Haberler

Her geçen dün daha fazla kullanıcı kaybeden Meta, Threads'in web sürümünü yayınlayacak

Güncelleme:

Sosyal medya devi Meta, Twitter alternatifi Threads'in web sürümünü yayınlıyor. Threads, Temmuz'da başlatıldıktan sonra hızlı bir büyüme yaşadı ancak kullanıcılar, sınırlı işlevselliği nedeniyle hızla terk etti. Meta, web sürümünün yeni özellikler sunma çabasının bir parçası olduğunu belirtiyor ve müşteri ilgisini yeniden kazanmak için daha fazla çaba gerektiği konusunda uyarıyor. Threads'in web sürümünün önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacağı belirtildi.

Meta, sosyal medya platformunu canlandırmaya çalışırken Threads'in web sürümünü yayınlıyor.

Her geçen dün daha fazla kullanıcı kaybeden Meta, Threads'in web sürümünü yayınlayacak

Twitter olarak bilinen X'e rakip olan Threads, Temmuz'da başlatıldığında hızlı bir büyüme yaşadı.

Ancak kullanıcılar daha sonra sınırlı işlevselliği nedeniyle hızla terk etti.

Meta, web sürümünün yeni özellikler sunma çabasının bir parçası olduğunu söylüyor, ancak uzmanlar müşteri ilgisini yeniden kazanmak için daha fazla çaba gerektiğini uyarıyor.

Platform üzerinde bir gönderide, Threads'i web için geliştirdiğini söylediği bir resimle birlikte Meta CEO'su Mark Zuckerberg, "önümüzdeki birkaç gün içinde yayınlanacağını" belirtti.

Kullanıcılar, konu başlığı oluşturabilecek, akışlarını görebilecek ve diğer insanların konu başlıklarıyla etkileşimde bulunabilecek.

Ancak mobil uygulamanın diğer yönleri başlangıçta web üzerinde kullanılamayacak.

Örneğin, kullanıcılar profilini düzenleyemeyecek veya kız kardeş platformu Instagram'ın doğrudan mesajlaşma özelliğine konu başlığı gönderemeyecekler.

Meta, uygulamanın web ve mobil deneyimini aynı hale getirmeyi amaçlayarak önümüzdeki haftalarda daha fazla işlev ekleyeceğini söylüyor.

Threads, başlatıldığı haftada 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşsa da, Temmuz sonuna gelindiğinde bu rakam yarı yarıya azaldı.

Facebook ve WhatsApp'ı da içeren teknoloji devi, bu duyurunun bu trendi tersine çevirmesine yardımcı olmasını umuyor.

Mintel'den medya ve teknoloji alanında yardımcı direktör Rebecca McGrath, "Meta, Threads'i çok temel bir biçimde başlatma seçimini yaptı" dedi.

"Bu, hyped bir lansmanın ardından platformu kontrol eden ve Twitter'a alternatif olarak kullanıma hazır bir platform bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı" dedi.

"Bir web sürümü sunmak çok önemli bir adım. Ancak, hala gitmesi gereken bir yol var."

Platform hala bir arama işlevine sahip değil - kullanıcıların şikayet ettiği bir şey ve uzmanlar, gerçekten Elon Musk'ın X'ine meydan okuyacaksa ihtiyacı olan bir şey.

Tama Leaver, Avustralya'daki Curtin Üniversitesi'nde internet çalışmaları profesörü, "Meta'nın, gerçekten geri dönmek isteyen kullanıcıları konu tabanlı toplulukları bulmalarına izin verecek büyük ölçüde geliştirilmiş bir arama işlevselliğini sunmak için çalışması gerekecek" dedi.

"Bu konuda Meta'nın, özellikle zaten Instagram'da bulunan hashtag'leri uygulamamayı tercih etmesi garip bir seçim gibi görünüyor. Çünkü gerçekten bu, X ile en çok eşanlamlı olan ve kullanıcıları Threads'e geri dönmeye ve ikinci bir bakış atmaya ikna edebilecek işlev."

Profesör Leaver ayrıca, Threads'in X'i devirmeye yönelik çabalarının, önceki adıyla Twitter olarak bilinen platformu etkileyen tartışmalarla desteklenebileceğini söyledi.

Pazartesi günü, Holocaust'ü inkar eden bir gönderiyi yeterince hızlı kaldıramadığı için eleştirilen Twitter, bu eğilimi tersine çevirmeye yardımcı olacak bir duyurunun umulduğunu belirtti. Musk'ın blok özelliğini kaldırma planları da eleştirildi, bazıları bunun kötüye kullanım içeren mesajları durdurmayı zorlaştıracağını söyledi.

Mintel'den Rebecca McGrath, "X'teki sürekli tartışmalı adımlar"ın bir alternatif talebini "canlı tutacağını" söyledi.

"Bu, insanların Threads ile daha gelişmiş bir sürüme sahip olduğunda tekrar etkileşime girmeye hazır olacakları anlamına geliyor" dedi BBC'ye.

"Ancak yine de Threads için zaman hala önemli."

Haberler.com / Abdullah Teymur - Sosyal Medya

Sosyal Medya Threads Twitter Sosyal Medya Teknoloji Haberler

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

5 oy farkla kazandı! TFF'nin yeni Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

''Zıkkım yesin, gebersinler'' sözü ortalığı karıştırdı! Yeniden Refah'ta 220 kişilik istifa

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

AVM'de genç kızın fotoğrafını çeken 75 yaşındaki adama gözaltı! İfadesi hayli tuhaf

Bakmadan Geçme

Yabancı sınırı değişecek mi? İbrahim Hacıosmanoğlu yabancı sınırı hakkında ne demişti? İbrahim Hacıosmanoğlu kimdir? Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kim, nereli, kaç yaşında? Yeni TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanı belli oldu İbrahim Hacıosmanoğlu kaç oy aldı? TFF seçim sonuçları TFF başkanlık seçim sonuçları! SANDIKLAR AÇILDI! Mehmet Büyükekşi ve İbrahim Hacıosmanoğlu oy sayısı ve oy farkı kaç? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bayraklı, Bornova, Menderes 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Araban, Yavuzeli, Karkamış 18-19 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 18-19 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Beyşehir, Çumra, Seydişehir 18-19 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Karacabey, Nilüfer, Gemlik 18-19 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Döşemealtı, Aksu, Kumluca 18-19 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! 2024 Olimpiyatlar ne zaman başlıyor? Yaz Olimpiyat Oyunları nerede ve kaç ülke katılıyor? CANLI ALTIN KURU | Bugünkü çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 18 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? CANLI maç izle! (GALATASARAY-AS TRENCİN) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 18 Temmuz günün maçları nereden izlenir? TFF Başkanı kim oldu? SON DAKİKA! TFF Başkanlık seçimi ne oldu, kim kazandı?
Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

Bahçeli'nin elini öptüğü için tartışılan Özel Harekat Başkanı Karadeniz sessizliğini bozdu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title