Sina Yarımadası Haberleri

Sina Yarımadası haber, Sina Yarımadası son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sina Yarımadası - 13.08.2021
Son dakika haber! Mısır ordusunca Sina Yarımadası'nda düzenlenen operasyonda 13 militan etkisiz hale getirildi
Son dakika gündem haberine göre Mısır ordusu Sina'da yürüttüğü operasyonda, 13 silahlı unsurun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Sina Yarımadası - 12.08.2021
Kudüs'te Ürdün ordusundan bir askere ait olduğu tahmin edilen ceset kalıntılarına ulaşıldı
İsrail ile Arap komşuları Mısır, Suriye ve Ürdün arasındaki Altı Gün Savaşı 5 Haziran 1967'de başlamıştı. Savaş sonucunda İsrail, Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra stratejik öneme sahip Suriye'nin Golan Tepeleri ile Mısır'a ait Sina Yarımadası'nı işgal etmişti.
Sina Yarımadası - 09.08.2021
Rusya'dan Mısır'ın turistik kenti Hurgada'ya 6 yıl sonra ilk uçak seferi
Rus uçağının 2015'te düşmesinin ardından seferler askıya alınmıştı Rus Metrojet Hava Yollarına ait Airbus A-321 tipi yolcu uçağı, 31 Ekim 2015'te, taşıdığı 224 kişiyle Mısır'ın Şarm eş Şeyh kentinden havalandıktan kısa süre sonra Sina Yarımadası'nda düşmüştü.
Sina Yarımadası - 01.08.2021
Mısır'daki terör operasyonunda 8 asker hayatını kaybetti
Mısır ordusu tarafından yapılan açıklamada, terör örgütü DEAŞ'a karşı düzenlenen operasyonlarda 8 askerin hayatını kaybettiği aktarıldı. Açıklamada, operasyonların Sina Yarımadası'nın kuzeyinde düzenlendiği ifade edilirken, hayatını kaybeden askerlerin hepsinin aynı bölgede mi yoksa farklı bölgelerde mi hayatını kaybettiğine dair ayrıntı verilmedi.
Sina Yarımadası - 01.08.2021
Mısır ordusunca Sina Yarımadası'nda düzenlenen operasyonda 89 militan etkisiz hale getirildi
Mısır ordusunun Sina'da yürüttüğü operasyonda, 89 silahlı unsurun etkisiz hale getirildiği bildirildi.
Sina Yarımadası - 07.06.2021
Filistin'e bağlı Kudüs İşleri Bakanı'ndan, uluslararası topluma İsrail'in ihlallerinin durdurulması çağrısı
İsrail'in söz konusu ihlallerinin, uluslararası toplum için gerçek bir imtihan olduğunu belirten Hedmi, tırmandırılan gerilimin, Nekse'nin (Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze Şeridi, Sina Yarımadası ve Golan Tepeleri'nin işgal edildiği Altıgün Savaşları) 54.
Sina Yarımadası - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1967- Arap-İsrail Savaşı'nda İsrail; Gazze Şeridi, Golan Tepeleri, Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Sina Yarımadası'nı işgal etti.
Sina Yarımadası - 17.05.2021
İsrail'in yeni Filistin stratejisi: Herkesi kör, alemi sersem sanmak
Medyaya yönelik saldırılar Gazze'nin tamamen işgaline mi hazırlık? Türkiye'nin teşvikiyle harekete geçirilmeye çalışılan uluslararası toplum artık Gazze'de ateşkesin temin edilmesi bir yana, daha tehlikeli girişimlerin önüne geçmek için çabalarını yoğunlaştırmak zorunda. İsrail'in Gazze çevresinde inşa ettiği duvarla halkı bir açık hava hapishanesine mahküm etmesi üzerine direniş grupları çareyi 2005 yılından itibaren tüneller kazmakta buldu. Bu tüneller İsrail'e karşı direnişi ayakta tutarken, Gazze halkının yaşamsal ihtiyaçlarının temin edilmesinde de hayati rol oynadı. 2017 yılında İsrail, bu yaşam damarlarını da kesmek üzere harekete geçerek ikinci güvenlik duvarının inşasına başladı. Yaklaşık 900 milyon dolara mal olduğu tahmin edilen, sensörlerle donatılmış ve toprağın 100 metre altına kadar ulaştığı öne sürülen bu duvar iki ay önce tamamlandı. Bölgeyi yakından takip eden uzmanlar, bu duvarın kaçakçılık maksatlı tünelleri engellemekten ziyade, zamanı geldiğinde İsrail'in Gazze'ye yönelik kara harekatında önemli bir rol üstleneceğini ifade ediyorlar. Eski ABD Başkanı Donald Trump zamanında gündeme gelen ve Filistin topraklarının ilhakını öngören "Yüzyılın Anlaşması" gibi bir planın yürürlüğe konması halinde, İsrail'in Gazze'deki Filistin halkını, Mısır ile yapılacak bir anlaşma ile Sina Yarımadası'na inşa edilecek bir kente yerleştirmek için yerinden etmesi uzak bir olasılık olmayacaktır.
Sina Yarımadası - 10.05.2021
Lübnanlı Dürzi lider Canbolat'tan Arap dünyasına tepki: "Filistin toprakları bir nevi kurban ediliyor"
Lübnanlı Dürzi lider, daha önce İsrail'le normalleşme adımları atan bazı Arap ülkelerine, siyasi Siyonizmin kurucusu Theodor Herzl'in bir asır önce Filistin topraklarını satın almak için Sultan 2. Abdülhamid Han'a sunduğu ancak karşılık bulmayan teklifini hatırlatan bir paylaşımda bulunarak şunları kaydetmişti: "Theodor Herzl, Yahudilerin yerleşimi için Osmanlı Padişahı Sultan Abdülhamid Han'dan Filistin'i satın almak istedi. Ancak Sultan Abdülhamid bunu reddetti. Bugün ise Theodor'un torunu, damat (ABD Başkanı Donald Trump'ın) Jared Kushner, Bahreyn'de, Filistin halkını Ürdün, Sina Yarımadası, Lübnan ve Suriye'ye yerleştirmek üzere Araplardan Filistin'i satın almak istiyor.
Sina Yarımadası - 27.04.2021
Mısır'da İhvan mensubu bir grup tutuklu serbest bırakıldı
İçişleri Bakanlığından dün yapılan yazılı açıklamada da, 25 Nisan Sina Yarımadası'nın kurtuluş günü münasebetiyle Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi tarafından yayımlanan cumhurbaşkanlığı affı kapsamında 2 bin 674 mahkumun kalan hapis cezalarının affedilerek serbest bırakıldığı belirtilmişti.
Sina Yarımadası - 26.04.2021
Mısır'da 2 bin 674 mahkum daha affedilerek serbest bırakıldı
Mısır'da Sina Yarımadası'nın kurtuluş günü münasebetiyle 2 bin 674 mahkum hakkında af kararı çıktı.
Sina Yarımadası - 23.04.2021
Sisi ve Putin iki ülke arasındaki hava trafiğini 5,5 yıl sonra yeniden başlatma konusunda anlaştı
Şarm eş-Şeyh-St. Petersburg seferini yapan Rusya'ya ait yolcu uçağı, 31 Ekim 2015'te havalandıktan kısa süre sonra 17'si çocuk 217 yolcu ve 7 kişilik mürettebatıyla, Mısır'ın Sina Yarımadası'nın kuzeyinde düşmüştü.
Sina Yarımadası - 19.04.2021
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda bir Hristiyan vatandaşı infaz eden 3 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi
Mısır güvenlik güçlerinin Kuzey Sina bölgesinde, Mısırlı Hristiyan Nebil Habeşi'yi (62) kaçırdıktan sonra infaz eden 3 teröristi etkisiz hale getirdiği duyuruldu.
Sina Yarımadası - 14.03.2021
Van Gölü'nün uzaydan çekilen fotoğrafı NASA'nın favorileri arasında yer aldı
NASA'nın yarışmasındaki fotoğraflar arasında, kırmızı rengiyle tanınan Bolivya'daki Colorado Gölü, Bahamalar'daki Andros Adaları üzerinde oluşan bulutlar, Japonya'nın ışıkları, güneybatı Rusya'daki devasa kanola tarlaları, Sina Yarımadası, ABD'deki Grand Kanyonu, Himalayar, Sahra Çölü üzerindeki bulutlar, 2015'deki Maysak Tayfunu'nun gözünün uzaydan görünüşü, Alaska'daki Clevlan Yanardağı'nın görüntüleri yer alıyor.
Sina Yarımadası - 06.01.2021
İsrail Husi tehdidine karşı Kızıldeniz kıyısına demir kubbe yerleştirdi
Haberde, söz konusu adımın Yemen'deki İran destekli Husi Ensarullah örgütünün tehditleri ile Mısır'ın Sina Yarımadası'nda "terör örgütlerinin" faaliyetleri nedeniyle atıldığına dikkat çekildi.
Sina Yarımadası - 18.12.2020
Mısır'da güvenlik güçlerine bombalı saldırı: 3 ölü, 10 yaralı
Mısır'ın Sina Yarımadası bölgesinde bulunan Şeyh Zuweid kasabası yakınlarındaki 2 ayrı kontrol noktasına bombalı saldırı düzenlendi.
Sina Yarımadası - 14.12.2020
Arap Birliği: İsrail'in Golan Tepeleri'ni işgali barışın önünde engel teşkil ediyor
İsrail, 1967'deki 6 Gün Savaşı'nda Golan Tepeleri, Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze ve Mısır'ın Sina Yarımadası ile o dönemde Mısır'ın kontrolünde bulunan Tiran ve Sanafir adalarını işgal etmişti.
Sina Yarımadası - 09.12.2020
İsrail güçleri Golan Tepeleri'nde 10 Suriyeliyi yaraladı
İsrail, Filistinliler tarafından "Nekse" (Toprak Kaybetme Günü) olarak adlandırılan 1967'deki 6 Gün Savaşı'nda Golan Tepeleri, Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze ve Mısır'ın Sina Yarımadası ile o dönemde Mısır'ın kontrolünde bulunan Tiran ve Sanafir adalarını işgal etmişti.
Sina Yarımadası - 29.11.2020
BM'nin Filistin'i taksim kararının 73. yılında İsrail'e sınırsınız destek verilirken Filistin meşru haklarını alamadı
Ancak İsrail bununla yetinmeyip 5 Haziran 1967'de Batı Şeria, Doğu Kudüs, Gazze, Mısır'daki Sina Yarımadası ve Suriye'deki Golan Tepeleri'ni de işgal etti.
Sina Yarımadası - 12.11.2020
Son dakika haberi: ABD Savunma Bakan Vekili Miller'dan Sina'da düşen helikopter kazasında ölenlere taziye
Gelen son dakika haberine göre ABD Savunma Bakanı Vekili Christopher Miller, Mısır'ın Sina Yarımadası'nda "Çok Uluslu Gözlem Gücü" ekiplerini taşıyan helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden 8 asker için taziyede bulundu.
Sina Yarımadası - 12.11.2020
İsrail radyosu: Sina'daki helikopter kazasında 7 kişi öldü
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda "Çok Uluslu Gözlem Gücü" ekiplerini taşıyan bir helikopterin kaza yaptığı ve 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Sina Yarımadası - 12.11.2020
Sina Yarımadası'nda helikopter düştü: 7 ölü
Mısır'ın Sina Yarımadası'nda, Çokuluslu Kuvvet ve Gözlemciler'e (MFO) ait olduğu belirtilen helikopter düştü.
Sina Yarımadası - 12.11.2020
FLAŞ... FLAŞ.... FLAŞ...
İsrail basını, Mısır'daki Sina Yarımadası'nda bir helikopterin düştüğünü ve 7 kişinin öldüğünü duyurdu.
Sina Yarımadası - 10.11.2020
Son dakika haberi | Japonya, Somali'deki askeri misyonunun görev süresini uzattı
2009 yılından beri korsanlıkla mücadele kapsamında bölgedeki ticari gemileri korumak amacıyla Somali'ye Öz Savunma Kuvvetleri'ne (SDF) ait savaş gemisi ve devriye uçağı gönderen Japonya'dan, söz konusu askeri misyonun görev süresinin dolmasına günler kala kritik adım geldi. Hükümet,19 Kasım'da sona ermesi beklenen görevin süresini 1 yıl daha uzatma kararı aldı. Covid-19 pandemisinin olası etkilerine karşı görev için hazırlanan personel sayısının da artırılması kararlaştırıldı. Ayrıca hükümet, SDF'nin Mısır'daki Sina Yarımadası'da görev yapan çok uluslu barış gücüne sağladığı personel desteğinin süresini de 1 yıl uzattı.
Sina Yarımadası - 02.11.2020
Filistin'de işgalin yolunu açan Balfour Deklarasyonu 103 yaşında
İsrail, 19 yıl sonra, 1967'de Doğu Kudüs'ü de içine alan Batı Şeria'yı, Gazze Şeridi'ni, Sina Yarımadası'nı ve Golan Tepeleri'ni işgal etmişti.
Sina Yarımadası - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2015- Sina Yarımadası'nda Rusya'ya ait yolcu uçağının düşmesi sonucu 224 kişi öldü.
Sina Yarımadası - 26.09.2020
İsrail eski savunma bakanının Mısır'dan tarihi eser çalarken çekilen fotoğrafı ortaya çıktı
İsrail eski Savunma Bakanı Moşe Dayan'ın 1969 yılında Sina Yarımadası'nda Mısır'a ait tarihi eserleri çalarken çekilmiş fotoğrafı yayınlandı.
Sina Yarımadası - 01.09.2020
Arap medyasında "İsrailli heyetin Abu Dabi'ye yaptığı ziyaretin" yansımaları
"Tekrar Sedat dönemine benzer anlar" başlıklı yazısında Said, Mısır'ın İsrail'den Sina Yarımadası'nı tekrar aldığını, buna karşılık İsrail'i tanıdığını hatırlattı.
Sina Yarımadası - 30.08.2020
Mısır'ın Sina Operasyonu'nda askerlerden ölü ve yaralıların olduğu açıklandı
Mısır ordusu, Sina Yarımadası'ndaki "terörist ve tekfirci" olarak nitelediği unsurlara yönelik, kara, hava ve deniz birliklerinin katılımıyla 9 Şubat'ta, "2018 Sina Operasyonu"nu başlatmıştı.
Sina Yarımadası - 22.07.2020
Mısır'ın Sina Yarımadası'ndaki kontrol noktasına saldırıda 2 asker öldü
Mısır'ın kuzeydoğusunda yer alan Sina Yarımadası'nda bir kontrol noktasına düzenlenen silahlı saldırıda 2 asker hayatını kaybetti, 4'ü yaralandı.
Sina Yarımadası - 03.07.2020
Sisi darbesinin 7. yıldönümünde Mısır nereye savruluyor?
Tarihe baktığımızda Akabe körfezinden Somali'ye kadar uzanan Kızıldeniz sahillerinde Kahire hep egemen olmuştur. Asya'ya uzanan kara köprüsü durumundaki Sina yarımadası iddialı fatihlerin aşmak zorunda oldukları çetin bir güzergahtır; ama Mısır'da otoriteyi ele geçiren Doğu Roma İmparatorluğu, Emeviler, Abbasiler, Eyyubiler, Memlukler ve Osmanlı Devleti güçlerini Suriye'den Mısır'a uzattılar veya istisnai olarak Fatımiler'in yaptığı gibi, Mısır'dan Suriye'ye uzanan Doğu Akdeniz sahilleri boyunca egemen oldular.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sina Yarımadası Haberleri | Sina Yarımadası Haber - Haberler - Sina Yarımadası haberleri, son dakika sina yarımadası haber ve gelişmeleri burada. Herakleia Antik Kenti'nde kazı çalışmaları başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.09.2021 11:03:43. #1.13#

title