Ronald Reagan Haberleri

Ronald Reagan haber, Ronald Reagan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ronald Reagan - 15.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1985- ABD Başkanı Ronald Reagan ile Sovyetler Birliği Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, Cenova'da ilk kez buluştu.
Ronald Reagan - 8.11.2020
İran'ın Biden'dan beklentisi, nükleer anlaşmaya geri dönmesi ve yaptırımları kaldırması
ABD'nin Tahran Büyükelçiliği 4 Kasım 1979'da işgal edildiğinde 52 diplomat 444 gün boyunca rehin tutuldu. Demokrat partili Jimmy Carter, 20 Ocak 1981'de görevi Cumhuriyetçi Ronald Reagan'a devretmeden rehinelerin serbest bırakıldığı haberini vermek istiyordu ve fazlaca uzattığı konuşması sırasında beklediği haber bir türlü gelmedi.
Ronald Reagan - 22.10.2020
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı O'Brien: "Çin de ABD seçimlerine müdahale etmeye çalıştı"
O'Brien, "Başkan Trump, Ronald Reagan'dan bu yana Rusya'ya en sert davranan başkan oldu.
Ronald Reagan - 9.10.2020
Son dakika haberi: ABD Yüksek Mahkemesi atamaları neden bu kadar önemseniyor?
Hakikaten, muhafazakarlığı tescilli ve henüz 48 yaşında olan Barrett'ın ABD Yüksek Mahkemesi'ne Ginsburg'ün yerine atanmasının, mahkemenin hukuk politikalarında ve kararlarında önemli etkileri olacağı aşikar. Daha önce Richard Nixon başkanlığında Yüksek Mahkeme'ye dört adayın atanması söz konusu olmuştu. Trump da Barrett ile birlikte mahkemeye üç üye atamış olacak. Trump'ın daha önce mahkemeye atadığı Neil Gorsuch muhafazakar Scalia'nın yerine, Yargıç Brett Kavanaugh ise (Ronald Reagan tarafından atanmış olmasına rağmen belli konularda liberal-ilerlemeci kanatla hareket etmiş olan) Yargıç Kennedy'nin yerine atanmıştı.
Ronald Reagan - 16.7.2020
Uzakdoğu'da ABD-Çin rekabeti: Yeni bir soğuk savaşa mı doğru?
Amerika Birleşik Devletleri (ABD) donanmasına ait savaş gemilerinin 6 Temmuz 2020 tarihinde Güney Çin denizinde başlatmış olduğu tatbikat tüm dünyanın dikkatini bu bölgeye çevirdi ve muhtemel bir ABD-Çin rekabeti hakkında çeşitli spekülasyonların yapılmasına yol açtı. Söz konusu askeri hareketliliğin Çin Halk Cumhuriyeti'nin bölgedeki ABD savaş gemilerini yok edecek güce sahip olduğu yönündeki açıklamalarının ardından gelmesi ise tatbikatın önemini artıran en ciddi gelişme oldu. Buradaki dikkat çekici nokta, tatbikata katılan savaş gemilerinden birinin ABD'nin 7. filosuna bağlı USS Ronald Reagan uçak gemisi ve bir diğerinin de bölgeye tatbikat amacıyla gönderilen USS Nimitz uçak gemisi olması, yani tatbikatın iki uçak gemisinin katılımıyla icra edilmesidir.
Ronald Reagan - 11.7.2020
Trump eski danışmanı Roger Stone için özel af kararnamesi imzaladı
Trump'ın seçim kampanyası ile Rusya arasında hiçbir zaman bir anlaşma olmadığını vurgulayan McEnany, Roger Stone'un neredeyse 50 yıldır, eski ABD Başkanı Ronald Reagan da dahil üst düzey Cumhuriyetçilere danışmanlık yaptığını anımsattı.
Ronald Reagan - 6.7.2020
Çin, Güney Çin Denizi'nde uçak gemileriyle tatbikat yapan ABD'yi eleştirdi
Bakanlık Sözcüsü Cao Licien, başkent Pekin'de düzenlediği olağan basın toplantısında, Washington yönetiminin USS Nimitz ve USS Ronald Reagan uçak gemileriyle ilgili bölgedeki tatbikatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Ronald Reagan - 4.7.2020
Trump, Amerikalı kahramanlar için ulusal park inşa edileceğini duyurdu
Öte yandan kurulacak ulusal parkın 4 Temmuz 2026'da açılması planlanırken, parkta Kristof Kolomb, George Washington, Thomas Jefferson, Ronald Reagan, Douglas MacArthur, George Patton, Harriet Tubman, Martin Luther King, Junipero Serra, Marquis de Lafayette gibi bir çok tarihi ismin heykellerinin olması bekleniyor.
Ronald Reagan - 16.6.2020
Oscar ödülleri gecesi Kovid-19 nedeniyle Nisan 2021'e ertelendi
Oscar ödülleri gecesi en son 1981 yılında, dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan'a yönelik suikast girişimi nedeniyle 24 saat ertelenmişti.
Ronald Reagan - 12.6.2020
ABD uçak gemileri yaklaşık 3 yıl aradan sonra Hint Pasifiği'nde devriye görevine çıktı
USS Theodore Roosevelt ve Japonya'daki bir limandan ayrılan USS Ronald Reagan'ın Filipin Denizi'nde faaliyet gösterdiği, USS Nimitz'in de ABD'nin batı sahilinde Pasifik'te bulunduğu bildirildi.
Ronald Reagan - 2.6.2020
Biden aynı hataları tekrar etmeye aday
Seçmenler nezdinde itibar kazanma konusunda büyük ölçüde eski başkanla olan ilişkisine güvenen, başkanlık için yarışan eski bir başkan yardımcısı Biden'ın adaylığı, akla birtakım tarihi mukayeseleri getiriyor. Biden kazanırsa, 1980'lerde Ronald Reagan'ın başkan yardımcılığı görevinden sonra 1988 yılında seçilen Cumhuriyetçi George H.
Ronald Reagan - 19.5.2020
Trump-Obama polemiği Obama'nın portre asma törenini erteleyebilir
Bu tören düzenlenmediği takdirde, Ronald Reagan döneminde ertelenen Jimmy Carter "Portre Asma" töreninden sonra iptal edilen ilk tören olacak.
Ronald Reagan - 6.5.2020
Pompeo ve Lavrov'dan "silah kontrolü" görüşmesi
Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Anlaşması ABD Başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliği lideri Mihail Gorbaçov tarafından 1987 yılında imzalanan anlaşma, karadan havaya atılabilen ve 500 ile 5 bin 500 kilometre arasında orta menzilli nükleer füzelerin yasaklanmasını öngörüyor.
Ronald Reagan - 27.4.2020
ABD'nin "USS Kidd" muhrip gemisindeki Kovid-19 vaka sayısı 47'ye çıktı
Daha önce ABD'nin "Theodore Roosevelt", "Ronald Reagan" ve "Nimitz" uçak gemilerinde de Kovid-19 vakaları tespit edilmişti.
Ronald Reagan - 14.4.2020
Orta Doğu'dan dönen ABD uçak gemisi Atlas Okyanusu'nda bekletilecek
ABD Donanmasına bağlı "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisinden sonra, "USS Nimitz" ve "USS Ronald Reagan" uçak gemilerinde de Kovid-19 vakaları tespit edilmişti.
Ronald Reagan - 13.4.2020
Çin'in Liaoning uçak gemisi Pasifik Okyanusu'na açıldı
ABD uçak gemileri Kovid-19'dan muzdarip ABD'nin Pasifik Filosu'na bağlı USS Theodore Roosevelt ve USS Ronald Reagan, mürettebatta görülen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle limana çekilmiş bulunuyor.
Ronald Reagan - 10.4.2020
ABD'nin iki uçak gemisinde daha koronavirüs tespit edildi
ABD donanmasına bağlı USS Theodore Roosevelt uçak gemisinin ardından, USS Ronald Reagan ve USS Nimitz uçak gemilerinin mürettebatında da koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
Ronald Reagan - 9.4.2020
Koronavirüs salgınının yayıldığı ABD uçak gemilerinin sayısı 3'e çıktı
ABD donanmasına bağlı "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisinden sonra, "USS Nimitz" ve "USS Ronald Reagan" uçak gemilerinde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları tespit edildi.
Ronald Reagan - 27.2.2020
BM'den nükleer silahlanma uyarısı
Birleşmiş Milletler (BM) Silahsızlanma Yüksek Temsilcisi Izumi Nakamitsu, sınırsız nükleer yarış ruhunun yeniden ortaya çıktığını belirtti.
Ronald Reagan - 6.2.2020
Japonya yeni karantina gemisi hazırlıyor
Gerekli olması halinde yüzlerce hastayı ağırlayabilecek şekilde tasarlanan Hakuo adlı gemi, ABD'nin dev uçak gemisi Ronald Reagan'a da ev sahipliği yapan Tokyo yakınlarındaki Yokosuka Deniz Üssü'ne demirledi.
Ronald Reagan - 20.1.2020
ABD'de Martin Luther King Jr. anıldı
Memphis'te 1968'de suikast sonucu hayatını kaybeden King, ölümünden 9 yıl sonra 1977'de eski ABD Başkanı Jimmy Carter tarafından "Devlet Başkanlık Özgürlük Madalyası"na layık görülmüş ve onuruna "Martin Luther King Günü" ilan edilmişti. Eski ABD Başkanı Ronald Reagan günün ulusal bayram olmasını öngören kanunu 1983'te Kongre'nin kabul etmesinin ardından onaylamıştı.
Ronald Reagan - 6.12.2019
Washington'daki uluslararası tanıtım etkinliğinde Türk lezzetlerine yoğun ilgi
Ronald Reagan binasında düzenlenen ve birçok ülkenin Washington büyükelçiliğinin yer aldığı etkinliğin açılışını, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Marie Royce yaptı.
Ronald Reagan - 1.12.2019
Haftanın tarihine bakış
1981- ABD Başkanı Ronald Reagan CIA'nın ülkedeki casusluk faaliyetlerine izin vererek örgütün yetkilerini genişletti.
Ronald Reagan - 20.11.2019
Fahrettin Altun: "Filistin topraklarının işgali asla meşrulaştırılamayacak"
Pompeo, 39. ABD Başkanı Jimmy Carter yönetiminin, 1978'de, İsrail'in sivil yerleşim girişimlerinin uluslararası hukuka uygun olmadığını savunduğunu ancak 40. ABD Başkanı Ronald Reagan yönetiminin ise buna karşı çıktığını hatırlatmıştı.
Ronald Reagan - 19.11.2019
Dışişleri Bakanlığından ABD'nin yasa dışı Yahudi yerleşim kararına tepki Açıklaması
Pompeo, 39. ABD Başkanı Jimmy Carter yönetiminin, 1978'de, İsrail'in sivil yerleşim girişimlerinin uluslararası hukuka uygun olmadığını savunduğunu ancak 40. ABD Başkanı Ronald Reagan yönetiminin ise buna karşı çıktığını hatırlatmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ronald Reagan Haberleri | Ronald Reagan Kimdir - Haberler - Ronald Reagan haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ronald Reagan kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 22:02:14. #1.15#
title