Haberler

ERU Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi 500. naklini kutluyor

Abone Ol

ERU Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi 500. naklini kutluyor ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış: "Aykut hocam 'Ben artık bırakıyorum' dediğinde 'hayır' dedim" Erciyes Üniversitesi Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi; kurulduğu günden bu yana yaptığı 500 kemik iliği naklini düzenlediği programla kutladı.

ERU Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi 500. naklini kutluyor

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış :

"Aykut hocam 'Ben artık bırakıyorum' dediğinde 'hayır' dedim"

KAYSERİ - Erciyes Üniversitesi Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi; kurulduğu günden bu yana yaptığı 500 kemik iliği naklini düzenlediği programla kutladı.

Kansere Karşı Birlikte Derneği aracılığıyla hayırseverler tarafından yaptırılan; Türkiye'de yurtdışı JACIE akreditasyonunu alan ilk ve tek kemik iliği nakli merkezi 2021 yılında tamamlanarak Erciyes Üniversitesi'ne bağışlandı. Dernek Başkanı Prof. Dr. Musa Karakükçü önderliğinde 2021 yılında kurulan ERÜ KANKA Çocuk Kemik İliği Nakil Merkezi'nin kurulduğu günden bu yana yaptığı 500. kemik iliği nakli, düzenlenen programla kutlandı. Programda konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek; "Bugün baktığınız zaman çocuk hemotolojisi, genetik dediğimiz şey; esasında gelecek bilimi. İstanbul için çok etkin olan özel sektörü çıkarttığınız zaman kamuda kemik iliği nakil merkez sayısı 3. ve bunların toplam yatak kapasitesi 37. Nasıl bir fiziki yapıya sahip olduğunuzu bilmeniz için söylüyorum. İstanbul'da kamu üniversiteleri ve hastaneleri dahil yatak kapasitesi 37. Senede 70 civarında çocuklara kemik iliği nakli yapılıyor İstanbul'da. Bu merkezin sadece Türkiye için değil dünyanın sayılı merkezlerinden biri olmasına müsait. Burası esasında gelecek vizyonunun temsili olmuş durumda. Bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

"Aykut hocam 'Ben artık bırakıyorum' dediğinde 'hayır' dedim"

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, Erciyes Üniversitesini ve Kayseri'yi dünyaya tanıttıklarını ve bununla da gurur duyduklarını söyleyerek; "Erciyes Üniversitesi 43 yıllık tarihiyle köklü bir üniversite. Birçok başarılara imza atmış bir üniversite. Birçok üniversitenin ulusal medyada paylaşması gereken başarıları biz web sayfamıza bile koymuyoruz. Çünkü 'bu sıradan başarılar' diyoruz, 'biz süper ligdeyiz' diyoruz. Çok şükür bunu da tasdik etmiş durumdayız. Türkiye'de devlet üniversitelerinden akredite edilen 3 üniversiteden biriyiz, 8. sırada araştırma üniversitesiyiz. Türkovac'ı bulmuş ve geliştirmiş bir üniversiteyiz. Dünya nezdinde Kayseri'yi ayağa kaldırıyoruz. Bununla gurur duyuyoruz. Aykut hoca ile çok şeyler yaşadık. Aykut hocam 'Ben artık bırakıyorum' dediğinde 'hayır, ne gerekiyorsa Erciyes Üniversitesi arkanda' dedim. İyi ki demişim. Çok şükür şuanda gerçekten Kayseri'nin tanıtımını yapan birkaç kurumdan bir tanesiyiz. Tabi bu başarılarda kemik iliği hastanesi başta olmak üzere üniversitemizim hemen hemen her başarısında tabi ki akademisyenlerimizin, idari personellerimizin, öğrencilerimizin katkısı çok büyük ama en büyük katkı hayırseverlerimizindir" şeklinde konuştu.

"Zorlukların üstesinden hep beraber geleceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki ise konuşmasında zorlukların üstesinden hep birlikte geleceklerini ifade etti. Özhaseki; "Cenabı hak insanoğlu'na imtihan veriyor. 65 yaşına geldim çok şükür, her işi rast giden, hiçbir sıkıntısı olmayan bir insan görmedim şimdiye kadar. Herkesin bir imtihanı var, başında bir gayesi var, kimseye söyleyemediği bir acısı var. Buradaki ailelerimize de cenabı hak bu yavruları vermiş imtihan olarak. Onların her türlü ihtiyacıyla uğraşıyorlar, gece gündüz hastane kapılarını bekliyorlar. Ailelerimize çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Acıları paylaşacağız, yardımlaşacağız. Bu zorlukların üstesinden hep beraber geleceğiz" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından programa katılan Kayserispor Kulübü Başkanı ve futbolcular, merkezde tedavi gören çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sağlık

Mustafa Çalış Kayseri Erciyes Çocuk Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Altın Kafes YENİ BÖLÜM (1. BÖLÜM) ne zaman, fragman yayınlandı mı? Altın Kafes yeni bölüm ne zaman başlıyor, bu akşam var mı? BUGÜN (3 ARALIK PAZAR) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 3 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı ne zaman? Erzurumspor - Gençlerbirliği maçı hangi kanalda, saat kaçta? Trabzonspor - Kayserispor maçı ne zaman? Trabzonspor - Kayserispor maçı hangi kanalda, saat kaçta? Mersin Akdeniz hangi parti? Mersin Akdeniz belediye başkanı hangi partiden belediye başkanı seçildi? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı ne zaman? Kasımpaşa - Gaziantep FK maçı hangi kanalda, saat kaçta? Şükrü Sözen kimdir? Şükrü Sözen kaç yaşında, nereli? Şükrü Sözen hayatı ve biyografisi! Asgari ücrete bir zam mı yapılacak? Bu yıl asgari ücrete tek zam mı olacak, neden? Alina Boz hangi dizilerde oynadı? Alina Boz kimdir, hangi yapımlarda yer aldı? Ölümlü Dünya 2 çıktı mı? Ölümlü Dünya 2 yayınlandı mı, nerede çıktı? İDO vapur seferleri iptal mi edildi? 3 Aralık Hangi vapur seferleri iptal edildi, neden? İDO vapur seferleri! Beşiktaş başkanlık seçimi ne zaman 2023? Beşiktaş başkanlık seçimi hangi tarihte, ayın kaçında yapılacak? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 3 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? Melike Şahin konserini neden iptal etti? Melike Şahin konseri iptal mi? Bugün hangi sınav var? Bugün ne sınavı var? 3 Aralık Pazar hangi sınav yapılacak?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title