Son Dakika: Şile'de fabrika yangını! Alevler kontrol altına alındı - Haberler
Haberi Paylaş

Son Dakika: Şile'de fabrika yangını! Alevler kontrol altına alındı

Haberler.com - Haberler | 3. Sayfa

Son dakika: İstanbul'un Şile ilçesindeki elektrik malzemesi üretim fabrikasının depo kısmında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Havadan ve karadan gerçekleştirilen müdahalelerle yangın kontrol altına alınırken, alevler fabrikada büyük hasar bıraktı.

Şile Avcıkoru Mahallesi Alkan Sokak'ta geniş bir alana kurulu, elektrik malzemeleri üreten iki katlı fabrikanın depo kısmında, saat 13.36'da henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına havadan helikopterle karadan da Ömerli, Şile, Sancaktepe, Ümraniye, Kartal, Sultanbeyli, Kadıköy, Çavuşbaşı ve Orhanlı'dan 22 araç ve 76 personelle müdahale edildi. Dumandan etkilenen bazı kişilere ilk müdahale, olay yerindeki sağlık ekiplerince yapıldı.

Yangın nedeniyle oluşan yoğun duman, çevre ilçelerden de görüldü. Ekiplerin yoğun uğraşının ardından yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınan yangını soğutma çalışmaları sürüyor.

Yangının fabrika büyük maddi hasara neden olduğu gözlendi. Büyük maddi kaybın oluştuğu fabrikanın içi adeta tamamen küle döndü. Yanan fabrikanın kül olduğu, iş makinaları ve malzemelerin tamamen kullanılamaz hale geldiği görüldü.

Yangını yakından takip etmek için olay yerinde bulunan basın mensupları, iddiaya göre fabrika yetkilileri ve fabrika çalışanları tarafından saldırıya uğradı. Şahıslar gazetecileri darp etmeye çalışıp tehditlerde bulundu. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Yangından ilk görüntüler:

500
title