için' der ya, belki ilk eser bu şekilde yapılsaydı, böyle kalırdı diye düşünüyorum.
Tan Sağtürk - 4.4.2019
Ace Of M.ı.c.e. Awards 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dün akşam gerçekleştirilen 7'nci ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, eski bakanlardan Egemen Bağış, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç, Yıldırım Mayruk, Suzan Kardeş, Wilma Elles, Tan Sağtürk, Saba Tümer, Ivana Sert, Ahmet San, Çiğdem Tunç, Tuğba Özerk, Aslı Şafak ve Ömür Gedik'in de aralarında bulunduğu siyaset, iş, medya ve sanat dünyasından isimler katıldı.
Tan Sağtürk - 4.4.2019
Ace Of M.ı.c.e. Awards 2019 Ödülleri Sahiplerini Buldu
Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda dün akşam gerçekleştirilen 7'nci ACE of M.I.C.E. Awards Etkinlik ve Toplantı Ödülleri törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, eski bakanlardan Egemen Bağış, İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Milliyet Gazetesi Ekonomi Müdürü Şükrü Andaç, Yıldırım Mayruk, Suzan Kardeş, Wilma Elles, Tan Sağtürk, Saba Tümer, Ivana Sert, Ahmet San, Çiğdem Tunç, Tuğba Özerk, Aslı Şafak ve Ömür Gedik'in de aralarında bulunduğu siyaset, iş, medya ve sanat dünyasından isimler katıldı.
Tan Sağtürk - 20.2.2019
Eğitimde Onur Ödülü" Fahamettin Akıngüç'ün Oldu
"Eğitimde Onur Ödülü" Fahamettin Akıngüç'ün oldu İSTANBUL - Bu yıl ikincisi düzenlenen "Fark Yaratanlar" ödül töreninde "Eğitimde Onur Ödülü"nün sahibi İstanbul Kültür Üniversitesi Onursal Başkanı İnşaat Yüksek Mühendisi Fahamettin Akıngüç oldu. Liseliler tarafından toplumdaki duruşlarıyla fark yarattıkları düşünülen 50'den fazla isim, MEF Okulları'nın Ulus Kampüsünde düzenlenen törenle ödüllerini aldı. Bilim, edebiyat, sanat, sinema, müzik, medya, spor, eğitim gibi kategorilerde verilen ödüller, öğrenciler tarafından yapılan anketle belirlendi. Yoğun katılımın olduğu törende Müjdat Gezen, Tan Sağtürk, Leman Sam, Uğur Dündar gibi ünlü isimler ödüllerini, öğrencilere teşekkür ederek aldı.
Tan Sağtürk - 6.2.2019
Troya Başkentlilerle 4'üncü Kez Buluştu
Opera ve balenin iç içe geçtiği büyük bir sahne şovuyla sanatseverlerin karşısına çıkan Troya'da, Paris karakterini Karahan, Hektor'u Tan Sağtürk, Homeros'u Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, Helen'i ise Soprano Tuğba Mankal Dekak canlandırdı.
Tan Sağtürk - 1.2.2019
Doğu'dan Gelen Çocuklar Hayallerini Anlattı!
31 Ocak'ta başlayan Çocuk Sanat Festivali, 3 Şubat'a kadar devam edecek. Festivalde çocuklar, Tan Sağtürk, Ragıp Savaş, Devrim Erbil, Yiğit Yazıcı gibi sanatçılarla atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.
Tan Sağtürk - 7.1.2019
Çocuk Sanat Festivali" 31 Ocak'ta Başlayacak
Festivalin atölyelerinde dansa ilgi duyan katılımcılar Tan Sağtürk Akademi ile klasik bale, jimnastik, street dans ve mini hiphop atölyelerini tecrübe edebilecek.
Tan Sağtürk - 22.12.2018
Lc Waikiki Aile Buluşmaları'nın 8'nci Durağı Trabzon Oldu
12 ŞEHİR, 12 KONFERANS LC Waikiki, 'Aile Buluşmaları' ile 12 ayda 12 uzman ile 12 şehirde ebeveynlerle buluşacak. 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimi için önemli olan noktalara dikkat çekecek 'LC Waikiki Aile Buluşmaları' İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Denizli, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Trabzon, Kars, Adana, Nevşehir illerini kapsıyor. Buluşmalarda aileler, Ender Saraç, Tan Sağtürk, Üstün Dökmen, Başak Demiriz, Zeynep Köse Çapay, Ramazan Şimşek, Şirin Seçkin, Özgür Öner, Serap Duygulu, Dolunay Kadıoğlu, Yıldız Dilek Ertürk, Eyüp Sabri Ercan gibi alanında uzman isimlerle bir araya geliyor.
Tan Sağtürk - 9.12.2018
İzmirli Minik Dansçılar Paris'ten Dereceyle Döndü
Tan Sağtürk Akademi'de dans eğitimi alan öğrenciler, Paris'te geçen ay düzenlenen yarışmada Roxity (Street Jazz) kategorisinde 2 farklı yaş grubunda birinci ve ikincilik elde etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tan Sağtürk Haberleri | Tan Sağtürk Kimdir - Haberler - Tan Sağtürk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tan Sağtürk kimdir, hayatı ve biyografisi. 11. Uluslararası İstanbul Opera Festivali Saraydan Kız Kaçırma operasıyla sona erdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 08:36:43. #1.15#
title